Nemzeti Sport, 2016. augusztus (114. évfolyam, 209-238. szám)

2016-08-01 / 209. szám

141 Labdarúgás Ajib. augusztus 1., hétfő nematewsport CSERE: Korhut helyett Ferenczi J. (S) az 56., Takács T. helyett Kulcsár T. (-) a 73., Tisza helyett Bereczki (-) a 82. percben 3, Lázár P. 3, Lengyel D. 0, Balogh B. 3, Présinger 3 ..........Horváth A. 3...... .......Filkor 3, Simon András 4, Paku 3 Simon Attila 3 56., Filkor helyett Nagy S. (-) a 67. percben Gólszerző: Horváth Zs. (1-0) a 15., Korhut (2-0) a 20., Tisza (3-0) az 57., Takács T. (4-0) a 69. percben Sárga lap: Paku (Tisza megrúgásáért) a 13. Fulkor (Korhut buktatásáért) a 23., Simon András (Djelmic megrúgásáért) a 25., Kuti (Simon András buktatásáért) az 52., Nagy S. (Bereczki megrúgásáért) a 89. percben Játékvezető: Iványi Zoltán 8­­ Végig kézben tartotta a mérkőzést pedig az elején ,s egymásnak estek a játékosok. Később a sárga lapokkal megfékezte az Szpisják Zsófi, Albert István - teéó-Szabó Sándor, Lovas László Az oroszlán bajsza Szurkolói rajongását, jóindulatát is igyekezett visszaszerezni TM a hétszeres bajnok Loki, amely a gyatra szezonkezdet után a visszatérő edzőlegenda, HERCZEG ANDRÁS IRÁNYÍTÁSÁVAL alaposan elpáholta az újonc Gyirmótot a Nagyerdei Stadionban. a Debrecen csatára „Jól játszottunk, amit elterveztünk, megvalósítottuk. Az első huszonöt percet nagyon meg­nyomtuk, vezettünk, veszélyesek voltunk, pedig a területekre jól bemozgó, szer­vezett Gyirmóttal találkoztunk. Nehéz volt ellene játszani. A minőségi különbség megvolt a két csapat között, bebizonyítottuk, mi vagyunk a jobbak." A MÉRKŐZÉSRŐL TUDÓSÍTOTT: GALAMBOS DÁNIEL. PALÁNKI ISTVÁN telt ház lesz, úgy látom" keltett általános derült­ 9 f * séget az epés megjegyzés negyedórával a kezdés előtt, amikor jó, ha háromszázan lézengtek a Nagyer­dei Stadionban, néhány másodperccel később azonban, amikor Somló Tamás hangja csendült fel, a kivetítőkön pedig a „Nagyon kell, hogy szeress" LGT-szám klipje pergett, kezdtek könnybe lábadni a szemek. A 68 évesen elhunyt zenészt na­gyon szerették, a vasárnap esti debreceni bajnoki annak is a próbája volt, a Lokiért jelenleg mennyien rajonganak. Nyilván rengetegen, mindössze azon­ban 2400-an gondolták úgy, jelenlétük­kel is érdemes biztatni az új, Kondás Ele­mér utáni érában először pályára vonuló tizenegyet. A piros-fehérekkel kétszer bajnokságot nyerő, az egyiken ráadásul veretlenül végigsöprő mester - aki „Ta­karodj!” helyett már csak ezért is múl­hatatlan tiszteletet érdemelt volna - öt év után távozott a debreceni kispadról, a nála is sikeresebb Herczeg András pedig úgy kezdte visszatérését, ahogy azt titkon remélhette: húsz perc elteltével két góllal vezettek láthatóan lelkes fiai. Pedig a Gyirmót alaposan megszer­vezte védekezését - fájdalom, csak papíron sikerült neki. A három belső védőt a jobb oldalon Völgyi Dániel, a ba­lon Présinger Ádám segítette, de ahogy megszerezte a labdát az újonc, a két bal­lábas szélső hátvéd araszolgatott felfelé. Tizenkét percig tehették, a kényszerű vendégcsere után Völgyi Dániel átment a bal oldalra, Présinger Ádám beljebb húzódott, beszállókártyája szerint is Madarász Márk dolga lett a jobb oldalon zakatolni. Azt a két gól ellenére sem ál­lítjuk, hogy a Loki hibátlanul tett úgy, de hogy teljesen megérdemelten jutott vi­szonylag hamar megnyugtató előnyhöz, az vitathatatlan. Urbányi István csapata csak kétgólos hátrányban kezdett vagy mert elkezde­ni futballozni, akkor már néhány olyan passzjátékkal kialakított akciót is vezetett, ami legalább gólhelyzettel kecsegtetett - Simon András fejese például sokat ígérő volt, a héten szerződtetett Braniszlav Danilovics azonban bravúrral védett. Per­sze kegyetlenség volna az újoncot azért kárhoztatni, mert a harmadik fordulóban a hétszeres bajnokhoz, az utóbbi évtized legeredményesebb magyar klubjához látogatva nem játszott fölényben, az már annál inkább panaszra adhatna okot, hogy a tempó ezúttal sem idézte azt, amit mondjuk a női kajak négyes diktálni szo­kott. Aminek két oka is volt. Az egyik, hogy ez az NB I - sajnos ez az egyik ismertető­­jegye a másik, hogy mégiscsak hőség tombolt. Nem mindenki bizonyult azért ilyen megértőnek, és a félidő közepi ivó­szünetet a lelátóról némi fütty, valamint a „Pisilni nem kell?” beszólás kísérte. A második 45 percben is maradt kri­tikus a publikum, amikor néhány má­sodpercig saját térfelén adogatott a DVSC, ugyancsak füttyszó hallatszott, de milyen a futball, abból az altatásból vál­tott ritmust a Loki, a tizenhatoson belül megjátszott Tisza Tibor pedig szenzációs gólt lőtt. Eleve az parádés volt, ahogy egy mozdulattal két védőt fektetett el, aztán az is, ahogy a jobb felsőbe küldte a lab­dát. Már ezért - no meg persze Korhut Mihály első és Takács Tamás második félidei bombájáért - megérte a Debrecen meccsét vasárnap délutáni programul választani! Legalábbis annak, aki ké­pes elfogadni, hogy ez a mi kis ligánk, amelyikben totyognak ahogy totyognak, időnként viszont megcsillan valami tu­dás, finesz, technika, ami minden bajunk ellenére mégiscsak ott rejlik futballistá­inkban. Legalábbis néhányukban. Könnyed győzelemmel ünnepelte tehát sikeredzője visszatérését a DVSC. Tm s A MECCS SZÍNVONALA HANGULAT SPORTSZERŰSÉG 6 A TÁMADÓFUTBALL EREJE 7 EDZŐI HÚZÁSOK 7 A MECCS EMBERE 7 TISZA TIBOR Dicséretes, ahogyan a debreceni klub megemlékezett a magyar zene egyik ikonjáról, lokistáktól persze így illik. Huszonhárom éve­sen játszhatta első felnőtt NB I-es bajnokiját az utánpótlásban inkább középső védőként, a Gyirmót ellen jobbhátvédként szereplő Kuti Krisz­tián, jelentjük, megfelelt a vizsgán. A Debrecen is, mert akárhogy is vesszük, az edzőváltás után a Gyirmót elleni mérkőzés teszt volt. Egyrészt a nézők bizalmát voltak hivatva visszaszerezni a hajdúsági játékosok, másrészt megmutatni mindahány riválisuknak, velük idén is számolni kell, ahogy lassan ti­zenöt éve mindig. A meccs embere címet Tisza Tibor érdemelte ki, el­sősorban gólja miatt - az ugyanis oktatófilmbe illett. CSERE: Lengyel D. helyett Madarász (3) a 12., Simon Attila helyett Nagy D. (3) az a TISZA Tibor, Tisza Tibor azért boldogan ünnepelt... SEBŐK Zsolt a Gyirmót kapusa „Nehéz mecs­csen vagyunk túl, természetesen nem ezért az eredmé­nyért érkeztünk Debrecenbe. Sajnos így alakult. Bízom benne, hogy az őszi meccseken nem ez a játék lesz ránk jellemző. Futballoz­tunk már jobban is, és tudunk is ennél jobban, ezt bizo­nyítottuk az elmúlt két fordulóban. Azt is tudtuk persze, hogy a Debrecen jó csapat jó játéko­sokkal, igazolta, mennyire az.” ■ SS2 LESZ HOSSZÚ TÁVÚ KAPCSOLAT... | Ip« Mssö*éfés«l | Azzal kell kezdenem, hogy a Kondás Elemér vezette szakmai stábot méltatom, ebben a győzelemben benne vannak a tagjai, ahogy az akadémiai kollégák is, a portugál edzők például, akik elemző összeállítást készítettek a Gyirmót meccseiről. Meg­győző futballra törekedtünk, sikerült is. Kiváló egyéni teljesít­ményeket láttam, nagyszerű érzés volt a Debrecen kispadján ülni. M­ett a lefMaáata az éllél! *§y Hétben? Hogy oldjam a kollégáimmal a játékosokban meglévő feszült­séget, görcsöt. Sokat beszélgettünk, egyénileg és csapatszin­ten is, olyan foglalkozásokat tartottam, amelyek játékosak,­­ ugyanakkor a taktikai elemeket tartalmazzák. Végig partnerek­­ voltak, mondtam is nekik, én élveztem a munkát, élvezzék ők is a mérkőzést, csak futballozzanak. 1 ifi tett­­­ét m lesz­e#® el? A árakkerel h» e«t§e<!­­| aéfc *1. timmfit swwl Lebet fcasssé távé » keptseiet? ! Nem lesz az, egy hétre szólt csak a felkéré­­s sem. HERCZEG Aj*árás­t a Debrecen megbízott edzője a Hamar cserélnie kellett. Ez nagy hátrányt jelentett? Főként, hogy azt terveztük, Lengyel Dániel szerzi a győztes gólt. Nem vicc, tényleg fontos feladata lett volna a szabad- és szögletrúgásainknál. Eleve nem túl jó előjelekkel érkeztünk, az elmúlt forduló kezdőcsapatából hárman kiestek, Vass Patrik és Sálici Dániel sérülés miatt, szombaton pedig belázasodott Kiss Máté, ez azért így érzékeny veszteség. Átrobogott csapatán a Loki. Az első húsz percben enyhe osztálykülönbséget éreztem, mi NB II-es ritmusban kezdtünk, ettől függetlenül két lepattanó labdából rúgott két gólt a Debrecen. Aztán rendeztük a sorokat, ami a harmadik gólig tartott, persze tudtuk, ha megkapjuk, na­gyon nehéz dolgunk lesz már. Három belső védő dolgozott csapatában, a Lokínak szólt a formáció? A három- és négyvédős játékot váltogatjuk és gyakoroljuk. Ez a harmadik forduló, ettől még számunkra ez is gyakorló mér­kőzés volt, szokni kell az NB I-es ritmust. Más itt a tempó. URBÁNYI István a Gyirmót vezetőedzője 15. perc: Djelmic és Kuti kény­szerítőzött a jobb oldalon, majd utóbbi tekerte a labdát Horváth Zsolt elé, aki lövéssel próbál­kozott, a Madarászról lepattanó labda éppen visszakerült elé, és két méterről ballal a kapu köze­pébe lőtt. 1-0 20. perc: Tisza bal oldali szög­leténél Lázár Patrik röviden sza­badított fel, a labda Korhut elé került, aki ballal 15 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 2 -0 57. perc: Ferenczitől kapta Tisza a labdát a tizenhatoson belül, majd egy csellel két védőt is elfektetett, és a balösszekötő helyéről kilenc méterről ballal a kapu jobb felső sarkába vágta a labdát. 3-0 69. perc: Ferenczi ezúttal Ta­kács Tamásnak (alul középen) passzolt, a csatár tolt egyet a labdán, majd 30 méterről jobbal a bal felső sarokba zúdította. 4-0 SSZTÁLVEZZA1 0 Extraklasszis, * —q 3 7 Az átlagos magyar Súlyos hibákat Kiállítás miatt Kapus esetében, 0 * JÁTÉKOSSÍU* a nemzetközi szinthez kerettagsághoz jóval meghaladó, szintjéhez mérten már szintjén az átlagosnál eseménygazdagabb mezőnyjátékra elkövető, durva játékkal 30 percnél kevesebb ha jóformán nincs A összevetésben mérve is megfelelő, a nemzetközi szint kiemelkedő teljesítmény, sokkal jobb magyar jellemző, kevés jellemezhető, már­játék, vagy abszolút védenivalója, nemzetig is kimagasló klasszisteljesítmény kiemelkedően átlagát megütő több szerzett góllal, teljesítmény, góllal, mérkőzéseken szerepet vállaló már értékelhetetlen értékelhetetlen mezőnyjátékos esetében, sport teljesítmény jó teljesítmény teljesítmény, gólokkal, gólpasszokkal színesítve gólpasszal gólpasszokkal átlagos teljesítmény teljesítmény teljesítmény teljesítmény, bundázás ha kezdőként 30 percnél kevesebbet tölt a pályán * (-) az a játékos, aki 30 percnél kevesebbet játszik Nemzetközi — A válogatott— A magyar szintet £ R A magyar futball — A magyar futball — Az 4