Nemzeti Sport, 2017. június (115. évfolyam, 147-175. szám)

2017-06-01 / 147. szám

néma sport 2017. június 1., csütörtök MAGYAR KUPA DÖNTŐ szélsője „Rendkívül boldog vagyok. Ezúttal is bizonyítottuk, hogy erős csapa­tunk van, egysé­gesek vagyunk, és tudunk egymásért küzdeni. Kiélezett mérkőzés volt, szorosabb, mint a tavalyi, Újpest elleni, ugyanakkor azt gondolom, hogy megérde­melten szereztük meg ismét a kupagyőzele­mért járó díszes trófeát." VIDA Máté a Vasas középpályása „Nagyon szomo­rúak vagyunk, egész évben a kupa megnyerésé­re készültünk. Ha a helyzeteink be­mennek, most mi örülnénk, Dibusz Dénes viszont remekül védett. Nagyon akartuk a sikert, mert mi, fiatalok először játszottunk kupa­döntőt, ugyan­akkor az idősebb játékosainknak is fontos lett volna a győzelem." Rémület és öröm­­! A gólok mellett súlyos sérülést is hozott az este, Lovrencsics Gergőt mentővel kellett kórházba szállítani, a döntőben végül a FERENCVÁROS ÜNNEPELHETETT. A MÉRKŐZÉSRŐL TUDÓSÍTOTT: BORBOLA BENCE, SOMOGYI ZSOLT A Magyar Labdarúgó-szövetség megadta a módját a kupadön­tőnek. A szurkolók még csak szállingóztak, a pálya szélén már ott vi­rított a győztesnek járó díszes serleg. A kezdés előtt fúvós zenekar játszotta el a Himnuszt, a játékosokat pedig válogatott mezes csöppségek kísérték be a szép gyepre. A fontos embereknek fenntartott szektorban is szépen gyülekeztek a ven­dégek: NB I-es vezetőedzők, jelenlegi és korábbi labdarúgók, magyarországi és külföldi menedzserek üldögéltek a le­látón­­ a stadion előtt német és szerb rendszámú Maserati, valamint Ferrari parkolt. Sőt még az élvonalbeli játékve­zetők közül is többen feltűntek a szék­sorokban, Vad II István, Iványi Zoltán és munkatársaik elegáns fehér ingben érkeztek a fináléra. Na és végül, de nem utolsósorban elbuszozott a kupadöntőre Telkiből a válogatott teljes kerete. Szalai Ádám, Kádár Tamás, Eppel Márton, Lang Ádám, Nagy Ádám és a többiek közvetle­nül a játékoskijáró felett foglaltak helyet, a szövetségi kapitány, Bernd Storck és segítője, Andreas Möller ellenben félre­vonulva, a legfelső sorok egyikéből kö­vette az eseményeket. Volt kit figyelni, hiszen a szerda esti találkozót követően csatlakozott a csapathoz a ferencvárosi Kleinheisler László, valamint az angyalföldi Hangya Szilveszter és Kleisz Márk is. A döntőre felépült sérüléséből Dibusz Dénes és Gera Zoltán, a gólfelelős Böde Dániel ellenben nem tudta vállalni a játékot, ezért a zöld-fehéreknél Radó András kezdett elöl. Az apró termetű csatár - ha közvetve is -, de részt vállalt a Ferencváros vezető góljában, hiszen Varga Roland szabadrúgásgólja előtt őt buktatta Felix Burmeister. Nem kezdett rosszul a Vasas, ám miután viszonylag hamar hátrány­ba került, alábbhagyott a lendülete. Olyannyira, hogy nem sokkal később Amadou Moutari is a kapuba talált, csakhogy Solymosi Péter nem adta meg a gólt, a zöld-fehérek hiába rekla­máltak a játékvezetőnél, a bíró jogosan ítélt kifelé szabadrúgást (Radó András ugyanis túlságosan magasra emelte előtte a lábát). A jobb oldalról indulva Varga Roland kifejezetten veszélyes volt, többször is Hangya Szilveszter és a Vasas-védelem mögé került, s hiába nyomott a saját stadionjában futballozó Fradi, a Vasas a hátrány ellenére sem tűnt zavarodottnak. Olyannyira nem, hogy a szünet előtti per­cekben kis híján egyenlített, Dibusz Dénes hatalmas bravúrja kellett ahhoz, hogy a labda a felső lécről kifelé pattanjon. Nem lehetett panasz a Magyar Kupa döntőjére, eseménydúsan telt az első félidő. Hát még a folytatás! Amilyen jól zárta az első félidőt a Vasas, olyan jól kezdte a másodikat: egy perc ötven másodperc telt el a fordulást követően, amikor Kulcsár Tamás egyenlített. A lefújás előtti per­cekben szörnyű jelenet játszódott le a pályán. Lovrencsics Gergő ütközött a levegőben Murka Benedekkel, majd a földet érés után mozdulatlanul elterült a gyepen. A társak azonnal segítségért kiáltottak, s a helyszínen lévő egész­ségügyi személyzetnek is be kellett avatkoznia. Igaz, meglehetősen lassan reagáltak, ezért a kórházi táskával a Vasas kapusa, Nagy Gergely rohant a földön fekvő futballistához. Szerencsé­re Lovrencsics Gergő percekkel később feltett kézzel intett a hordágyon fekve, jelezve, hogy már magánál van (az ala­pos kórházi kivizsgálás során kiderült, hogy nem sérült meg a gerince). Innentől még felfokozottabb volt a hangulat. A ferencvárosi szurkolók folyamatosan kifütyülték a Vasas játé­kosait, s miután a rendes játékidőben maradt az 1-1, következett a hosz­­szabbítás, amelyben ugyan gyűrték egymást a csapatok, de érezhető volt, hogy újabb gól már aligha esik. Jöhe­tett tehát az idegek csatája. A tizenegyespárbajban végül a fe­rencvárosi labdarúgók bizonyultak jobbnak és higgadtabbnak, így a zöld­fehérek ünnepelhettek az éjszakába nyúlóan­­ 2017-ben, ahogyan tavaly és tavalyelőtt is, Magyar Kupa-győztes a Ferencváros együttese. Jó: Varga ,. Dibusz, Moutari, Csukics, ill. Kulcsár­, Berecz, Vida FERENCVÁROS:1-4-2-3-1 ....................Dibusz.......................... Ilaver, Nalepa, Leandro, Lovrencsics .. ...............Gera, Hajnal...................... Varga R. Kleinheisler, Moutari Radó CSERE: Gera helyett Csukics a 69., Hajnal helyett Sternberg a 79., Lovrencsics G. helyett Csernik a 90. percben VASAS: 1-3-4-3 .........................._.............Nagy G..............................._.......... Burmeister, Vaskó, Risztevszki Kleisz, Vida, Berecz, Hangya Kulcsár T., Saglik, Remili CSERE: Burmeister helyett Korcsmár a szünetben. Hangya helyett Murka az 57., Kulcsár T. helyett Gaál B. a 96. percben Gólszerző: Varga R. (1-0) a 26., Kulcsár T. (1-1) a 47. percben Sárga lap: Burmeister (Radót buktatta) a 26., Remili (Dilavert buktatta) a 38., Saglik (reklamálásért) a 42., Moutari (Kleiszt rúgta meg) a 80., Csukics (reklamálásért) a 90. percben Játékvezető: Solymosi Péter - Jól vezette a mérkőzést, mindvégig higgadt, hatá­rozott maradt, és elejét vette a durva játéknak is. Asszisztensek: Albert István, Búzás Balázs - Bognár Tamás, Erdős József É­s Bfr FOTÓK: TOROK ATTILA VARGA Roland a Ferencváros Radó András nézni sem bírja, ahogy Nagy Gergely elüti előle a labdát * * FERENCVÁROS VASAS GROUPAMA ARÉNA 14 070 NÉZŐ Tudtam jól, hogy nehéz mérkő­zés lesz, mert a Vasas egysé­ges, jó csapat. Szoros, kiélezett csatát vívtunk, nem tudom, hogy az első félidőben szereztünk-e még egy szabályos gólt, még vissza kell néznem a jelenetet. Büszke vagyok a játékosokra, mert megmutatták, hogy tudnak egymásért küzdeni. Lehet, nem most játszottunk a legjobban, olykor idegesek is voltunk, de összességében elégedett le­hetek. A nyolcvanadik percig jó mérkőzés volt, utána sajnos már nem a futball volt a középpont­ban. Innen, a pályáról kívánok Lovrencsics Gergőnek mielőbbi gyógyulást. Thomas DOLL a Ferencváros vezetőedzője Büszke vagyok a játékosaimra, mert rendkívül érett, valamint összeszedett játékkal rukkoltak ki. Ilyen az élet, sajnos a tizen­egyesrúgásokban alulmarad­tunk. A nyolcvanadik percig jól működött, amit elterveztünk, utána a sajnálatos történtek miatt kizökkentünk a játékból, igaz, kevéssel a rendes játék­idő vége előtt még volt egy óriási helyzetünk. Fiatal csapa­tunk van, a játékosaink az ilyen mérkőzésekből is tanulhatnak és tapasztalatokat gyűjthetnek. Összességében elégedett lehe­tek a szezonunkkal, jövőre ismét megpróbáljuk elhódítani a kupát. Michael DENNING a Vasas vezetőedzője . im© Gera Zoltán folytatja Leandro után Gera Zoltán is meghosszabbította szerződését a Ferencvá­rossal - adta hírül a klub hivatalos honlapja. A 38 esztendős játékosnak a bajnokság befejezte után járt volna le a megállapodása a zöld-fehérekkel, de a rutinos középpályás már korábban jelezte, egy évvel szeretné meg­hosszabbítani szerződését. Elképzelhető viszont, hogy Hajnal Tamás és Vladan Csukics az utolsó meccsét játszotta az FTC szerelésében a Vasas elleni kupadöntőn. A hírek arról is szólnak, hogy Priskin Tamás mellett az uruguayi Fernando Gorriarán ügyében is egyezség születhet. Labdarúgás­­ 31 26. perc: Vaskó feje felett átpattant a labda, Radó megindult volna vele, Burmesiier azonban buktatta. A kaputól 28 méterre megítélt szabadrú­gást középről Varga Roland végezte el, jobbal nagy erővel lőtt, Nagy Gergő vetődött, de épp a keze alatt pattant le a labda, amely a jobb alsó sarokba vágódott. 1-0 41. perc: Hajnalt szerelte Vida a kezdőkörben, azonnal megindult a Va­sas, Saglik kapta a labdát a jobbösszekötő helyén, befelé cselezett, majd 15 méterről ballal lőtt. Dibusz vetődött és bravúrral beleért a labdába, amely a lécről a gólvonal elé pattant. 47. perc: Kulcsár Tamás kapott labdát Remilitől a jobb oldalon, befelé vitte, és úgy tett, mintha azt várná, hogy a mögötte érkező Kleiszt mikor ugrathatja ki. Ezzel a védőket is megzavarta, majd váratlanul, jobbról ti­zenhét méterről, nagy erővel lőtt, a labda az elvetődő Dibusz keze mellett a kapu jobb oldalába vágódott. 1-1 85. perc: Varga Roland kapott labdát a tizenhatos előterében, 22 méterről jobbal lőtt, a labda a lécet érintve a kapu fölé pattant. 89. perc: Risztevszki vezette a labdát, majd a balösszekötő helyén kilépő Murka elé tálalt, de ő 12 méterről jobbal óriási helyzetben a kapu fölé csavart. A tizenegyesrúgásokat Remili Mohamed kezdte, a jobb kapufáról pattant be a labda jobblábas lövése után (0-1), Varga Roland jobbal a bal alsóba helyezett (1-1). Berecz Zsombor pimasz módon jobbal a kapu közepé­be emelt (1-2), Leandro de Almeida ballal a jobb felsőbe lőtt (2-2). Kire Risztevszki gyengén lőtt jobbal, Dibusz Dénes lábbal védte a kapu köze­pébe tartó labdát, Radó András jobbal a jobb sarokba lőtt (3-2). Vida Máté jobbal a bal alsóba helyezett, Dibusz Dénes majdnem elérte (3-3), Janek Sternberg ballal a bal alsóba tüzelt (4-3), Gaál Bálint jobbal kíméletlenül a léc alá lőtt (4-4), Vladan Csukics jobbal a jobb alsóba gurított (5-4), és ezzel a Ferencváros győzött.