Nemzeti Sport, 2017. július (115. évfolyam, 176-206. szám)

2017-07-01 / 176. szám

nemzeti sport 2017. július 1., szombat CSERHÁTI ANDRÁS jelenti Petah Tikvából A­z angyalföldi játékosok térdre ereszkedve néztek az ég felé. Mintha csak onnan vártak volna választ a megmagyarázhatatlanra. Arra, hogyan lehet öt perc alatt három gólt kapni, és így 4-3-as vereséget szen­vedni. Még a Beitar Jeruzsálem-Vasas Európa-liga-selejtező másnapján, pén­teken sem akarták elhinni a magyar játékosok, hogy valójában mi történt velük. Többen magukba roskadva ültek, de összességében derűlátóan tekintet­tek előre. Mást úgysem tehettek... „Finoman fogalmazva is elrontot­tuk a mérkőzés hajráját, öt perc alatt összeomlott min­den, amit a megelőző nyolc­vanhétben felépítettünk - mondta kezét széttárva Jevhen Pavlov, a Vasas ukrán támadója, aki jól játszott, két gólig jutott Petah Tikvában. - Nem értem, mi történt. Vég­telenül csalódott vagyok. Nem összpontosítottunk eléggé, lehet, tudat alatt azt hittük, megvan a meccs, nem le­het baj, de ez nagy hibának bizonyult. Persze örülök, hogy dupláztam, az első gólommal egyenlítettünk, a má­sodikkal pedig már vezettünk, de így, hogy kikaptunk, nem lehet teljes az örömöm. Hogy mikor dupláztam leg­utóbb? Úristen, hét éve?! Mit mond­jak, nem most volt. Igen, emlékszem már, a Volin Luck játékosa voltam, a Zirka ellen léptünk pályára, nyertünk négy nullára, részben a duplámnak köszönhetően. Remélem, a jövőben sűrűbben futballozom ilyen eredmé­nyesen, mondjuk jövő hét csütörtö­kön, a Beitar elleni visszavágón, már nézők előtt." Legalább egy gólra szük­ség is lesz, és ha valakiben, Kulcsár Tamásban bízhat­nak a Vasas háza táján - a szélen futballozó játékos a Beitar ellen is remekül tel­jesített, gólt is szerzett. Gólt, amelyről mindenki azt hitte, hogy eldöntötte a mérkőzést. „Igen, akkor vezettünk három egyre, bíztam ben­ne, hogy megrúgjuk a negyediket is, és akkor nyugodtabban várhatjuk a pesti visszavágót - mondta Kulcsár Tamás. - Sajnos nem úgy történt. Nem akartam hinni a szememnek. Már a kispadon ültem, és arról beszélgettem a szintén lecserélt Remili Mohamed­del, ahhoz képest, hogy hosszúra nyúlt az utazásunk, és többen is sérüléssel bajlódnak, jól játszunk, kezünkben tartjuk a mérkőzést. Persze azt is megemlítettük, hogy bár hátrányba kerültünk, volt erőnk fordítani, soro­zatban három gólt szerezni. Aztán... Hasonló érzés kerített hatalmá­ba, mint amikor a kilenc­­venkilences BL-döntőben a Manchester United fordított a Bayern Mün­chen ellen, vagy mint amikor a Barcelona hat egyre kiütötte a PSG-t márciusban, és tovább­jutott a negyeddöntőbe. De hasonlót át is éltem a Debre­cen játékosaként, a hajrában kaptunk egy gólt a BATE ellen és kiestünk, pe­dig El-csoportkörbe kerültünk volna. Vagy a legutóbbi Magyar Kupa-döntőn, amikor is tizenegyesekkel maradtunk alul a Ferencvárossal szemben. Le­het, hogy az utóbbi időben a szerencse sem állt mellettünk, de a Beitar ellen ilyen rövid idő alatt ennyi gólt kap­ni egyszerűen elfogadhatatlan. Ettől függetlenül bízom a továbbjutásban. ” Még akkor is, ha Josszi Benajun, a hazaiak ásza a kispadról beszállva gólt szerzett és gólpasszt adott, vagyis a ko­rábbi Liverpool-, Chelsea- és Arsenal­­játékos 37 esztendősen is bizonyította klasszisát. Nem lenne meglepő, ha csü­törtökön már nem csereként játszana. S ha már a cserék... Az együttes csapatkapi­tánya, Remili Mohamed meglepően korán, az 55. percben lejött a pályáról, de mint kiderült, nem sérülés miatt kért cserét, egyszerűen úgy gondol­ta jónak Michael Oenning vezetőedző, hogy a keveset futó, nem éppen harciasságáról híres Mahir Saglikot állítja be. Nos, ez nem bizonyult jó ötletnek. Ettől függetlenül még nem kellett volna „leadni” a kétgólos előnyt. A Va­sas játékosai az újpesti albérletben bizonyíthatják csütörtökön, hogy Petah Tikvában csak kisiklás történt. S akkor majd nem kell kérdően az ég felé tekinteni. (Jegyzet a 2. oldalon) 0 0 FOTÓ: VASASSC.HU/SZABÓ GÁBOR Összeomlott, amit felépítettek Az angyalföldiek állítják: EGYSZERŰEN ELFOGADHATATLAN, hogy öt perc alatt három gólt kaptak, és nem pusztán a győzelmet, hanem a döntetlent is hagyták kicsúszni a kezükből az El-selejtező utolsó perceiben. UTCI -SZOROS volt az oddsa a mérkőzés 87. percében. 3-1-es Vasas-vezetésnél, hogy a Beitar nyeri meg a mérkőzést HÍVJÁK A TÁMADÓT Az élvonal újonca, a Puskás Akadémia érdeklődik Ádám Martin iránt. Ez persze még nem jelenti azt, hogy a támadó Felcsúton folytatja a pálya­futását, de Pintér Attila, a csapat ve­zetőedzője szívesen látná együttesében a Petah Tikvában csereként pályára lépő futballistát. Ha­marosan eldőlhet, klubot vált-e. Öröm helyett üresség és csalódottság: az angyalföldi együttest egy szempillantás alatt padlóra küldte a Beitar Jeruzsálem, holott előtte még úgy tűnt, a hazaiak búslakodhatnak majd Különös kupamúlt: sima helyett fordított Az elmúlt húsz esztendőben nem sok példa volt ha­sonló fordításra magyar csapat nemzetközi kupa­­mérkőzésén, de azért akadt néhány váratlan fordulat - vagy rövidzárlat. A Ferencváros 2004 júliusában 2-1-es vereségre állt az SK Tirana otthonában, majd a 88. percben egy öngólnak köszönhetően egyenlí­tett, míg Huszti Szabolcs a 93. percben a győztes gólt is megszerezte, amely később a továbbjutást jelen­tette a BL-selejtezőből. A visszavágón ugyan az albán csapat 1-0-ra nyert Budapesten, ám a zöld-fehérek az idegenben szerzett gólok segítségével továbbju­tottak. Később a Fradi átkerült az UEFA-kupába, és bejutott a csoportkörbe. 2014 augusztusában a Debrecen Ibrahima Sidibe góljával vezetést szerzett Boriszovban a Bajnokok Ligája-selejtezőben. A Loki összesítésben már 2-0- ra vezetett a BATE ellen, mivel az első mérkőzésen Magyarországon ugyancsak a szenegáli csatár gól­­­jával nyert. Aztán a francia Selim Bouadla felesleges szabálytalansá­ga miatt a Debrecen emberhátrány­ba került, a fehéroroszok fordítot­tak, sőt a 94. percben szerzett góllal továbbjutottak. A Beitar Jeruzsálem elleni fordulatos mérkőzés előtt nyolc nappal a Vasas felkészülési mérkőzést játszott Ausztriában a Sturm Graz ellen, és már az első félidőben háromgólos hátrányba került. A tér­félcserét követően azonban az angyalföldi együttes négyszer is betalált, és 4-3-ra nyert. T. N. ­ Helyzetekben, gólokban és fordulatokban gazdag mérkőzést játszottak a felek, akik nem is olyan régen, június 18-án Telkiben nem hivatalos tesztmérkőzésen mérték össze az erejüket (akkor az angyalföldiek 2-1- re győztek). Érdekesség, hogy a Vasas labdarúgói csupán tizenháromszor szabálytalankodtak, holott 3-1 -es előnyben érdemesebb lett volna tördelni a játékot, apróbb taktikai faultokkal elvenni a hazaiak játékked­­vét. Különösen fájó, hogy a Beitar második góljánál (a 87. percben) Eter Lehter senkitől sem zavartatva vezethette végig a labdát az angyalföldi térfélen, és remekül passzolt a középen helyezkedő - szintúgy őrizetle­nül hagyott - Josszi Benajunhoz. Forrás: UEFA.com EITAR JERUZSÁLEM VASAS 17 kapura tartó lövés, fejes 15 7 kaput eltaláló lövés, fejes 6 6 szöglet, 16 szabálytalanság 13 1 Labdarúgás I­I I EMLÉKEZTETŐ BEITAR JERUZSÁLEM 40) # VASAS ____________ _ Petah Tikva, Hamosava Stadion, zárt kapuk mögött Gólszerző: Georginho (19.), Benajun (87.), Vered (91.), Sabo (92.), ill. Pavlov (36., 43.), Kulcsárt (52.) A visszavágót július 6-án játsszák a Szusza Ferenc Stadionban. 3-2) Kiabálás helyett pókerarc Hogy dühöngött, őrjöngött volna-e Michael Oenning a lefújás után az öltözőben, a folyosón vagy a buszon? Nem, dehogy, a szokásos pókerarcát láthattuk. A vezetőedző sem a mér­kőzés utáni sajtótájékoztatón, sem másnap, pénteken nap­közben nem mutatta ki az érzéseit, a rep­térre vezető úton is a fejét kezére támaszt­va gondolkodott, merengett, nézte az épülő Tel-Avivot. Persze lehet, hogy csak fizi­kailag volt jelen, szellemileg a Beitar elleni borzalmas haj­rá pillanatait pörgette vissza. A játékosok szerint ez egyál­talán nem meglepő, feléjük is rendszerint a pozitív, nyugodt, higgadt gondolkodású tréner képét sugározza. Az edző elmondta,­ az el­következendő napok során szeretné elemezni a mécs­esét, megnézni, hol rontottak, és a hibákat hogyan tudnák kijavítani. Erre egy hét áll a szakmai stáb és a csapat ren­delkezésére. Van min gondolkodni. Figyelem, fegyelem is szükséges! A Vasas 17 esztendő után szerepel ismét nemzetközi kupában, a klub korábbi já­tékosai is érdeklődve várták csapatuk bemutatkozását az Európa-ligában. Köztük Ihász Kálmán, aki 1957 és 1974 kö­zött kizárólag a Vasasban fut­ballozott, négy bajnoki címet és egy MNK-győzelmet ün­nepelhetett, s összesen 364 bajnokin lépett pályára. „Hosszú pályafutásom volt, de nem emlékszem hasonló­ra - mondta Ihász Kálmán. - Felfoghatatlan és fájdal­mas élmény a csütörtök esti mérkőzés, mert JB kétgólos veze- ■P t­­tésnél, amikor B­yridíiB az ellenfél szé­pített, illett volna szabályta­lankodni, időt húzni, jobban helyezkedni, hadd teljen az idő, idegeskedjen az ellenfél. Ezzel szemben figyelmetle­nek voltak a játékosok, pedig lehetne már annyi rutinjuk, hogy milyen taktikával kell hasonló helyzetben élni. Pén­tek délelőtt a megszokott te­niszezésünk közben is inkább arról az utolsó néhány percről beszélgettünk a barátaimmal, ők sem emlékeztek ilyen for­dulatra. Ugyanakkor dicsére­tes, hogy idegenben három gólt szerzett a csapat, így továbbra is bízom a tovább­jutásában, de a visszavágón fegyelmezettebb és figyel­mesebb védekezésre lesz szükség.”