Nemzeti Sport, 2017. október (115. évfolyam, 267-296. szám)

2017-10-01 / 267. szám

nemzetisport 2017. október 1., vasárnap OTP BANK LIGA 11. FORDULÓ Kétszer is röviddel a félidei kezdés után betalált a Vasas, a Honvéd pedig csak futott az eredmény után, ugyanis Davide Lanzafame ELHIBÁZTA A TIZENEGYEST. A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA ★ ★★ élvezetesen kezdődött. A piros-fe­keték benyomták saját kapujuk elé a vendégeket, úgy tűnt, előbb-utóbb megszerzik a vezetést, ehhez képest negyedóra elteltével a Vasas az első támadásából a kapuba talált. Fogták fejüket a kispestiek, hát még amikor Davide Lanzafame hat perccel ké­sőbb büntetőt rontott. Az elhibázott tizenegyesért Vaskó Tamás minimum egy üveg pezsgővel lóg az olasz csa­tárnak, a rutinos bekk ritkán látható nagy butaságot követett el - a sérü­lést szenvedő Felix Burmeister helyé­re beküldött hátvédnek nagyjából öt másodperc kellett a tizenegyest érő szabálytalansághoz, az oldalvonaltól besprintelt a helyére, majd földbe döngölte Djordje Kambert. Davide Lanzafame mindenesetre hadilábon áll a Vasas ellen elvégzett büntetők­kel, nemcsak most, a tavasszal is elpuskázott egyet a piros-kékek el­len, akkor Nagy Gergely piszkálta ki labdáját a bal alsó sarokból. Ha a félidő rosszul zárult a ha­zaiak számára, a fordulás után egyenesen katasztrofális percek következtek. A kispesti gárda nyolc perc alatt lenullázta magát, az öltözőben Erik van der Meer vezetőedző vezetésével alighanem megbeszélték, hogy a szünet után megpróbálnak minél hamarabb egyenlíteni - ehhez képest rövid idő leforgása alatt kaptak kettőt... Há­romgólos hátrányból már nem volt visszaút, a Vasas innentől rendkívül rutinosan, okosan járatta a labdát, a csatáraik, szélsőik a hitehagyott vendégvédők között pedig ide-oda cikáztak (a korábbi Vasas tréner, Marijan Vlak a Bozsik-stadion VIP- páholyában figyelte a meccset - de hogy a horvát mester szurkolni jött, vagy hamarosan valamelyik ma­gyar együttes kispadján láthatjuk, az most még nem derült ki...). A kispesti drukkerek becsületére váljon, a pocsék, már-már kilátás­talan helyzetben is hangosan biztat­ták csapatukat, daloltak, ugráltak, zászlókat lengettek, a pályáról ekkor azonban már hiányzott ez a fajta lel­kesedés. Szétesett a kispesti csapat, még akkor is, ha a hajrában a csere­ként pályára küldött brazil csatár, Da­nilo szépített. A hazai futballisták ne­hezen viselték a vereséget és Kassai Viktor ítéleteit, Djordje Kamber nem is úszta meg piros lap nélkül. A Vasas megérdemelten győzött, ráadásul Remili Mohamed megsze­rezte a harmadik gólját is, a múlt heti Haladás ellen félbeszakított találko­zó, és az akkor lejátszott mindössze huszonegy perc után most valóban frissen várták a bajnokit. Michael Oenning csapata szépen gyűjti a skal­pokat, két körrel ezelőtt a Videotont, most a Honvédot verte meg. A kispestiektől pedig egyre távo­lodik az első hely, a bajnokcsapatnak tizenegy kört követően nyolc pont a hátránya a listavezető Videotonnal szemben. A 12. FORDULÓ MŰSORA Október 14., szombat Haladás-Bp. Honvéd 15.30 Diósgyőr-Vasas* 15.30 Balmazújváros-Videoton 15.30 Újpest-Paks 15.30 Mezőkövesd-Debrecen 15.30 Puskás Akadémia Ferencváros* 19.30 Élő közvetítés: *M4 Sport Három gólt szerzett Remili Mohamed, ezzel jelentős szerepet játszott abban, hogy a Vasas felülmúlta a bajnoki címvédőt (ugyanak­kor azt is ismerjük el, hogy Lubos Kamenár remekül vé­dett az angyalföldi kapuban). A támadó legutóbb csaknem három esztendeje, még a másodosztályban triplázott. 2014 novemberében a Csák­­vár elleni bajnokin (6-2) ta­lált be háromszor. BORBOLA BENCE értékelte a mérkőzést a. N­yolc perc volt hátra a kezdő­rúgásig, amikor Bernd Storck elfoglalta helyét a lelátón. A szövetségi kapitány segítőjével, Andy Möllerrel lépcsőzött fel a ké­nyelmes székekig, majd helyére le­huppanva figyelmét máris Eppel Már­tonra irányította. A Svájc és Feröer ellen készülő keretbe három, az OTP Bank Ligában edződő csatár került be a hazai mezőnyből - a kispesti támadó mellett a ferencvárosi Böde Dániel és a diósgyőri Ugrai Roland re­ménykedhet benne, hogy szombaton ő kezd elől a bázeli vb-selejtezőn. Ha Eppel Mártonnak biztos csa­pattagságot jelentő megmozdulásai nem is voltak, a rangadó kifejezetten 15. perc: Kulcsár Tamás ment el a jobb oldalon, az alapvonal közelé­ből középre adott, az érkező Remili pedig 12 méterről jobbal laposan az elvetődő Gróf mellett a kapu bal alsó sarkába lőtt. 0-1 21. perc: Lanzafame végzett el jobbról szögletet, a tizenhatoson belül a nemrég csereként beálló Vaskó fellökte Kambert, ezért a játékve­zető tizenegyest ítélt. A büntetőt Lanzafame végezte el, jobbal a jobb alsó sarkot vette célba, lövésében azonban nem volt elegendő erő, ezért a gyorsan elvetődő Kamenár hárítani tudott. 48. perc: James szerelte Lanzafamét a felezővonalnál, nagy lendü­­lettel Williegil­dőlt, kiugratta Remilit, aki betört a tizenhatoson belülre, és úgy lőtt 12 méterről jobbal a kapu bal oldalába, hogy a labda a kapufát is érintette. 0-2 53. perc: Remili végzett el balról szögletet, Benes megcsúsztatta a labdát, amelyet a menteni igyekvő Latifu Gaál Bálint elé fejelt, aki két lépésről ballal úgy helyezett a kapuba, hogy Gróf lábáról a bal alsó sarokba pattant a labda. 0- 3 76. perc: Latifu adott be jobbról, az érkező Danilo pedig 11 méterről védhetetlenül a bal felső sarokba fejelt. 1- 3 86. perc: Kamber buktatta Benest az angyalföldi térfél közepén, sár­­­r­ga lapot kapott, majd ingerülten odafejelte a játékvezető felé a labdát­­ - újabb sárga lap, így a hazaiak csapatkapitánya megkapta a pirosat. 93. perc: Remili futott el a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd nyolc méterről éles szögből a bal alsó sarokba lőtt. 1-4 Sokkoló BP. HONVÉD VASAS 'éA BOZSIK-STADION 2522 NÉZŐ HONVÉD:1-4-1-3-2 Gróf 5 Latifu 5, Lovric 5, Bobál D. 4, Holender 4 Kamber 5—2-3 Banó-Szabó 5, Nagy G. 5, Gazdag 4 Eppel 4, Lanzafame 4 CSERE: Lovric helyett Danito (—) a 61. percben $4 Hv VT)*» íi**r •- * vm ftÉftft Áh.-1 I , VASAS: 1-3-4-3 Kamenár 7 Burmeister 0, James 7, Benes 6_ Szivacski 6, Berecz 6, Vida 6, Risztevszki 6 Kulcsár T. 6, Gaál B. 6, Remili 8 CSERE: Burmeister helyett Vaskó (6) a 20., Kulcsár T. helyett Pavlov (-) a 89., Gaál B. helyett Ádám (-) a 92. percben Gólszerző: Remili (0-1) a 15., Remili (0-2) a 48., Gaál B. (0-3) az 53., Danilo (1-3) a 76., Remili (1-4) a 93. percben Sárga lap: Vaskó (fellökte Kambert) a 21., Benes (reklamálásért) a 31., James (megrúgta Eppelt) a 67., Eppel (buktatta Benest) a 68., Kamber (buktatta Benest) a 86., Kulcsár T. (sportszerűtlen viselkedésért) a 88., Kamenár (időhúzásért) a 89. percben Kiállítva: Kamber a 86. percben Játékvezető: Kassai Viktor 7 - Rossz felfogásban vezette a mérkőzést, azzal ugyan­is, hogy mindig mindent elmagyarázott a játékosoknak, túlságosan is széttördelte a játékot, és hagyta, hogy elszabaduljanak az indulatok. Ráadásul asszisztensei többször is félrevezették. Asszisztensek: Varga Zsolt, Márkus Tamás - Solymosi Péter, Erdős József A mérkőzésről tudósított VOLESZÁK GÁBOR AZ ÁLLÁS 1. Videoton 117 3 1 24-13 +11 24 2. Ferencváros 1 116 4 1 1 25-12 +13 22 3. Debreceni VSC 115 3 3 17-9 +8 18 4. Vasas 1 105 11 - 17-16 +1 16 5. Paksi FC 114 4 3 19-190 16 6. Bp. Honvéd 1 114 4 i 3 18-19 -1 16 7. Puskás Akadémia 114 2 5 16-18 -2 14 8. Újpest 1 113 5I 3 16-160 14 9. Diósgyőri VTK 113 3 5 17-22 -5 12 10. Haladás 1 103 1­ 61 9-20 -11 10 11. Mezőkövesd Zsóry 112 3 6 14-24 -109 12. Balmazújváros 1 111 3 1­­ 13-17 -46 Válogatott gond Betegség miatt ki kellett hagynia a szombat esti bajnokit Hangya Szil­veszternek. A Vasas 23 esztendős védője a hétvégére belázasodott, így a találkozót otthon, ágyból nézte végig. A Svájc és Feröer ellen készülő válogatott keretbe meghívott fiatal játékos futballja a magas láz miatt veszélybe került, könnyen elképzelhető, hogy Bernd Storcknak mást kell behívnia a keretbe. súlyos hibákat. ÍGY OSZTÁLYOZZA 10 extraklasszis,9 8 7 6 az átlagost valamivel 5 közepes,4 érdemi védenivaló A JÁTÉKOSOKAT nemzetközi klasszisteljesítmény válogatott kiemelkedő meghaladó jó átlagos alig részt vállaló elkövető és durván értékelhetetlen harminc percnél nélküli kapus. A nemzeti c spat összevetésben is kimagasló teljesítmény forma játék teljesítmény, különlegességek nélkül teljesítmény labdarúgó játszó futballista produktum kevesebb játék kezdőként harminc percnél kevesebbet játszó mezőnyjátékos * (-) harminc percnél kevesebb játékidőt kapó csere gyakorlatilag1 kiállítás miatt0 ...............................A T !L i* jwnjM REMILI Mohamed (Vasas) a mezőnyjátékban3 BOROGATÁSRA VÉGÜL NEM VOLT SZÜKSÉG Gyors gólokat kaptak. Mi volt ennek az oka? Nehéz erre válaszolni. A második bekapott gól után is éreztem erőt a csapatban, ám a harmadik találat megpecsételte a sorsunkat. Pedig kifejezetten jól kezdtük a mérkőzést, helyzetek követték egymást, ám a Vasas első komoly támadásából gólt szerzett. El kell ismerni, ez alaposan visszavetett bennün­ket. Gyengén védekezett a csapat? Igen. Sajnos többször is rosszul védekeztünk, nagyot hibáztunk hátul, túl könnyen adtuk el a labdát. És még valami... A Vasas leshelyzetből rúgta a második gólját, nehéz volt visszajönni. Nem szeretném erre fogni a vereséget, de onnantól nagyon nehéz helyzetbe kerültünk. A csatárok is gyenge napot fogtak ki. A kispadnál az elrontott büntetőnél éreztem, ez pokolian nehéz találkozó lesz. A félidőben ettől függetlenül megbeszéltük, kimegyünk, nekiesünk az ellenfélnek, erre tessék... A Vasas gyorsan ismét a kapunkba talált. Nem a mi napunk volt. Erik VAN DER MEER a Bp. Honvéd vezetőedzője Szép siker volt ez, nemde? Az bizony. Izgalmas mérkőzés volt, sok lehetőség adódott a kapuk előtt, hála az égnek mi jobban használtuk ki a helyzeteinket. Ha valaki a találkozó előtt azt mondta, hogy négy gólt rúgunk a Honvéd otthonában, borogatást teszek a homlokára. Nem azért, mert nem vagyunk erre képesek, hanem mert a kispestiek hazai pályán rendkívül jól véde­keznek. Mire gondolt, amikor Vaskó Tamás pályára küldését követően azonnal büntetőt érően szabálytalankodott? Van ilyen. Cserélni kellett, Tamás túl nagy vehemenciával ért a büntetőterületen belülre, tizenegyest kapott az ellenfél. Szerencsére Felix Burmeister sérülése talán nem súlyos. A hazaiak kihagyott büntetője volt a forduló­pont? Erőt adott a csapatnak. Szünet követ­kezik a bajnokságban, de nekünk hátra van még a Haladás ellen elmaradt találkozó. Michael OENNING a Vasas vezetőedzője Labdarúgás 13 1