Nemzeti Sport, 2018. április (116. évfolyam, 102-116. szám)

2018-04-16 / 102. szám

I 4 I Labdarúgás flTD D AM If 1 ITA OL CADAHI fl \/ICC7 A Dl 1 1 AMTfl Ulr BANK LIBA, Zo. rUKUULU VlooZArILLANIU A forduló megmentője A Honvéd csatára két alkalom­mal is elszomorította a fel­­csútiakat a szezonban, a brazil játékos abban bízik, hogy a vé­gén bronzérmet szereznek. Mintha visszarepültünk volna az időben úgy öt és fél hónapot­­ a Honvéd csatára, Danilo november 4-én (4-3) és szombaton is (1-1) szerzett egy-egy fejes gólt a Pus­kás Akadémia ellen. „Ettől függetlenül nem hin­ném, hogy félnének tőlem a fel­csútiak, de kétségtelen, fontos gólokat szereztem - mondta Danilo de Oliveira, a kispestiek 31 esztendős csatára. - No­vemberben a kilencvenharma­­dik percben szereztük meg a negyedik gólunkat, s nyertünk négy háromra, míg most szom­baton a nyolcvanhetedikben, ez egy pontot ért. Csodás érzés volt örömet szerezni a szurko­lóinknak, akik megtöltötték a vendégszektort Felcsúton. Ösz­­szességében reális eredmény született, de nem lehetünk bol­dogok, hiszen nem nyertünk, pedig akkor a harmadik helyen állnánk. Ez a célunk, bronzér­met szerezni, és kilépni a nem­zetközi kupaporondra. ” Ebben pedig nagy szerepe lehet a brazilnak, aki 2010 júliusa és 2012 januárja között már futballozott Kis­pesten: a támadó már hatodik gólját szerezte a szezonban, pedig keve­set játszik. A légiós a már említett két, felcsútiak elleni mérkőzésen is eredményes volt, míg a március 17-i, Haladás elleni bajnokin győz­tes gólt szerzett (2-1), csereként beállva a 93. percben. „Szerencsére egyre inkább formába lendülök. Amikor tavaly nyáron visszatértem a Honvéd­hoz, sérült voltam, így sok időbe telt, míg összeszedtem magam, s visszanyertem az erőmet. Bár korábban a szélen is játszottam, igazán a kapu előtt érzem jól ma­gam. Remélem, legközelebb, az Újpest ellen is játszom..." Davide Lanzafame, a kispesti­ek tizenhárom gólos csatára le­töltötte sárga lapos eltiltását, így a lila-fehérek ellen már számíthat az olaszra a szak­mai stáb - kíváncsian várjuk, hogy Danilo marad-e a kezdő­ben, vagy újra a kispadon találja magát. CS. A. A FORDULÓ ÜNNEPLŐJE És megint Danilo!Feltekerték ő" Továbbra is versenyben van " A GÓLKIRÁLY! CÍMÉRT a Vasas ellen duplázó Novothny Soma, aki örül, hogy a sajtó „megtalálta” a három gól nélküli bajnoki után. Novothny Soma duplázott a Vasas ellen, de ehhez az is kellett, hogy hatékonyabbá vált a lilák támadójátéka FOTÓ: MICHEL® SZILVIA A forduló öngólja Egymást követő harmadik NB I-es meccsén szerzett gólt Hahn János, igaz, a Haladás ellen 2-1-re elveszített bajnokin a saját ka­pujába talált be. Ritkán látható balszerencsés mozdulat volt. Még tíz perce sem tartott a Paks-Haladás mérkőzés, amikor a vendégek középpályása, Németh Márió szabadrúgásból, teljesen ártalmatlan helyzet­ből ívelt a hazai kapu előterébe. Úgy tűnt, Hahn János gond nélkül felszabadít, annak rendje és módja szerint lendített, a labda azonban felper­dült a jobb lábáról, és hihetetlen ívet leírva a ka­pus, Verpecz István felett a bal sarokba hullott. Ha ironizálni akarnánk, azt is írhatnánk, így nem szakadt meg a 22 esztendős támadó sorozata, és az egymást követő harmadik bajnokiján is szer­zett gólt - a Mezőkövesd (3-2) ellen egyszer, a DVSC ellen (2-5) kétszer volt eredményes -, ám erről szó sincs. A paksi futballista igen fiatalon (2012. november 18-án, a Paks II—Szigetszent­­miklós 0-2-es NB II-es találkozón) már szerzett öngólt, a legjobbak között ugyanakkor szomba­ton talált be először saját kapujába. „Nem tudok mást mondani, ügyetlen mozdu­lat előzte meg az öngólomat - mondta a találkozó másnapján Hahn János. - Amikor a szombathelyi­ek elvégezték a szabadrúgást, egy kicsit hátrál- ámos­i PUSKÁS AKADÉMIA 19­) BP. HONVÉD 2018. április 16., hétfő ne­mzetisport 1.) Felcsút, 1875 néző Gólszerző: Hegedűs J. (34.), ill. Danilo (87.) Amikor lecsúszott, már érezte... tam, aztán amikor a labda lecsúszott a lábamról, már éreztem, veszélyes tehet a kapunkra. Ez volt az első öngólom az első osztályban, és na­gyon remélem, egyben az utolsó is. Sajnos nem tudtunk élni azzal az eséllyel, hogy miután fel­léptünk a dobogóra, két hazai mérkőzés követ­kezett, ráadásul legközelebb a Ferencvárossal és a Videotonnal játszunk - nem mi számítunk esélyesnek. Bízom benne, tudunk javítani, és a folytatásban megmutatjuk, hogy az a csapatunk igazi arca, amelyet az első öt tavaszi fordulóban mutatott." Z. A. Hahn János tisztában van vele, hogy ügyetlen mozdulatával nehéz helyzetbe hozta társait fotó: földi Imre ­ A forduló játékosa Az újonc támadója a Diósgyőr elleni bajnoki mérkőzés (2-1) hajrájában is nyugodt maradt, pedig csapata vesztésre állt. De a Balmazújváros 33 eszten­dős játékosa a 88. és 90. percben is higgadtan értékesítette a tizenegye­seket, s így győzelemhez segítette együttesét. Ezzel a sikerrel Horváth Ferenc együttese tartja a lépést a bennmaradásért küzdő csapatokkal, a DVTK elleni három pont rengeteget jelenthet a végelszámolásnál. RUDOLF Gergely (Balm­azújváros) A forduló játékvezetője­­je: Szőts Gergely (9) (Puskás Akadémia-Bp. Honvéd) - Szalai Balázs, Farkas Balázs, Molnár Attila, Kulcsár Katalin ?1 BÉNYEI DOMBO A 26. FORDULÓ VÁLOGATOTTJA STOPIRA m NWOBODO IB 7# RUDOLFw NOVOTHNYO 0 tőzsér HEGEDŰS J. KÖNYVES (Debreceni VSC) VARGA R. IKENNE-KING (Ferencváros)