Nemzeti Sport, 2018. június (116. évfolyam, 161-175. szám)

2018-06-27 / 172. szám

metmzeti sport 2018. június 27., szerda 4. perc: Banega mesteri indítása után Messi ló­dult meg a kapu irányába, combbal átvette a labdát, még mielőtt leesett volna, a levegőben tolt egyet raj­ta, majd 14 méterről, jobb lábbal a kapu jobb oldalába lőtt. 1-0 34. perc: Messi végzett el szabadrúgást 18 méterről, ballábas csavarása után a vetődő Uzoko még ujj­heggyel beleért a labdába, amely a bal oldali kapufáról pattant vissza a mezőnybe. 51. perc: A tizenhatoson belül Mascherano teljesen feleslegesen két kézzel lerántotta az előtte álló Balogunt, amiért a játékve­zető büntetőt ítélt. A tizen­egyesből Moses jobb lábal, laposan a jobbra elmozduló kapus mellett a kapu bal ol­dalába passzolt. 1-1 86. perc: Mercado húzott el a jobb oldalon, jobblábas beadására középen Rojo érkezett, és jobb lábbal 13 méterről remekül lőtt a bal alsó sarokba. 2-1 ARGENTÍNA ^ IN­ NIGÉRIA ■­­ SZENTPÉTERVÁR ^ KRESZTOVSZKIJ STADION - 64 468 NÉZŐ ARGENTÍNA: 1-4-3-3 .......................Armani 5 Mercado 6, Otamendi 6, Rojo 7, Tad­iafico 5 Banega 6, Mascherano 5,Pérez 5......................... . . ,L. Messi 6, Higuain 4, Di Maria 4 várható CSERE: Pérez helyett Pavón (6) a 61., Di Maria helyett Meza (-) a 72., Tagliafico helyett Agüero (-) a 80. percben NIGÉRIA: 1-3-5-2 Uzoho 5 Balogun 5. Troost-Ekong 5. Omerou 6 ........Moses 6. Mikel 5. Etebo 4. Ndidi 6. Idowu 5 Musa 5, Iheanacho 4 CSERE: Iheanacho helyett Ighalo (5) a szünetben, Omerou helyett Iwobi (-) a 90., Musa helyett Nwankwo (-) a 92. percben Gólszerző: Messi (1-0) a 14., Moses (11-esből, 1-1) az 51., Rojo (2-1) a 86. percben Sárga lap: Batogun (Di Maria megrúgásáért) a 32., Mascherano (Balogun lerántá­sáért) a 49., Banega (Ndidi lábára tartott rá) a 65. Mikel (Pavón felvágásáért) a 90., Messi (Ndidi megrúgásáért) a 92. percben Játékvezető: Cüneyt Cakir (török) 8­­ A nigériaiaknak megítélt büntetőnél kikérte a videobíró segítségét, ám nem változtatta meg ítéletét. A 75. percben jól döntött, amikor Rojo vétlen kezezésénél nem adott Nigéria javára tizenegyest. Asszisztensek: Bahattin Duran, Tarik Ongun - törökök Labdarúgó-világbajnok Népé­­zország 2018­ m -CSOPORT ARGENTÍNA—NIGÉRIA - SZELI MÁTYÁS TUDÓSÍTÁSA SZENTPÉTERVÁRRÓL jVregmenekültek Élete (talán) legfontosabb gólját lőtte... Előrehúzódva látványosan lőtt az alsó sarokba, aligha felejti a kedd estét. A kemény szerelése­ire senki sem emlékszik majd, a gólja megmentette Argentínát - a tizenhat közé lőtte a válogatottat. Rendkívül izgalmas mérkőzésen, PATTANÁSIG FESZÜLT HANGULATBAN csikarta ki a győzelmet és egyúttal a továbbjutást a dél-amerikai válogatott. E ■z lesz-e Lionel Messi utolsó­­ mérkőzése a válogatottban? Sokakat foglalkoztatott a kérdés az Argentína—Nigéria mérkőzés előtt. Azok az argentin újságírók, akikkel beszéltünk, el­ismerték, ez is egy eshetőség, de nem akartak erről beszélni - érthe­tő, hiszen a sztár utolsó válogatott meccse egyet jelentene a váloga­tott kiesésével. Kivételes játék­tudására célozva Messit sokszor földönkívülinek nevezik, s tessék, a repülő csészealjra emlékeztető szentpétervári stadionban érkezett el válogatott pályafutása egyik meghatározó és lehet, hogy utolsó pontjához. Mindez érdekes keretbe zárná a valaha volt egyik legjobb futballista válogatott karrierjét, amely tizen­három évvel ezelőtt szintén nem éppen derűsen, piros lappal kezdő­dött Magyarország ellen. A városban kora délután renge­teg argentin drukker sétált a Téli Palota környékén, de korántsem voltak olyan hangosak, mint a pe­ruiak vagy olyan felszabadultak, mint a mexikóiak. A stadionhoz érve ez megváltozott, parádés han­gulatot teremtettek, de ettől még tudták, érezték, pengeélen táncol a válogatott. Jorge Sampaoli szövetségi kapi­tány a mérkőzést megelőző napon arra utalt, megkeveri a kártyákat, és nem feltétlenül a veteránokra tá­maszkodik kedd este - végül nyolc harmincéves vagy annál idősebb szerepelt a kezdőben. Mindeközben Nigériáról jóval kevesebb szó esett. Mintha csak statisztái, nem alakítói lettek volna a „királydrámának”, pedig a ponto­kat tekintve az afrikaiak álltak a legjobban a második hely­re hajtó együttesek közül. Ez persze azt is jelentette, nem nekik kell rohanniuk az eredmény érdekében, ami azt sejtette, feszült, de nem feltétlenül hely­zetekben gaz­dáló Messi sebességet váltott: két ember között kilépve gyönyörűen (bal comb, majd bal lábfej) vette át a labdát, és néhány lépést követően a rosszabbik (jobbal) lábával meg­szerezte első gólját a tornán, egy­úttal a vezetést Argentínának. Volt olyan meglett férfi, aki már ekkor elsírta magát a lelátón, a megmen­tő beváltotta a hozzáfűzött remé­nyeket. Egyelőre, hiszen ekkor hi­ába állt továbbjutásra Argentína, a mérkőzés nagy része még előttünk állt, és fél szemmel az izlandiak meccsére is figyelni kellett. Nigéria sem nyílt ki, hiszen ha valahogy egyenlít, a dél-amerikai­ak előtt végez, jóllehet a támadó­játékát kis túlzással a „majd csak lesz valami" szellemében építette fel. A kék-fehérek próbálták feltör­ni a nigériai védelmet, de látszott, a középpályáról, a csatárok mögül hiányzik egy olyan futballista, aki nyomás alatt is jó labdákkal tömi őket. Ha veszélyes helyzet volt (remek passz Gonzalo Higuaínnak, kapusa sza­badrúgásból), abban Messi benne volt, és az első félidő lefújásakor úgy tűnt, Argentína kézben tartja a mérkőzést. Ez persze mi­nimális előnynél csalóka, elég is volt Javier Mascherano szabálytalansá­ga, és a hidegvérű tizenegyes Victor Mosestől, hogy megint minden elveszni látsszon argentin szempontból, még akkor is, ha a másik találkozón Izland hátrányba került. A négy évvel ezelőtti vb-döntős együttes pedig szenvedett, Messire minden labdaátvételkor három-négy ember vetette rá magát, Angel Di Ma­ria és Higuaín szinte láthatatlan volt, de ha a játékba avatkoztak, abban sem volt köszönet. Sampaoli gyorsan reagált, Enzo Pérez helyére beküldte Cristian Pavónt, így legalább a jobb szélen erősödött csapata. Percekkel a vége előtt, amikor már szinte minden elúszni látszott, érkezett egy jó beadás, igaz, nem Pavóntól, hanem Gabriel Mercadó­­tól, Marcos Rojo pedig bevágta a labdát a kapuba. Argentína megmenekült, ott lesz a nyolcaddöntőben! (Jegyzet a 2. oldalon) Nagyjából tizenöt percig tűnt így, amikor is a nigériai vé­dők és közép­pályások közötti vonalban porosz­RGE SaMPaOU Mindent egy lapra kellett fel­tenni, egyszerűen muszáj volt nyernünk. Hősies küzdelemben csikartuk ki a továbbjutást. Össze kell tartanunk, a neheze m­wnnisk­up harcos ROJO (Argentína) Megcsinálták! A parádés egyéni alakítással vezetést szerző Lionel Messi a legédesebb teher a győztes gólt lövő Marcos Rojónak NIGÉRIA CSAPATOK Labdabirtoklás (%) Kaput eltaláló lövés, fejes Blokkolt lövés Elkövetett szabálytalanság Mestermérle GERGŐT Nyilván szerettünk volna továbbjutni, de összességében nem lehetünk csalódottak. Fiatal csapatom kijutott a világbajnokságra, és biztos vagyok benne, hogy a következő években meghatározó szerepet játszik a világ labdarúgásában. A GÓLLÖVŐLISTA ÉLCSOPORTJA 5 gólos: Hang Kané (Anglia) 4 gólos: Romelu Lukaku (Belgi­um), Cristiano Ronaldo (Portugália) 3 gólos: Diego Costa (Spa­nyolország), Gyenyisz Cserisev (Oroszország) 2 gólos: Philippe Coutinho (Brazí­lia), Artyom Dzjuba (Oroszország), Eden Hazard (Belgium), Mile Jedinak (Ausztrália), Luka Modric (Horvátország), Ahmed Musa (Nigéria), John Stones (Anglia), Luis Suárez (Uruguay), Mohamed Szalah (Egyiptom) 2018. június 8.-július 15. EREDMÉNYEK. •rff ROGRAM CSOPORTKÖR­ ­ A-CSOPORT Egyiptom, Oroszország, Szaúd-Arábia, Uruguay Oroszország-Szaúd-Arábia 5-0 Uruguay-Egyiptom­­ 1-0 Oroszország-Egyiptom 3-1 Uruguay-Szaúd-Arábia 1-0 Szaúd-Arábia-Egyiptom 2-1 Uruguay-Oroszország 3-0 A VÉGEREDMÉNY 1. [Uruguay 3,3-0-5-0 19 1 2. Oroszország­­3i2i-ji 8-4 6 1 3. Szaúd-Arábia 3 i1 1- 2 2-7 1 3­ ­ 4. Egyiptom 1 3 i-i - i 3 2-6 0 B-CSOPORT Irán, Marokkó, Portugália, Spanyolország Irán-Marokkó 1-0 Portugália-Spanyolország 3-3 Portugália-Marokkó 1-0 Spanyolország-Irán______ 1-0 Irán—Portugália 1-1 Spanyolország-Marokkó 2-2 A VÉGEREDMÉNY C-CSOPORT Ausztrália, Dánia, Franciaország, Peru Franciaország-Ausztrália_______2-1 Dánia-Peru______________________1-0 Dánia-Ausztrália 1-1 Franciaország-Peru___________1-0 Dánia-Franciaország _ 0-0 Peru-Ausztrália A VÉGEREDMÉNY 1. Franciaország ....3.1.211M.H 7 2. Dánia 3 1 2 -­ 2-15 3. 1Peru : 3 1 1 - 2­ 2-23 4. Ausztrália 13T- 1 2 1 2-51 D-C­SOPORT Argentína, Horvátország, Izland, Nigéria Argentína-Izland_____________1-1 Horvátország-Nigéria_________2-0 Horvátország-Argentína_______3-0 Nigéria-Izland 2-0 Argentína-Nigéria____________2-1 Horvátország-Izland__________2-1 A VÉGEREDMÉNY 1. Horvátország 2. Argentína 3. Nigéria 3 1 3 1 - 1 -.1 7-1­­­9 31113-5 4 3 1-2 V 1 4 Island 3-12 2-5 1 E-CSOPORT Brazília, Costa Rica, Svájc, Szerbia Szerbia-Costa Rica Brazília—Svájc Brazília-Costa Rica Svájc-Szerbia 1-0 1-1 2-0 2-1 Szerbia-Brazília­­ június 27., 20.00, Moszkva Svájc-Costa Rica június 27., 20.00, Nyizsnyij Novgorod AZ ALLAS j 1. Brazília2 j i1 3-14 Svájc................1,Tii 3-24 3. Szerbia211-ii 2-23 4. Costa Rica 1.2.;-j-j2 0-3Ö F-CSOPORT Dél-Korea, Mexikó, Németország, Svédország Mexikó-Németország________ Svédország-Dél-Korea Mexikó -Dél-Korea Németország-Svédország Mexikó-Svédország június 27., 16.00, Jekatyerinburg Dél-Korea-Németország június 27., 16.00, Kazany AZ ALLAS 1. Mexikó [2121rrr 3-1 16­­2 Németország jtjijUT 2-23 SvédországU jj-EL 2-2­­ 4. 1 Dél-Korea_____121-ZEE 1-30 G-CSOPORT Anglia, Belgium, Panama, Tunézia Belgium-Panama_____________3-0 Anglia-Tunézia 2-1 Belgium-Tunézia 5-2 Anglia-Panama 6-1 Panama-Tunézia______június 28., 20.00, Szaranszk Anglia-Belgium június 28., 20.00. Kaliningrad AZ ÁLLÁS 1. Anglia 12 2 --8-2 [U Beloium : 2 21-j 3-2 6 3. Tunézia : 2 -1-12í 3-7 i 0 4. PaMma.............|.2.ji-i-if 2 H fül H-CSOPORT Japán, Kolumbia, Lengyelország, Szenegál Japán-Kolumbia___________ Szenegál-Lengyelország Japán-Szenegál ______ Kolumbia-Lengyelország Japán-Lengyelország június 28., 16.00, Volgograd AZ ÁLLÁS 1 Japán 2 1 11-4-3 4 Szenegál 21 1 1­-4-3 4 3. Kolumbia­­ 2­ 1,-0­:Il1i] 1-5 0 4 Lengyelország 2 -- 2 Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol.