Nemzeti Sport, 2018. szeptember (116. évfolyam, 252-266. szám)

2018-09-16 / 252. szám

Semmilsport 2018. szeptember 16., vasárnap Hl 16. perc: rum veuzueu I labdát a középpályán, Sigér I Dávid indította a kiugró­­ Petrjakot, aki kissé jobbról 17 méterről jobbal a jobb I alsó sarokba lőtt. I 0_1 I 55. perc: Lovrencsics Ger­ gő ívelt középre jobbról, 3 Gróf kifutott a kapujából, és 51 15 méterről elütötte a lab­­­►1­dát, amely Bőséhez került, 5­ aki ballal 22 méterről, kissé *1 jobbról azonnal lőtt, a labda *il a bal kapu tövéről az alap­­jrt vonalon túlra gurult. Remekbe szabott gólpasszt adott Ivan Petrjaknak, kiváló ütemben indította az ukránt, játékintelligenciáját mutatja, hogy felismerte, mi a jó meg­oldás. A nyáron Balmazúj­várostól érkező középpályás a ferencvárosi gépezet motorjának bizonyult, rengeteget futott, több kispesti támadás is rajta akadt fent. A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA ★ ★★ értékelte a mérkőzést A kispesti ultrák nem aprózták el. A nyáron a Bozsik-stadion­­ból a Ferencvároshoz átiga­zoló Davide Lanzafame régen kapott ennyi ajándékot... Merthogy kapott hideget-meleget, további szuvenír­ként a XIX. kerületi szurkolók nem kevesebb, mint hétezer játékbankót nyomtattak, hogy adott esetben le­gyen mivel dobálni az olaszt. Ha a nagyobb fizetés reményében az Üllői útra szerződő légiós a piros-fekete tábor közelébe szaladt, a dollárjellel, valamint a kiváló támadó arcképével ellátott pénzkötegek már repültek is a pálya irányába. A kispestieknek ugyanakkor az első fél­időben nem az olasztól, sokkal inkább az ukrán Ivan Petrjaktól kellett tartaniuk. A magyar me­zőny legdrágább játéko­sa, a kétmillió eurót érő ferencvárosi légiós egyszer robogott el a labdával a kapuig, és be is vágta Gróf Dávid hálójába. Túlságosan sok helyzet nem volt az első negyvenöt percben, egy az egyik oldalon, egy a másikon - a különbséget Ivan Petrjak jelen­tette. A drukkerek a hangjukkal, Supka Attila és Szerhij Rebrov az ol­dalvonal mellől gesztikulálva ösztö­nözte a játékosokat. A hangzavarban a taktikai utasításaikból nem sokat lehetett volna hallani, a karjelzésük viszont egyértelmű volt, mindketten támadásra igyekeztek rávenni a lab­darúgóikat. A mindent eldöntő gólt Bőle Lu­kács megszerezhette volna, ha nem az üres kapu mellé gurítja a labdát, alighanem tíz perccel a szünet után eldőlt volna a találkozó - így azon­ban maradt izgulnivaló. A játék átto­lódott a ferencvárosiak térfelére, a Honvéd át­vette az irányítást, amire Szerhij Rebrov nyomban reagált. Az ukrán szak­vezető igencsak meg­lepőt cserélt. Lejött a lendületesen futballozó Varga Roland, helyére Otigba Ken­neth állt be, aki vádlisérülése miatt legutóbb május 5-én lépett pályára. De még mielőtt bárki is azt gon­dolná, hogy a hátvédnek új posztot álmodott meg az ukrán vezetőedző, Örülök, hogy gólpasszt adtam! Az első félidőben jobban, a másodikban kevésbé futbal­loztunk jól, a legfontosabb azonban, hogy megnyertük a rangadót. Maradtunk az élen, sőt az előnyünket is növeltük, jól zártuk a hetet, és Otigba Kenneth mostantól az ol­dalvonal mellett száguldozhat fel s alá, az eredeti posztjára állt be - a Ferencváros ezzel átállt az ötvédős rendszerre. A játék képe ennek megfele­lően változott a találkozó utolsó időszakára: a kispestiek mentek előre, küzdöttek az egyenlítésért, a Ferencváros viszont masszívan vé­dekezett, és ha labdát szerzett, két­­három passzból igyekezett eljutni az ellenfél kapujáig. Davide Lanzafame lecserélése újból felkorbácsolta az indulatokat a lelátón, volt, akit a biztonságiaknak kellett kivezetniük a stadionból. Sajnos az utolsó, rendkívül fontos passzok nem sikerültek. A Fradi kihasználta a védelmi megingásunkat, nekünk azonban nem sikerült. A beadásaink nem voltak veszélyesek. Nincs mit tenni, megyünk tovább. Az éllovas zöld-fehérek ezút­tal nem játszottak jól, ugyanakkor végig megtartották az egygólos előnyüket, ezzel pedig leszakították magukról az őket üldöző kispestie­ket, és már négy ponttal vezetik a tabellát. Egyből egy... Az ukrán Ivan Petrjak ELSŐ ÉS EGYETLEN HELYZETET GÓLRA VÁLTOTTA a fővárosi rangadón, s ezzel a ferencvárosiak megszerezték a három pontot. ■ ■ SIGÉR Dávid (Ferencváros) • , , , V .« ■ » ‘ álpo­tf#: Ivan Petrjak (34) ezúttal is igazolta, hogy miért tartják sokra, az ukrán légiós remekül ugrott ki Sigér Dávid indításával, és magabiztosan helyezett Gróf Dávid kapujába bajnokiján is VERETLEN MARADT a Fradi SIGÉR Dávid a Ferencváros középpályása Varga Roland (balra) alig tudta utolérni a boldog ferencvárosi gólszerzőt Djordje KAMBER Ji* a Bp. Honvéd védője JL ' Jj* FOTÓK: TÖRÖK ATTILA Újpestről Kispestre Tovább erősödhet a Bp. Hon­véd kerete. A kispesti in­formációnk szerint a csatár Tischler Patrik után ismét Új­pestről igazolhatnak futbal­listát, Kálnoki-Kis Dávid már hétfőn aláírhat a XIX. kerület­ben. A védő a liláknál kevés játéklehetőséghez jutott, Ne­­bojsa Vignjevics vezetőedző nem számít a 27 esztendős játékosra, ezért jöhet létre a klubváltás. J . ill HONVÉD:1-3-5-2 Gróf 0 Batik 5. Kamber 6. Baráth 6 HeflTer T. 5. Nagy G. ó. Pilík 4. Gazdag 5. Holender 5 N'Gog 5, Danilo 5 CSERE: Pilík helyett Banó-Szabó (5) az 59., N'Gog helyett Tischler (-) a 64., Heffler T. helyett Kukoc (-) a 75. percben FERENCVÁROS: 1-4-7-3-1 Dibusz 6 .................................... Lovrencsics G. 6, Blazic 6. Leandro 6. Heister 6 ........ ____|í.........Szpirovszki 6. Sigér D. 7___ ____ ...........................Varga R. 6, Bőle 6, Petrjak 7............................ Lanzafame 5 CSERE: Varga R. helyett Otigba (-) a 62., Lanzafame helyett Böde (-) a 73., Bőle helyett Csernik (-) a 88. percben Gólszerző: Petrjak (0-1) a 16. percben Sárga lap: Szpirovszki (Gazdag buktatásáért) a 43., Batik (Petrjak visszahúzásáért) az 57., Petrjak (sportszerűtlen viselkedésért) a 90. percben Játékvezető: Erdős József 8 - Hibázott, amikor a 31. percben nem adott sárga lapot Miha Blazicnak, aki mezénél fogva rántotta le Danilót a középpályán. Ezt leszámítva jól, magabiztosan vezette a mérkőzést. Asszisztensek: Albert István, Berettyán Péter - Pintér Csaba, Szilasi Szabolcs A mérkőzésről tudósított: CSERHÁTI ANDRÁS KISPESTI BÁNAT: SOK MUNKA SEMMIÉRT Nem sikerült az elűzés, pont nélkül maradtak. Nem lehetek boldog. Egyenrangú ellenfelei voltunk a Ferencvárosnak, sőt, játékban időnként fölé nőttünk. Az egy gólt sajnos az ellenfél rúgta, habár nekünk is megvolt a hasonlóan nagy ziccerünk. Fájó vereség ez, sokat tettünk azért, hogy legalább egy pontot szerezzünk. A Ferencváros a második félidőben végig a védekezésre fókuszált, akkor kellett volna még jobban nyomni. Mit szól ahhoz, hogy a Ferencvárosnak egyet­len kaput eltaláló lövése volt, és mégis nyert? Olyan mérkőzés volt, amelyen a hibát elkövető csapat vereségre számíthatott. A gólnál korán szétnyílt a vé­delmünk. A középpályán elveszített labda esetén nem lett volna ilyen gólszerzési lehetősége a Fradinak, ha ott zártak maradunk. Lelkileg jelentett volna bármit, ha megelőzik a Fradit? Sokkal inkább az, ha megverjük. A tabellát nem nézegetjük, rengeteg mérkőzés van még hátra. A befektetett munka nem volt összhang­ban az eredménnyel. Sokszor fölény­ben játszottunk, mégis kikaptunk. SUPKA Attila , a Bp. Honvéd vezetőedzője Egyetlen kaput eltaláló lövésük volt, mégis nyertek. Ilyen a labdarúgás. A statisztika nem minden, a játé­kosok tudták, hogy a rivális Mol Vidi FC kikapott, így nagyon szerettek volna győzni. Nyomás volt rajtuk és rendkívül motiváltak voltak. A lefújás után voltam bent az öltözőben, jó volt látni, mennyire örülnek a fiúk. Megérdemelt a győzelem? Taktikusan, szervezetten futballoztunk. Na­gyon fontos mérkőzés volt ez nekünk, hiszen a második helyezettel játszottunk, ha kikapunk, megelőz bennünket, ez lelkileg sem tett volna jót. A második félidőben különösen jól védekez­tünk, nem adtunk lehetőséget a Honvédnak a támadásra. Miért döntött úgy, hogy a találkozó hajrájára átáll az ötvédős rendszerre? A kispestiek friss csatárokat küldtek pályára, így átálltunk a három belső védőre. Leandro már nem fiatal játékos, mégis állta a sarat. Ha nem vezettünk volna, alighanem más tak­tikát választunk, de így meg kellett lépnem ezt. Szerhij REBROV a Ferencváros vezetőedzője tak­sn­ai