Nemzeti Sport, 2018. október (116. évfolyam, 282-296. szám)

2018-10-16 / 282. szám

IM Labdarúgás - Nemzetek ligája C-LIGA, 2. CSOPORT Ez őrületes volt! EREDMÉNYEK, PROGRAM Szeptember 8., szombat Finnország MAGYARORSZÁG 1-0 (1-0) Észtország Görögország 0-1 (0-1) Szeptember 11., kedd MAGYARORSZÁG Görögország 2-1 (2-1) Finnország Észtország 1-0 (1-0) Október 12., péntek Görögország MAGYARORSZÁG 0-0 (1-0) Észtország Finnország 0-1 (0-0) Október 15., hétfő Észtország MAGYARORSZÁG 3-3 (1-1) Finnország Görögország 2-0 (0-0) November 11, csütörtök 20.45, Budapest, Groupama Aréna: MAGYARORSZÁG Észtország 20.45, Görögország-Finnország November 18., vasárnap 20.45, Budapest, Groupama Aréna: MAGYARORSZÁG Finnország 20.45, Görögország-Észtország ÉSZTORSZÁG­­ MAGYARORSZÁG ■TALLINN. A. LE COQ ARENA | 3000 NÉZŐ ÉSZTORSZÁG: 1-5-4-1 ........................Aksatu 0........................ Teniste 5. Baranov 6. Mets 5. Tamm 5. Pikk 6 Luts 6. Antonov 5. Vassiliev 6, Ojamaa A Anier 7 CSERE: Aksalu helyett Lepmets (4) a 43., Anier helyett Purje (-) a 90. percben MAGYARORSZÁG: 1-­ 14-1 Gulácsi A Lovrencsics G. 5. Orbán 6. Kádár T. 3. Baráth Nagy Á. 5 Sallai R Nagy D. 6. Kleinheister 5. Kovács I.6. Szalai Á. 7 CSERE: Kleinheisler helyett Pátkai (-) a 68., Nagy D. helyett Eppel (-) a 75., Lovren­csics G. helyett Bese (-) a 80. percben Gólszerző: Luts (1-0) a 21., Nagy D. (1-1) a 24., Szalai Á. (1-2) az 54., Pátkai (öngól, 2-2) a 70., Anier (3-2) a 79., Szalai Á. (3-3) a 81. percben Sárga lap: Anier (Kádár Tamást rúgta meg) a 23., Luts (reklamálásért) a 73., Nagy D. (visszahúzta Pikket) a 75., Baranov (Bese buktatásáért) a 82., Pátkai (Vassiljev buktatásáért) a 93. percben Játékvezető: Halis Özkahya­n (török) - Jól és következetesen bíráskodott, nem lehetett rá egyik félnek sem panasza. Asszisztensek: Ceyhun Sesigüzel, Hakan Yemisken - törökök Nagy Dominik remekül indult meg az észt kapu felé, majd szép mozdulattal lőtt gólt ■ ■■UB FOTÓK: TUMBASZ HÉDI BODNÁR ZALÁN H­árom-négy változtatást való­színűsített Marco Rossi szövet­ségi kapitány a görögök elleni kezdőcsapathoz képest az Észtország elleni találkozóra, és tartotta is magát ehhez az olasz szakember, négy he­lyen módosított az Athénban 1 -0-s ve­reséget szenvedő csapaton: az eltiltott Fiola Attila helyett Lovrencsics Gergő került be a jobbhátvéd posztjára, a jobbszélső Varga Roland helyett Nagy Dominik, a középpálya közepén Kal­már Zsolt helyett Kovács István kapott bizonyítási lehetőséget. A legnagyobb meglepetést azonban az jelentette, hogy a balbekk posztjáról kieső Fiola Attila helyét az az újonc Baráth Botond foglalta el. A Honvéd huszonhat éves labdarúgóját jól ismeri a szövetségi kapitány, 2017-ben közösen nyertek bajnokságot Kispesten. Az elején ér­ződött rajta a lámpaláz, a 3. percben például a tizenhatos vonala mellett el­követte a világ legfeleslegesebb sza­bálytalanságát, máskülönben rendben volt az egyébként sok kockázatot nem vállaló játéka. Nem is ő, hanem a rutinos Kádár Tamás volt a védelem gyenge pontja az első félidőben: a Dinamo Kijev bekkje előbb utolsó emberként közvetlen kö­zelről az ellenfélnek passzolt, néhány perccel később csúnyán aláment egy ívelt labdának, majd mellőle szerezte meg a vezetést a hazaiaknak Siim Luis a 20. percben - igaz, a gólnál talán Gu­lácsi Péternek is ki kellett volna moz­dulnia a balról érkező beadásra. Addig sem a magyar válogatott akarata érvényesült, az öt középpá­lyást, köztük három szűrőt pályára küldő észteken nem találtak fogást legjobbjaink, gyakran voltak kényte­lenek hátul passzolgatni, hogy kicsit kicsalogassák a hazaiakat. A magyar nemzeti csapat nem is próbálkozott kapura lövéssel egészen a 24 percig, akkor viszont bebizonyo­sodott, hogy a szövetségi kapitány jót húzott Nagy Dominik kezdőcsapatba állításával, mert a Legia szélsője rend­kívül ügyesen oldott meg egy olyan helyzetet, amely az egyenlítésünket eredményezte: nem félt bevinni a vá­ratlanul hozzá kerülő labdát két védő közé, majd az egyetlen jó megoldást megtalálva, estében lőtt ballal a bal alsó sarokba. Sőt, végképp nyerő emberré válha­tott volna a Varsóban légióskodó támadó, ha az első félidő utolsó­­ perceiben sokkal könnyebb hely­­zetben hasonlóan ötletes megoldást választ, akkor viszont ziccert hibázott 11 méterről, középről­­ a mérkőzé­sen először tudta megtartani a labdát, majd lefordulni védőjéről Szalai Ádám, ő tálalt pontosan Nagy Dominik elé, aki viszont duplázás helyett inkább naggyá tette a néhány perccel koráb­ban a megsérülő Mihkel Aksalu kapus helyére beálló Sergei Lepmetset. Sokkal nagyobb elánnal, határo­zottabb játékkal kezdte a második félidőt a Rossi-csapat, amely perce­kig beszorította a hazaiakat, az első félidőben észrevehetetlen Sallai Ro­land is „bemelegedett”, és rá jellem­ző cselsorozatot mert vállalni szűk helyen­­ érezhető volt, hogy nyomás alatt zavarban van az észtek hátsó alakzata. S hibázott is: egy szöglet után szinte megfeledkeztek Szalai Ádámról, aki a lesvonalon, közé­pen úgy tudta mellre venni a labdát Sallai Roland fejese után, hogy még meg is fordulhatott az ötösön (ilyet manapság szökőévente látni válo­gatott mérkőzéseken), és ha már megfordult, nem is hibázott, bevágta a léc alá (a visszajátszás igazolta, hogy nem volt les, Taijo Tenisze egy hajszállal beragadt, úgyhogy kö­szöntük szépen). Hetven perc alatt testközelből lát­hattuk, hogy az észtek nem a futball művészei, úgyhogy reménykedhet­tünk, hogy ebből a helyzetből már be­húzzuk a mérkőzést, és 2016 októbere után újra úgy nyerünk idegenbeli mér­kőzést, hogy két gólt is szerzünk (ak­kor szintén egy balti állam, Lettország csapata volt az ellenfél). Továbbra sem játszott ugyanis veszélyesen a hazai együttes - amely viszont a semmiből talált egy gólt! Maguk is meglepődtek, hogy a felperdülő labda a lehetséges több tucat földet érési pont közül épp a magyar kapu bal kapufánál, az oldal­hálóba pottyan be. Teljes erővel neki kellett állni ro­hamozni, mert vészesen kevésnek tetszett a hátralévő 19 perc. Marco Rossi az első gólt szerző Nagy Do­­minik helyett második csatárt, Eppel Mártont vetett be a harmadik gólunk megszerzése érdekében, de ehelyett a hazaiak szereztek újabb gólt! Ezen a meccsen mondanunk sem kell: Kádár Tamás újabb szörnyű megmozdulása segítségével. Szerencsére ezen a napon pályán volt Szalai Ádám, aki kevés ideig hagy­ta örülni az hazaiakat, s a második góljával megmentette a tallinni mécs­esét és a csapat becsületét. Kevesen hittük a mérkőzés előtt, hogy az eddigi három találkozóján sem pontot, sem gólt nem szerző észtek ellen ennek is örülni kell majd. Hihetetlen mérkőzést játszott a magyar válogatott az észtek ellen. HIÁBA VEZETETT, a hazaiak a szerencséjüknek is köszönhetően megfordították az eredményt, a csapatkapitány Szalai Ádám góljai mentették meg a becsületet. Bent van! Szalai Ádámot (9) ünnepelte Baráth Botond (balra) és Willi Orbán­­ a csapatkapitány megtette a dolgát, hiszen kétszer is eredményes volt A Bundesligában jó formában játszó, de a válogatottban hat mérkőzés óta nyeretlen cen­tertől nagyon vártuk a gólt címeres mezben, és hogy ordas nagy közhelyet hívjunk segítségül, most kiszakadt az a bizonyos zsák. Már az első félidőben is gyönyörűen rázta le védőjét, és hozta zic­cerbe Nagy Dominikot, a második félidőben szerzett két gólja i­­ pedig létfontos­ságú volt, hiszen azok nélkül szégyenletes vereségben lett volna részünk Tallinnban. SZALAI­­ Ádám (Magyarország) 21. perc: Anier kapott labdát a bal oldalon, a center az alapvonal közeléből laposan középre adott, az érkező Luts pedig megelőzve Kádár Tamást három méterről ballal a léc alá lőtt. 1-0 24. perc: Kleinheisler passzolt a középen kilépő Nagy Dominik­­hoz, a szélső a 16-os vonaláról, középről, két védő közül ballal a bal alsó sarokba rúgta a labdát. 1-1 54. perc: Kovács István végzett el szögletet a bal oldalról. Timm ki­fejelte a labdát, ám az csak Sallai Rolandhoz került, a szélső visz­­szaemelte középre, Szalai Ádám pedig háttal a kapunak mellel levette, jobb lábbal a levegőben maga elé tette, aztán megfordul­va jobbal négy méterről a léc alá vágta. 1-2 70. perc: Pikk ment el könnye­dén a bal oldalon, éles szögből kapura lőtt, s a labda a becsú­szó Pátkai lábán fölpörögve a rosszul kimozduló Gulácsi fölött a kapu bal oldalába hullott. Ön­gól! 2-2 79. perc: Vassiljev előrevágott, egy védőn megpattanó labdája után Gulácsi nem mozdult ki a kapuból, Kádár Tamás pedig a kapusra várt, Anier meg a ka­pus lába között kissé jobbról, 10 méterről a kapu közepébe lőtt. 3-2 81. perc: Kovács István jobb oldalról végzett el szögletet, be­adása után Szalai Ádám a ötös sarkáról Baranovot megelőzve a rövid, bal alsó sarokba fejelte a labdát. 3-3 2018. október 16., kedd nemzetisport Hibátlan Finnország A finnek ellen nem lehet gólt szerezni. Teemu Pukki volt a nemzeti együttes húzóembere, a Norwich támadója az észtek kapujába idegenben és hazai pályán is betalált, sőt honfitár­sainkat is elszomorította. Pyru Soiri a 46. percben szerezte meg a vezetést, majd Glen Ka­mara eldöntötte a meccset. C-LIGA, 2. CSOPORT Finnország Görögország 2-0 (0-0) G: Soiri (46.), Kamara (89.) AZ ÁLLÁS 1. Finnország4 4 1 5-0 12 2. Görögország4 2 2 3-46 3. MAGYARORSZÁG4 1 1 2 5-44 4. Észtország1 3 3-61 bővebben nso.hu A VÉDEKEZÉSÜNK NEM VOLT RENDBEN Sajnos azt kell mondjam, hogy ezen a mérkőzésen túl sok hibát kö­vettünk el, főleg védekezésben. Ha ilyeneket hibázunk, akár ki is kap­hatunk, még az olyan mérkőzéseken is, amelyeken esélyesebbnek tartanak bennünket. A második és harmadik észt gól is balszerencsés körülmények­­ •’ÁÉG között született, de az is igaz, hogy ilyen véde- " kezésbeli bakikat nem engedhetünk meg magunknak. Sajnos volt olyan labda­rúgó, aki már a mérkőzés elején ki­lógott a sorból. Ami pozitívum, hogy nem adtuk fel, az akaratunkkal nem volt gond. Ugyanazt ismétel­hetem csak: sajnos ezúttal a védők munkája nem volt elegendő ahhoz, hogy sikeresek legyünk. Marco ROSSI Magyarország szövetségi kapitánya