Nemzeti Sport, 2018. november (116. évfolyam, 297-310. szám)

2018-11-02 / 297. szám

­ 4 I Labdarúgás ETO FC GYŐR 2-0) (2)1 3(1X2) ÚJPEST FC Győr, ETO Park, 5370 néző Vezette: Kovács Gergely (Becséri Ger­­­­gely, Huszár Balázs) ETO: Horváth T. - Vadász V., Tar, Koszó, Völgyi - Vukaszovics, Tajthy T. - Kottár, Magasföldi, Baracskai (Szimcsó, a szü­­netben) - Hamar Á. (Andrics, a szünet­­ben) Vezetőedző: Király József ÚJPEST: Pajovics - Balázs B. (Zsótér 71.), Bojovics, Litauszki, Risztevszki (Burekovic 72.) - Szankovics, Onovo I - Pauljevics, Beridze, Lukács D. (No­­ vothny 65.) - Nwobodo Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics Gólszerző: Nwobodo (0-1) a 22., And­rics (1-1) a 67., Magasföldi (2-1) a 68., Onovo (2-2) a 77., Nwobodo (2-3) a 99. percben MESTERMÉRLEG Király József: - Fantasztikus hangu­latú, igazi kupameccset játszottunk, emelt fővel estünk ki a címvédő ellen. Fel tudtuk venni a lilák tempóját, és megmutattuk, hogy százhúsz percig is tudunk küzdeni a győzelemért. Nebojsa Vignjevics: - A legfontosabb, hogy sikerült kicsikarni a továbbjutást. Az első félidőben jól játszottunk, előnyt szereztünk, de szünet után túlságosan nyugodtan mentek ki a fiúk a pályára, gólokat ajándékoztunk a hazaiaknak. Tudósított: LAPINCS ATTILA A nigériai Obinna Nwobodo duplázott a mérkőzésen, és után frissnek érzi magát a Haladás elleni szombati bajnoki előtt. •fill !B|l§i§l|St u , •i, —'i­ : HMMR Sl­KIS A BORBOLA BENCE M­egszenvedett a címvédő. Ve­zettek, majd vesztésre álltak, s csak hosszabbításban harcol­ták ki a továbbjutást az újpestiek. Obin­na Nwobodo, a lila-fehérek támadója két gólt szerzett az ETO FC Győr ellen 3-2-re megnyert összecsapáson, a 21 esztendős játékos elismerte, könnyebb mérkőzésre számítottak. „Sejtettük, hogy meg kell izzad­nunk a továbbjutásért, ám nem gon­doltuk, hogy ilyen nehezen harcoljuk ki - mondta a nigériai légiós. - Nem örültem, hogy a rendes játékidőben nem döntöttük el a meccset, de azt végképp nem szerettük volna, hogy tizenegyespárbajban dőljön el, ki lép­het a következő körbe. Az mindig lutri, abban már a szerencsének is jelentős szerepe van. Kupagyőztesként szé­gyen lett volna kiesnünk." Az újpestiek magabiztosságát jelzi, hogy a szerdai Magyar Kupa-össze­csapás előtt külön nem gyakorolták a tizenegyeseket. Aki az edzések után egyébként is szokott lövöldözni, az kint maradt, de a szakmai stáb a sorozat ezen szakaszában még nem tette köte­lezővé a tizenegyesek gyakorlását. „Százhúsz perc így is a lábunkban van - folytatta Nwobodo. -A szombati, Haladás elleni mérkőzés előtt nem jött jól a túlóra, mert az is nehéz összecsa­pásnak ígérkezik. Ellenfelünk utolsó a tabellán, nyilván szeretne elmozdulni. A csütörtök a frissítés jegyében telt, Obinna Nwobodának mindegy, hogy a szélen vagy elöl kell futballoznia, mert mindkét poszton jó teljesítményt nyújt FOTÓ: MICHELLER SZILVIA Gyertya az elhunytakért Banka Kristófot is. A csapat tagjai Lazar A Rom­erríl Kc monomról/nTtoL- fónwl/óno­s Bencéről is megemlékeztek, fényképe elé mécseseket tettek a stadionban.­ Újpesten nem feledkeznek meg a halottak napjáról. Kabát Péter sportkoordinátor, Nagy Dániel középpályás és Balázs Benjámin csapatkapitány-helyettes koszorúkat, mécseseket helyezett el a klub elhunyt kiválóságainak sírján. A Szusza Ferenc Stadiontól néhány sarokra található Megyeri temető­ben az Újpest-család számos tagja nyugszik, a sírkertben he­lyezték örök nyugalomra Szusza Ferencet, Bene Ferencet, a Fogl testvéreket, Fekete Lászlót, Várhidi Pált és a tragikusan fiatalon távozó esté­re már újra kipi­hentnek éreztem magam, szóval részemről kezdődhet is a Haladás elleni csata. Jó formában vagyok, nem fáj semmim, a gólok is jönnek. Nincs okom panaszra." Nebojsa Vignjevics vezetőedző nem először állította nigériai légiósát csúcs­éknek, kérdés, hogy az alapvetően szélső középpályás mennyire élvezi az új pozíciót. „Nincs vele gondom. Nekem mindegy, hogy a szélen vagy elöl kell futballoznom. Ha Nebojsa Vignje­vics megkérdezné, hol érzem jobban magam, akkor sem tudnék neki vá­laszolni. Még szerencse, hogy ez nem kívánságműsor, ahová tesznek, ott játszom." Az Újpest a legjobb harminckettő között újabb NB II-es csapattal, a Ka­posvárral találkozik. Jó: Koszó, Völgyi, Koltai, Vukaszo­vics, Magasföldi, ill. Nwobodo, Szan­kovics, Bojovics, Balázs B. VÁC-MOLII MAGYAR KUPA A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT Szusza Ferenc Stadion, 450 néző Vezette: Pillók Ádám (Búzás Balázs, Medovarszki János) VÁC: Halasi - Görgényi, Dlusztus, Szabó N. (Duzso, 63.), Búrány - Szekszárdi, Pintér B. - Kákonyi, Zsolnai R. (Mátyás, 72.), Varga Sz. (Csillag, 63.)- Murai Vezetőedző: Zoran Szpisljak MOL VIDI: Tujvet - Hangya, Juhász (Vi­­nícius, 69.), Tóth B. Tamás K. - Kovács I., Hadzic, Berecz, Huszti (Milanov, 66.) - Hodzic (Nego, 80.), M. Scsepovics Vezetőedző: Marko Nikolics Gólszerző: Hangya (0-1) a 8., Zsolnai R. (1-1) a 9., Hodzic (1-2) a 30., M. Scsepovics (1-3) az 58. percben MESTERMÉRLEG Zoran Szpisljak: - Megmutattuk, hogy nem adjuk könnyen magunkat, sokáig szervezetten és jó iramban játszottunk. Marko Nikolics: - Nem volt sok időnk felkészülni a kupameccsre, de kont­rolláltuk a találkozót, megérdemelten jutottunk tovább. Örülök, hogy több olyan játékosnak lehetőséget tudtam adni, akik a közelmúltban kevesebbet játszottak. Visszavágtak Hangya Szilveszter számára SZOKATLAN SZEREPKÖRBEN futballozott, mégis ő volt a fehérváriak vezére, született, csak éppen fordítva, így­­ Marko Nikolics együttese örülhet a továbbjutásnak. A meccs legjobbja a 26 eszten­dős Hangya Szilveszter volt, aki gólt szerzett és gólpasszt adott, holott számára új poszton, jobbhátvédként kellett helytállnia - mindössze nyolc perc kellett ahhoz, hogy betaláljon, v­isszavágott a tavaly novemberi kupaku­darcért a Mol Vidi a Vácnak: egy éve a másodosztályú csapat 3-1-es győzelmével kiejtette a fehérváriakat a Ma­gyar Kupából, míg ezúttal az újpesti Szusza Ferenc Stadi­onban ugyanez az eredmény huszonhárom méterről lőtt Halasi Pé­ter kapujának bal alsó sarkába. Erre Zsolnai Richárd pontos lövése révén egy perccel később válaszolt a Vác, de a bosnyák Armin Hodzic még a szünet előtt újfent betalált, majd Hangya be­adását a szerb Marko Scsepovics fe­jelte a kapuba, az 58. percre eldöntve a továbbjutás kérdését. „Kissé szokatlan volt a jobbhátvéd pozíció, de edzéseken már gyakorol­tam, ezért nem volt teljesen idegen - mondta Hangya Szilveszter. - Meccsen most játszottam ott először, de úgy tűnik, bevált, hiszen gólt szereztem és gólpasszt is adtam. A bajnokság­ban kezdőként még nem kaptam sze­repet, ezért igyekszem megragadni minden lehetőséget, hogy vissza­nyerjem a régi formámat." A Vidi fölényes győzelemmel jutott a következő körbe, ott a szintén második ligás Budafok lesz az ellenfele, de a váciaknak sem kell szomorkodniuk, hiszen helytálltak, sőt annak is örülhet­nek, hogy a jövőben - csaknem két és fél év után - ismét Vácon rendezhetik hazai meccseiket. A Vác Városi Stadion megkapta a szövetség által kiadott II. osztályú pályahitelesítést, így ismét al­kalmas NB II-es bajnoki megrendezé­sére. A váciak vasárnap a Békéscsabát már otthon fogadhatják. Jó: Dlusztus, Szabó N„ Pintér B„ Zsolnai R., ill. Hangya, Juhász R„ Ko­vács I., Huszti, M. Scsepovics F. B. VACFC MOlVIDIFC Hangya Szilveszter­­balra megállíthatatlan volt a Vi elleni összecsapáson FOTÓ: TÖRÖK ATTILA 2018. november 2., péntek nemzetisport FIZESSEN ELŐ MOST NEGYEDÉVR 20% KEDVEZMÉNNYEL! AZ ELSŐ 20 BEFIZETŐNEK GROUPAMA TANPÁLYA VEZETÉSTECHNIKAI TRÉNINGET KÜLDÜNK AZ ELŐFIZETÉSE MELLÉ* NEGYEDÉVES DÍJ: 14 370 FT HELYETT 11 490 FT (6 NAPOS) ELŐFIZETÉSHEZ HÍVJA A 06-46/998-800 AS TELEFONSZÁMOT VAGY RENDELJE MEG A WWW.LAPCENTRUM.HU OLDALON. p­­­igMHPJI Az akció új előfizetőre vonatkozik. *Az első 10 befizetőnek Standard tréninget, a további befizetőnek Bázis tréninget küldünk. A tréningről bővebb információt a www tanpaly. hu oldalon. Az utalvány 2019. március 8 ig érvényes. ■ V 4 n­emzetig s­port