Nemzeti Sport, 2019. február (117. évfolyam, 46-58. szám)

2019-02-24 / 54. szám

aematettsport 2019. február 24. vasárnap OTP BANK LIGA 22. FORDULÓ Közelebb a harminchoz SPORT FERENCVÁROS:1-4-2-3-1 .............Dibusz 6..................... Lovrencsics 6.7. Blazic 6, Dvali 6. Heister 6 Sigér D. 7. Haratin 6................. _____Petrjak 7, Gorriarán 7. Nguen 6........... Szihnyevics 5 CSERE: Nguen helyett Bőle (6) a 60., Lovrencsics G. helyett Botka (-) a 68., Gorriarán helyett Csonka (-) a 80. percben PUSKÁS AKADÉMIA: 1-4-2-3-1 Hegedűs L . Szolnoki 5, Hegedűs J.'S.'Hadzsiev 4, Bokros 4 Varga J. 5, Urblík 4 .....................Tamás N. 4, Knezevic 4, Nagy Zs. 4......... Radó A. 4 CSERE: Hegedűs J. helyett Poor (-) a 32., Knezevic helyett Szakály P. (-) a 63., Tamás N. helyett Kiss T. (-) a 68. percben Gólszerző: Gorriarán (11-esből, 1-0) a 47., Bokros (öngól, 2-0) a 49., Nguen (3-0) az 58., Szihnyevics (4-0) a 92. percben Sárga lap: Szihnyevics (Hegedűs Lajos megrúgásáért) a 40., Nagy Zsolt (Petrjak felrúgásáért) az 52., Szolnoki (Gorriarán felrúgáséért) az 56., Kiss T. (Gorriarán megrúgásáért) a 70., Varga J. (reklamálá­sért) a 72. percben Kiállítva: Szolnoki a 85. percben Játékvezető: Farkas Ádám 4 - Ha úgy vesszük, nem befolyásolta döntően a meccs alakulását azzal, hogy az első félidő végén jogtalanul, les címén elvett egy gólt az FTC-től, majd viszont megadott tévesen egy tizenegyest a hazaiaknak, de megdicsérni ezért mégsem tudjuk. Asszisztensek: Albert István, Szert Balázs - Németh Ádám, Radványi Ádám Tokmac Nguen jött, látott és ünnepelt­­ gólt szerzett zöld-fehér szerelésben FOTÓK: TUMBÁSZ HÉDI FERENCVÁROS­I PUSKÁS AKADÉMIA V GROUPAMA ARÉNA 6771 NÉZŐ PUSKÁS „Jó meccset játszot­tunk. Úgy éreztem, szabályos gólt nem adtak meg nekünk. A szünet után látványos futballt játszottunk, örülök, hogy a szurkolók élvezték. Ahogyan a gólomnak is örülök, de a győzelem még fontosabb.” RADÓ András a Puskás Akadémia támadója „Az első félidőben akadt három-négy ígéretes kontra­lehetőségünk, ám egyikből sem sze­reztünk gólt. Tudtuk, hogy a szünet után nekünk esik a Fradi, és véleményes büntetőből vezetést is szerzett. Sajnos utána hamar meg­kaptuk a második gólt, onnantól már nagyon nehéz dolgunk volt." Tokmac NGUEN a Ferencváros szélsője ÍGY OSZTÁLYOZZA A JÁTÉKOSOKAT A nemzeti­ sport nemzetközi összevetésben is kimagasló teljesítmény 10 extraklasszis,9 8 7 6 klasszisteljesítmény válogatott forma kiemelkedő játék az átlagost valamivel­ meghaladó jó teljesítmény, különlegességek nélkül közepes, átlagos teljesítmény 4 a mezőnyjátékban alig részt vállaló labdarúgó harminc percnél kevesebb játék 3 súlyos hibákat 2 elkövető és durván játszó futballista gyakorlatilag értékelhetetlen produktum 1 kiállítás miatt 0 érdemi védenivaló nélküli kapus, kezdőként harminc percnél kevesebbet játszó mezőnyjátékos A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA ★ ★★ PIETSCH TIBOR értékelte a mérkőzést A harmincegyedikkel próbált köze­lebb kerülni a harmincadikhoz a Ferencváros. Hogy a fenti mondatot megmagya­rázzuk: a huszonkilenc első osztályú aranyéremnél járó zöld-fehérek soro­zatban harminc veretlen hazai bajnoki mérkőzéssel a hátuk mögött készültek a Puskás Akadémia elleni kilencven perc­re. A sorozat­­ a 2017. április 15-én, a Vasastól elszenvedett 2-1-es vereség 1*10. perc: Lovrencsics Gergő tette be jobbról élesen a lab­dát, középen mindenki mellett elment, de a túloldalon jó volt még Petrjaknak, aki nagyon éles szögből, hét méterről ballal a jobb kapufát találta el. 47. perc: Ivan Petrjak esett el a tizenhatoson belül Kamen Hadzsiev mellett. Műesés volt, a játékvezető azonban büntetőt ítélt, Gorriarán biztosan lőtte a labdát laposan jobbal a kapu jobb oldalába. 1-0 49. perc: Hazai kontraakció vé­gén Petrjak tette volna be balról középre a labdát, de a visszaérő Bokros lábán megpattant, és Hegedűs Lajos fölött a bal ka­pufát érintve a gólvonalon túlra perdült. Öngól. 2-0 58. perc: Ferencvárosi ellentá­madás végén Lovrencsics Gergő passzolt jobbról Nguenhez, aki senkitől sem zavartatva, tíz mé­terről, kissé jobbról jobbal a rö­vid alsó sarokba lőtte a labdát. 3-0 85. perc: Szolnoki Roland rá­csúszott Marcel Heisterre, ami­ért megkapta a második sárga lapját, így emberhátrányba ke­rült a PAFC. 92. perc: Szihnyevics ugratta ki Csonkát, és a tőle visszaka­pott labdát öt méterről jobbal a kapu jobb oldalába lőtte. 4-0 A második félidőben GÁLÁZÓ FERENCVÁROS tovább nyújtotta remek sorozatát: hazai pályán immár harmincegy bajnokin veretlen, után­­ 2017. április 29-én, a Mezőkö­vesd elleni 3-1 -es győzelemmel indult, azt a sikert is beleszámítva a Fradi 22 meccset nyert meg pályaválasztóként, miközben nyolcszor be kellett érnie a döntetlennel - vigasznak persze meg­tette, hogy nem kapott ki. A kezdés előtt jó esély mutatkozott arra, hogy a széria folytatódjék, hiszen a Fradi listavezetőként fogadta a 22. fordulónak a kilencedik helyről nekivá­gó felcsúti gárdát, nem titkoltan abban a reményben, hogy újabb három ponttal erősíti meg a helyét a tabella élén. Noha a szerdai, Kisvárda elleni Magyar Kupa­­nyolcaddöntőn Davide Lanzafame és Böde Dániel „szállította" a győzelmet, egyik támadó sem váltotta meg ezzel a helyét a kezdő tizenegyben, Szer­hij Rebrov mindkettejüket a kispadra ültette. Az ukrán szakember Mikalaj Szihnyevicsnek szavazott bizalmat, és a fehérorosz csatár már a 9. percben bizonyíthatott volna, ám közeli lövését Hegedűs Lajos bravúrral hárította. Jó iram jellemezte a meccset, ahogy az várható volt, többet támadott a Fe­rencváros, de ha a vendégek labdát szereztek, megpróbálkoztak két-három gyors húzással a hazai kapu elé érni, más lapra tartozik, hogy az esetek több­ségében egy pontatlan átadás keresz­tülhúzta a számításaikat. Radoki Jánost pedig egy sérülés késztette arra, hogy változtasson az összeállításon. Hegedűs János egy ütközés után a földön maradt, hosszas ápolás után hordágyon, nyak­merevítőben hagyta el a játékteret­­ a közönség vastapsa közepette. Ugyanez a közönség már gólt kiáltott az első félidő hosszabbításában, miután a Hegedűs Lajosról kipattanó labdát Sigér Dávid továbbította a kapuba. Korai volt azonban az öröm, mert Farkas Ádám les címén érvénytelenítette a gólt - tévesen. A játékvezető mindjárt a második felvonás első percében is tévedett: Ivan Petrjak esését „ette meg". Fernando Gor­­riarán viszont köszönte szépen, élt a le­hetőséggel, büntetőből juttatta - az addig látottak alapján megérdemelt - előnyhöz csapatát. Két perc sem telt bele, és egyről a kettőre jutott az FTC: a szerfelett agilis ukrán légiós beadásába Bokros Szilárd ért bele olyan szerencsétlenül, hogy a labda a bal kapufáról a gólvonal mögé pattant. Felszabadult a nyomás alól a Fe­rencváros, megroppant a két kapott góltól PAFC - meg is kapta a harmadikat: az NB I-ben először kezdő Tokmac Nguennek annyi ideje maradt még, hogy megsze­rezze első magyarországi gólját, aztán átadta a helyét Bőle Lukácsnak. A meccs addigra már eldőlt. A maga nemében pá­ratlan veretlenségi sorozat folytatásával a Ferencváros egy lépéssel közelebb került ahhoz a bizonyos harmincadikhoz... Hegedűs János az ütközés után a földön maradt, s a pályáról kórházba kellett vinni ANNAK IS ÖRÜLTEK, HA LEVEGŐHÖZ JUTOTTAK A fölényes győzelem után teljesen elégedett?­­ Alaposan felkészültünk ellenfelünkből, pontosan­­ tudtuk, mit játszik. Az első félidőben is intenzíven­­ futballoztunk, de a másodikban még inkább. Ezt vártam el a csapattól, a folytatásban is ezt várom. A közönség­­ végig mellettünk volt, Dibusz Dénest is támogatásáról­­ biztosította, úgyhogy ez jó nap volt nekünk. Az első félidőben képtelenek vettek gólt szerezni, s aggódott a szünetben, hogy nem tudják három pontra váltani a fölényüket?­­ Az első félidőben is sokat támadtunk, fordulás után­­ még többet. Úgy mentünk vissza a szünet után, hogy­­ lendületben maradtunk, győzni akartunk. Láttuk, hogy a­­ Puskás Akadémia fárad, igyekeztünk ezt kihasználni. A csapat védelme a jelek szerint már összeállt, de elöl folyamatosan variét. A meglehetősen bő keret készteti erre?­­ Aki egy meccsen a pályán van, az biztosan megérdemel­­j­­e, hogy ott legyen Ma így álltunk fel, lehet, hogy a­­ Kisvárda ellen a kupavisszavágón teljesen­­ másként kezdünk. Folyamatosan keressük­­ a legjobb megoldást, nem tudom ígérni, hogy állandósul a kezdőcsapatunk. Szerhij REBROV a Ferencváros vezetőedzője Mi vezetett a súlyos vereséghez? Nagy verést kaptunk, a végeredmény nem is fejezi ki híven a különbséget. Az ötven-ötven százalék esélyt hordozó pár­harcok közül talán egyet sem tudtunk megnyerni. A Fradi nagyon lendületes volt az egész meccsen. Látszott, hogy a bal oldalon gondjaink vannak, éppen cserélni terveztem már, de Hegedűs János megsérült, és nem akartunk fél óra alatt két cserelehetőséget elhasználni. A Fradi ezúttal más szintet képviselt, tanulnunk kell tőle. Dicséretes, hogy nyolc magyar volt a kezdőcsapat­ban, viszont mintha az első perctől a döntetlenre játszottak volna. Nem én utasítottam őket arra, hogy húzzák az időt, de be kell látni, ezúttal sokszor örültünk, ha levegőhöz jutunk. Sok a fiatal játékosunk, és nagy nyomás alatt kellett küzde­niük. Állandóak voltak a gyors hazai beindulások, folyama­tosan résen kellett lenni, lehet tudni valamit Hegedős János állapotáról? Egyelőre csak azt, hogy kórházban van - túl van a CT-vizsgálaton - és bent is ma­rad, tudomásom szerint a fél arcát nem érzi. A jövő héten biztosan nem játszik, reméljük, nincs nagy baja. RADOKI János a Puskás Akadémia vezetőedzője * (-) harminc percnél kevesebb játékidőt kapó csere Labdarúgás :131 A mérkőzésről tudósított: BODNÁR ZALÁN Marco Rossi megnyugodhat: Lovrencsics Gergő már egy hónappal az Európa-bajnoki selejtezősorozat kezdete előtt válogatott formában van. A Ferencváros - és a nemzeti együttes - jobbhátvédje rutinból megoldotta a védőmunkáját, miközben a támadásokat fo­lyamatosan segítette, nem rajta múlt, hogy csak egy gólpasszal zárta a meccset. Óriási lendület és magabiztosság jellemezte, láthatóan él­vezte a játékot - a nézők is az övét. LOVRENCSICS Gergő (Ferencváros)