Nemzeti Sport, 2019. március (117. évfolyam, 59-72. szám)

2019-03-06 / 64. szám

2019. március 6., szerda Csoportrangadó a pálya széléről I­­ OLDALVONAL SZOLNOK Tárgyalás sem volt Mégsem lesz a Szolnoki MÁV lab­darúgója Mácsik Dominik (20), az NB III Keleti csoportjában szereplő klub vezetősége nem tárgyalt rész­letekbe menően az átigazolás lehe­tőségéről. A középpályás két éve súlyos térdsérülést szenvedett. BUDAPEST Gyógyul a középpályás Hamarosan elkezdheti a külö­­nedzéseket Farádi-Szabó Edina (21), az MTK Hungária középpályá­sa, akinek októberben elszakadt a keresztszalag a jobb térdében. A megfelelő rehabilitációnak köszön­hetően április végén, május elején csatlakozhat ismét a kerethez, m mnem ketten is kidőltek Megroppant Orovecz Ádám (21) térdkalácsa a Diósgyőr II elle­ni bajnokin (2-1), a Salgótarján támadóját le is kellett cserélni. Szintén megsérült az NB III Keleti csoportjában szereplő klub védője, Rubint Richárd (38), ő combizom­­húzódást szenvedett. m­m Pontos hátvéd Ismét szabadrúgásból vette be Fritz Attila (32) a Kecskemét kapuját, ami ezúttal győzelmet (1-0) ért. Az NB III Közép-csoportjában szereplő FC Dabas hátvédje ősszel is hasonló góllal volt eredményes, de akkor a kecskemétiek 3-1-re győztek. m­­m Érzékeny összecsapás Látászavar és szédülés miatt a 20. percben le kellett cserélni Rajzin­ger Pétert (25) az Andráshida elleni (0-0) bajnokin. Az NB III Nyugati csoportjában szereplő Sárvár FC támadójának feje egy ütközésnél sérült meg. fsmm Játszani szeretne A több játéklehetőség reményében a Csongrád TSE-ben folytatja Vitos Gergő (20), vagyis a Csongrád me­gyei élvonalon belül váltott klubot. A csatár ősszel a Szegedi VSE-ben futballozott. Immmi kimaradt az első meccs Beszakadt a vádlija, s kihagyta a Gyula elleni szezonnyitót (2-1) Tho­mas Prasser (29), a Körösladány támadója. Fodor Sándor, a Békés megyei élvonalban szereplő klub edzője a lábujját fájlaló Bagyinszki Attilára (29) sem számíthatott. SZÉKESFEHÉRVÁR Fájdalmas szalagok Térdszalagszakadása miatt véget ért Kurucz Áron (18) idénye. A Fejér megyei élvonalban szereplő Főnix FC labdarúgója mellett hat hétig Jámbor Olivér (18) sem játszhat, szintén térdsérülése miatt. MISKOLC Hazatérhetnek Valamennyi tavaszi bajnokiját hazai pályán rendezi a Borsod-Abaúj- Zemplén megyei II. osztály külön­böző csoportjaiban szereplő Sa­­jóvámos és Taktaharkány, miután befejeződtek a felújítási munkála­tok. Ugyanakkor a Nyékládháza né­hány mérkőzését Mályiban rendezi meg, mert csak április 14-én adják át - a Ferencváros öregfiúk csapa­tának vendégjátékával - a felújított létesítményét. PEST MEGYE AZ ELMÚLT ÉVEKHEZ HASONLÓAN DÖNTETLENNEL FEJEZŐDÖTT BE A KÉT CSAPAT BAJNOKIJA Bomba a felső alokba Az esélyesebb Pilis A HOSSZABBÍTÁSBAN MENTETT PONTOT a középmezőnyben tanyázó Maglód ellen. PATAI GERGELY C­s­­­sak óvatosan, vigyázzon a kerítésre" - szólt az intelem a déli harangszó után néhány perccel, amikor a Pest megyei I. osztály tizenegyedik helyén álló Maglódi TC kék-sárga csapatbu­sza begördült a pilisi sporttelep parko­lójába. A kerítés túloldalán csipegető tyúkok már megszokták, hogy vasár­naponként nagy a sürgés-forgás a pá­lya környékén, mert békésen figyelték a buszról leszálló vendégjátékosokat. „Csupán fél órát utaztunk, a fiúk mégis remek hangulatot terem­tettek a buszon, ez jó előjel lehet a mérkőzésre - mondta az utolsóként leszálló Pavlovics László, a magló­­diak sofőrje, akinél jobban kevesen ismerik a vendégcsapatot. - Kissrác korom óta, hatvannyolcadik éve büszke maglódinak mondhatom ma­gam, futballoztam az első csapatban, később az öregfiúk között, jelenleg az együttes szállításáért felelek. A Pilissel rendre szoros mérkőzéseket játszunk, vagyis az izgalom ezúttal is garantálva van." Valóban, a két csapat leg­utóbbi három összecsapásá­ból kettő döntetlennel zárult, így ha fogadni lehetett volna a sarki sörözőben, vélhetően ezúttal is a döntetlenre ajánlották volna a legke­vesebb pénzt a csaposok. Egyébiránt a kocsma a kezdőrúgás előtt fertály­órával kiürült, Pilisen ugyanis szokás, hogy bevonuláskor a közönség fel­állva köszönti kedvenceit, erről pedig nem ildomos lemaradni. „Itt csak a nézők akarnak támad­ni?" - tette fel a költői kérdést az egyik hazai szurkoló a negyvenedik perc környékén, való igaz, a csapa­tok inkább a védekezésre koncent­ráltak. Az első félidő hosszabbításá­ban aztán a „pilisi bombázó", Gyökér Tamás 25 méterről a lécet trafálta telibe. Nem tudni, az égen megjelenő szi­várvány avagy a szünetben egymás­után háromszor lejátszott, napjainkban népszerű Petőfi Sándor című nóta sar­kallta jobb teljesítményre a labdarúgó­kat, mindenesetre a fordulást követően alaposan felpörögtek az események. Az ötvenedik percben a pilisi Nyárasdi Zsombor gólját les miatt érvénytelení­tette a játékvezető, majd a Maglód bün­tetőt rúghatott, de Szili Zsolt hárította Horváth Richárd lövését. Tíz perccel a mérkőzés vége előtt aztán a csereként beálló Vincze László vezetést szerzett a vendégeknek, majd a hosszabbításban a „pilisi bombázó” már nem tévesztette el a célt, kapásból, irdatlan erővel a bal felső sarokba rúgta a labdát. „Az utolsó percekben minden me­zőnyjátékosunk a kapu elé tömörült, de amikor láttam, hogy hozzám érke­zik a labda, csak arra koncentráltam, hogy belsővel jól irányít­sam a lövésem - mond­ta Gyökér Tamás, aki megmentett egy pontot a hazaiaknak. - Monda­nám, hogy minden edző-PEST, I. OSZTÁLY 17. FORDULÓ Biatorbágy-Felsőpakony 1-2 (0-0) G: Horváth A. (48.), ill. Kovács S. (87.), Nagy Sz. (89.) Gödöllői SE-Szentendre 1-1 (1-1) G: Tóth-Ilkó (12.), ill. Lanczkor (42.) Dabas-Gyór Dunavarsány 7-0 (3-0) G: Makrai L. (22.), Tóth A. (23., 35., 59.), Hoflauer (52.), Kucsván (56.), Csák (75.) Dunakeszi-Törtei 2-1 (2-1) G:Tokodi (A., 41.), ill. Kovács D. (19. - öngól) Vecsés-Tököl 1-2 (0-0) G: Pokorádi (70.), ill. Szabó G. (89.), Herczog (90. - 11 -esből) Nagykőrös-Tápiószecső 0-0 Százhalombatta Nagykáta 2-0 (1-0) G: Farkas T. (38.), Somogyi T. (57.) A GÓLLÖVOLISTA ÉLMEZŐNYE 17 gólos: Zsolnai Róbert (Pilis) 15 gólos: Tóth Attila (Dabas- Gyón) 7 gólos: Horváth László (Nagykáta) Lanczkor Gábor (Szentendre) 12 gólos: Szálkai Péter (Nagykáta) Koziorowski Richárd (Vecsés) sen így sikerül eltalálnom a labdát, de természetesen ez nem igaz, ellenben rengeteget gyakorolom a lövéseket és a szabadrúgásokat." Időközben fél ötöt ütött a sporttelep órája, a sarki sörözőben pedig még mindig a Petőfi Sándor szólt, amikor a vendégek csapatbusza csendben kigurult a hátsó parkolóból. „Küzdeni tudásból jelesre vizs­gáztak játékosaim, az utolsó per­cig hajtottunk az egyenlítésért, s megérdemelten tar­­tottuk itthon az egyik pontot - értékelt Halgas Tibor, a haza­iak edzője. - Az ered­mények számunkra kedvezően alakultak a fordulóban, a riválisok közül ugyanis a Nagykáta és a Gödöllő sem nyert, ennél azon­ban jobb teljesítmény kell a jövőben, ha szeretnénk a dobogón befejezni a bajnokságot." Jó: Nyárasdi, Gyökér, Zsolnai R., ill. Borsos, Kőbányai, Vincze L. W '­ vV’V A Pest megyei Pilisen is elkezdődött a tavaszi szezon FOTÓK: DÖMÖTÖR CSABA A kólók győzelemben reménykedtek a kopott korlátnak támaszkodva Zsolnai Róbert (jobbra) gólt nem szerzett, de a megye egyben is nehéz őt tartani A játékosok olykor saját testi épségüket sem kímélték a cél érdekében AZ ALLAS 1. Oabas-Gyón FC 17133 1 39-8 42 2. Nagykáta SE 17102 5 40-2532 3 Pilisi LK 179 4 4 28-2031 4 Gödöllői SK 179 2 6 27-1929 5 Viadukt SE Biatorbágy 177 4 ó 29-2625 6. VS Dunakeszi 177 4 6 28-2525 7. Törteli KSK 177 3 7 30-2424 8. Vecsési FC 177 3 7 21-1824 9 Szentendre VSE 177 2 8 27-3323 10. Tököl VSE 176 5 6 29-2523 11. Maglódi TC 174 7 6 23-3119 12. Nagykőrösi Kinizsi 175 3 9 20-3118 13. Tápiószecse FC 1175 2 10 123-29­1.7. 14. Százhalombattai LK 175 2 10 19-2817 15. Felsőpakony KSE 174 4 9­­ 24-4216 16. Dunavarsány 4 4 1 9 23-4616 Pilis, 200 néző. V: Fenyvesi (Székely G. Berki) PILIS: Szili - Maczó, Nyárasdi, Pálos, Tóth K. - Sztranyovszky, Gyökér - Egervári G. (Sipos I, 77.), Rása, Csikós-Zsolnai R. Edző: Halgas Tibor MAGLÓD: Bene M. - Borsos, Kourdakisz, Vasas, Thurzó - Németh Zs. Magyar T. (Molnár D., 86.) - Budafai, Németh R. Kőbányai (Lukács B., 89.) - Horváth R. (Vincze L. 76.) Edző: Nahóczky Attila Gólszerző: Gyökér (92.), ill. Vinne L. (83.) PILISI LE­­­ MAGLÓDI TC­­1(0)