Nemzeti Sport, 2019. szeptember (117. évfolyam, 237-251. szám)

2019-09-01 / 237. szám

nemzetisport 2019. szeptember 1., vasárnap JUHÁSZ Roland a Mol Fehérvár hátvédje „Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de a fordulás után egyértelműen mi futballoztunk jobban, több helyze­tet alakítottunk ki. Számítottunk arra, hogy a Kisvárda kontrázni akar, de a vezetés megszerzé­se után már végig kézben tartottuk a meccset.” GOSZTONYI András a Kisvárda szélsője „Az első félidő alapján nem volt benne a meccsben a háromgólos vereség. Az eddig megszerzett kilenc pont után így sem kell szomorkod­­nunk, a lefújás után vezetőedzőnk is igyekezett a pozi­tívumokat kiemelni.” Győzött az erősebb A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA ★ ★★ SOMOGYI ZSOLT U­dvarias taps fogadta a mérkőzés előtti névsorolvasásnál Miriuta Lászlót. A Kisvárda vezetőedzője több mint húsz évvel ezelőtt Győrből érke­zett Fehérvárra, majd innen szerződött az Üllői útra - nem volt tehát sokat itt az egy­kori Vidi középpályása, ám a jelek szerint sokan vannak, akik még emlékeznek rá... De tapsot kapott a vendég Kisvárda is, mert tetszetősen, kulturáltan, az ijedtség legkisebb jele nélkül futballozott - a meccs első szakaszában feltétlenül jobban, mint a házigazda. A fiatal Kovácsréti Márk pél­dául nem illetődött meg attól, hogy az NB I egyik legjobb játékosa, Loic Nego áll vele szemben: a fiatal szélső cselezett, az első veszélyes lövés is az ő nevéhez fűződött, akkor a kapufa segítette ki Kovácsik Ádá­­mot. A legtöbb figyelem természetesen Gheorghe Grozav mozdulatait kísérte, a román válogatott játékos minden vendég­akcióban szerepet vállalt, sok gondot oko­zott a hazaiak védelmének, és bizony nem lett volna meglepő, ha az első harminc percben a vendégcsapat vezetést szerez. Végül nem is múlt el az első játékrész gól nélkül, hiába játszott jól a Kisvárda és volt kissé visszafogott a Fehérvár, Huszti Sza­bolcs mintaszerűen adott be jobbról, az újonc Viszar Muszliu pedig tudta, hogyan kell az embernek jó pontokat szerezni új klubja szurkolói előtt - közelről fejelte a labdát a kisvárdai kapuba. A második félidőben az is kiderült, mennyit számít Huszti Szabolcs je­lenléte a pályán, a korábbi válogatott futballista szögletből, oldalról elvég­zett szabadrúgásból egyaránt kitűnően adott be szinte minden alkalommal, ha ő játszik, a rögzített játékhelyzetek ziccerrel érnek fel... A második hazai góllal voltaképpen véget ért a mérkőzés AZ 5. FORDULÓ TOVÁBBI MŰSORA Szeptember 1., vasárnap Ferencváros-Diósgyőr* Élő közvetítés: *M4 Sport A 4. FORDULÓ MŰSORA Szeptember 14., szombat Újpest-Debrecen Bp. Honvéd-Mol Fehérvár Kisvárda-Mezőkövesd Paks-Ferencváros Diósgyőr—ZTE FC Puskás Akadémia-Kaposvár érdemi része, mindkét csapat tudta, a vendégek innen már nem zárkózhatnak fel, sokkal erősebb a fehérvári klub an­nál, hogy ilyen előnyt elszórakozzon. A vendégek nem futballoztak gyengén, de az kiderült, melyik az erősebb csapat, melyik tudja, hogyan kell megszerezni a győzelmet. Beállt Elek Ákos, hogy még stabilabb legyen az addig is jól teljesítő fehérvári fedezetsor, és talán azért is, hogy egy kicsit hátrébb húzza a csapat védővonalát. Ez a terv is bevált, mert az egyik kontratámadást Armin Hodzic fe­jezett be szépen, háromgólosra növelve a fehérvári előnyt. A jobbik csapat nyerte meg a mérkő­zést, de az első harminc percben mutatott teljesítményéért a Kisvárda is megérdemel néhány jó szót. Harmincpercnyi jó futball csak felvillanásokra volt elég a Kisváráénak, így a HELYZETEKET GÓLRA VÁLTÓ fehérváriak örülhettek felhőtlenül. forma játék teljesítmény, különlegességek nélkül Gólszerző: Muszliu (1-0) a 41., Milanov (2-0) az 56., Hodzic (3-0) a 77. percben Sárga lap: Hodzic (reklamálásért) a 45., Melnik (visszahúzta Milanovot) a 64., Protics (buktatta Negót) a 72., Karaszjuk (Kovács István visszahúzásáért) a 75., Ene (buktatta Negót) a 86., Cukalasz (Anel Hadzic megrúgásáért) a 88. percben Játékvezető: Berke Balázs 8­­ Végig kézben tartotta a mérkőzést, csak akkor hibázott, amikor a 34. percben nem adott sárga lapot Loic Negónak, miután egy elkésett becsúszásnál eltalálta Lucas bokáját. Partjelzők: Szert Balázs, Márkus Tamás Alapvonali partjelzők: Solymosi Péter, Vad II István közepes,4 a mezőnyjátékban 3 súlyos hibákat 2­ 7. perc: Cukalasz passzolt Ko­vácsrétihez, aki ballal 23 méter­ről lőtt, és a labda a bal kapufáról pattant ki. 41. perc: Huszti végzett el szabad­rúgást a jobb szélről, az oldalvonal mellől. A kapu elé tekert labdára érkezett Muszliu, s Beriosz mel­lől, négy méterről, középről a kapu közepébe fejelt. 1-0 54. perc: Huszti végzett el szögletet a jobb oldalról, a rövid saroknál Milanov elszakadt Mel­­niktől, és négy méterről, az ötös jobb oldalától a kapu jobb oldalá­ba csúsztatott. 2-0 77. perc: Kovács István ugrat­ta ki a jobb oldalon Negót, aki az alapvonal közeléből középre adott, az érkező Hodzic pedig középről, hat méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 3-0 kiállítás miatti érdemi védenivaló gyakorlatilag 1 A két gólpasszt adó Huszti Szabolcsnak is jár a dicsé­ret, ám ezúttal a macedón Viszar Muszliut választották a mezőny legjobbjának, a középső védő bemutat­kozása aligha sikerülhe­tett volna jobban. Az első félidőben gólhelyzetben mentett nagyot, majd fejjel szerzett vezetést csapa­tának. Juhász Rolanddal magabiztosan rombolták a vendégek támadásait, s bár vélhetően lesz nehezebb mérkőzése is az NB I-ben, szombat este meggyőző teljesítményt nyújtott. nemzetközi klasszis teljesítményválogatott kiemelkedő meghaladó ja átlagos alig részt vállaló elkövető és durván értékelhetetlen harminc perc nél nélküli kapus. A nemzetig sport összevetésben is kimagasló teljesítmény * (-) harminc percnél kevesebb játékidőt kapó csere teljesítménylabdarúgójátszó futballista produktum kevesebb játékkezdőként harminc percnél kevesebbet játszó mezőnyjátékos kiszolgáltatott helyzetben... Felipe három gólt kapott, a hajrában Anel Hadzic is betalált a kapujába fotók: Dömötör csaba Viszar MUSZLIU (Mól Fehérvár) értékelte a mérkőzést id ÍGY OSZTÁLYOZZA A JÁTÉKOSOKAT 10 18 SPORT Lt.pp AZ ALLAS 1.Mól Fehérvár FC 5 5 - 1-16-3 +13 15 2.Mezőkövesd Zsiry­ál 5 4 - 11 7-3 +4­­ 12 3.Debreceni VSC 4 3 1 10-6 +4 9 4.Kisvárda Master Good 1 5 3 -2 7-8 -1 1 9 5.Puskás Akadémia 5 2 1 2 8-6 +2 7 6.Paksi FC E5 2 1 1 2 6-5 +1­­ 7 7.ZTE FC 4 1 1 2 7-5 +2 4 8.Újpest , 5 1 1 | 3 6-10 -4 i 4 9.Ferencváros 2 1 -1 2-4 -2 3 10.Bp. Honvéd 1 5 1 - I4 8-13 -5 3 11.Diósgyőri VTK 4 1 -3 4-11 -7 3 Kaposvári Rákóczi 5 1 - 1 4 4-11 -7 3 extraklasszis, 9 8 7 6 az átlagost valamivel 5 Zsóri Dániel Fehérváron Az átigazolási időszak végén egyezségre jutott a Debrecen és a Mór Fehérvár FC Zsóri Dániel átigazolásáról. A 18 esztendős támadó idén februárban, a Ferencvá­ros elleni bajnokin szerzett ollózós góljával robbant be a köztudatba, a szépségdí­jas találatért Puskás-díjra is jelölték, szombaton pedig eldőlt, hogy Marko Niko­­lics együttesében folytatja pályafutását, ezért nem is nevezték a DVSC keretébe a szombati, Kaposvár elleni bajnokin. A fehérvári együttes hónapok óta csábította a támadót, és bár korábban szó volt róla, hogy az aláírás után a mostani idényt kölcsönben még a DVSC-nél tölti, a felek végül másképp döntöttek, így az ifjú futballista a jövő hét elején már Székesfehérváron jelentkezik edzésre. Labdarúgás 13 1 MINDIG AZ JÁTSZIK, AKI A LEGJOBB FORMÁBAN VAN Öt mérkőzés, öt győzelem... Ezért a teljesítményért jár az elismerés a csapatnak! Főleg úgy, hogy nem öt kiszenvedett győzelemről van szó, bár az is ugyanennyi pontot érne, hanem sokszor jó játékkal, sok gólt szerezve, keveset kapva kezdtük ennyire jól ezt a szezont. Milyen volt ez a mérkőzés? Az eleje nem igazán tetszett. Sok labdát elveszítettünk és a Kisvárda időnként veszélyesen futballozott, voltak lehetőségei, ám a szünet előtt szerzett gól megváltoz­tatta a mérkőzés képét, a második félidőben pedig már gyönyörűen alakultak az események számunkra, akkor úgy játszottunk, ahogy mindig kellene. Viszonylag sokat módosul a védősor, ezúttal is újoncot avatott hátul - mi ennek az oka? Bő a keretünk, próbálunk a legjobb formában lévő játékosoknak lehetőséget adni és az adott ellenfélhez is alkalmazkodni kell néha. Viszar Muszliu nem velünk dolgozott a felkészülés idején, később csatlakozott, de úgy éreztük, ez a mérkőzés jó alkalom, hogy bemutatkozzon a hazai közönség előtt. Külön öröm, hogy góllal kezdett. Marko NIKOLICS a Mól Fehérvár FC vezetőedzője Hogy érzi magát a mérkőzést követően? Ideges vagyok! Pedig nem kezdtünk rosszul, sőt, kimondottan jól futballoztunk, rúgtunk egy kapufát és volt még két nagyon ígéretes helyzetünk, csak hát... Nem szereztünk gólt. A fehérvári csapat pedig sokkal erősebb annál, hogy ne használjon ki ilyen lehetőséget. Ha a Kisvárda szerez vezetést, mennyire lett volna más ez a mérkőzés? Lehet hogy kikapunk négy kettőre, vagy kettő egyre, nem tudom, de szabadrúgásból, aztán szögletből nem lehet gólt kapni ilyen szinten! Ettől vagyok bosszús! Készültünk Huszti Szabolcs beadásaira, Juhász Roland berobbanásaira, mindenkinek megvolt a feladata, az embere, és mégis... Ilyen gólokat nem szabad kapni... Mire lehet képes a csapat? A kiesés ellen kell küzdenünk! Tudom, hogy mások többet látnak ebben, de nagyon kevesen vagyunk, két-három meghatározó játékosra szükségünk lenne, mert nagyon hosszú még a bajnokság. Elek Ákos, Futács Márkó, Fiola Attila, Stopira ült a hazai kispadon. Alig hittem a szememnek, hol vagyunk mi ettől?! MIRIUTA László a Kisvárda vezetőedzője !