Nemzeti Sport, 2019. október (117. évfolyam, 282-296. szám)

2019-10-16 / 282. szám

PAKS MUNKÁBANY A 9. FORDULÓ MŰSORA Október 19., szombat Debrecen—Diósgyőr 17.00 A tapasztalt középpályás, Simon Ádám (elöl) most már tudja, hogy ügyelnie kell a fokozatosságra fotó: török attila Kaposvár-Kisvárda 17.00 Mezőkövesd Mór Fehérvár 17.00 Puskás Akadémia-Paks 17.00 ZTE FC-Bp. Honvéd* 17.00 Ferencváros-Újpest* 19.30 Élő közvetítés: *M4 Sport AZ NB I ALLÁSA 1.Mór Fehérvár FC 871-11 19-6-1321 2. Mezőkövesd Zsóry­ 86112­12-7­­+5118 3. Ferencváros 75 11110-5*516 6. Puskás Akadémia 86212113-8+516 5.Újpest 831612-16-210 6.Kisvárda Master Good831 611-16-310 7. Paksi FC 83 169-13-610 8. Debreceni VSC 73-616-13+19 9.ZTE FC 822616-12+28 10. Bp. Honvéd 82 1510-15 -57 11. Diósgyőri VTK 82 156-15-97 12. Kaposvári Rákóczi 82-67-15 -86 ZOMBORI ANDRÁS C­sak kilenc percet (a hosszabbí­tással együtt tizenkettőt) futbal­lozott az idényben, ám ennyinek is örül. A Paksi FC 29 esztendős labda­rúgóját, Simon Ádámot október 5-én, a Kaposvári Rákóczi elleni mérkőzés 81. percében küldte pályára Tomiszlav Szivics vezetőedző. Ez azért jelentett sokat neki, mert az előző bajnokiját pontosan 14 hónappal korábban, 2018. augusztus 5-én, a Budapest Honvéd (0-1) ellen játszotta. „Örültem, amiért beállított a mes­ter, de nagyon fontos volt az is, hogy győztes meccsen játszhattam újra az élvonalban - köszönte meg Torpiszlav Szivics bizalmát a keddi edzés előtt Simon Ádám. - Nagyjából egy hó­nappal korábban, a Soroksár elleni felkészülési találkozón már kaptam néhány perc lehetőséget, aztán a ZTE elleni bajnokin a kispadon ülhet­tem. Szombaton a válogatott miatti bajnoki szünetben már egy félidőt voltam pályán a Ferencváros elle­ni edzőmeccsen, szóval a klubnál nagyon figyelnek rá, hogy fokoza­tosan építsenek fel. Ha belegondo­lok, korábban annak volt realitása, hogy csak januárban futballozhatok ismét, vagyis nincs okom az elége­detlenségre. Azért kerülhetek be a keretbe, mert a szakmai stáb látja, sprintelek, szökdelek, kitámasztók, és egyetlen gyakorlatot sem kell ki­hagynom." Simon Ádám sarkát három héttel a már említett Honvéd elleni bajnoki után kellett megműteni, azt követően hathetes rehabilitáció következett, majd edzésen elszakadt az Achilles­­ina, és leszakadt a vádlijának egy része is. Október 10-én ismét meg­operálták, majd Münchenben Fehér József, Győrben Holanek Zoltán, Pak­son pedig Purger Szilárd tett sokat a felépüléséért. A Honvéd elleni bajnoki és a Soroksár elleni felkészülési ta­lálkozó között 397 nap telt el, és mert azóta tovább „épült”, egyre jobb álla­potban érzi magát. „Mindent a csapattal csinálok - folytatta­ Simon Ádám. - Jó érzés újra nagypályán játszani, de betartjuk a fokozatosságot. Amikor évekkel ez­előtt megsérültem, türelmetlen vol­tam, most viszont már nem vagyok, mert tudom, mi az érdekem. A klub­nál nagyon figyelnek rám, talán job­ban, mint én magamra. Idő kell még ahhoz, hogy minden szempontból jó állapotban legyek, de nagyon jó újra a »tűz közelében« lenni. ” A paksiaknál figyelnek rá, hogy fokozatosan építsék fel Simon Ádámot, ő pedig tudja, hosszú sérülés után NEM SZABAD TÜRELMETLENNEK LENNIE. ZALAEGERSZEG EMLÉKEK Még beszédtéma az aran Bobál Gergely és ikertestvére, Dá­vid is bajnoki címet ünnepelhetett Kispesten - szombaton mindket­ten korábbi csapatuk ellen bizo­nyíthatnak. M­ég gyakran eszébe jut az arany­érem. A Bp. Honvéddal két éve csúcsra érő Bobál Dávid már a ZTE FC-ben futballozik, a hétvégén meg összecsap korábbi klubjával. „Sokszor feleleveníthetem azt a csodálatos idényt, hiszen még min­dig gyakran kerül szóba a családban és a baráti társaságban, sőt a szur­kolók is emlékeztetnek rá - mondta lapunknak Bobál Dávid, a zalaeger­szegiek 24 éves védője. - Ráadásul nemcsak én, hanem ikertestvérem, Gergely is tagja volt a bajnokcsa­patnak, igaz, ő csak két bajnokin lépett pályára. Mindkettőnk arany­érme és kispesti meze jó helyen, a szülői házban van Salgótarjánban. Gergő még nem, én viszont egyszer már játszottam a Honvéd ellen az NB I-ben. Érdekes meccsre van kilátás, hiszen a Honvéd egyre inkább össze­érik, egyre kevesebb gólt kap, míg a mi legfőbb erényünk a támadás. Ér­dekes csata kerekedhet ki." Dobos Barna, a ZTE FC vezetőedző­je nincs egyszerű helyzetben, két vé­dőjére, Bolla Bendegúzra és Devecseri Szilárdra piros lapos eltiltás miatt nem számíthat, míg a bal oldali védő, Tamás Krisztián továbbra is sérüléssel bajló­dik. A múlt heti, Slaven Belupo elleni (2-1) felkészülési mérkőzésen Kocsis Gergő szerepelt jobb oldali védőként, középen várhatóan Zorán Lesjak és Bobál Dávid, míg balhátvédként a ko­rábban úgyszintén Kispesten futballo­zó Gergényi Bence kaphat szerepet. „Nem könnyű a szakmai stáb dolga - ismerte el Bobál Dávid. - De remélem, megoldjuk a feladatunkat, s valahogy megnyerjük a meccset. Szoros a mezőny, szükségünk van minden pontra. ” CS. A. Bobál Dávid egykori klubja ellen is irányíthatja a védelmet fotó: szabó Miklós U19 EB-SELEJTEZŐ Gólzáporos búcsú Ötgólos győzelemmel zárta a ma­gyar U19-es válogatott az Európa­­bajnoki selejtezőkört. A magyar U19-es válogatott Ka­zahsztán ellen tehette szebbé a búcsút a hazai rendezésű Eb-selejte­­zőtől. A Bene Ferenc szövetségi edző irányította csapat két vereséggel, az elitkörbe jutás esélye nélkül készült a találkozóra, igaz, a kazahok sem lehettek büszkék teljesítményükre, hi­szen ők is kikaptak a horvátoktól, majd a grúzoktól. A kedd esti összecsapás különösebb izgalom nélkül zajlott: Nyári Patrik már a 20. percben vezető gólt szerzett, majd Cipf Dominik látvá­nyos fejessel növelte az előnyt. Miután Nyári Patrik ismét betalált, így már az első félidőben eldőlt a meccs. A telkes, ám gyengébb játékerőt képviselő ka­­zah válogatott játékosai elvétve kerül­tek Kiss Ágoston kapujának közelébe, így a második félidő is magyar fölény­nyel telt és szép gólokat hozott. Megérdemelt a magyar győzelem, de sovány vigaszt jelentett a grúzok elleni 4-2-es és a horvátok elleni 2-0- s vereség után. Jó: Nyári P., Cipf, Kalafat, Szabó B., ill. Dobaj A CSOPORT VÉGEREDMÉNYe : 1.Grúzia 33_]- :9-39 Horvátország MAGYARORSZÁG Kazahsztán LZI A csoport másik mérkőzésén: Grúzia-Horvátország 2-0 (2-0) A négyes csoportok első két, vala­mint az összes csoport két legjobb harmadik helyezettje továbbjut az Eb-elitkörbe Gyirmót, Atcufer Stadion, 108 néző. Vezette: Papadopulosz (görög) MAGYARORSZÁG: Kiss Á. - Lakatos Cs. (Huszti A.), Farkas M., Varjú B. (Szűcs K.), Kalmár - Radics M. (Szabó B.), Nyári P. - Kalafat, Cipf, Bukta (Hidi) - Tóth­ Gábor (Skribek) Szövetségi edző: Bene Ferenc KAZAHSZTÁN: Bajsulakov (Puzanov) - Szavkiv (Zsurahanov), Zsakszilikov, Majdan, Azsimov - Zsumabek (Szeitov), Baurzsan, Dobaj -Zikirjanov (Imangazejev), Geraszimov (Muhamed), Dzsarlajev Szövetségi edző: Alekszandr Familcev Gólszerző: Nyári P. (2, egyet 11 -esből), Cipf (2), Tóth­ Gábor MESTERMÉRLEG Bene Ferenc: - Most sajnálhatjuk igazán az előző két meccset. Az elmúlt másfél évnyi közös munka alapján sokkal veszélyesebb támadójátékot és eredményesebb futballt vártunk el a labdarúgóktól. 5-2 JJ Mi J-tj 3 JJ í 3' ti r~~f 3 r 2 ] 3j U21 FELKÉSZÜLÉS Egy büntető döntött Egymás ellen játszott felkészülé­si mérkőzést a 2021-es U21-es Európa-bajnokság két házigaz­dája, Szlovénia és Magyarország korosztályos válogatottja - a ha­zaiak örülhettek a lefújáskor. A szlovéniai Celjében rendezett találkozón a Gera Zoltán edzette U21-es válogatott volt a kezdemé­nyezőbb az első félidő első felében, a legnagyobb helyzet Tajti Mátyás előtt adódott, aki a 26. percben 18 méterről lőtt, a hazaiak kapusa ujj­heggyel tolta fölé a labdát. A félidő második felében viszont már inkább a hazaiak akarata érvényesült. A fordulás után, az 59. percben megszerezte a vezetést a szlovén csapat: Bíró Bence becsúszva kézzel ért a labdába a tizenhatoson belül, a tizenegyesből Jan Mlakar, a vendég­látók csapatkapitánya a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. A kapott gól után megpróbált magasabb fokozatba kapcsolni a magyar együttes, a játék áttevődött a hazaiak térfelére, de számottevő gólhelyzetünk alig akadt, Tajti Má­tyás próbált olykor távoli lövésekkel veszélyeztetni - eredménytelenül. Leginkább csak Szalai Attila játéka volt kiemelhető, sok párharcot meg­nyert, lendületes volt a bal szélen. A legkevésbé ő tehetett arról, hogy a csapat vereséget szenvedett, s így négy mérkőzés után még nincs győzelme Gera Zoltán irányításával. Munkatársunktól Celje, 200 néző, V: Grujics (szerb) SZLOVÉNIA: Frelih - Rogetj (Sostaric Karic, 77.), Zee, Zaletel, Pisek (Sever, 63.)- Mlakar, Vatencic (Petrovic, 66.) - Stojinovic, Kryeziu (Stor, 55.), Rom - Gnezda Cerin Szövetségi edző: Primoz Gliha MAGYARORSZÁG: Varga Á. - Bolla B. (Korbély, 86.), Varjas, Nagy Zs, Tóth B., Szalai A. - Kiss B. (Szabó B. 86.), Banó-Szabó (Schäfer, 63.), Tajti - Szabó M. (Májer Milán, 73.), Bíró B. Szövetségi edző: Gera Zoltán G: Mlakar (1­1-esből) az 59. percben SZLOVÉNIA - MAGYARORSZÁG 11(0. hirvilag.hu Személyre szabható hírfolyam mandiner | FIGYELŐ | pestisrácok | 888 | ripost | csupasport | fourfourtwo | vitorlázásmagazin | vidékíze diéta és fitnesz | travelo | life ORIGO | astronet | NEMZETI SPORT | she | lokál | MAGYAR NEMZET | likebalaton | agráriumonline | köpönyeg | hírtv | barna | teol | baon AUTÓMOTOR | sonline | zaol | veol | SZABADFÖLD | vaol | kisalföld | MINDMEGETTE | kemma | nool | feol | heol | BORS | boon VILÁGGAZDASÁG | haon | szón | beol | LAKÁSKULTÚRA | szóljon | délmagyar