Nemzeti Sport, 2019. december (117. évfolyam, 341-354. szám)

2019-12-16 / 341. szám

nemzet sport 2019. december 16., hétfő OTP BANK LIGA 16. FORDULÓ ezres Fradi-évzáró BACSA Patrik a Diósgyőri VSK támadója „Az első félidőben a Ferencváros irányí­totta a mérkőzést. A szünetben sikerült rendezni a sorokat, és nagy erőket mozgósítottunk, hogy egyenlítsünk. Nagyon sokszor odakerül­tünk a ferencvárosi kapu előterébe, sajnálom, hogy nem tudtuk feltenni az i-re a pontot. Szeret­tünk volna szépen búcsúzni szurko­lóinktól, de sajnos alulmaradtunk.” BOTKA Endre a Ferencváros hátvédje „Az első félidőben uraltuk a mérkőzést, mi szabtuk meg a játék menetét, és egy bombagóllal a vezetést is sikerült megszerezni. A szünet után már ki­ütközött az utazásból adódó fáradtság a csapaton, ekkor arra törekedtünk, hogy érintetlen maradjon a hálónk. Nem volt könnyű mérkőzés, de a legfontosabb a három pont meg­szerzése volt." A­z esztendő utolsó bajnokija. A DVTK-stadion felé tömött sorok­ban igyekvő, piros-fehér sálas miskolci szurkolók abban reményked­tek, hogy a Feczkó Tamás irányításával egyre szervezettebben játszó kedven­cek meglepik a razgradi túra minden fáradalmával érkező Ferencvárost. A kezdő sípszó előtt vastapssal és mo­linóval köszöntötték a klub korábbi kapusát, későbbi kapusedzőjét, a múlt kedden 70. születésnapját betöltő Veréb Györgyöt, majd a klubinduló fel­­csendülése után abban bíztak, hogy a gyepen borul a papírforma. Az esztendő utolsó bajnokija. Az őszi menetelés végére érő zöld-fehér lab­darúgóknak a vendégszektorból már a meccs elején felcsendült a „Szép volt, fiúk!’’, a drukkerek az együttes Euró­­pa-liga-szereplését méltányolták a rigmussal, ám Szerhij Rebrov vezető­edző már előretekintett és kijelentette, a következő idényben ismét az egyik európai sorozat csoportköre a cél. Eh­hez viszont meg kell nyerni a bajnoksá­got, amelynek egyik fontos állomása a DVTK elleni idegenbeli meccs - az idei utolsó erőpróba a téli pihenő előtt. Mivel az ukrán vezetőedző Varga Rolandot, Tokmac Nguent, valamint Franck Bolit is a kispadra ültette, együt­tese veszített lendületéből, az első félidőben olykor hiányzott a dinamika, ám arra így is képes volt, hogy kézben tartsa a meccset, és a hazai térfélre te­relje a játékot. A négy hátvéd többnyire a felezővonalnál helyezkedett, onnan építgették az akciókat, a labdát több­ször megjáratták és körbeadogatták a miskolci védősor előtt, rést keresve a falon - nem sok sikernél. Ami akcióból nem ment, szabadrúgásból összejött: a Puskás Akadémia ellen duplázó Olekszandr Zubkov ezúttal is eredmé­nyes volt, a levegőben szitáló labdába Braniszlav Danilovics csak beleütni tu­dott, védeni nem. Ha a folytatásban Ihor Haratin átlövése a lécről befelé pattan, már az első félidőben eldöntötte volna a meccset a listavezető, igaz, az első negyvenöt percben látottak alapján így sem forgott veszélyben a győzelme. A kontratámadásokra berendezkedő ha­zaiak csak elvétve tudták megjátszani támadóikat, a védők rendre lefülelték az átadásokat, ha mégsem, a passzoló játékos küldte rossz helyre a labdát. A miskolciak képtelenek voltak huza­mosabb ideig megtartani, és a halvány támadójáték miatt Dibusz Dénesnek ekkor csak egyszer kellett védenie, igaz, akkor bravúrral hárította Florent Hasani léc alá tartó lövését. A fordulás után ismét a koszovói válogatott járt közel az egyenlítéshez, ezúttal szabadrúgásból próbálkozott, de kettejük különmeccsét ismét az őszt remek formában végigvédő ka­pus nyerte meg. Ezzel együtt a labda egyre többet volt a hazai csapatnál, amely igyekezett kihasználni, hogy Szerhij Rebrov fáradó együttesének fontosabb volt az előny megtartása, mint növelése. Az első játékrészhez képest kiegyenlítettebbé vált a játék, huzamosabb ideig egyik fél sem tudta beszorítani a másikat, így mezőnyjá­tékkal, helyzetek nélkül peregtek a percek. Néhány veszélyesen középre kanyarodó beadás, egy-két ígérete­sebb megindulás­­ ennél többre so­káig egyik oldalon sem futotta, majd az utolsó tíz percre ráfordulva a cse­reként pályára lépő Tokmac Nguen lövését védte a hazai kapus. Az utolsó percekben hiába próbálta fokozni a nyomást a DVTK, a stabilan védekező Ferencváros megőrizte elő­nyét, győzelemmel zárta az esztendőt, így a téli szünethez érve egy bajnokival kevesebbet játszva négy ponttal vezet a Mól Fehérvár előtt, míg a Diósgyőrt két pontra megközelítette a kiesés elől menekülő Paks, Zalaegerszeg kettős. (Az OTP Bank Liga állása és a 17. forduló programja a 4. oldalon) Olekszandr Zubkov szabadrúgása és Dibusz Dénes védései HÁROM PONTOT ÉRTEK az élen telelő Ferencvárosnak. CSERE: Korbély helyett Bacsa (-)a 62., Végi helyett Tabakovic (-) a 71., Ivanovszki helyett Prosser (-) a 77. percben egyetlen vitatható ítélete sem volt, mindig az események közvetlen közeléből dön­tött. Jól alkalmazta az előnyszabályt, mindössze egy-két apróbb tévedése volt. Partjelzők: Kóbor Péter, Szert Balázs Alapvonali partjelzők: Karakó Ferenc, Lovas László A mérkőzésről tudósított: DOHOS LÁSZLÓ 1 f"­L Isael (középen) is mindent beleadott, hogy az éllovas zöld-fehérek nyertes bajnokival zárják Diósgyőrben a hosszú és fárasztó esztendőt fotók, dümötür csaba .­­ A ferencvárosi labdarúgók önbizalommal telve vonulhatnak rövid téti pihenőre Lovrencsics G. 6. Blazic 5. Frimponq 5. Civic 5 Sioér 5. Haratin 5 Isael 6. Skvarka 5. Zubkov 6 Szihnyevics 5 CSERE: Isael helyett Nguen (-), Lovrencsics G. helyett Botka (-), mindkettő a 65., Skvarka helyett Ihnatenko (-) a 78. percben Gólszerző: Zubkov (0-1) a 14. percben Sárga lap: Isael (megrúgta Sesztakovot) a 22., Sigér (Sesztakov buktatásáért) a 45., Iszlai (Szihnyevics visszahúzásáért) a 75., Szihnyevics (buktatta Iszlait) a 82., Blazic (reklamálásért) a 84., Civic (megrúgta Sesztakovot) a 95. percben Játékvezető: Farkas Ádám 8 - Megbízhatóan, jól bíráskodott, az első félidőben A nemzeti c­apat összevetésben is kimagasló teljesítmény forma játék teljesítmény, különlegességek nélkül közepes,4 a mezőnyjátékban 3 * (-) harminc percnél kevesebb játékidőt kapó csere kiállítás miatt0 érdemi védenivaló nemzetközi klasszisteljesítmény válogatott kiemelkedő meghaladó jó átlagos alig részt vállaló elkövető és durván értékelhetetlen harminc percnél nélküli kapus, teljesítmény labdarúgó játszó futballista produktum kevesebb játék kezdőként harminc percnél kevesebbet játszó mezőnyjátékos ÍGY OSZTÁLYOZZA A JÁTÉKOSOKAT 10 extraklasszis,9 8 7 6 az átlagost valamivels súlyos hibákat2 gyakorlatilag1 NAGY MOZGÁS A ZÖLD-FEHÉREKNÉL? INKÁBB FRISSÍTÉS! Hogy élte meg a meccset? Csalódott vagyok, hogy pont nélkül maradtunk, sajnos az első félidőben mutatott játékunk kritikán aluli volt. A gyorsan kapott gól rányomta bélyegét a futballunkra, a szünetben aztán rendeztük a sorokat, megbeszéltük, mit gyakoroltunk a héten, és mit akarok viszontlátni. A fordulás után nyújtott teljesítményünk alapján rászolgáltunk volna a döntetlenre, de sajnos nem szereztünk gólt. Miért futballoztak rosszul az első félidőben? Mert a listavezető volt az ellenfelünk. A Ferencváros ránk erőltette az akaratát, a letámadással nem tudtunk mit kezdeni, nem találtuk azokat a passzsávokat, amelyeken eljuthattunk volna a kapuig. Ziccereket a fordulás után sem tudtunk kialakítani, az utolsó passzokba többnyire hiba csú­szott, de akkor már jobb teljesítményt nyújtottunk. Sajnálom, hogy a labdaszerzés után képtelenek voltunk hatékonyabban befejezni az akciókat. Nehéz tavaszra számít? Nagyon nehézre. Kiegyensúlyozott a bajnokság, a meccsek többségén apróságok döntenek, de bízom benne, hogy a folytatásban többnyire a mi javunkra. FECZKÓ Tamás .................... imiv a Diósgyőri VTK vezetőedzője izgult a végén? Az első félidőben irányítottuk a játékot, a kontratáma­dásaink is veszélyesek voltak. Semmi jelét sem láttam annak, hogy a második félidőre elfáradunk, mégis ez történt. A stabilitásunkat viszont megőriztük annyira, hogy nyerjünk, így a játékosaimnak ezért a győzelemért és az egész őszi idényért köszönettel tartozom. Hogyan értékeli az őszt? Az előző idényben csak a bajnokságra és a Magyar Kupára figyeltünk, a Fehérvárral futottunk versenyt a bajnoki címért. Ezúttal három fronton kellett helytállunk, mégis jobb teljesítményt nyújtottunk. A bajnokságban az első helyen állunk, a nemzetközi porondon sem vallottunk szégyent, ezen az úton kell továbbmenni, és a tavasszal tovább küzdeni a bajnoki címért. Hány új futballista érkezhet a télen? Nem várható nagy mozgás, a téli átigazolási időszaknak nem ez a jellemzője. Persze fontos, hogy kissé frissítsük a keretet, az esetleg motiválatlanná váló játékosoktól elköszönünk, a helyükre új futballisták érkez­hetnek. De a keret jelentős része együtt marad, s ezekkel a futballistákkal folytatjuk tavasszal. Szerhij REBROV a Ferencváros vezetőedzője Labdarúgás 13 1 képgaléria nso.hu ". A győztes gólt szerző Olek­szandr Zubkov is kiérdemel­hette volna a meccs legjobbja címet, ám a szélső egyszer villant, míg az egész ősszel parádézó Fradi-kapusnak két bravúrja is volt. Dibusz Dénes az első, valamint a második félidőben is Rorent Hasani lövése után védett nagyot, mindkétszer tankönyvbe illő vetődéssel ütötte ki a léc alól a labdát. A mérkőzés végén egy ütközés után ápolni kellett, ám kötéssel a fején folytatta a játékot. Az év utolsó mérkő­zésén őszi formájához méltó teljesítményt nyújtott. B­BS .T? rt rWR DIBUSZ Dénes (Ferencváros) 14. perc: Sigért húzta vissza Iszlai, a megítélt szabadrúgást Zubkov végezte el középről 26 méterről, s ballal vette cél­ba a kaput. A magasan szálló labda gyorsan csapódott le, Danilovics csak beleütött, így a labda kapu jobb oldalába vágódott. 0-1 24. perc: Haratin lőtt 22 mé­terről jobbal, a labda a bal oldali kapufa és a léc találkozásáról pattant az alapvonalon túlra.