Nemzeti Sport, 2021. február (119. évfolyam, 31-45. szám)

2021-02-01 / 31. szám

i­h I Labdarúgás Az utolsó lövés A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA ★ ★ A bravúros győzelemnek min­dig nagy az értéke - különö­sen akkor, ha idegenben éri el egy csapat. A Diósgyőr január 20- án a Ferencváros ellen három pon­tot szerzett, megteremtve az alapot a tavaszi meneteléshez, csakhogy a második idei fellépés már nem sike­rült, Paksról pont nélkül tért haza. A klub vezetősége és új tulajdonosa a téli szünetben jelentős erőket moz­gósított a csapat megerősítése ér­dekében: a piros-fehérek kilenc új labdarúgót igazoltak, és cseréltek a kispadon is. Zoran Zekic érkezett, s jött vele féltucatnyi horvát futballis­ta is, nagy valószínűséggel az újakra hárul majd a bentmaradásért vívott harc döntő része. Az ilyen helyzet­ben alapkövetelmény ugyanakkor, hogy az olyan mérkőzéseket, mint az újonc Budafok elleni, minden kö­rülmények között meg kell nyerni, ezeken botlani nem szabad, mert az beláthatatlan következmények­kel járhat. Csizmadia Csaba, a BMTE ve­zetőedzője három helyen frissítet­te együttesét a legutóbbi összeál­lításhoz képest: bekerült a kezdők közé Ihrig-Farkas Sebestyén, Ja­godics Márk és Kovács Dávid, míg a diósgyőriek erősen támadó szel­lemű alakulatot küldtek pályára. Az első veszélyes lövést Zsóri Dániel eresztette meg, de Antal Botond a helyén volt. A vendégek nem álltak be védekezni, ha labdát szereztek, azonnal megindultak előre. A diós­győriek birtokolták valamivel töb­bet a labdát, ellenfelük kapujának veszélyeztetéséig azonban nem jutottak el, mezőnyfölényüket né­hány kiharcolt szögletrúgás jelez­te. A sok támadó nem is igen értet­te meg magát egymással, átlátszó próbálkozásaikat könnyen állítot­ta meg a szervezett és fegyelme­zett Budafok védelme. Fél óra el­teltével David Vanecek hozta magát helyzetbe a kaputól két méterre, de Póser Dániel gyors vetődéssel leszedte a labdát a csatár lábáról. Továbbra is hiányoztak a diósgyőri lövések, márpedig lövés nélkül ne­hezen lehet találkozót nyerni, míg a Budafok taktikája ebben az idő­szakban jól működött, igaz, egyre inkább védekezésre kényszerült. Öt perccel az első félidő vége előtt tetszetős akció végén meg­szerezte a vezetést a DVTK: Luka Marin balról laposan lőtte középre a labdát, és az érkező David Vane­cek szinte a gólvonalról lőtt a háló­ba. A hazaiak megnyugodtak, igaz, sok idegeskedésre korábban sem volt okuk, a Budafok ugyanis gya­korlatilag nem veszélyeztette Antal Botond kapuját. A szünet után a frissen beálló Mirko Ivanovszki növelhette volna csapata előnyét, de hiába érkezett jó ütemben Márkvárt Dávid beadá­sára, az öt és felesen blokkolták a lövését. A Diósgyőr kezdeménye­zett, a Budafok csak szórványosan tódult meg, de a tudománya csak a tizenhatosig tartott, a veszély hi­ányzott az akciókból. Takács Ro­nald előtt adódott lehetőség, a kö­zeli lövéssel éppen Antal Botondot találta telibe. A Diósgyőr nem eről­tette az ész nélküli rohanást, in­kább a biztonságra ügyelt, óvta Megbeszéltük Kovács Dávid­dal, hogy az első szabadrúgást ő lövi, a másodikat viszont mindenképpen el akartam vállalni. A játékvezető egyéb­ként szólt, hogy adjam be vagy rúgjam kapura a labdát, mert utána lefújja a meccset. Nyerni akartunk,­sajnos nem sikerült, de nagyon fontos, hogy legalább egy bdszot sikerült szerezni. Régóta nem győztünk, ám sokat ér ezúttal a döntetlen is, előnyét, és arra koncentrált, hogy érintetlen maradjon a hálója. A vendégek igyekeztek ugyan, de az átütőerő nélküli kísérletek nem vezethettek eredményre, ki­ütközött, hogy miért is tart ott az újonc, ahol... Igaz, az utolsó 14 percben emberelőnyben játszhat­tak a vendégek, mert az akkor még csak tizenöt perce pályán lévő Di­ego Zivulli a kiállítással nehéz helyzetbe hozta csapatát. S hogy az utolsó percek kapkodásával nem járt jól a hátrányban futballo­zó, az utolsó pillanatokban vé­dekezésre kényszerített DVTK, azt a hosszabbításban szabad­rúgásból lőtt Kulcsár Kornél-gól bizonyította. A LEGNEHEZEBB FELADATOT kellett megoldaniuk a budafokiaknak: a 96. percben szabadrúgásból, egyből bevenni a DVTK kapuját. Itt a vége, fuss el véle! A budafokiaknak mesés volt a DVTK elleni bajnoki befejezése: Kulcsár Kornél (elöl) belőtte az egyenlítő gólt FOTÓ: DÖMÖTÖR CSABA KULCSÁR Kornél a Budafoki MTE játékosa azMcSportnal m # * VALAHOL ELVESZETT AZ ENERGIA Milyennek látta a mérkőzést? Sok jó részletet láttam, vezetést is szereztünk, de a második félidő elején már nem voltam annyira elragadtatva a teljesítményünktől. Ép­pen ezért igyekeztem cserékkel frissíteni, de ez a törekvés, sajnos, csak tíz percen keresztül működött. Mintha több játékosból is hiányzott volna az energia, ennek is betudható, hogy már a zsebünkben érzett három pontból kettőt el­veszítettünk. Ennél mindenképpen többre szá­mítottunk. Negyven percet kellett várni az első hazai gólra, megnyugtatta? A gólig jól játszottunk, utána viszont nem. Nem jól tartottuk meg a labdát, rendkívül könnyen eladtuk, az egyenlítést is egy ilyen meggondolatlan mozdu­lat előzte meg. Harminc-harmincöt méterre a sa­ját kaputól sokkal jobban oda kell figyelni minden egyes mozdulatra. Sorsdöntő volt a kiállítás? Sosem jó, ha hátrányba kerül egy csapat. Az em­berhátrány rengeteg energiát felemészt, néha dön­tő lehet a kiállítás, máskor pedig nincs különösebb jelentősége. Nálunk inkább az oko­zott problémát, hogy túlságosan ké­nyelmesnek tűnt a csapat, ez nem jó, sőt megengedhetetlen. Zorán ZEKIC a Diósgyőr vezetőedzője Sikerült elkerülniük, hogy sorozatban ötödik vereségüket is elszenvedjék idegenben... A kilencvennegyedik percben már nem sokat adtam volna a pontszerzésünkért! Jól kezdtük a mérkőzést, harminc percen keresztül mi diktál­tuk a tempót, és a kaput is igyekeztünk veszé­lyeztetni. A diósgyőriek gólja előtt azonban hi­bát követtünk el, és ezt a hazaiak azonnal ki is használták. Az első félidőben a támadójátékuk halovány­­nak tűnt. Miért volt bátortalan a csapata? Én nem így láttam, hiszen fél órán keresztül mi kezdeményeztünk, többet birtokoltuk a labdát, mi határoztuk meg a játék menetét. Természetesen ellenfél is volt a pályán, és mivel mindkét csapat az életben maradásért harcol, érthető volt, hogy egyik sem rohant fejjel a falnak. Mit kért a szünetben játékosaitól? Felhívtam a figyelmüket arra, még többet kell nyújtani ahhoz, hogy eredményesek legyenek. Hát­rányban voltunk, túlságosan gyakran előrehúzódott a védelmünk, arra kértem mindenkit, hogy változ­tassunk ezen. Az mindenképpen örömteli, hogy kiderült, van tartásunk, játékosaink mindvégig harcolnak, és vesztes­nek tűnő állásból is képesek talp­ra állni. CSIZMADIA Csaba a Budafok vezetőedzőjew , 4 2021. február 1., hétfő nemz* import Huszti A. 5, Jagodics M. 6, Oláh B. 5, Zeke 5 Filkor 5, Csonka 6 Skribek 4, Kovács D. 5, Ihrig-Farkas 5 Zsóri 4 CSERE: Zsóri helyett Kulcsár K. (7), Skribek helyett Takács R. (5), mindkettő a szünetben, Ihrig-Farkas helyett Szabó M. (-) a 77. percben Gólszerző: Vanecek (1-0) a 40., Kulcsár K. (1-1) a 90+6. percben Sárga lap: Vanecek (megrúgta Huszti Andrást) a 26., Ihrig-Farkas (Grgic meg­rúgásáért) a 35., Márkvárt (időhúzásért) a 78., Jagodics M. (Ivanovszki megrúgásáért) a 81., Huszti A. (Ivanovszki feltartásáért) a 87., Oláh B. (Ivanovszki fellökéséért) a 88. Max (Csonka feltartásáért) a 90+5. percben Kiállítva: Zivulic a 83. percben Játékvezető: Bognár tamás 6­­ Csonka Andrásnak felmutathatta volna a sárga lapot, amikor a 20. percben buktatta Szerhij Sesztakovot, és Augusto Maxnak is járt volna ha­sonló figyelmeztetés a második félidőben. A kiállításnál túlzott szigornál döntött. Partjelző: Búzás Balázs, Szalai Balázs Alapvonali partjelző: Antal Péter, Lovas László A mérkőzésről tudósított: ZOMBORI ANDRÁS AZ ALLAS 1. Ferencváros 18 13 4 1 36-10 +26 43 2. Mól Fehérvár FC 18 9­ 5 4 42-21 +21 32 3. Kisvárda Master Good 187 7 4 20-200 28 4. Puskás Akadémia 18 8| 37 22-25 -3 j 27 5. MTK Budapest 187 5 6 26-24 +2 26 6. Paksi FC 187 ; 47 35-350 25 7. Mezőkövesd Zsóry 187 3 8 19-24­­5 24 8. ZTE FC 186 4 8 34-340 22 9. Budapest Honvéd 185 6 7 28-26 +2 21 10. Újpest FC 185 4 9 22-40 -18­­ 19 11. Budafoki MTE 184 5 9 20-32 -12 17 12. Diósgyőri VTK 184 2 12 21-34 -13­­ 14 40. perc: Grozav a vendég­kapu előterében jól vette észre a tőle balra sprintelő Marint, remekül emelt elé, a védő a büntetőterületen be­lülről, az ötös magasságá­ból középre adott, a jobb ol­dalon érkező Vanecek Oláh Bálint mellől bevetődve egy lépésről jobbal a kapu bal alsó sarkába lőtt. 1-0 83. perc: Diósgyőri szögletnél Zivulic és Kovács Dávid küzdött a labdáért, a játékvezető úgy látta, hogy a hazaiak futballis­tája megütötte a vendégek já­tékosát, és piros lapot adott a diósgyőri légiósnak. 90+6. perc: Kulcsár Kornél végezhetett el szabadrúgást középről, 27 méterről: jobblá­bas lövése után a labda kettőt pattanva a bal alsó sarokban kötött ki. 1-1 A budafokiak rutinos lab­darúgója csereként lé­pett pályára. Alapesetben ő mozgatja a csapatot a középpályáról, ám most ennél nehezebb feladat hárult rá: a hosszabbítás­á­ban szabad­rúgásból tá­volról kellett a diósgyőri kapuba kül­denie a lab­dát. Nos, megoldotta, a kiesés elől menekü­lő csapata így pontot szerzett ide­­genben. KULCSÁR Kornél­­ (Budafoki MTE) i A 19. FORDULÓ MŰSORA Február 2., kedd Kisvárda-MTK Budapest* 17.30 Mol Fehérvár-Mezőkövesd* 20.00 Február 3., szerda Puskás Akadémia-Diósgyőr* 16.00 Bp. Honvéd-Paks** 17.30 Budafok-Zalaegerszeg* 20.00 Újpest-Ferencváros* 20.00 Élő közvetítés: *M4 Sport,­­Duna World Hollandiában, Bredában izgalmasnak tűnő másodosztályú mérkőzésre van kilátás hétfőn este. 1: IJJ sím mmiM-siKK 2: Tv AZ ADATOK TÁJÉKOZTATÓ JELLEGŰEK! TOVÁBBI FOGADÁSI AJÁNLAT A NEMZETI SPORT 16-19. OLDALÁN Tamás Márk is hozzájárulhat a vendég wroclawiak pontszerzéséhez a hétfői bajnokin.