Nemzeti Sport, 2021. július (119. évfolyam, 191-206. szám)

2021-07-16 / 191. szám

Ill j­. július 16., péntek pH?» EURÓPA-KONFERENCIA UGAI. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ Fehérvár: lehajtott fejek, széttárt karok, kiesés lett az ötlettelen játék vége SOMOGYI ZSOLT ÉRTÉKELTE f1 MÉRKŐZÉST Nem volt sok esélye a Mal Fehér­várnak a továbbjutás kiharcolá­sára, az Ararat Jerevántól kétgó­los vereséget szenvedve máris kiesett. SZÉGYEN, MEGALÁZÓ KIESÉS. A múlt heti, székesfehérvári 1-1 után Jerevántól 120 kilométerre, Gjumriban kellett pályára lépnie a Mól Fehérvár FC-nek. Az első mérkőzéssel ellentét­ben Szabics Imre vezetőedző a kezdő­csapatba jelölte az Eb-n is látott játéko­sokat. Fiola Attila lett a jobbhátvéd, Loic Nego középen, Nikolics Nemanja legelöl kapott szerepet. Már az első percekben feltűnt, nehéz mérkőzés vár a magyar együttesre. És nemcsak azért, mert az örmények min­den testi kontaktus után fetrengtek a földön, hogy aztán felpattanva fussanak tovább - az Ararat mindent megtett, hogy játék nélkül teljen az idő, hiszen esélytelenebbnek számított. Ez csak idegesítő volt, de sokkal elkeserítőbb­nek tűnt, hogy a magyar labdarúgás két kirakatcsapatából az egyik, a Fehér­vár lassan, ötlettelenül futballozik. Az első félidőben többször megesett, hogy a labdát birtokló játékos nézelődött, tanácstalanul széttárta a karját, majd sablonos, lassú passzal megszabadult a labdától. Tanácstalanság - ez érződött a magyar csapat játékán. Rit­­t­­mus nélküli futball, sebességváltást nél­külöző labdatolo­gatás, lassú oldalváltá­sok, rossz passzok, érthetetlen, buta hibák, kapura teljesen veszélytelen játék, ezt lát­tuk a Fehérvártól. Az új szerzemény, Mi­­­­chael Lüftner ha­mar megsérült, helyére újabb Eb-játé­kos, a macedón Viszar Muszliu érkezett, aztán Alef is ápolást kért Az Ararat zár­tan védekezett, akár az első összecsapá­son, nem hagyta felgyorsulni az ellenfe­let jószerével nem is próbált támadni, mintha egyetlen esélyre várt volna. És Alef kezezése után ezt az esélyt meg is kapta, Dimitrije Pobulics pedig a felső sarokba csavart. A nemzetközi porondon ismeretlen szerb középpályás Székesfe­hérváron is nagy gólt szerzett, és megint kipókhálózta a jobb felső sarkot Nem is­merős a neve? A szerb Dorcsol, Szind­­jelics, Odzsacs, Radnicski Pirot, Grafí­­csar, az izlandi Reynir és Flamar egykori, amúgy sehol sem jegyzett játékosa két góljával kiejtette a Fehérvárt. Innen még nehezebb lett a Vidi fel­adata. Az Ararat tíz emberrel bek­­kelt, csak a nehezen megszerzett elő­nyét őrizte. Szabics Imre a szünetben az addig láthatatlan Lyes Horni helyére Budu Zivzivadzét küldte be, háromvé­­dős, háromcsatáros szisztémára átáll­va, voltaképpen mindent egy lapra fel­téve. Tegyük hozzá, az első félidőben látottak alapján szinte mindenki meg­érdemelte volna, hogy az öltözőben ma­radjon. A csereként beálló grúz center azonnal igazolhatta volna az edzői dön­tés helyességét, de közelről a kapu mel­lé fejelte a labdát. Ahogy telt az idő, egy­re többet birtokolta a labdát a magyar együttes, a játék az örmény térfélen zaj­lott, de helyzeteket továbbra sem láthat­tak a nézők - ment előre a Mal Fehérvár, a szándékkal nem volt baj, de akcióból nem tudta átjátszani ellenfelét. Húsz perccel a mérkőzés vége előtt Kovácsik Ádám remek védéssel még életben tartotta a továbbjutási esélye­ket, de hiába próbálkozott - tovább­ra is ötlettelenül - a magyar csapat, az örmények egy súlyos védelmi hibát ki­használva növelték előnyüket. Ugyanazt a kínlódást kellett megél­niük a fehérvári szurkolóknak, mint 2018- ban a luxemburgi Dudelange, 2019- ben a liechtensteini Vaduz el­len. A két klub között hatalmas a kü­lönbség a pályán kívül, ám nem min­den a költségvetés, a minőséginek vélt játékoskeret, mert a pályán az aka­ratosabb, szervezettebb gárda ment tovább. Alig ért véget az Eb, egy po­fonnal visszazökkenhettünk a magyar futballvalóságba.­­ Megint a szégyentől ég az arcunk. Továbbjutott: az Ararat, 3-1-gyel Gólszerző: Pobulics (1-0) a 33., Silue (2-0) a 85. percben Sárga lap: Pobulics (rácsúszott Houri bokájára) a 43., Ro. Hakobjan (megrúgta Petrjakot) a 86., Nego (meg­rúgta Manojant) a 88. percben Vezette: Igor Pajac­s­­ Nem volt nehéz feladata a jn, jól bíráskodott. k: Bojan Zobenica, Ivan K­halj - Imatok A­utói közösről tudósított ,11 33. perc: Alef kezezé­se után 22 méterre a fehérvári kaputól, kissé balról kapott szabadrú­gást az Ararat a labda mögé Pokulics állt, s jobbal hatalmas gólt rúgott a jobb felső sarokba, Kovácsik mozdul­ni sem tudott. 1-0 85. perc: Kapuskirúgás után Stopirával az élen bizonytalankodott a fehérvári véde­lem, Silue lecsapott a labdára, majd Stopira mellett 1I méterről, kissé kiszorított helyzetből a kapu közepébe lőtt. 2-0 Viszar Muszliu (fi) vert helyzetben volt ennél a jelenetnél, nem tudott mit kezdeni az örmény túlerővel Lyes Hourit (balra) sem engedtek kibontakozni az Ararat játékosai FOTÓK: MOL FEHÉRVÁR FC/SZÉKELYHIDIBALÁZS SZABICS IMRE SZERINT AZ ELLEN­FÉL JOBBAN A TOVÁBB­JUTÁST Szabics IMRE a Mól Fab­éi­nál SC vezetőedző Ez nagyon rosszul nézett ki. Az történt a mérkőzésen, amit vártunk, de elmondtam előtte is, a sikerhez százszázalékos teljesítményre lesz szükség, a hatá­rainkig kell elmennünk, ez sajnos nem történt meg. Azt tervez­tük, hogy többet birtokoljuk és nagy tempóban járatjuk a lab­dát, de lassan játszottunk. A probléma az volt, hogy nem tudtuk teljes mértékben kontrollálni az ellentámadásban jó játékosokat. Az Ararat futballistáin azt éreztem, jobban akarják a továbbju­tást, és sikerrel jártak. Lebecsülték az ellenfelet? Ilyesmiről szó sem volt. De ez a kellemetlen stílus, amilyenben az Ararat játszik, számunkra valamennyire szokatlan, ez igaz. Mire gondol? Mi volt szokatlan? A szokatlant arra értem, hogy ellenfelünk az elsőtől az utolsó percig töretlenül ragaszkodott ahhoz az elképzeléshez, hogy hosszan előre­­ívelje a labdát, és a lepattanót összeszedje, valamint a gyors emberekre építsen kontratámadást. jfc Az első mérkőzésen mondtam, hogy minden Gjumriban dűl el, mivel az­­ idegenbeli gólunk nem jelen­tett előnyt az UEFA szabály­­­ módosítása miatt. Hősies tel­­jesítményt nyújtottunk. Óriási gratuláció jár csapatomnak. Az elsőtől az utolsó percig­­ fegyelme­zetten játszottunk, mókor szereztük a gólokat. Ha én választhatnék, hol le­gyen a következő európai mecs­esünk, azt mondanám, ugyanitt, mert kellő femm­QMot­t"int,,nl" a lelátóról. A MÉRKŐZÉS JAUkuoh A 27 éves szerb középpályás talán még a múlt héton Székesfehérváron szerzett gyö­nyörű gólját is felülmúlta, ezúttal szabadrúgás­ból. A pálya közepén alig veszített párhar­cot, ha kellett, kemény megmozdulással szerzett tekintélyt. DIMITRIJE POBULICS (Ararat) Szendrei Norbert Székesfehérvárra igazol Lapunk információja szerint a Budapest Honvéd megegyezett a Mol Fehérvár FC- vel Szendrei Norbert eladásáról, aki Székesfehérváron folytatja pályafutását. A 21 éves középpályás kispesti szerződé­se 2023 nyaráig volt érvényes, ezért átiga­zolási díjat kellett fizetni érte. Kerestük a két klubot, de egyikük sem kívánt reagál­ni, s lapzártánkig nem is erősítet­­­­ték meg hivatalosan a transz­ot­­ fért. Szendrei Norbert az idő,, alapembere " volt az U21-es ma­ " ■­gyar vá­­oga­­tottnak a rész­ben hazai ren­dezésű korosztályos Európa-bajnoksá­­gon, a csoportkörben mindhárom mérkőzé­sen szerepelt. A Hon­véd-nevelésű játékos eddig 41 alkalommal lépett pályára az első osztályban, s három gólt szer­zett. CS.A.,J.Á. { CBCCCIE 2 SPORTFOGADÁS! «Bf 'Sí ■ ■ ■. ».s*’V Izgalmakkal kecsegtet a pénteki finn élvonalbeli bajnoki mérkőzés. ILUES-SJH S3 X: S3 2: m 10VABBII OCAöASI A.IANI AT AIVIM/III SPORT Ifi 1!) OLDALÁN Dinamó zncREB-sifwen AZ ADATOK TÁJÉKOZTATÓ JELLEGŰEK? GimvaiM/ molto játékkal akarja ko­ t­lnií a h­orvát bajnokságot pénteken a Dinamo. X: 03 2­ m