Nemzeti Sport, 2021. augusztus (119. évfolyam, 222-236. szám)

2021-08-16 / 222. szám

141 LABDARÚGÁS OTP BANK LIGA A hatalmas vihar miatt félbeszakadt az egerszegi meccs VAJDA GYÖRGY ÉRTÉKELTE A MÉRKŐZÉST Zalaegerszegen sokáig semmi jele nem volt annak, hogy félbe kell szakítani a meccset, azonban a Puskás Akadémia 2-1-es vezeté­sénél hatalmas vihar csapott le a városra. KEZDJÜK A VÉGÉN, pontosabban majd­nem a végén, ugyanis a Zalaegerszeg­re (is) lecsapó hatalmas vihar miatt a 70. percben félbeszakadt a ZTE FC-Puskás Akadémia bajnoki, amikor a vendégek 2-1-re vezettek. S akkor a meccs kezdetéről is essék szó... Tizenkilencre lapot húzott Waltner Róbert, a ZTE FC előző fordulóban kiál­lított, így eltiltott vezetőedzője, aki nem ülhetett a kispadon, helyette az erőnlé­ti edző, Ferenczi István irányította a csa­patot. A két rutinos belső védő, Bobál Dá­vid és Kálnoki-Kis Dávid eltiltása miatt, kényszerből a húszéves Sebestyén Ló­rántot állította a védelem tengelyébe a Puskás Akadémia elleni bajnokin - a já­tékos korábban még egyetlen mérkőzé­sen sem futballozott az NB I-ben. Igaz, Nikola Szerafimov sem a megszokott po­zícióban szerepelt, ő a védelem jobb ol­daláról került középre Kálnoki-Kis Dávid helyére. A kockázatvállalás egyébiránt a döntést igazolta, legalábbis az első félidő elején, hiszen mindkét játékos egyszerű­en, de megbízhatóan futballozott, s mivel hátul minden rendben működött, a ZTE bátrabban támadhatott, s a 13. percben meg is szerezte a vezetést. Skribek Alen ritkán látható nagy gólt varázsolt a ven­dégek kapujának bal felső sarkába, a talá­lat, no meg a hazaiak elszántsága jelezte, nem lesz könnyű dolga a Puskás Akadé­miának, hogy valamit jóvátegyen a leg­utóbb a Pakstól elszenvedett katasztrofá­lis, 6-1-es vereség után. A Zalaegerszeg vezető gólja után vala­melyest alábbhagyott az amúgy sem öl­döklő iram, a hazaiak a területek szűkí­tésére, valamint kontraakciók vezetésére rendezkedtek be, a 4-3-3-as hadrendben futballozó Puskás Akadémia pedig meg­próbált rést vágni a falon. Kevés siker­rel, mert ugyan a labdabirtoklás rendben volt, ám cselek, sikeres egy az egy elleni játék nélkül lehetetlen váratlan helyzetet teremteni a kapu előtt, így aztán hiába a fölény, a könnyen kiismerhető futballal semmire sem mentek a vendégek. A hazai együttes pedig gyors támadásokkal pró­bálkozott, de ahogy múltak a percek, úgy fogyott a levegő, egyre gyakoribbá váltak a pontatlan passzok, indítások. Szünet után ugyan nem cseréltek a vendégek, de változott a taktikájuk. Rá­jöttek, hogy a tömörülő védelem ellen a legjobb fegyver a lövés. Bele is kezdtek az alapos tűzijátékba, amelyet önfelál­dozó blokkokkal próbáltak hatástalaníta­ni a zalai védők, de az elmúlt bajnokság­ban még náluk futballozó Artem Favorov lövése már utat talált a kapujukba. Ettől kezdve állandósult a felcsúti fölény, igaz, az orkánszerű szél is a vendégeket támo­gatta, a ZTE játékosai a felezővonalig is csak ritkán jutottak el. Ahogy erősödött a viharos szél, úgy vált egyre veszélyeseb­bé a Puskás Akadémia, s az eredmény sem maradt el. A 67. percben Jakov Puljic megszerezte a vezetést. Bizonyára nagy­kő esett le Hornyák Zsolt vezetőedző szí­véről, hogy nem kell ismét újabb kínos magyarázkodásba kezdenie. Aztán a 70. percben a vihar az öltöző­be zavarta a játékosokat, a nézőket meg a lelátó alá, félelmetes felhőszakadás tört rá Zalaegerszegre. A szabályoknak megfelelően fél órát várt a játékveze­tő, majd megnézte a pályát, s úgy ítél­te meg, hogy játékra alkalmatlan. A ha­PERCRŐL PERCRE 13. perc: Komáromi a saját alapvonalá­tól 8-10 méterre akart felszabadítani, de a labda középre, a kapu elé pattant, érke­zett Skribek, és jobbal 14 méterről a bal fel­ső sarokba lőtt. 54. perc: Van Nieff végzett el szögletet a bal oldalról, Favorov 15 méterről jobbal lőtt, a labda Sebestyén hátát érintve a kapu jobb ol­dalában kötött ki. talmas mennyiségű csapadék miatt kis tavakat lehetett látni, s bár korszerű ví­zelvezetést építettek a gyep alá, a csö­vek képtelenek voltak elvezetni a nagy mennyiségű vizet. A mérkőzés félbe­szakadt, mégpedig 2-1-es Puskás Aka­démia-vezetésnél. Az MLSZ verseny­­bizottsága dönt arról, mikor és milyen formában folytatódik a találkozó: lehet, hogy lejátsszák a maradék húsz percet, lehet újrajátszás, vagy maradhat a 70. percig kialakult 1-2-es eredmény. ZALAEGERSZEG, ZTE ARÉNA, 1737 NÉZŐ (1-0) - FÉLBESZAKADT A 70. PERCBEN 4—1—4—1­­­­ ■ 4-3-3 Berniert Tóth B. Nemeth E„ Szerafimov, Sebestyen, Gergenyi Favorov, Stronati, Spandler, Deutsch f. Szankovics Plsek, van Nieff, Corbu Babati, Halilovic, Bedi, Skribek Gera D„ Puljic, Komáromi Koszta A mérkőzésről tudósított: BOBICS LÁSZLÓ A­ ZTE FC csapatkapitánya, Babati Benjámin (kékben) nehezen tudott elszakadni Yoel van Niefftól SZALAI ATTILA: MEZÍTLÁB AZ ESŐBEN „Hiába szakadt odakint az eső, esőkabát­ban tengáztunk. Ilyenkor csak annyit mon­dott Attila: gyerünk, apa, irány a lábtenisz­pálya - én pedig talán sohasem mondtam neki nemet. Sokszor már alig láttuk a fát, mégis emelgettük a háló fölött. Nem ritkán mezítláb, hiszen így érzi a legjob­ban az ember a labdát” - elevenítette fel Eb-könyvünkben idősebb Szalai Attila, ho­gyan kezdődött fia karrierje. A csoda kapujában 208 oldalon, több száz színes fotóval, a Nemzeti Sport szakíróinak szemszögéből eleveníti fel a magyar vá­logatott elmúlt évét és az idei labdarúgó Eb legemlékezetesebb pillanatait. Rendelje meg a lapcentrum.hu oldalon! RENDELJE MEG a lapcentrum.hu oldalon! ÉPÜL augusztus 16-, házin s 3 ÍGY OSZTÁLYOZZA ft JÁTÉKOSOKAT ft nemzetiL 109­8 extraklasszis, nemzetközi összevetésben is kimagasló teljesítmény 7 klasszisteljesítmény válogatott forma kiemelkedő játék 6 az átlagost valamivel meghaladó jó teljesítmény, különlegességek nélkül közepes, átlagos teljesítmény 4 a mezőnyjátékban alig részt vállaló labdarúgó súlyos hibákat elkövető és durván játszó futballista 2 gyakorlatilag értékelhetetlen produktum 1 kiállítás miatt harminc percnél kevesebb játék 0 érdemi védenivaló nélküli kapus, kezdőként harminc percnél kevesebbet játszó mezőnyjátékos HHÉ ' (-) harminc percnél kevesebb játékidőt kapó csere ■ ; V,* ' ü ■ Hű ->í.i