Nemzeti Sport, 2022. október (120. évfolyam, 267-281. szám)

2022-10-14 / 280. szám

A Ferencváros visszavágott Gólszerző: Zachariassen (1-0) a 23., Sz. Mitrovics (1-1) az 55., S. Mmaee (2-1) a 60. percben Sárga lap­: Erakovics (R. Mmaee feltartásáért) a 20., Knoester (Pesics fellökéséért) a 28., Botka (megrúgta Katá­it) az 51., A. Traoré (Gobeljics megrúgásáért) a 63., Bogdán (reklamálásért) a 85., Tokmac (Ivanics buktatásáért) a 81. percben Játékvezető: Daniel Stefanski 7­­ A mezőnyben sok tévedése volt nagyrészt a Ferencváros kárára. A második félidő elején nem vette észre, hogy Pesics kézzel vette át a labdát, a VAR kellett ahhoz, hogy ne adja meg a vendégek gólját. Partjelzők: i mérkőzésről tudósított: JUDI ADAM BORBOLA BENCE ÉRTÉKELTE A MÉRKŐZÉST A Ferencváros a Groupama Arénában legyőzte a Crvena zvezdát - a zöld-fehérek négy forduló után kilenc ponttal a csoport élén állnak. EGY HETE BELGRÁDBAN ötvenmé­terenként gépfegyveres katonák posz­­toltak a stadionnál, az aréna környékén tankot is láttunk, s Budapesten is nagy volt a készültség: rohamrendőr, lovas­rendőr ügyelt a rendre. A mérkőzés előtt a stadion környékén könnygáztól volt nehéz a levegő, és bár a vendégszek­tor felőli Albert Flórián utat a gyalogo­sok elől is lezárták, az Üllői út irányából többtucatnyi szerb huligán is bejutott az aréna környékére, és néhány pofon is elcsattant. Pedig vendégszurkoló kö­zel sem érkezett annyi, mint amennyi ferencvárosi drukker ment Belgrádba... A stadionban mindenesetre már remek volt a hangulat: a magyarok diktálták a tempót, amint a szerbek megszólaltak saját szektorukban, nyomban hangos füttyszóval halkították el őket. A kezdő sípszó előtt szektort betöltő élőképpel rukkolt elő a hazai tábor, a kapu mö­gött óriási­­ kólára utaló képen­­ a Fradi felirat jelent meg, alatta a következővel: maximum erő, zéró félelem... Kellett is a bátorság! Sztanyiszlav Csercseszovnak nem kevés gondja volt a kezdőcsapat össze­állításakor, a sérüléssel bajlódó Aissa Laidouni, Henry Wingo és Tokmac Ngu­en sem lehetett ott a pályán, s a mérkő­zés napján a hiányzókhoz csatlakozott a szintén alapembernek mondható El­dar Civic is, a védelemből így nemcsak a jobb, a bal oldalon is pótolni kellett a kieső futballistát. Ha már így alakult, a Ferencváros négy magyarral a kezdő­csapatban futott ki a gyepre, ilyesmire utoljára 2020 novemberében a Juven­­tus elleni, hazai pályán 4-1-re elveszí­tett BL-mérkőzésen volt példa. Percek alatt kiderült, senki sem unat­kozhat majd a meccsen. A találkozó elején a Crvena zvezda, két perccel később a magyar bajnok­csapat szerezhetett volna gólt, s min­den labdaérintésnél látszott, más ez a tempó, mint amihez a labdarúgók az NB I-ben szoktak. Ezúttal nemcsak a szerbek, a Ferencváros játékosai is ag­resszíven vetették magukat harcba, kemény összecsapásokból és szabály­talanságokból sem volt hiány. Nyom­ban feltűnt, hogy a szerbek a múlt heti győzelmet követően nem a döntetlenre rendezkedtek be, ha a zöld-fehéreknél volt a labda, erőszakosan letámadtak, többször is nehéz helyzetbe hozva ezzel Mats Knoesteréket. Mégis jött a Fradi-gól! Az első félidő legfontosabb pillanata: Kristoffer Zachariassen (16) vezetéshez juttatta a Ferencvárost, a Belgrádban is gólt szerző norvég középpályás első próbálkozását ugyan védte a vendégek kapusa, a jó formában játszó Fradi-légiós a kipattanónál már nem hibázott FOTÓ: MTI/ILLYÉS TIBOR FERENCVÁROS­­ 4-2-3-1 Dibusz 7 Botka 6, S. Mmaee 8, Knoester 7, Pászka 6 Vécsei 6, Besic 6 Zachariassen 7, Gojak 7, A. Traoré 6 R. Mmaee 5 GROUPAMA ARÉNA, 20 6751 mm CRVENA ZVEZDA (szerb): Borján 5 Gobeljics 5, Erakovics 5, Dragovic 5, Rodics 5 Kanga 6, Sanogo 0 Sz. Mitrovics 6, Ivanics 5, Katai 5 Pesics 5 CSERE: Gojak helyett Nguen (-) a 06., Besic helyett Esiti CSERE: Sanogo helyett Kanpia (-) a 27., Katar helyett (-) a 81., R. Mmaee helyett Boli (-) a 04. percben Bukari (-) a 62., Dragovic helyett Milunovics (-), Kanga helyett Mijatovics (-) a 82. percben PERCRŐL PERCRE 23. perc: Pászka ugratta ki a bal oldalon Gojakot, akinek a beadása után a labda meg­pattant Gobeljicsen, így lett jó Zacharias­­sennek: az FTC középpályása előbb középről, hét méterről ballal lőtt, a középre tartó labdát először védte a kapus, ám a kipattanót a nor­vég középről, négy méterről jobbal a kapu jobb oldalába lőtte. 1-0 51. perc: Ryan Mmaee vezette rá a ven­dégek védelmére a labdát, egy csel után középről, 18 méterről ballal lőtt, a labda Dragovic lábán megpattanva a jobb oldali kapufára perdült, onnan pedig vissza a me­zőnybe. 55. perc: A Ferencváros végzett el jobb oldalról egy szögletet. Gojak passzolt Pász­­kának, a magyar védő hibázott, miután bel­erúgta az előtte álló Zvezda-játékosba a labdát, amely egy Kangához került. A ven­dégek középpályása hosszan indította a bal oldalon Sztefan Mitrovicsot, aki végig­vitte a Ferencváros térfelén a labdát, majd az ötös bal sarkáról, jobbal a hosszú sarkot célozta meg, a labda a bal kapufáról pat­tant a kapuba. 1-1 60. perc: Pászka jobb oldali szöglete után Samy Mmaee kissé balról, hét méterről a kapu bal oldalába fejelte a labdát. 2-1 Új rekord: Adanoa Traoré az első ötmillió eurós játékos ez NB I-ben Nem akármilyen mérföldkőhöz érkezett ezen a héten a ma­gyar bajnokság, története során először van olyan labdarúgó, akinek a Transfermarkt szerint piaci értéke eléri az ötmil­lió eurót. A labdarúgók piaci értékére szakosodott interne­tes oldal szerint a nyáron az EC Sheriff Tiraspoltól a Fe­rencvároshoz érkező Adama Traoré immár megér ennyi pénzt. A 47-szeres mali válogatott szélsővel bomba üzle­tet csinálhatott a magyar bajnok, hiszen megközelítőleg másfél millió euróért vásárolták, adott esetben ennek a többszöröséért értékesíthetik. Kérőkből már most sincs hiány, nem is olyan régen Angliából (is) érdeklődtek a já­tékos iránt, szigetországi hírek szerint a télen az Everton kész ajánlatot tenni a futballistáért. Adama Traoré Magyarországra érkezése óta­­ a csütörtöki találkozót megelőzően - tizennyolc tétmérkőzésen lépett pályára a Ferencvárosban, ezeken tizenkét gólt szerzett és adott öt gólpasszt is. Az értékek alapján a koráb­bi csúcsot Mohamed Besic tartotta, akinek az első ferencvárosi időszakában a piaci értéke 4 millió euró volt - őt az Everton 4.8 millió euróért szerződtette, ezzel az NB I történetének leg­drágábban eladott labdarúgója lett. Adama Traoré most őt előzheti meg. B. B. „..... Szeptember 8., csütörtök FERENCVÁROS Trabzonspor (török) Crvena zvezda (szerb) Monaco (francia) Szeptember 15., csütörtök Monaco-FERENCVÁROS Trabzonspor-Crvena zvezda Október 6., csütörtök Crvena zvezda-FERENCVÁROS Monaco-Trabzonspor Október 13., csütörtök FERENCVÁROS-Crvena zvezda Trabzonspor-Monaco Október 27., csütörtök FERENCVÁROS-Monaco Crvena zvezda-Trabzonspor November 3., csütörtök Trabzonspor-FERENCVÁROS Monaco-Crvena zvezda AZ ÁLLÁS 0-0-2-1­2 (3-1) 1(0-0) 1 (0-0 1(1-0 )1(2-0) 1 (2-0) 2-11 (1-0) 0 (1-0) 21.00 21.00 18.45 18.45 1. FERENCVÁROS 4­ 5 - 1­7-7 9 2. Trabzonspor 4 2 - 1­9-7 6 3. Monaco 4 2-24-6 6 4. Crvena zvezda 4­1-36-63 i csoport zárásakor pontazonosság esetén az egy­­más elleni mérleg rangsorol.