Szabad Nép, 1954. május (12. évfolyam, 121-151. szám)

1954-05-03 / 123. szám

4 Újabb magyar siker a brüsszeli vívóversenyen Brüsszel, május 2. A brüsszeli nemzetközi vívóversenyt va­sárnap folytatták. Ekkor a férfi kard- és a női tőrversenyre került sor. Mindkét szám magyar sikert hozott. A kard versenyben Kárpáti győzött a belga Miksa előtt, Ber­­czelly a francia Lefevre-vel holtversenyben a 3—4. helyen végzett. A női tőrvívás ered­ménye: 1. Kovácsné, 2. Elek I., 3—4. Kiss és Van der Loost (holland), 5—8. Zsabka, Morvay és Elek M. SZABAD NÉP VIDÁM, BOLDOG ÜNNEP Miskolc ünnepel. A munkásság segítsége a falunak — ezt jelképezi a felvonuláson a traktor kicsi­nyített mása. Asbóth és Ádám nagyszerű játékával Magyarország 2:0-ra vezet Újzéland ellen a Davis Kupában Az első igazi nyáriasan meleg májusi va­sárnap délután tíz- és tízezer ember ke­reste fel a Margitszigetet. Voltak, akik már a Palatinus-strand vizében hűsöltek, s megjelentek az első «vadevezősök» is. A legtöbb ember a teniszstadion, a Magyar­­ország—Újzéland Davis Kupa-mérkőzés színhelye felé tartott. A többezer főnyi né­zősereg erősen bízott benne, hogy Magyar­­ország teniszválogatottja hosszabb idő után ismét sikeresen vesz részt nagy nemzetközi teniszverseny küzdelmeiben. A bizakodó hangulat jogosnak bizonyult. Alig hangzott el a hangosan beszélőn: «Az első pár John Barry, Újzéland— Ádám András, Magyarország» — a magyar teniszező máris remek iramban kezdett. Szinte «lesöpörte» ellenfelét a pályáról, az első játszma mindössze 12 percig tartott. Ádám fölényes biztonsággal 6:0-ra győzött! A közönség körében a meglepetés moraja futott végig: Ádám, úgy látszik, könnyen győz! A második játszmában aztán kide­rült, hogy korántsem olyan könnyű Ádám András dolga. Mintha az első játszma is­métlődött volna meg — csak fordított elő­jellel. Most Barry húzott el 5:0-ra. Ádám erősített, de csak 6:3-ra tudott szépíteni. Ebben a játszmában kiderült, hogy Barry remek hálójátékos, de a «löbölt», emelt labdákkal nem tud mit kezdeni. Kár, hogy Ádám ritkán alkalmazta az emelést. A har­madik és negyedik játszmában Ádám nem­csak kivételes képességeit csillogtatta, ha­nem határtalan lelkesedéssel is küzdött. Nem egyszer előfordult, hogy már elve­szettnek hitt gémeket is a maga javára tudott megfordítani. Előbb 6:3-ra, majd 8:6-ra győzött, s a mérkőzés végén a hálót könnyedén átugorva, nagy örömmel állt a filmoperatőrök lencséje elé. Az első versenynap második mérkőzése, Asbóth József és Robson találkozója már kevesebb izgalmat hozott. Asbóth, a tenisz­­labda nagy művésze, időnként tanári köny­­nyedséggel játszott és gyönyörű elütéseit sokszor tapsolta meg a közönség. Mindkét versenyző a «klasszikus» teniszt játszotta, s a közönség sokszor gyönyörködött a hosz­­szú labdamenetekben. Asbóth a 6:3-ra meg­nyert első játszma után a másodikat 6:4-re elvesztette, de a következőt fölényes biz­tonsággal nyerte 6:2 arányban. A negyedik játszmát úgyszólván végigtapsolta a közön­ség. Asbóth remek elütéseivel, jól időzített tenyereseivel szemben Robson teljesen ki­fulladt. A nagyszerű formába lendült 36 éves magyar bajnok egymásután nyerte a gémeket. 4:0 után úgy látszott, hogy Rob­son is nyer egy játékot. A döntő labdánál berohant a hálóhoz, Asbóth el akart ütni mellette, de az újzélandi teniszező fonák­kal röptét ütött, s ez Asbóth háta mögött szinte védhetetlennnek látszó helyzetben esett le. Asbóth ekkor reflexmozdulattal háttal a hálónak villámgyors átemelést haj­tott végre, s a meglepett Robson már hiába futott a labda után. Sokáig zúgott a taps. Asbóth nagyszerű játéka a negyedik játsz­mában teljes sikert hozott: 6:0-ra győzött! A magyar táborban nagy volt az öröm, az első nap után 2:0-ra vezetünk. Coombe, az újzélandiak kapitánya elismerően mondta: «mi l:1-re számítottunk, de a ma­gyarok jobbak voltak. Még nincs vége azonban a versenynek, nem adjuk fel...» A teniszsport hívei ma délután fél négy­kor a párosmérkőzésben, holnap pedig a versenyt befejező két egyes játszmában gyönyörködhetnek. Szepesi György★ Magyarországon kívül még öt külföldi or­szágban folynak a Davis Kupa teniszmérkő­zések. Az eddigi eredmények alapján a mér­kőzések állása a következő: Montreaux: Brazília—Svájc 2:1, Hága: Spanyolország— Hollandia 3:0, Kairó: Egyiptom—Törökor­szág 3:0, Bécs: Írország—Ausztria 2:1, Monte Carlo: Jugoszlávia—Monaco 2:0. I A VASÁRNAP SPORTJA Érdekes mérkőzések, nagy küzdelmek a labdarúgóbajnokságban A labdarúgóbajnokság nyolcadik forduló­jának négy mérkőzését vasárnap játszot­ták le. Két mérkőzés Budapesten volt a Népstadionban, egy-egy pedig Diósgyőrött, illetve Szombathelyen. A nagyszerű idő­ben mindegyik pályán hatalmas közönség nézte végig a csapatok játékát. Vasárnap Az utóbbi hetekben hullámvölgybe került Bp. Kinizsi csapata vasárnap délután a Népstadionban ismét olyan jól játszott, mint az idény eleji mérkőzésein. Fiatalos lendület, győzniakarás, nagy lelkesedés jel­lemezte az együttes játékát, látszott, hogy véget akar vetni a vereségsorozatnak. Ez sikerült is, mégpedig a jelentős játékerőt képviselő Bp. Dózsával szemben. Mintegy hatvanezer néző előtt a két csapat így kezd­te a játékot: BP. KINIZSI: Gulyás - Ombódi, Kispéter, Dal­noki — Szabó, Dékány — Láng, Orosz, Mátrai, Vi­­lezsái, Fenyvesi. BP. DÓZSA: Henni — Rajna, Várhidi, Farsang — Borsányi, Gyurik — Egresi, Virág, Deák, Szusza, Tóth. — Hajrá Kinizsi! — zúgott rögtön a bíró sípjele után az állóhelyről a közönség buz­dítása és a csapat eleget tett a várakozás­nak. Csak néhány másodperc telt el, a táma­dás már ott gördült a Bp. Dózsa térfelén, Orosz középre adta a labdát Mátraihoz, aki a rosszul kifutó Henni mellett a há­lóba is fejelte. 1:0. A Bp. Dózsa kissé meg­lepődött, de csakhamar magára talált. A 7. percben­­ most már a Bp. Kinizsi ol­dalán — csaknem ugyanolyan gól esett, mint az előbb. Egresi a túlsó oldalra vágta a labdát Tóthhoz, a szélső középre ívelt és Deák fejesgóllal egyenlített. 1:1. A két gyors gól után kissé megnyugodtak a ke­délyek, lassúbb támadások, illetve ellentá­madások váltották egymást. Ezek során is­mét akadt mindkét oldalon jó néhány helyzet, de hol a kapufa, hol a kapusok «szóltak közbe». Az első félidőben azután már nem is változott az eredmény. Annál inkább a második félidőben. Már az első percekben változatosabb, izgalma­sabb volt a játék. Mátrai távolról rúgott «bombalövését» Henni parádésan védte — lövés és védés egyaránt hatalmas tapsot A Népstadionban már kora délután 35.000 néző volt kíváncsi a két csapat mérkőzé­sére. CSEPELI VASAS: Tóth I. - Sipos, Mednyánszky, Takács — Csernai, Kiejbán — Tóth I­., Horváth, Preiner, Lovász, Ughy. BP. VASAS: Kamarás — Sárosi, Teleki, Kontha — Vadász, Bundzsák — Raduly, Csordás, Szilágyi I., Szilágyi II., Illovszky. Az első félórában gyors, élénk, változatos volt a játék. Mindkét csapat több támadást vezetett, de a csatárok ritkán vállalkoztak a lövésekre. Lassan-lassan a csepeliek ke­rültek fölénybe. Preiner és Tóth gyakran zavarba hozta a Vasas védelmét. A félidő utolsó percében megszületett a Csepeli Va­sas vezető gólja: szép, helycser­és támadás után Lovász helyezve fejelte a hálóba a lab­dát. 1:0. A második félidőben a Bp. Vasasba Szi­lágyi II. helyett Berendi állt be. Az 5. perc­Szombathelyen a verőfényes időben kö­zel 10.000 néző övezte a pályát, amikor Dankó játékvezető sípjelére az alábbi ösz­­szeállításban állt fel a két csapat: VASAS IZZÓ: Komáromi — Tunyogi, Kéri, Hart­mann — Kirádi, Fürjes — Samus, Bárfi, Városi, Vi­rág, Kovács. SZOMBATHELYI LOKOMOTÍV: Horváth - Nyirő, Tarr, Szőllősi — Kulcsár, Dombai — Papp, Bencsics, Varga, Kolesánszky, Szandi. Az első húsz percben a szombathelyi csapat támad többet, de az Izzó védelme biztosan áll a lábán, s így a vasutascsatá­rok csak távoli lövésekkel kísérleteznek. Előbb Varga két húszméteres lövése kerüli el a kaput, majd Papp bombája zúg el a — mint hétről hétre — ismét akadt meg­lepetés: ezúttal a Bp. Kinizsi szolgáltatta, lelkes játékával legyőzte a Bp. Dózsát. Továbbra is nagyszerűen megállja a helyét a Vasas Izzó, most Szombathelyen aratott 3:0 arányú győzelmet. A mérkőzésekről az alábbiakban számo­lunk be: kapott. Nem sokkal később Dékány próbál­kozott a gólszerzéssel és a Bp. Dózsa kapu­sának újra alkalma nyílott, hogy az első gólnál elkövetett hibáját jóvátegye. Közben a Bp. Kinizsi kapuja is többször veszélybe került, de a Bp. Dózsa csatárai — külö­nösen Deák — a legtisztább helyzeteket is elrontották. A 21. percben Ombódi már csak gáncsolással tudta «megfékezni» a kapu felé rohanó Tóthot és a 16-oson belül elkövetett szabálytalanságért Zsolt játék­vezető határozottan 11-est ítélt. Deák ezt már nem hibázta el és így 2:1 arányú ve­zetéshez jutott a Bp. Dózsa. De a Kinizsi nem adta fel a reményt. Alig telt el egy perc, Orosz megszerezte a kiegyenlítő gólt. 2:2. Ezután kezdődött csak az igazi küzde­lem. A csapatok frissítettek: Deák helyére Aspirány állt, Láng helyett pedig Kerekes játszott tovább. Jobbnál jobb helyzetek adódtak a két kapu előtt, de az újabb gól egyelőre elmaradt. A 40. percben már-már úgy látszott, hogy a Bp. Dózsa elkönyvel­heti a győzelmet, de Virágnak az üres kapu felé szálló lövését Dalnokinak a gól­vonalról sikerült kivágnia. Ez újabb erőt adott a Kinizsinek, még egy utolsó rohamra indult és sikerült is bevennie Henni ka­puját. A 42. percben Rajna hibájából Ke­rekes elfutott, s a középre adott labdát a gyors Mátrai a hálóba rúgta. 3:2. A Bp. Kinizsi bravúros győzelmet ara­tott. A két értékes pontot elsősorban annak köszönheti, hogy egy pillanatra sem adta fel a küzdelmet. A védelemből elsősorban Gulyás, Kispéter, Dékány, a csatársorból az ügyes Fenyvesi, a gyors Mátrai érdemel dicséretet. A Bp. Dózsa gyengébben ját­szott, mint a múlt héten, különösen a csatár­sor volt erőtlen. Zsolt játékvezető határo­zottan, körültekintően bíráskodott. Lukács László­ben a Bp. Vasas kiegyenlített, Raduly át­játszotta magát az egész védelmen és Tóth kapus mellett a hálóba vágta a labdát. 1:1. Ezután keményebbé vált a küzdelem, de a sportszerűség határait egyik csapat játé­kosai sem lépték túl. Lovász hatalmas ere­jű rúgása a kapufán csattant­­­a, közönség a szép teljesítményt megtapsolta. Feltűnt, hogy a Cs. Vasas játékosai egyre inkább leálltak, a csatárok alig mentek hátra segí­teni a védőknek. A 33. percben a Bp. Vasas megszerezte a vezetést: Raduly hátragurí­totta a labdát Csordásnak, aki nem hibá­zott. 2:1. Továbbra is a Bp. Vasas volt az irányító és senki sem gondolta volna, hogy kiengedi kezéből a győzelmet. Mégis ez tör­­­tént. A 43. percben egy szögletrúgás után Preiner Tóth 11. felé fejelt, és az összekötő a kapuba sodorta a labdát. 2:2. Szebenyi Sándor léc felett. A Lokomotivban Papp és Kole­sánszky többször jut jó labdához, de fe­lesleges cselezgetéssel egyikük sem ér el eredményt. A 15. percben Szandi lövését, a 17. percben Varga beívelt labdáját teszi ártalmatlanná Komáromi. Az Izzó-védők között különösen Kirádi és Kéri jeleske­dik, míg a csatársor főkép a jobboldalon próbál áttörni. A 25. percben Horváth csak nagy üggyel-bajjal menti szögletre Kovács sarkos lövését. A 31. percben góllá érik a Vasas Izzó fölénye. A középre futó Sa­mus kapja a labdát, ő Virághoz játszik, aki a meglepett Horváth mellett biztosan lő a hálóba. 1:0. A Lokomotiv fedezetei teljesen védelemre rendezkednek be, de néhány előrevágott labdával időnként a szombathelyiek is vezetnek néhány táma­dást. A második félidőben a Lokomotív csatár­sora így áll fel: Papp, Varga, Czigány, Ben­csics, Kolesánszky. Rögtön az Izzó támad. Az 5. percben egy ügyetlen hazaadást Vi­rág csíp el, lövését Horváth Kovács elé üti, s a balszélső nem hibáz. 2:0. Az ellen­­támadások az Izzó 16-osán elhalnak, ahol Kérivel az élen biztosan hárít az Izzó vé­delme. A 25. percben az egész Izzó-csatár­sor lefutja a hazai védelmet, ide-oda pat­tog a labda, közben Virág közvetlen közel­ről gólt lő. 3:0. A 37. percben, a Lokomotív szépíthetne az eredményen, de Bencsics át­adását Czigány tiszta helyzetben kapu mellé fejeli. A játék az Izzó nagy fölényével ér véget. A szombathelyi közönség nagy tapssal ju­talmazta a bajnoki táblázat második helyén álló Vasas Izzót. Dankó kifogástalanul ve­zette a végig sportszerű mérkőzést. Szántó Jenő Diósgyőri Vasas— Salgótarjáni Bányász 2:0 (1:0) Napfényes időben, 13.000 néző — diós­győri nézőcsúcs — hallgatja a mérkőzés kezdete előtt a diósgyőri stadionban a Lenin Kohászati Művek zenekarának pat­togó indulóit. A két csapat ebben az össze­állításban kezdi a játékot: DIÓSGYŐRI VASAS: Károlyi — Dudás, Kakuszi, Kékesi — Pesti, Peiler — Nagy, Dobó, Szigeti, Gon­­dos, Pocsai. SALGÓTARJÁNI BÁNYÁSZ: Oláh — Kiss, Para, Jedlicska — Szojka, Dávid — Bablena, Aranyosi, Ipova, Lábos, Vasas. A vendégcsapat támad, majd lassan a diósgyőriek veszik kezükbe a játék irányí­tását. A csatárok azonban ritkán rúgnak kapura s jellemző, hogy a fedezetet játszó Peller kísérletezik távoli lövésekkel. Ezeket Oláh könnyen hárítja. Rövid ideig változa­tos lesz a játék, majd, két szögletet ér el a hazai csapat. A 39. percben Dudás fejjel Pestihez ad, a fedezet a középcsatár helyé­ről szépen továbbítja a labdát Gondoshoz, aki a kimozduló kapus mellett 8 méterről élesen a kapu baloldalába lő. (1:0). Élénk­iramú játékkal telik el az első félidő hátra­lévő néhány perce. Szünet után a bányászcsapatban Aranyosi helyett Csuberda játszik jobbösszekötőt. Kezdés után Dobó Jedsicska fölött Nagyhoz játszik, a szélső jó ütemben érkezik, lövése azonban az oldalhálóban akad el. A 8. perc­ben Peller a tarjáni védők feje fölött Nagy­hoz íveli a labdát, a jobbszélső a kiugró Szigetihez játszik, aki védhetetlenül a jobb alsó sarokba rúgja a labdát. (2:0.) Nagy az iram, élénk a játék. A 19. percben Gon­dos lövése a jobbkapufát találja el. A másik oldalon Csuberda három védőt ki­cselezve az előrehúzódó Szojkához játszik, akinek váratlan lövését a diósgyőri kapus szögletre tolja. Erősít a tarjáni csapat. Sok támadást vezetnek, de ezek elakadnak a jól záró diósgyőri védőkön. Az utolsó előtti percben szépíthetne a Salgótarján. Opova «lerázza magáról» a védőket, már csak Károlyival áll szemben, elhamarkodott lö­vését a­ kapus a mezőnybe öklözi. A Diósgyőri Vasas megérdemelten győzött régi vetélytársa ellen. Mindkét csapatban a fedezetpár nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt. Harangozó játékvezető hiba nélkül vezette a sportszerű légkörben lezajlott mérkőzést. Juhász János A bajnokság állása Megkezdődött a Varsó—Berlin—Prága kerékpáros békeverseny Varsó, május 2. A világ leghosszabbtávú amatőr ország­úti kerékpáros versenyének, az idei Varsó —Berlin—Prága VII. békeversenynek 13 szakaszos küzdelemsorozata — 2029 km-es távon — vasárnap megkezdődött. A Varsó körüli elsőnapi útvonal rajtjánál a meg­nyitó ünnepségen 20 csapat 119 versenyzője jelent meg. A CWKS-stadionban a felsorakozó csa­patokat a «Trybuna Ludu» főszerkesztője üdvözölte. A stadiont megtöltő mintegy 50.000 főnyi közönség hatalmas tapssal köszöntötte a válogatott kerékpárosokat. Az első nap eredménye: 1. szakasz (Varsó körül): Egyéni: 1. Wilczewski (lengyel) 2:30:28 óra,­2. E. Klabinski (franciaországi lengyel), 3. Nachtigal (csehszlovák), 4. Schur (NDK), 5. Dalgaard (dán), 6. Kuhr (csehszlovák) ... 10. Szabó (magyar). Új országos csúcseredmény az 1500 méteres női gyorsúszásban (Tudósítónktól.) A Lokomotív új uszodájában lezajlott úszóversenyen Gyenge Valéria 20:58.5 má­sodpercre javította meg az 1500 méteres női gyorsúszás országos csúcseredményét, s a világcsúcstól is csak alig (1.2 másod­perccel) maradt el. A Sportuszodában le­zajlott úszóverseny kiemelkedő eredménye a 200 méteres pillangóúszásban született. Az első helyet a Bp. Munkaerőtartalékok fiatal versenyzője, Ács Jenő szerezte meg, 2:38.3 idejével új ifjúsági csúcsot állított fel. A TIZENKÉTTALÁLATOS TOTOSZEL­VÉNY: 1, x, 1, 2, Győr—Szeged törölve: 1, I, 2, I, 1, 1, x, 2.­ DŐJÁRÁS A Meteorológiai Intézet jelenti: várható időjárás ma estig: felhőátvonulások, sokfelé záporesővel, eset­leg zivatarral. Mérsékelt délnyugati, nyugati lég­áramlás. A meleg idő tovább tart. Várható hőmér­sékleti értékek ma reggel 7—10, délben 17—20 fok között. A budapesti színházak mai műsora Operaház: Nincs előadás. — Az Operaház Erkel Színháza: Állami Hangversenyzenekar «B» béri. 3. est (a március 8-i jegyek érvényesek, fél 9). — Nemzeti Színház: Vihar (7). — Katona József Szín­ház: Volpone (7). — Madách Színház: Romeo és Julia (7). — A Magyar Néphadsereg Színháza: Tell Vilmos (7). — Fővárosi Operettszínház: Nincs elő­adás. — Ifjúsági Színház: A kőszívű ember fiai (4). — Ifjúsági Színház Kamaraszínháza: A titkos őrs (4). — Zeneakadémia: Szendrey Imre zongora­művész­ oklevélpályázati hangver­senye (8). — Bartók,terem: Wagner: Tristan és Zsolda (Mikro, barázdás hanglemez­ est I. bér­., 5. előadás, fél 6). — Fővárosi Víg Színház: Szombat délután (7). — Fővárosi Kis Színpad: Tréfa az egész (7). — Ál­lami Faluszínház: Nincs előadás. — Déryné Szín­pad: Traviata, a Gördülő Opera vendégjátéka (fél 8) — Vidám Színpad: Nincs előadás. — Állami Báb­színház: Nincs előadás­ — Kamara Varieté: öl­tözik a hivatal (fél 7. fél 9). — Budapest Varieté: Nincs előadás. — Fővárosi Nagycirkusz: Tavasz a cirkuszban (4, 8). — Fáklya Nagycirkusz (a Vér­mezőn): Új műsor (8). A rádió keddi műsorából KOSSUTH-RÁDIÓ: 4.30: Hírek. — 4.40—8.29-ig: Reggeli zenés műsor. — Közben: 5.00: Falurádió. — 6.00: A «Szabad Nép» vezércikke. — 7.00: Hírek.­ — 8.30: Zenekari hang­verseny. — 9.20: Mesék. — 9.40: Zenélő doboz. — 10.00: Hírek. Lapszemle. — 10.10: Szórakoztató zene. — 10.40: Nagy utazók; Magyar László. — 11.00: Fúvószene. — 11.30: A szerelmes tenger. Petőfi Sán­dor költeménye. Zenéjét szerezte: Szenkár Dezső. — 11.40: Népdalok. — 12.00: Hírek Lapszemle. — 12.15: Déli hangverseny. — 13.00: Smetana műveiből. — — 13.30: Balettzene. — 14.00: Hírek. — 14.25: Beethoven: VI. szimfónia. — 14.55: Népi zene. — 15.15: Francia operarészletek. — 16.00: Az első aká­cok. Rádiójáték. — 16.40: Jancsin Ferenc hegedül. — 17.00: Hírek — 17.10: Szív küldi szívnek szive­­sen. — 17.40: Édes anyanyelvünk. Nyelvművelő elő­­adás. — 18.00: Tánczene. — 18.30: Hangos Újság. — 19.00: Egy falu — egy nóta. — 19.30: Helyszíni közvetítés Magyarország—Újzéland Davis Kupa te­niszmérkőzésről. — 19.40: Válaszok falusi hallgatók­nak. — 20.00: Hírek. — 20.10: Közvetítés az Ifjú­sági Színházból: A kőszívű ember fiai. — Közben: 22.00: Hírek. Sport. — 22.20: A színházi közvetítés folytatása. — 23.15: Mi történt a nagyvilágban? — 23.20: Éji zene. — 24.00: Hírek. PETŐFI-RÁDIÓ: 6-30: Jó reggelt, gyerekek! — 6.50: Verbunkosok és csárdások. — 7.10—11.30-ig: Azonos a Kossuth­rádió műsorával. — 14.00: Délutáni hangverseny. — 15.00: A rádió kisegyüttese játszik — 15.40: Új haj­tás. Fiatal írók és költők félórája. — 16.10: Szóra­koztató zene. — 17.15: Beszélő atlasz: Utazás az új Kínában. — 17.30: Hevesi dalok. — 18.10: «Feles­leges» emberek — «felesleges» gépek a tőkés világ­ban. Előadás. — 18.30: Liazt zongoraműveiből. — 19.00: Az épülő kommunizmus nagy országában. — 19.30: Operarészletek. — 20.05:­­ Állatkerti séta. Moskov zenekari szvitje. — 20.30: Kókai: Hegedű­verseny. — 21.00: Aubrey Pankey énekel. — 21.10: Vígoperákból — 22.17: Sibelius: II. (D-dúr) szim­fónia. — 22.30: Színes magyar muzsika. SZABAD NÉP A Magyar Dolgozók Pártjának központi lapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Kiadja a SZABADSÁG lapkiadóvállalat Szerkesztőség és kiadóhivatal, Budapest, VIII., Blaha Lujza­ tér 3. Tel.:­­343—100,­­142—220. SZIKRA Lapnyomda: + + + + + V B­p. Kinizsi—Bp. Dózsa 3:2 (1:1) C­sepeli Vasas—Bp. Vasas 2:2 (1:0)­asas Izzó—Szombathelyi Lokomotív 3:0 (1:0) 1 1. Bp. Honvéd7 6 2 1 28:5 12 2. Vasas Izzó8 5 2 1 15:8 12 3. Bp. Vörös Lobogó7 4 2 1 14:8 10 4. Diósgyőri Vasas8 4 1 3 16:139 5. Győri Vasas8 4 1 3 15:149 6. Csepeli Vasas8 3 3 2 8:129 7. Bp. Kinizsi8 4 1 4 12:98 8. Bp. Dózsa8 3 2 3 13:128 9. Bp. Vasas8 3 2 3 7:145 10. Szombathelyi Lók.8 2 2 4 9:146 11. Salg. Bányász8 2 1 5 11:145 12. Sztálin V. Építők8 2 1 5 9:135 13. Szegedi Haladás8 2 1 5 11:175 14. Dorogi Bányász8 1 2 5 9:244 Békegalambok — a béke jelszavai a májusi seregszemlén. Zeneszó, dal, tánc a májusi menetben. Az első májusi napsugárban. Vidám sétahajózás a Dunán. H­ÉTFŐ, 1954 MÁJUS 3