Népújság, 1986 (30. évfolyam, 1-51. szám)

1986-11-07 / 44. szám

1986. november 7. rr i csrr ni 2V1CL13S * spont Labdarúgás Köztársasági labdarúgó liga, 10. forduló MURA — DOMŽALE 0:3 (0:2) Muraszombat — A városi stadionban mintegy 600 né­ző előtt játszották kl a Mura és a Domžale találkozóját az ed­miúllt vasárnap a 10. fordu­ló keret­ében. Cirkm­­enič mu­­raszom­bati edzőnek igen ne­héz dolga volt a találkozó e­­lőtt. Az előző mérkőzéseken Cifra,, Jaušovec büntető la­­postt kapott, míg Gábor késve érkezett meg a mérkőzésre és csak a 2. félidőben léphetett a zöld gyepb­e. Mondhatnámk azt, hogy az őszi bajnokság során talán ez volt a Mura gárdájának a leggyengébb mérkőzése. Min­dezt ki is használták a ven­dégek. Először Kuprivec volt eredményes, majd Stanko a félidő utolsó percében 0:2-re növelte a Domžale vezetését. A folytatásban a hazaiak tér­fölény­ben voltak, de nem tud­ták kihasználni a lehetősége­ket és a helyzeteket. Két perccel a mérkőzés vége előtt Stanko berúgta a vendégek 3. gólját is, s így a találkozó 0:3-as vendéggyőzelemmel ért véget. A forduló többi eredménye: Integral Olimpija — Teol Slovan 0:0, Vozila — Želez­ničar 2:1 (0:0), Rudar (Tr) — Kovinar il:0 (0:0), Rudar (TV) — Ljubljana 4:3 (2:), Ellkmoj — Ingrad Kladivar 1:1 (0:0), és Koper — Triglav 3:0 (2:0). A táblázaton továbbra is az Integral Olimpija vezet 18 ponttal, ugyancsak 18 pontja van a Kopernek is, majd a Tedl Slovan következik 16, a Mura 13, a Rudar (Tr) 12 ponttal. A következő forduló­ban a Mura együttese a kra­­nji Triglav vendége lesz. Köztársasági körzeti liga, 9. forduló SVOBODA — NAFTA 1:3 (0:2) Brežice — Mintegy száz né­ző kísérte végig a körzeti li­ga 9. fordulója keretében Brezicén a helybéli Svoboda és a lendvai Nafta találkozó­ját, amelyet Djurič Novo mes­­to-i bíró vezetett. A találko­zó során a vendégek mind­két félidőben jobbak voltak. A találkozó első gólját Iva­nič rúgta 16 méterről, majd azt követően Dovečev jó ívelt labdája átrepülve a kapus fe­lett a hálóba került. A II. fé­lidőben tovább folytatódott a vendégek fölénye. Egy oldal­ról indított támadás során Marton a kapu előtt Szűcsnek továbbította a labdát, l abd a hálóba rúgta. Ezzel 0:3-as ve­zetéshez jutott a Nafta. A ha­zaiak egy 11-esből szépítet­tek 1:3-ra, amely a mérkőzés végeredménye lett. A bíró ki­sebb hibákkal vezette a talál­kozót. H. F. A forduló többi eredménye: Partizan (7) — Šmartno 1:1 (0:1), Pekre — Dravinja 5:1 (2:1), Fužinar — Partizan (SG) 1:1 (1:1), Ojstrica — Steklar 2:1 (1:1) és Proleta­rec — Aluminij 3:0 (1:0). A 9. forduló után a táblázaton a Steklar, a Šmartno és a Nafta csapatának 13 .pontja van, a Pekre együtteseinek 12, a Dravinja és az Aluminijnak 10, Partizan (Ž), Partizan (SG) és Ojstrica 8, Proleta­rec 6, Fužinar 5 és Svoboda 1 ponttal. KÖZSÉGI LIGA, 13. FORDULÓ Eredmények — Zvezda — Mladost 1:6, Nafta — Peteshá­­za 1:0, Kapca — Bistrica 0:2, Graničar — Hídvég 1:5, La­kos — Kobilje 1:2, Olimpija — Zsitkóc 2:0 és Panonija — Nedelica 1:2. PANONIJA — NEDELICA 1:2 (1:0) Gyertyános — A községi liga 13. fordulójában a gyer­tyánosa Panonija a Nedelica együttesét látta vendégül. Az első félidőiben a vendégcsa­pat volt jobb, többet támad­tak, de egy jogos limesből a hazaiak jutottak először ve­zetéshez, amelyet Hozjan ér­tékesített. A 2. félidőben a hazaiak Védelemre rendez­kedtek be, de a vendégcsatá­rok mind több alkalommal rohamozták a Panonija kapu­ját. A 2. félidő közepén egy gyanús K­l-esből a vendégek kiegyenlítettek 1:1-re, majd pár perc múlva Rajtor gyors­­úlásából 1:2-re növelték e­­lőnyüket. Hozjan bíró gyen­gén vezette a mérkőzést. H. F. GRANIČAR — HÍDVÉG 1:5 (0:4) Benica — Mintegy 50 né­ző kísérte végig a helybeli Graničar és a Hídvég talál­kozóját. Az első félidőben kö­zéppályán folyt a mérkőzés, de a hídvégiek sokkal ered­ményesebben játszottak, már az első 15 percben 3:0-ára ve­zettek. A 2. félidőiben a két 16 méteres között folyt a já­ték, a benicai csapatból Drk November 8. szombat: 15.20 Képújság; 17.00 Hí­radó; 18.00 Pogány József (1886—1938); 19.05 Tévétor­na; 19.10 Esti mese; 19.30 Hí­radó; 20.00 Vers­ miindenki­­nek­; 21.35 SIDNEY LUDVEET-sorozat — A halálcsapda — amerikai film; 23.25 Híradó. November 9. vasárnap: 18.30 Óvodások filmiműsora; 8.50 A repülő f­iú — csehszlo­vák sci-f fi sorozat; 10.50 Boo­mer, a csodakutya — ameri­kai kisjátékfii­masorozat; 11.15 Hírek; 11.20 Kapcsoljuk a Rege Szállodát — zenebutik; 14.10 Képújság; 14.25 Nem­zetközi ökölvívó verseny döntő; 15.45 Nézzük együtt —­­Moldoványi Ákossal; 16.10 Elmebajnokság — Egri János műsora; 16.55 Magyar inter­­nacionalisták — do­cumen­­tumfilm; 17.55 Hírek; 18.00 Delta — tudományos híradó; 18.35 Tévétérna; 18.40 Esti mese; 19.00 A Hét; 20.05 Der­­rik — NSZK bűnügyi tévé­­film-sor­ozat; 21.10 Parabola — külpolitikai műsor; 21.40 Telesport — sporthírek; 22.25 Műteremben­­Domján József; 23.05 Hírek. November 11. kedd; 12.00 Képújság; 16.10 Hí­rek; 16.15 Három nap tévé­műsora; 16.20 Súlyemelő Vi­lágbajnokság — közvetítés Szófiából; 16.50 Sorstársak — rehabilitációs magazin; 17.40 Mi tegyek? Pályaválasztási tanácsadó műsor; 18.15 Kép­újság; 19.05 Tévétorna; 19.10 Esti mese; 19.30 Híradó; 20.05 Rabszolgasors — brazil tévé­­filmsorozat; 23.05 Híradó. November 12. szerda: 13.50 Hírek; 13.55 Görögor­szág — Magyarország EB se­lejtező labdarúgó mérkőzés; 15.45 Nagy magyar muzsi­kusok — Ádáim Jenő; 16.40 Amor rabjai — angol tévé­­filmsorozat; 17.05 Rövidfilm­­archívu­m; 17.40 Rideg Sán­dor: Indul a bakterhez — té­­véfil­m; 18.50 A Közönség­­szolgálat tájékoztatója; 19.05 Tévétémna; 19.10 Estti mese; 19.30 Híradó; 21.35 Panoráma — a külpolitikád szerkesztő­ség magazinja; 22.40 Híradó; November 13. csütörtök: 16.30 Hírek; 16.35 A horiti­­gripek — zenés játék Móra Ferenc novellájából; 17.30 Tí­zen Túliak Társasága; 18.10 Képújság; 18.20 Papírforma — riportfiaim a népligeti futó­­fesztiválról; 18.30 Telesport; 19.05 Tévétérna; 19.10 Esti mese; 19.30 Híradó; 20.05 Rabszolgasors — brazil tévé­­filmsoroza­t; 21.15 A velünk élő történelem — Növekszik a tömegek bizalma; 22.15 Híra­dó. November 14. péntek; 11.50 Képújság; 15.20 Isko­lásért — állalti mesék; 15.35 Táborozás a múzeumban — csináljunk állatkertet; 15.50 Korok művészete; 16.25 Hí­rek; 16.30 Makk emberkék és a tyúk — NDK animációs film; 16.40 Postaitok 250. — Takács Mária műsora; 16.55 Három nap tévéműsora; 17.00 Hangok, hangszerek — népze­nei barangolás a Dél-Alföldön és a Vajdaságban; 17.30 Kép­újság; 17.35 Tévétükör; 18.00 Ablak — belpolitikai műsor; 19.05 Tévétérna; 19.10 Esti me­se; 19.30 Híradó; 20.05 Henrik Ibsen: Nóra — drá­májának tévéváltozata; 21.45 Péntek esti randevú; 22.50 Híradó. NÉPÚJSÁG 1:4re szépített, míg a ven­dégek Vörös révén beállítot­ták az 1:5-ös vezetést. A híd­végiek többi gólját Magdič (kettőt), Gostan és Zver pe­dig (1-1) lőtte. H. F. ZVEZDA — MLADOST 1:6 (1:3) Völgyifalu — Komoly el­lenfélnek bizonyultak a csen­ Eredmények: Hodos — Ro­mák 7:0, Grad — Pártosfal­va 2:1, Serdica — Rogašovci SAKK RADENSKA POMURJE — LENDVA 4,5:1:5 A­ II. szlovén liga keleti csoportjában a múlt­ héten ját­szották le az 5. fordulót. A muraszombati sakkozók eddig veretlenek voltak, s a lend­­vai csapat komoly ellenfél­nek bizonyult. Különösen jól játszott az I. kategóriás Top­­ják István, aki csak négy ó­­rás ját­ék után adta fel a küzdelmet Štefan Cigan nem­zetközi mester ellen. Az e­­redmények: Cigan — Topiák 1:0, Kovač — Todorovič 1:0, Kos — Žilavec 0:­5:0,5, Ga­ber — Szabad 1:0, Zavužič — Nemes Horvat 1:0 és Kuhar — Vidič 0:1. Stei Mladost játékosai, hisz Völgyifalusban 1:3-as félidő u­­tán 1:6-ra legyőzték a hely­beli Zvezd­ált. Mindkét félidő­ben sokkal jobbnak bizonyul­tak a vendéglátó csapatnál. A csentes Mladost foel Király egy, Horváth pedig 3 alka­lommal volt eredményes, míg a völ­gyisfalusiak még két ön­gólt is adta­k. H. F. 0:0, Bratonci — Šalovci 1:3, Rogojina — Puconci 1:2 és Križevci — Selo 0:2. A LENDVAI SAKKOZÓK GYORSLÉPÉS­ES TORNÁJA Az elmúlt vasárnap került sor a lendvai sakk klubban a 10. gyorslépéses tornára. A következő sorrend alakult ki: Gábor József 5 pont, Geren­csér József, Robert Žilavec és Majenko Božič 4,5, Franjo Stribad 4, Hajós Ferenc 3,5, Ligeti László 2 és Radiša To­dorovič pont nélkül. A lejátszott tíz torna után a táblázaton továbbra is Ro­bert Žilavec vezet Gerencsér József, Miljem­ko Božič és Ha­jós Ferenc előtt. Gerencsér József MURASZOMBATI KÖZSÉGI LIGA, II. CSOPORT TÉLI REKREÁCIÓ AZ ISKOLÁBAN A Községi Szakszervezeti Tanács sportbizottsága és a Községi Testnevelési Közös­ség az idén is megszervezi a téli rekreációs órákat a Dra­go Lugarič iskolában. A lányok és a nők részére november 19-étől kezdődően minden szerdán este 19 és 20.30 óra között Mimi Trei­ber, míg a férfiak számára minden csütörtökön ugyan­csak 19 és 20.30 óra között Marjan Levačič tart csopor­tos rekreációs órákat. Vala­mennyi sportkedvelőt szíve­sen látnak. A Beltinka és a Nedelica az őszi bajnokok Az e­lmúlt vasárnap a mu­ravidéki ligában az utolsó e­­lőtti, míg a községi ligában az utolsó fordulót játszották le. A mura­vdéki liga őszi bajnoka a BELTINKA csapa­ta lett, míg a községi labda­rúgó ligáiban a NEDELICA csapata bizonyult a legjobb­nak. Annak ellenére, hogy a muravidéki ligában hátra van még egy forduló a Bel­tinka csapata biztosan vezet a Dobronak előtt, hisz 3 pont­tal többet gyűjtött össze az őszi bajnokság során. A mostani községi ligás bajnok , a Nedelica csapata az elmúlt néhány bajnoki i­­dényben igen jól szerepelt, a harmadik helyről nemigen tudtak elmozdulni, de a mos­tani bajnoki idény azonban meghozta a változást. Úgy látszik a vezetőségben való változások, az edző cserélése nagyobb fegyelmet hozott a csapatba. Kollektív és odaadó munkával hathatósan megol­dották a problémákat, mind­ez most meglátszik az ered­ményen is 22 ponttal a 27 góllal a táblázat elejére ke­rültek. A 2. és a 3. helyre a csen­­tei MLADOST és a FETES­­HÁZA került, míg a 4. he­lyen a HÍDVÉG együttese végzett. Az 5. helyre a NAF­TA öregfiúi kerültek, de saj­nos ők épp az utolsó fordu­lóban adták fel a harcot a jó helyezés elérése érdeké­ben. NÉHÁNY SORBAN BEFEJEZŐDÖTT A BAJINA BAŠTA-I VÍZI ERŐMŰ NAGYJAVÍTÁSA.­­ Pontosan határidőre, azaz 100 nap alatt elvégezték a Bajina Basta-i vízi erőmű nagyjavítását a zágrábi Rade Končar dolgozói. Eddig ez a vízi erőmű 1 milliárd 493 millió kilowattóra elektromos energiát ter­melt, 15 nap múlva pedig már teljesíti az évi tervben sze­replő mennyiséget, az 1 milliárd 522 millió kilowattórát. REKORD SOKOBANJÁN. — A legismertebb délkelet­­-szerviai fürdőhelyre Sokobanjára, az elmúlt­­kilenc hónap alatt 70 000 vendég látogatott el, s ez rekordnak számít. Csak augusztus­ban és júliusban több mint 30 000-en töltöt­ték itt az évi szabadságukat. Az óriási érdeklődésit valószínű­leg az is befolyásolta, hogy a sok óbanyaiak 30 százalékkal csökkentették a vendéglátóipari szolgáltatások árát. 9 A többi csapat közepes já­tékot nyújtott a bajnokság során. Az utolsó helyezett a ZVEZDA, míg az utolsó előt­ti ZSITKÓC csapatát nem veszélyezteti a ligából való kiesés. László J. NAFTA — PETESHÁZA 1:5 Lendva — Az utolsó baj­noki forduló keretében a lendvai Nafta öregfiúi a Pe­­tesháza csapatát látták ven­dégül vasárnap délelőtt a Nafta pályáján. A találkozót közel 70 néző tekintette meg, amely során a lendvai együt­tes csatárai csak az első féli­dőben tudtak csak jó játé­kot produkálni. A mérkőzés 14. perce meg­hozta a petesíháziak számára a vezetést. Egy büntető­rú­gásból 1:0-as vezetésre tettek szert. Néhány perc eltelte u­­tán a Nafta öregfiúinak sike­rült kiegyenlíteni. Az ered­ménnyel egyik csapat sem volt megelégedve, hisz mind­kettőnek szüksége volt pon­tokra. A félidő vége felé egy kisebb védelmi, s még na­gyobb kapus hibából a petes­­háziak 1:2-es vezetéshez ju­tottak. A 2. félidő első felében már a petes­háziak vették át a játék irányítását. Ezt kö­vetően még három gólt ad­tak a lendvai Naftának, s ez­zel az 1:5-ös mérkőzésállás­­sal véget i­s ért a találkozó. Kommentárt csak annyit fű­fűznénk mindehhez, hogy az a csapat, amely tagjai 5—10 jó helyzet közül egyet sem tudnak külcfasizmálni — az saj­nos mérkőzésvesztésre kény­szerül. TÁBLÁZAT László J. MURA VIDÉKI LIGA 10. FORDULÓ Eredmények: Turnišče — Hotiza 3:3, Belibinka —Odran­ci 1:1, Polana — Rakičan 1:1, Veržej — Dobronak 3:0, Ba­kovci — Renkovci 0:1 és Črenšovci — Tišina 5:2. VERŽEJ — DOBRONAK 3:0 A muravidéki liga utolsó fordulójában a dob­ronaki lab­darúgók Veržejben vendég­szerepeltek, ahol a kazah együttes ellen 3:0-ás veresé­get szenvedtek. Bakor lend­vai játékvezető aki igen jól vezette ezt a találkozót már az első percektől fogva igen szigorúan irányította a mér­kőzést. Az első 20 percben a doforomajciak és a hazaiak igen kemény játékot vívtak a kö­zéppályán. A hazai csa­pat ellentámadásai mind ve­szélyesebbé váltak, az akció a középpályáról indult, ahol a ver­eji jobbszélső cserben hagy­ta az egyik dobromaki védőt. Egyedül a kapus már tehetetlen volt, a hazaiak csa­tára így 1:0-ás vezetéshez jut­tatta együttesét. Ezt követően úgy nézett ki mintha a dob­­ronakniak elvesztették volna a reményt az egyenlítésre vonatkozólag. A mérkőzés 39. percében ismét a hazaiak támadtak. A támadás ezúttal a jobbszél­ről indult, majd gyorsan be­ívelték a labdát a 16-os­ba, onnan pedig a hálóba rúg­ták. A 2. félidőben két játékos­­cserére került sor a vendég­csapatban, de ez sem segített. Az 58. percben a ha­zaiak be­rúgták a 3. góljukat is. Egy 25 méterről kapura rúgott labdát a dobrona­ci kapus megpróbálta kiütni, de nem sikerült neki. A befutó ha­zai játékosok közül Kos a há­lóba továbbította. A vasárnapi mérkőzésen a­­lig lehetett ráismerni a dob­­ronakiak játékára. Mondhat­nánk azt, hogy az utolsó há­rom fordulóban igen jól ját­szottak, hisz minden mérkő­zést megnyertek. Ha a csapat és a játékosok nem töreked­nek, nincs bennünk harcias­ság , nehéz sikerhez és győ­zelemhez ju­tuni. Az elbizako­dottságnak véget kell vetni, lassan vissza kell térni a földre, hiszen csak a tavaszi idény végeztével ér véget a bajnokság. László János Nedelica 1394 035: 822 Mladost 1384 141:1420 Petesháza 1383 1233:1119 Hídvég 1390 436:2318 Nafta 1373 343:3017 Bistrica 1364 332:1916 Lakos 1346 323:1814 Kobilje 1361 628:2113 Kapca 1351 733:3011 Graničar 1342 717:2310 Olimpija 1342 726:4810 Panonija 13211013:305 Zsitkóc 13211023:425 Zvezda 13021111:682