Népújság, 1990. április (42. évfolyam, 68-86. szám)

1990-04-03 / 68. szám

KÉZILABDA A DIVÍZIÓ Belonul Savinesti — Muresul 22—23 (13—11) Az erős lelkiharcot lányaink nyerték rutinosabb, tapasztal­tabb, taktikailag jobban szerve­zett játékuknak köszönhetően. Amint Pop Valentin, aki vezető­edzőként irányította Piatra- Neamton a csapatot, mondta: Bioj Angela, Bíró Zita és Stroia Elena javuló formát mutattak és társaikkal együtt megérdemelten győztek. A Muresul góljait Máté­­fi (9), Gherendi (6), Bíró Z. (3), Párdi (2), Stroia (2) és Ráduly (1) szerezték. Bíráskodott a Már­­távan — Mihalascu páros. Dacia Pitoyti — ASA Elcctro­­mures 24—23 (12—13) Csapatunk szinte elejétől vé­gig uralta a mezőnyt, öt góllal is vezetett (42. perc: 19—14). Az 50. percben még 21—18 volt az E­­lectromures javára, de néhány perc alatt a hazaiak négy gólt lőttek, anélkül, hogy kaptak vol­na. Csapatunk kétszer is egyen­lített (22—22 és 23—23), majd egy jó helyzetet hagyott ki I. Moldo­van révén, hogy a Dacia kihasz­nálja az utolsó támadását. A vásárhelyiek góljait I. Moldovan (9), Gh Muresan (6), Ciobanu (3), K­i s (3), Boros (1) és Kelemen (1 )erezték. A hét folyamán crak­ik kétszer is összemérik ere­jüket a fővárosi Dinamóval, e­­lőbb pénteken 17 órától a baj­nokság keretén belül, majd va­sárnap 10 órától a Románia Ku­pa küzdelmeiben. Mindkét mér­kőzésre a sportcsarnokban kerül sor. B DIVÍZIÓ Elect­romures — Tixtla Szászsebes 22—19 (9—10) Két ellentétes félidőt láthatott vasárnap délelőtt a sportcsar­nokba összegyűlt közönség. A já­ték nagyon gyengén kezdődött, mindkét félről. A 11. percben az eredményjelző tábla 1—1-et mu­tatott. A második félidőben csa­patunk sokkal jobban játszott és megérdemelt győzelmet aratott. Góllövőink: Oltean (7), Catana (3), Gödri (3), Bartha (3), Birta­­lan (2), Bálla (2), Wiener (1) és ?­r (1). Jól bíráskodott a Me­sa. ..—Eftimie kettős. Vasárnap lányaink Sepsiszentgyörgyre lá­togatnak. (szabó) * 1 1 A 23. fordulót vasárnap játsz­­szák az alábbi párosítás szerint: FG Máramaros — ASA Progre­sul, Muresul Deva — Gloria Resica, Electromures — Strun­gul, Vagonul — Armatura, So­mesul — IIITA, CFR Kolozsvár — Olimpia, Gloria Beszterce — Metasul Boksabánya,­­ CFR Te­’­mesvár — Chimica, CSM Resica — ASA, ASA — CFR Temesvár 3—0 (1—0) Sajnos sem a gyönyörű napsü­tés, sem a jó pálya nem ösztönözte a huszonkét játékost a mintegy 3 000 néző igényének ki­elégítésére. A meccs kezdetétől a temesváriak bevonultak védekez­ni, onnan pedig össze-vissza rug­dosták a pöttyöst. Erejükből csu­pán annyira futotta, hogy mind­össze négy-öt beíveléssel veszé­lyeztessék Molnár kapuját. Már az első támadás után az ASA a 7. percben megszerezte a veze­tést. Cioloboc tört egyedül kapu­ra és a kifutó Guta mellett, é­­les szögből a léc tövét kapta el, a labda a gólvonalra pattant, egy védő menteni próbált, de peché­­re, az az öt-hat méterre levő Gábor elé talált, aki a hálóba bombázott: 1—0. A félidő végéig még akadt egynéhány kecsegte­tő helyzet, azonban Maier, Szán­tó és Szabó lövéseit a vendégek kapusa sorra hárította. Szünet után a játékiram lan­kadt, mindkét csapat futballis­táit az ellenfél bokái foglalkoz­tatták jobban. Mégis a 62. perc­ben sikerült újabb gólt szerez­nünk. Erős kitűnően szöktette Munteanut, akinek a balszélső helyéről beívelt labdáját kapás­ból, hét méterről M­­aier a hálóba helyezte: 2—0. Rá tizenegy perc­re ugyancsak Maier tört be és a 16-oson belül afféle április else­jei eséssel cselezte ki a játékve­zetőt, aki nyomban büntetőt í­­télt. A 11-est szerzője értékesítet­t­e,3—0. A hátramaradt idő­ben még két fejes­ akciónak vol­tunk szemtanúi, de Casoninak és Ciolobocnak nem sikerült az eredményt növelni. Az ASA az alábbi felállításban játszott: Mol­nár, Szabó, Casoni, Botezan, D. Muntean (79. p. Curigan), Pintea (46. p. Costan), Erős, Gábor, Szántó, Cioloboc, Maier. (szueder) Chimica — Gloria Beszterce 1—0 (1—0) Az a csapat, amely a beszter­ceieket látja vendégül, nem könyvelheti el előre a győzelmet. Kemény védelme, jól megalko­tott középvonala, amelyben je­leskedik a junior válogatott Mo­­ga, és ütőképes csatársora van. Mindezt jól tudták a chimicások is, sokat szaladtak, példásan küz­döttek, így hát az eredmény hűen tükrözi az erőviszonyokat Min­den egyes hazai akciót ellentá­madás követett, szerencsénkre nem sok sikerrel. A 2. percben már kihagytunk egy jó helyzetet, amelyre a Gloria a 3. percben kapufával válaszolt. Ezután a já­ték a középpályára terelődött a 29. percig, amikor Dragulescu értékesítette Veres jó beadását: 1—0. A következő percekben már Vitanon volt a sor, hogy a gól­vonalról mentsen. A mérkőzés 75. percéig semmi figyelemre méltó nem történt. Akkor Dragu­lescu fejesét az egyik védő u­­gyancsak fejjel hárította. A 80. percben ismét Vitán jeleskedett, amikor két alkalommal is a gól­­kapástól mentette meg csapatát. A 87. percben pedig Oprea láb­bal hárított egy cseles lövést. A medgidiai Vasile Curt hibákkal tarkítva vezette a játékot. A ha­zaiak az alábbi felállításban ját­szottak: Oprea, Fazakas, Vitán, Fodor, Pop, Ogrean, Veres (65. p. Nistor), Iona?, Oprisor, Margi­­nean, Dragulescu (81. p. Kalló). (benyovszky) Viitorul Gyergyószentmiklós 2— 0, Textila Buhusi — Rapid Csík­szereda 5—0, Petrolul Moinesti — Unirea Székelykeresztúr 1—0, CSM Borzesti — Avintul Régen 4—0, Métáiul Segesvár — Pro­gresul Székelyudvarhely 2—0, Muresul Marosludas — Otelul Régen 5—0, Métáiul Régen — Mineral Kománfalva 1—0. Továbbra is vezet a CSM Bor­zesti 29 ponttal. Második a szé­kelykeresztúri Unirea 22 ponttal, harmadik a székelyudvarhelyi Progresul 21 ponttal. Metaiul Segesvár — Progresul Székelyudvarhely 2—0 (1—0) A nagyon megfiatalított ven­dégcsapat ezen a mérkőzésen né­hány veszélyes ellentámadáson kívül alig-alig mutatott valamit. No, de hát valljuk be őszintén, a hazaiak sem remekeltek. A csatárok rendszerint csak a ti­zenhatosig jutottak. Szerencsé­jükre a 44. percben az ellenfél egyik védőjátékosa a tizenhato­son belül igen kinyújtotta a kar­ját, s a labda beleakadt. A meg­ítélt tizenegyest a balra vetődő Nemes kapus mellett Szőke Zoli magabiztosan a hálóba bombáz­ta: 1—0. A 69. percben ugyan­csak ő értékesítette­ a második büntetőrúgást is, amelyet ezúttal felvágásért ítélt meg a játékve­zető. 10 perccel a befejezés előtt Szőke még egy 39 méteres bom­bát eresztett meg, amely azon­ban a felső kapufán csattant, és a védők hárítottak. Zicheli Bit­ternek, a csapat új edzőjének a helyzete egyáltalán nem irigyelni való, hacsak ez az értékes győ­zelem nem lelkesíti, bátorítja fel némileg a csapatot. (máthé) Metalotehnica — Viitorul Gyergyószentmiklós 2—0 (1—0) A Metalotehnica egyre figyel­mesebben építette támadásait, de a kapu közelében elbizonytalan­­kodta a helyzeteit. A legjobba­kat a csapat legidősebb játékosa, Sipos hagyta ki. Ami nem ment neki, sikerült a 33. percben az egyébként gyengén játszó Mu­­ceanak (1—0). A félidő végéig fiaink még egy helyzetet hagytak ki, amikor Sipos beadását Crib­­dib­an nem tudta elcsípni. A 48. percben Sipos szabadrúgásból kapura tartó labdáját Andronic, gyergyói kapus nem tudta hárí­tani, és saját kapujába keverte (2—0). A Viitorul első valamire való támadását a 69. percben in­dította, ám kapusunknak a léc fölött elszálló labda nem okozott gondot. Ezután még volt egy jó helyzetünk, de Máthé lövését Andronic látványosan védte. A vendégek edzője taktikát változ­tatott, két védő helyett csatáro­kat küldött pályára, viszont az eredményen már nem sikerült változtatnia. A Metalotehnica a következő felállításban szerepelt: Bíró, Máthé, Soméban, Varga, Sipos, Szilágyi, Popa (Cotirlan), Tamási, Mucea, Cribdib­an (Mi­ke), Vassu. Jól bíráskodott Cri­­șan Pandele. (magyar­) LABDARÚGÁS B DIVÍZIÓ Vasárnap ismét teljes fordulót bonyolítottak le a III. csoport­ban. Eredmények: UTA — CFR Kolozsvár 2—0, Metasul Boksa­bánya — Somesul 4—0, Chimica — Gloria Beszterce 1—0, Gloria Resica — Electromures 2—1, ASA Progresul Temesvár — Mu­resul Deva 4—0, Armatura Zi­­lah — FC Máramaros 1—0, O­­limpia — Vagonul 0—1, Strungul — CSM Resica 4—0, ASA — CFR Temesvár 3—0. A III. csoport állása: *) Két­­ büntetőpont levonva. Holnap, a 21. fordulóból elma­radt meccsen az ASA a beszter­cei Glóriához látogat, míg csü­törtökön 17 órától az Electromu­res a temesvári ASA Progresult fogadja. 1. Gloria B. 21 11 7 3 46—19 29 2. UT Arad 22 13 2 7 37—29 28 3. Progresul T. 21 10 6 5 30—21 26 4. chimica 22 10 5 7 27—25 25 5. Strungu­ 22 9 6 7 29—2­0 24 6. CSM Resica 22 10 4 8 32—50 24 7. Olimpia 21 11 2 8 25—25 24 8. Vagonul 22 9 4 9 38—34 22 9. CFR T­V ST 22­­ 4 9 27—36 22 10. ASA­­­ 21 9 5 7 33—22 21 11. Metalul B. 22 9 3 10 31—25 21 12. Armatura 22 7 7 8 25—32 21 13. FC Máramaros 21 8 4 9 24—17 20 14. Somesul * 22 7 4 11 27—35 18 15. Gloria R. 22 7 3 12 22—26 17 16. Electromures 21 6 4 11 27—39 16 17. Motesul D. 22 4 7 11 10—37 16 18. CFR Kolozsvár 22 4 7 11 22—47 15 C DIVÍZIÓ Az elmúlt hét végén a 19. for­dulót játszották. íme az eredmé­nyek: Muresul-MáToshévíz — MECON 1—­p* Metalotehnica — SKANDENBERG A hét végén az első hivatásos skandenberg országos versenyre kerül sor a marosvásárhelyi sportcsarnokban. A rendezvény­re bárki feliratkozhat a Meta­lotehnica SE Colentina u. 2 sz. alatti székhelyén. Részvételi díj: 300 lej. Az első 12 versenyző a 90 kilós, és 90 kilón felüli súly­csoportokból 62 ezer lejes díj­ban részesül. Aki viszont csak nézőként szeretne résztvenni a szombat­ou. 5 órától, illetve va­sárnap reggel 8 órától sorra ke­rülő mutatványokon, a sportcsar­nok és a Nemzeti Színház pénz­táránál kaphat jegyet. A rovatot szerkeszti: SZUCN­ER ERVIN i 1, 1 , í­g­­­t i­s a MAROSVASARN­ELYI autójavító vállalat Budiului utca 68 szám. versenyvizsgával felvesz: •— egy közgazdászt a munka- és termelésszervezési irodába — egy közgazdászt a pénzügyi irodába A versenyvizsgára 1990. április 10-én, reggel 8 órától kerül sor a vállalat székhelyén. Érdeklődni: a 33-712, belső 122-es telefonon. i ?­­ ZAGORI ÁLLAMI GAZDASÁG székhely: ZÁGOR, Ilorea utca 36 szám árverez állami gazdaságoknak és magánszemélyeknek­­ leírt mezőgazdasági gépeket. Az érdekeltek figyelmébe ajánljuk­ a székhelyen kitűzött listákat. NFPIC k­ \n _ 3 OLDAL A MAROS MEGYEI TURISZTIKAI HIVATAL a kellemes szabadság eltöltése érdekében Krassó-Pojanát ajánlja a következő időszakokban: április 1—7, 8—15, 10—21, 22—30 159 lejes napi díjért, étkezést és szállást biztosít. Feliratkozni a Marosvásárhelyi Turisztikai Hivatal irodájá­ban, valamint a megyei fiókegységeknél lehet, a helyek függ­vényében. A MAROSVASARN­ELYI CUKORGYÁR Marosvásárhely, Báneasa utca 2 szám. 1990. április 11-re versenyvizsgát hirdet a következő állások betöltésére: — gépészeti-energetikai részlegvezető, felsőfokú gépészeti szak­végzettséggel, legkevesebb 6 éves szakmai régiséggel rendelke­zőknek; a gépészmérnök, legkevesebb 3 éves szakmai régiséggel. Feliratkozást április 6-ig fogadnak el. A jelentkezőknek feliratkozáskor be kell mutatniuk a je­lenlegi munkahelyük vezetősége által kibocsájtott beleegyezést, hogy részt vehetnek a versenyvizsgán, valamint tevékenységük jellemzését. Besorolási feltételek a 12/1971. és az 57/1974-es törvények szerint. Bővebb felvilágosítással a vállalat terv-bérelszámoló iro­dáján, a 20-201, vagy 30-834, belső 149-es telefonokon szolgálnak. AZ EGÉSZSÉGÜGYI MINISZTÉRIUM közegészségügyi-járványügyi igazgatósága K­ÖZ­L I : Az Egészségügyi Minisztérium Közegészségügyi-Járványügyi Igazgatósága arról értesít, hogy 1990. február 27. — március 1. között Koppenhágában ülést tartott az Egészségügyi Világszer­vezet Európai Irodája, amelyen az AIDS vírussal való fertőzés helyzetét tárgyalták meg, Kelet Európában különös figyelmet szenteltek ennek a betegségnek országunkban-­ elterjedését il­letően. A román szakemberek küldöttsége ismertette az AIDS- vírussal való fertőzés helyzetét 1990. február 26-án: —135 AIDS-es megbetegedés gyermekeknél (13 év alatt) és — 21 AIDS-es megbetegedés felnőtteknél Az Egészségügyi Minisztérium kezdeményezésére, a kor­mány jóváhagyásával 1990. március 9-én megalakult a tárca­közi AIDS megbetegedéseket megelőző és leküzdő bizottság, amelyen a következő minisztériumok képviselői vettek részt: oktatásügy, művelődésügy, belkereskedelem, vegyipari, igaz­ságügyi, turisztikai, nemzetvédelmi, belügy, a főügyészség és a Szabad Román Televízió. Ezen az összejövetelen az Egészségügyi Világszervezet Eu­rópai Irodája részéről részt vett dr. Michael George, az európai AIDS-program irányítója. Ebből az alkalomból kor­krét együttműködési feladatokat állapítottak meg az AIDS-es megbetegedések megelőzésének és leküzdésének országos programja megvalósítására. SEGESVÁRI ÁLLAMI GAZDASÁG székhely: Segesvár, Sorom idea utca 12 szám árverez állami gazdaságoknak és magánszemélyeknek leírt mezőgazdasági gépeket. Az érdekeltek figyelmébe ajánljuk a székhelyen, kitűzött listákat. AZ RMDSZ MAROS MEGYEI SZERVEZETE versenyvizsgát hirdet folyó év április 9-re a következő állások betöltésére — gyors és gépírónő — levéltáros (idegen nyelvtudás kötelező) — vezető könyvelő (pénzügyek intézésére is) — pénztáros — jogtanácsos — titkárnő (idegen nyelv és eénírás kötelező) . Alkalmazási feltételek az 57/1974-es törvény alapján. Jelentkezni írásban, április 7-ig, az RMDSZ székházában, Bolyai tér 30 szám alatt, naponta 10—18 óra között.