Népújság, 2018. március (70. évfolyam, 49-75. szám)

2018-03-30 / 74. szám

2018. március 30., péntek HIRDETÉS - SPORT A svédeket is legyűrték a románok Izrael után Svédországot is le­győzte a román labdarúgó-váloga­tott. A Craiován rendezett, kedd esti felkészülési mérkőzésen a skandináv csapat második sorát szerepeltette, az olaszok elleni, el­múlt hét végi találkozón pályára lé­pett játékosok közül ezúttal senki nem kapott lehetőséget. Az össze­csapás egyetlen gólját Dorin Rota­riu szerezte, mindössze három perccel azután, hogy pályára lépett. A gyenge talajú pályán nagy küzdelmet hozott az első félidő, amely ugyanakkor nélkülözte a nagy gólhelyzeteket. A svédek mintegy tíz percig nyomásgyakor­lással igyekeztek minél előbb lab­dát szerezni, szűk negyedóra elteltével azonban visszafogottab­­bakká váltak. A románok gyors el­lentámadásokkal válaszoltak Jucudean és Mitrc­a révén, utóbbi lövése csak kevéssel kerülte el Jo­hansson kapuját (a 25. percben). A második félidőt ugyancsak a své­dek kezdték jobban, az első igazán veszélyes gólszerzési lehetőséget azonban a házigazdák alakították ki maguknak, amelyből egyébként meg is szerezték a győzelmet je­lentő találatot: a csereként lehető­séget kapó Dorin Rotariu szép egyéni megoldást választva veze­téshez juttatta csapatát. A hajrában beállt még Grozav, Nedelceanu és Man is, előbbi azonnal elkapta a mérkőzés ritmusát, és a 82. perc­ben helyzethez is jutott, utóbbi kettő pedig ez alkalommal mutat­kozhatott be a román nemzeti együttesben, tízre növelve azoknak a játékosoknak a számát, akik Cos­­min Contra kapitánykodása idején váltak válogatott futballistákká (korábban Ionica II, Balaga, Bancu, Jucudean, Ni­ca, Mitri­a, Anton és Chcáldáu ölthette magára a stilizált címeres mezt). Jegyzőkönyv Nemzetek közötti felkészülési labdarúgó-mérkőzés: Románia - Svédország 1-0 (0-0) Craiova, Ion Oblemenco stadion, mintegy 20.000 néző, vezette: Roi Rein­­shreiber (izraeli). Gólszerző: Dorin Rotariu (57.). Sárga lap: Keserű (76.), illetve Durmaz (65.), Olsson (88.). Románia: Ciprian Tataruianu - Cristian Manea, Cristian Sapunaru, Dragos Grigore (83. Ionu­ Nedelceanu), Alin Tonca - Mihai Pintilii, Razvan Marin (70. Paul Anton) - Alex Chipciu (62. Gheorghe Grozav), Nicolae Stanciu (87. Dennis Man), Alexandru Mitrita (54. Dorin Rotariu) - George Jucudean (63. Claudiu Ke­serű). Svédország: Karl-Johan Johnsson - Johan Larsson, Pontus Jansson, Filip Helander, Niklas Hűlt - Jimmy Durmaz (84. Viktor Claesson), Alexander Frans­­son, Oscar Hiljemark, Ken Serna - John Guidetti (87. Marcus Berg), Isaac Kiese Thelin (71. Ola Toivonen). Eredményjelző Nemzetek közötti felkészülési labdarúgó-mérkőzések: Japán - Ukrajna 1-2, Örményország - Litvánia 0-1, Grúzia - Észtország 2-0, Oroszország - Fran­ciaország 1-3, Azerbajdzsán - Macedónia 1-1, Irak - Szíria 1-1, Koszovó - Bur­kina Faso 2-0, Irán - Algéria 2-1, Svájc - Panama 6-0, Montenegró - Törökország 2-2, Magyarország - Skócia 0-1, Dánia - Chile 0-0, Egyiptom - Görögország 0-1, Elefántcsontpart - Moldova 2-1, Szenegál - Bosznia-Herce­govina 0-0, Tunézia - Costa Rica 1-0, Szlovénia - Fehéroroszország 0-2, Lux­emburg -Ausztria 0-4, Románia - Svédország 1-0, Németország - Brazília 0-1, Belgium - Szaúd-Arábia 4-0, Lengyelország - Dél-Korea 3-2, Anglia - Olas­zország 1-1, Marokkó - Üzbegisztán 2-0, Nigéria - Szerbia 0-2, Kolumbia - Ausztrália 0-0, Spanyolország - Argentína 6-1. A skótoktól is kikapott a magyar csapat Második felkészülési mérkőzé­sét is elveszítette Georges Leekens labdarúgó-válogatottja: a magyar együttes kedd este 1-0-ra kapott ki Skócia csapatától a Groupama Aré­nában. Hasonló előjelekkel készült a két csapat a mérkőzésre, hiszen mind­két oldalon hazai vereséggel mutat­kozott be a szövetségi kapitány: pénteken Georges Leekens csapata 3-2-re a kazahoktól, az Alex McLeish vezette skót együttes pedig a vb-résztvevő Costa Ricától 1-0-ra kapott ki. A Kazahsztán elleni mérkőzés­hez képest a szövetségi kapitány­nak sikerült stabilizálnia a védelmet, a skótoknak egyetlen ki­dolgozott lehetőségük sem volt az első félidőben, ugyanakkor ez a tá­madások rovására ment, ugyanis nem ért fel megfelelő számú segít­ség az elöl nagyot küzdő Szalai Ádám mellé. A vendégek a szünet előtt így is megszerezhették volna a vezetést, de Kleinheisler László hibáját a büntetőt hárító Gulácsi Péter kijavította. Közvetlenül a szünet előtt Guzmics Richárd járt még közel a gólszerzéshez, de fe­jesét egy gólvonalon helyezkedő skót mentette. A második félidőre a skótok jöt­tek ki támadóbb szellemben, s gyorsan meg is szerezték a veze­tést. A magyarok Varga Roland révén két jó lövéssel tudtak csupán válaszolni. Ezt követően jó darabig csak vergődött a magyar csapat, Szalai Ádám azonban így is egyen­líthetett volna, de nem tudta gólra váltani a skót csapatkapitány ordító hibáját. A hajrában ment ugyan előre a magyar válogatott, de telje­sen ötlettelen beívelésekkel próbál­kozott, így az egyenlítésre nem volt esélye. A magyar válogatott legköze­lebb június 6-án a fehérorosz csa­pattal játszik felkészülési mérkőzést. Mestermérleg * Georges Leekens (Magyarország): „Nem vagyok boldog a vereség után, bár nagy volt a különbség a mostani és a pénteki, kazahok elleni meccs között. A mai mérkőzésen jó taktikával játszottunk, nem adtunk ajándék helyzeteket az ellenfélnek. Voltak helyzeteink, és láttam azt a fejlődést, amit a legutóbbi találkozón nem. A mostani teljesítmény önbizalmat adhat a játékosoknak. Jól sikerült a három belső védős felállás, pedig azt hittem, ez még korai lesz.” *Alex McLeish (Skócia): „Csapatom összességében végig kézben tartotta a mérkőzést. Az újoncok jól teljesítettek, és szerencsére nem viselte meg a csa­patot a kihagyott tizenegyes sem. Nagyon jó érzés volt aztán végre a hálóban látni a labdát, és a vezető gólt követően sem álltunk le. Georges Leekenst is­merem még Belgiumból, tapasztalt edző, meg fogja találni azt a győztes for­mulát, amely ezeknek a játékosoknak a legmegfelelőbb.” Eredményjelző Nemzetek közötti felkészülési labdarúgó-mérkőzés: Magyarország - Skócia 0-1 (0-0) Budapest, Groupama Aréna, 9000 néző, vezette: Harald Lechner (osztrák). Gólszerző: Phillips (48.) - egy tetszetős skót akció végén Fraser élesen középre passzolt a jobb oldalról, a labda Otigbáról Phillips elé pattant, a csatár pedig hat méterről a kapu bal oldalába lőtt (0-1). Sárga lap: Szalai (46.), Elek (66.), Otigba (91.), illetve McGregor (42.), Mulgrew (49.), McGinn (86.). Magyarország: Gulácsi Péter-Fiola Attila, Otigba Kenneth, Guzmics Richárd - Lovrencsics Gergő, Pintér Ádám (46. Elek Ákos), Kleinheisler László (67. Pátkai Máté), Hangya Szilveszter (46. Szabó János) - Varga Roland (83. Nikolics Nemanja), Szalai Ádám (77. Bede Dániel), Dzsudzsák Balázs (58. Németh Krisztián). Skócia: Alan McGregor - Jack Hendry, Charlie Mulgrew, Scott McKenna - Ryan Fraser (82. Callum Paterson), John McGinn, Callum McGregor (90+3. Jason Cummings), Andrew Robertson (67. Barry Douglas) - Stuart Armstrong (70. Kenny McLean), Matt Phillips (84. Oliver McBurnie), James Forrest (77. Ryan Christie). __________ NÉPÚJSÁG 0 Miriuta: lényeges különbség van a román és a magyar labdarúgók között Vasile Miriuta román szárma­zású, korábbi magyar válogatott labdarúgó (a 49 esztendős középpá­lyás 2000 és 2003 között kilenc al­kalommal szerepelt a magyar válogatottban, amelynek színeiben egy gólt szerzett) néhány szóban ér­tékelte a Leekens-csapat kazahok elleni vereségét a Kossuth rádiónak. A Bukaresti Dinamo kispadjáról februárban távozó vezetőedző pon­tos receptről nem tudott beszá­molni, miben kéne változtatnia az új kapitánynak, de elmondta, min­denképpen sok munka vár Georges Leekensre. „Nem akarok bántani senkit, de sajnos, nem láttam semmi pozitívumot” - mondta a Kazahsz­tán elleni összecsapásról Miriuta, aki szerint szükség lenne néhány új játékosra. A román származású szakember a magyar élvonalról is megosztotta röviden a véleményét. Szerinte ki­váló az infrastruktúra, mégis sem a Ferencváros, sem a Videoton nem tud gyökeret verni a nemzetközi futballban, „valami hiányzik, nem tudom, hogy mi”. A román és a magyar labdarúgók között egy lényeges különbséget lát, hogy a románok jobban akar­nak. Hogy miért? „Mert éhesek”. 5 Szolgáltatás - Üzleti ajánlat jj k . M N TÁPGYÁRTÁSSAL, valamint SZÁRNYASTENYÉSZTÉSSEL N JJ FOGLALKOZÓ NYÁRÁDTÓI CÉG keres: RAKODÓMUNKÁST, JJ k ELÁRUSÍTÓT, RAKTÁROST, ZSÁKOLÓT, B és C kategóriás so­­k JJ gosítvánnyal rendelkező SOFŐRT. (Szakmai tanúsítvánnyal rendel- JJ JJ kező sofőrök előnyben.) Tel. 0725-578-030. (sz.-I) Jj JJ SOMOSTETŐ KÖRNYÉKI CSALÁDI HÁZ KERTJÉNEK a kar- JJ - bantartásához keresünk hozzáértő FIATAL NYUGDÍJAST. Érdek- M JJ ledni 9-17 óra között a 0722-667-748-as telefonszámon. (sz.-I) JJ ALKALMAZUNK az 1989. December 22. utcai (November 7.) JJ JJ piacon levő PRIVÁT magyar üzletbe 4 órás munkaprogrammal egy JJ H SZEMÉLYT. Érdeklődni a 0749-569-884 számon lehet, az önéletraj­­n JJ zokat a holstim2013@gmail.com e-mail-címre várjuk. (sz-j) JJ VILLANYSZERELÉSI ANYAGOKAT FORGALMAZÓ KFT. JJ k alkalmaz ELADÁSI ÜGYNÖKÖT és SOFŐRT. Tel. 0734-123-877. M JJ (19982-1) JJ JJ ALKALMAZUNK SZAKÁCSOT, SEGÉDSZAKÁCSOT, MOSO- JJ JJ GATÓT, HÖLGY RECEPCIÓST. Szállást, étkezést, utazást biztosi- JJ JJ tunk. Tel. 0770-183-799. (19981-1) JJ N ... ■ k A TORD AI ÜZLET alkalmaz ELADÓNŐT hús- és hentesáruüzle­­k JJ tébe. Tel. 0744-681-130.(19989-1) JJ JJ A TORD­AI CÉG alkalmaz FIATAL SEGÉDMÉSZÁROST. Tel. JJ JJ 0744-644-026. (19989-1) JJ JJ BÚTOROK KÉSZREMUNKÁLÁSÁVAL foglalkozó FRANCIA JJ­­ TŐKÉJŰ TÁRSASÁG alkalmaz LAKKOZÓT. Ajánlunk vonzó fize­­k JJ tést, étkezési jegyeket és ingyenes szállítást. Tel. 0748-111-797,0748- JJ JJ 111-796. (19997) JJ JJ VARRÓNŐKET alkalmazunk. Érdeklődni a 0728-298-421 -es tele- JJ N fonszámon. (19983) N k k k TAKARÍTÓCÉG TAKARÍTÓNŐKET alkalmaz. Program: hétfőtől k JJ péntekig 7-15.30 óra között. Érdeklődni a 0728-298-421-es telefon- JJ JJ számon. (19983) JJ JJ HÖLGYET keresünk PÉNZTÁROS és PÉNZTÁRADMINISZT­ JJ­­ RÁCIÓS MUNKAKÖRBE a marosvásárhelyi DIEGO áruházba. Az­­ JJ önéletrajzokat a Diego üzletbe vagy a diego_salamon@yahoo.com e- JJ JJ mail címre kérjük eljuttatni. (sz.-I) JJ JJ MAROSVÁSÁRHELYI MAGÁNCÉG VÍZ-, GÁZ-, FŰTÉSSZE- JJ H RELŐKET alkalmaz előnyös feltételek mellett. Tel. 0744-376-780, n JJ 0744-420-152. (7715) JJ­i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii/