Népújság, 2019. április (71. évfolyam, 75-96. szám)

2019-04-11 / 84. szám

2019. április 11., csütörtök Hat volt 1. ligás játékossal felálló ellenféltől kapott ki az MSE Bálint Zsombor Újabb vereséget könyvelt el a Marosvásárhelyi MSE, amely a lab­darúgó 3. liga hétközi fordulójában Kolozsváron, a helyi Sánctatea csa­patával szemben 3-0-ra maradt alul kedden. Az MSE kispadján új edző foglalt helyet, az ASA egykori aranycsapatának tagja, Hajnal Gyula, és a mérkőzésről elmond­ható pozitívum, hogy ezúttal leg­alább nem adtak könnyű ajándékokat az ellenfélnek a me­gyeszékhelyi csapat labdarúgói, mint az előző mérkőzéseken, ugyanakkor az is bizakodásra adhat okot, hogy több jó helyzetet is ki­alakítottak a kolozsvári kapunál. A volt 1. ligás játékosok egész sorát felvonultató Sanátatea már a második percben nagyon közel állt a gólhoz, amikor Lupu csak centi­méterekkel csavart mellé egy 25 méteres szabadrúgást. A Rigmányi kapuját fenyegető rohamok a 15. percben értek be, amikor Tilinca elől az ötösön belül tisztáztak a védők, de a szögletből beívelt lab­dát a CFR színeiben bajnoki cím­mel büszkélkedő Ionu­ Rada a hálóba fejelte (1-0). Az MSE a 29. percben egyenlíthetett volna, Petric fejese azonban az oldalhálóban el­akadt - ez volt a marosvásárhelyiek legnagyobb lehetősége a gólszer­zésre. Három perccel később Ciupe felfedezte, hogy Rigmányi távolabb áll a kapujától, de a félpályáról ívelt labdája nem találta el a kaput, míg a 36. percben Dan Roman hat mé­terről melléküldte. A házigazdákat alighanem ag­gasztotta, hogy csak egygólos előnyt tudtak kialakítani az első já­tékrészben, így a második félidőben még inkább rákapcsoltak. Az 51. percben Dan Roman be is talált, a játékvezető azonban lest ítélt, né­hány másodpercel később pedig Ducát blokkolták a marosvásárhelyi védők a kaputerület szélén. Az 53. percben Rigmányi óriási reflexszel védte Gáspár közeli lövését. A 61. percben azonban már tehetetlennek bizonyult Lupunak a tizenhatos bal sarkáról, szbadrúgásból a rövid sa­rokba csavart lövésénél (2-0). Két perccel később Rigmányi ismét blokkolta az egyedül kapura törő f­irl­át, a 71. percben a leshatárról kiugró Dan Roman viszont laposan megszerezte csapata harmadik gól­ját (3-0). Az MLE a záró percekben teremtett veszélyt a házigazda kapu előtt, feljegyezhettük Ungur kevés­sel mellé zúgó 35 méteres szabad­rúgását, Detekan helyzetét, aki a 82. percben nem tudta átvenni a labdát jó pozícióban, vagy Ungur újabb lö­vését, amelyet Papp hárított a 88. percben. A bajnokság gyors ütemben foly­tatódik, az MSE a Tordai Arsenált fogadja pénteken 17 órától, Nyárád­­szeredában. Európai focikörkép * Angol Premier Liga, 33. forduló: Everton - Arsenal 1-0, Bourne­mouth - Burnley 1 -3, Manchester City - Cardiff 2-0, Watford - Fulham 4-1, Huddersfield - Leicester 1-4, Wolverhampton - Manchester United 2-1, Chelsea - West Ham United 2-0, Southampton - Liverpool 1-3. Az élcsoport: 1. Liverpool 82 pont/33 mérkőzés, 2. Manchester City 80/32, 3. Chelsea 66/33. * Spanyol La Liga, 30. forduló: Athletic Bilbao - Levante 3-2, Eibar - Rayo Vallecano 2-1, Leganés - Valladolid 1-0, Sevilla - Alavés 2-0, Real Sociedad - Betis 2-1, Huesca - Celta Vigo 3-3, Valencia - Real Madrid 2-1; 31. forduló: Alavés - Leganés 1-1, Betis - Villarreal 2-1, Celta Vigo - Real Sociedad 3-1, Rayo Vallecano - Valencia 2-0, Getafe -Athletic Bilbao 1-0, FC Barcelona-Atlético Madrid 2-0, Real Madrid - Eibar 2-1, Girona - Espanyol 1-2, Levante - Huesca 2-2, Valladolid - Sevilla 0-2. Az élcsoport: 1. FC Barcelona 73 pont, 2. Atlético Madrid 62, 3. Real Madrid 60. * Olasz Serie A, 30. forduló: Atalanta - Bologna 4-1, Sassuolo - Chi­­evo 4-0, AS Roma - Fiorentina 2-2, Genoa - Inter 0-4, SPAL - Lazio 1- 0, Empoli - Napoli 2-1, Frosinone - Parma 3-2, Torino - Sampdoria 2- 1; 31. forduló: Inter - Atalanta 0-0, Bologna - Chievo 3-0, Udinese - Empoli 3-2, Fiorentina - Frosinone 0-1, Napoli - Genoa 1-1, Juventus - AC Milan 2-1, Sampdoria-AS Roma 0-1, Lazio - Sassuolo 2-2, Cagliari - SPAL 2-1, Parma - Torino 0-0. Az élcsoport: 1. Juventus 84 pont, 2. Napoli 64, 3. Inter 57. * Német Bundesliga, 28. forduló: Augsburg - Hoffenheim 0-4, Bayern München - Borussia Dortmund 5-0, Bayer Leverkusen - Lipcsei RB 2-4, Schalke 04 - Eintracht Frankfurt 1-2, Mönchengladbach - Brémai Werder 1-1, Wolfsburg - Hannover 96 3-1, Mainz - Freiburg 5-0, Hertha BSC - Fortuna Düsseldorf 1-2, VfB Stuttgart - FC Nürnberg 1-1. Az él­csoport: 1. Bayern München 64 pont, 2. Borussia Dortmund 63, 3. Lip­csei RB 55. * Francia Ligue 1, 30. forduló: Montpellier HSC - Guingamp 2-0, Strasbourg - Reims 4-0; 31. forduló: Amiens SC - St. Etienne 2-2, An­gers - Stade Rennes 3-3, Bordeaux - Olympique Marseille 2-0, Guin­­gamp-AS Monaco 1-1, Lyon-Dijon 1-3, Nice-Montpellier HSC 1-0, Nimes - Caen 2-0, Paris St. Germain - Strasbourg 2-2, Reims - Lille 1-1, Toulouse - Nantes 1-0. Az élcsoport: 1. Paris St. Germain 81 pont, 2. Lille 61, 3. Lyon 56. Jegyzőkönyv Labdarúgó 3. liga, V. csoport, 22. forduló: Kolozsvári Sánátatea - MSE 3-0 (1-0) Szamosfalva, Victoria-stadion. Vezette: Székely Zoltán (Nagybánya) - Daniel Lar (Nagybánya), Cristian Muresan (Kapnikbánya). Ellenőr: Cosmin Danciu (Vaj­­dahunyad), Hompóth Dezső (Székelyudvarhely). Gólszerzők: Rada (15.), Lupu (61.), Dan Roman (71.). Sárga lap: Lupu (27.), Tilinca (88.), Ciupe (90+2.), illetve V. Bucur (18.), Rigmányi (58.), Aldea (60.). Sánátatea: Papp - Porumb (46. Ducu), Rada (75. Szőlősi), Orlea, Paul Cr. (68. Dán Mátéi), Cret, Ciupe, Lupu, Tilinca, Gáspár, Roman Dan (72. D. Bucur). MSE: Rigmányi - Balázs Szabolcs, V. Bucur, Ungur, Török Szabolcs (65. Bálla), Aldea, Török Dávid (67. Fülöp), Moldován (71. Deteban), Petit? (56. Dudás), Sánta, Ruja. Eredményjelző * 2. liga, 29. forduló: Bukaresti Daco-Getica - Kolozsvári Universitatea 2-6, Aca­demica Clinceni - CS Balotesti 4-0, Temesvári ACS Poli - Bukaresti Metaloglobus 0-0. Az élcsoport: 1. Academica Clinceni 67 pont/29 mérkőzés, 2. Kolozsvári U 60/29,3. Chindia Targoviste 60/28. * 3. liga, I. csoport, 22. forduló: CSM Pascani - Radóci Bucovina 2-2, Stiii­a Miroslava - FC Botosani II 2-0. Az állás: 1. Bodzavásári Gloria 56 pont, 2. Galaci Suporter Club Otelul 46,3. Radóci Bucovina 41, ...10. Kézdivásárhelyi KSE 20. * 3. liga, V. csoport, 22. forduló: Csíkszeredai FK - Tordai Sticla Ariétus 1-0, Kolozsvári Sánátatea - Marosvásárhelyi MSE 3-0, Szászrégeni Avántul - Besztercei Gloria 1-2, Barcarozsnyói Olimpic Cetate - Nagybányai Minaur 1-0, Tasnádi Unirea - Dési Unirea 1-2, Szászhermányi AFC - Székelyudvarhelyi FC 2-0, Medgyesi Gaz Metán II - Radnóti SK 3-3, Lénárdfalvi Comunal - Kolozsvári CFR 3-1. SPORT A 3. liga V. csoportjának rangsora 1. Lénárdfalva 22 18 1 3 69-19 55 2. Csíkszereda 22 16 4 2 56-14 52 3. Nagybánya 22 12 7 3 39-15 43 4. Sánctatea 22 12 4 6 33-19 40 5. Barcarozsnyó 22 12 4 6 26-20 40 6. CFR II 22 10 6 6 43-32 36 7. Avántus 22 9 6 7 31-25 33 8. Torda 22 9 5 8 28-27 32 9. Beszterce 22 8 5 9 27-30 29 10. Dés 22 6 8 8 31-31 26 11. Szászhermány 22 6 7 9 27-28 25 12. Tasnád 22 6 6 10 34-42 24 13. Székelyudvarhely 22 6 4 12 25-36 22 14. MSE 22 4 3 15 18-59 15 15. MedgyessI 22 3 3 16 23-50 12 16. Radnót 22 2 1 19 19-82 7 Megyei labdarúgó-bajnoki eredmények * 4. liga, 13. forduló: Magyaró - Mezőrücs 4-0, Kerelő - Marosvá­sárhelyi MSE II 2-0, Küküllő­­dombó - Kerelőszentpál 4-1, Görgénysóakna - Radnót II 1-3, Gernyeszeg - Mezőceked 1-4. Az élcsoport: 1. Magyaró 30 pont, 2. Radnót II 26, 3. Mezőrücs 22. * 5. liga, Északi csoport, 10. for­duló: Szászrégeni Infraprea - Kövér 5-0, Galambod - Mezőki­­rályfalva 5-2, Tuzson - Marosfel­­falu 0-3 (játék nélkül), Alsóidecs - Lövér 6-1. Az élcsoport: 1. Alsó- F­idecs 17 pont, 2. Szászrégeni Infra­­pirea 16 (42-16), 3. Nyárádremete 16(21-17). * 5. liga, Déli csoport, 10. for­duló: Harasztkerék - Mezőtóház 5-0, Marosludas II - Hadrév 3-1, Magyarsáros - Mezőméhes 5-2. Az élcsoport: 1. Harasztkerék 24 pont, 2. Baravásár 21,3. Magyarsáros 18. * 6. liga, 13. forduló: Egrestő - Küküllőszéplak 1 -0, Hármasfalu - Csíkfalva 1-4, Nyárádgálfalva - Csittszentiván 2-1, Sáromberke - Kibéd 5-0, Somosd - Mezőpanit 2-1, Jedd - Székelybere 4-0. Az él­csoport: 1. Csíkfalva 33 pont, 2. So­mosd 31,3. Nyárádgálfalva 30. Szászrégen: kis pénz, kis foci Szabó Antal-Lóránd Az V. csoport középmezőnyé­ben tanyázó két együttes mérhette össze játéktudását Szászrégenben a 3. ligás labdarúgó-bajnokság hét­közi, 22.fordulójában. A találkozó rajtján inkább a házigazdák kezdeményeztek, ám mindez csupán távoli, ámde pon­tatlan lövéseket eredményezett: Covaciu (8.), FI. Pop (15.), vala­mint Murar (21.) kísérletei rendre célt tévesztettek. Az első említésre érdemleges Avantus-gólszerzési le­hetőség a 26. percig váratott ma­gára: ekkor Bugnar remek ütemben ugratta ki Truját, a szász­­régeniek csapatkapitánya kicse­lezte a kapust, ám már nem érte el a labdát, így a „pöttyös” elhagyta a játékteret. Az eléggé jól adogató, ám ritkán veszélyeztető ven­dégcsapat a 39. percben megsze­rezte a vezetést: a fiatal Laczkó Szilveszter óriási bakiját kihasz­nálva Minta elhúzott a jobb olda­lon, betört a büntetőterületre, pontos passzát a tapasztalt Stoianof 9-10 méterről higgadtan Bucin há­lójába továbbította (0-1). Laczkó­­nak ez a tévedése sokba került, a második játékrészt ti. már csak a kispadról nézhette. A 49. percben Covaciu bal ol­dali szabadrúgása nem okozott kü­lönösebb gondot Muresan kapuvédőnek. Akárcsak a mérkő­zés első félidejében, a szászrége­­niek teljesítménye nagyon vérszegény volt, a labdabirtoklás­nak, valamint a pálya szélében történő adogatójátéknak nem volt semmiféle hatékonysága. A Gloria Curtuius, Stoianof, valamint Nala­i jelenlétével emlékeztetett az egy­kori ütőképes 1. ligás gárdára. A 71. percben a nagyon aktív Ale­xandra Cib­an (aki tíz évvel ezelőtt az Avântul színeiben fontos gólo­kat lőtt) 25 méteres lövése jócskán elkerülte a bal kapufát. A 75. perc­ben Stavila kecsegtető pozícióból fölélőtt, majd alig két perc eltelté­vel a beszterceiek kétgólosra nö­velték előnyüket az eredményjelzőn: ekkor Baldean mintegy 13 méteres, jól eltalált, védhetetlen lövéssel bevette Bucin kapuját (0-2). A 79. percben a ha­­zaiab­nak sikerült lefaragniuk a hát­rányukból: egy Stavila ellen elkövetett szabálytalanságot köve­tően a kolozsvári sípmester habo­zás nélkül büntetőt ítélt, ezt Murar egy erős, a bal alsó sarokba küldött lövéssel értékesítette (1-2). A haj­rában az Avantul eléggé elszántan támadott, s a 90+1. percben na­gyon közel került az egyenlítő gól megszerzéséhez: Murat 23 méter­ről végzett szabadrúgáslövést, de a labda elkerülte a jobb kapufát. Ez alatt az idő alatt, a vendégek szer­vezetten védekeztek, a hajrában in­telligens labdabirtoklással sikerült megőrizniük az egygólos előnyü­ket. A szászrégeniek ismételten gyenge teljesítményt nyújtottak pályaválasztókként, s maga az a tény, hogy a visszavágóban Ráz­ván Dán legénysége több pontot szerzett idegenben, mint otthon, sok mindent elárul a csapat jelen­legi formájáról... Jegyzőkönyv Labdarúgó 3. liga, V. csoport, 22. forduló: Szászrégeni Avántul - Besztercei Gloria 1-2 (0-1) Szászrégen, Avántul-pálya, napsütéses idő, mintegy 350 néző. Vezette: Dragon Lunca (Kolozsvár) - Kopriva Tamás, Kopriva Zsolt (mindketten Szat­márnémeti). Ellenőr: Foos Ervin (Sepsiszentgyörgy), Daniel Ciocanea (Nagyszeben). Gólszerzők: Murar (79 - büntetőből), illetve Stoianof (39.), Baldean (77.). Szászrégeni Avântul: Bucin - Bugnar, Pop, Merdariu, Ad. Luca, Chirila, Co­vaciu, Trufa, Murar, Bujor (62. Stavila), Laczkó (46. L. Moldovan). Besztercei Gloria: Muresan - Hasnau, Bucur, Lőrincz, Minta (46. Cibean), Nala­i, Rus, B. Moldovan (65. Mester), Bâldean, Stoianof, Curtuiu?. NÉPÚJSÁG 9 Bajnokok Ligája: a Tottenham legyőzte a Manchester Cityt, kétgólos előnyben a Liverpool Kisebb meglepetésre a Tottenham Hotspur várhatja kedvezőbb hely­zetből a labdarúgó Bajnokok Ligája angol negyeddöntőjének visszavá­góját, miután 1-0-ra legyőzte a vendég Manchester Cityt. A londoniak sikerének örömét beárnyékolta sztárjátékosuk, Harry Kane sérülése, amelynek következtében akár az is előfordulhat, hogy a szezon hátralévő részét kénytelen lesz kihagyni. A Hotspur angol válogatott középcsatára a második félidő elején a pálya közepén, a jobb oldalvonalnál csapott össze egy labdáért Fabian Delphfel, aki elrúgta a labdát, majd Kané láb­fejére lépett, a támadó bokája pedig aláfordult. A másik keddi mérkőzésen a Liverpool 2-0-ra verte a vendég FC Por­tót. Részletesebb beszámolóval hétfői lapszámunkban jelentkezünk. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések: * Tottenham Hotspur (angol) - Manchester City (angol) 1-0 (0-0) Gólszerző: Szen (78.). * FC Liverpool (angol) - FC Porto (portugál) 2-0 (2-0) Gólszerzők: Keita (5.), Firmino (26.). A visszavágókat jövő szerdán rendezik. Kané sérülésének pillanata. Fotó: M­ews