Nógrád, 1965. november (21. évfolyam. 262-285. szám)

1965-11-02 / 262. szám

1965. november 2., ker. Egy sérülés, két kiállítás KISTEREN­YEI BÁNYÁSZ—DEBRECENI HON­VÉD 3:1 (1:1) Kis­tere­nye, 150 néző, v.: Balla Gy. K.-bányász: Csor­nák — Dobrocsi, Orosz, Bibók — Juhász, Magy­ar II. — Ko­vács, Szeberényi II., Szeberé­­nyi I., Magyar I., Kaszás. Ed­ző: Szabó István. D. Honvéd: Bulyovszki Demeter -A második félidőben újra hazai támadások következtek. A 60. percben Szeberényi NI. tört kapura, amikor Bíró a hatos vonalánál magasra emelt lábbal homlokon rúgta a fe­jelni készülő csatárt. Szeberé- Miskolczi, Bíró, nyi szemhéja felrepedt, és erős Nagy, Tuba — vérzés miatt kórházba kellett Tóth, Zsidákovics, Dóczi, Ha­ szállítani. Az eset miatt meg­ raszti, Zeher. Edző:­­Elek ítélt közvetett szabadrúgást a Gyula. Gyors kisterenyei támadások után már a 8. percben gólt értek el a hazaiak. Magyar II. a jobb szélen futott el, az alapvonalról visszagurította a labdát a jó ütembe érkező Magyar I. elé, aki tizenegy méterről, védhetetlenül lőtt a hálóba. Továbbra is a bányá­szok irányították a játékot, de a csatáraik a legjobb helyze­teket is kihagyták. A 25. perctől feljöttek a ven­dégek. Több jó támadást v­­hazaiak nem tudták kihasz­nálni. A 70. percben Miskolczi a tizenhatoson belül kézzel ütötte el a labdát. A megítélt büntetőt Magyar I. értékesí­tette. 2:1. A gól után túl ke­ménnyé, helyenként durvává vált a játék. A vendégek né­hány játékosa elvesztette a fejét és ennek következtében Zsidákovics és Dóczi a 79. és 81. percben utánarúgásért a kiállítás sorsára jutott. A 82. percben megszületett a har­madik kisterenyei gól is. Egy beívelt szögletrúgás után Sze­rettek és a 38. percben Mike- herényi NI. fejelt a hálóba. 3:1. volt kiegyenlíteniük. A kapu­tól 25 méterre Dobrocsi sza­bálytalankodott. A szabadrú­gást Nagy Tuba elé továbbí­totta, aki a meglepett Csermák mellett a hálóba rúgta a lab­dát. 1:1. A túl kemény mérkőzésén a higgadtabban játszó hazaiak megérdemelten szerezték meg a két pontot. Jók: Dobrocsi, Magyar I., Szeberényi II., ill. Bíró és Tuba. Több gólt is rúghatott volna a Bányász Nagybátonyi B. — Szegedi VSE 1:0 (0:0) Szeged, 1000 néző, v.: Fáth. Nagybátony: Bulyovszki — Szalai, Horváth, Kovács — Kupcsulik, Pozsár — Mátrai, Halasi, Huszár, Kozik, Regős. Edző: Újházi István. Szeged: Simai — Szabó, Halász, Réti — Karsai, Gera — Tóth III., Bi­te,­­Vörös, Sonkó, Kalmár. Ed­ző: Weszelovszky László dr. A változatos, erős iramú mérkőzés hazai támadásokkal indult. Az első huszonöt perc­ben a Bányász védelemnek minden tudására és lelkesedé­sére szüksége volt, hogy meg­mentsék kapujukat a góltól. A 25. perctől kezdve fokoza­tosan feljöttek a vendégek, a csatároknak azonban nem ment a góllövés. A 26. perc­ben egy szép támadás után Kozik a tizenegyes pontról Huszárhoz továbbított, akinek rosszul eltalált labdáját a ka­pus könnyen védte. A 30. percben Kozik nagy lövése okozott gondot Simainak. Az első félidő végéig szinte percenként szálltak a szegedi kapura a lövések, de a jó napot kifogó kapus mindent hárítani tudott. A második félidőben ki­egyensúlyozottabbá vált a já­ték. A hazaiak némi mezőny­fölényt harcoltak ki, de a ka­pura egyáltalán nem voltak veszélyesek. A 75. percben megszületett a győzelmet jelen­tő gól. Regős jó labdával ug­ratta ki Kozikot, aki pár l­­ u­­dcs. Előré­pés után tizennyolc méterről 13. izzó lövésre szánta el magát. A labda nagy erővel, védhetetle­nül vágódott a jobb felső sa­rokba. 1:0. A gól után elkese­ 16. D. Honvéd vedetten támadtak a hazaiak, 17. Kisterenye de a nagybátonyi védelem ak- 18. Martfű­kor is jól állt a lábán. Közben arra is volt erejük, hogy el­lentámadásokat vezessenek, amelyek mindegyike veszélyt jelentett a szegedi kapura. A mindvégig izgalmas, vál­tozatos, nagy iramú mérkőzé­sen a Nagybátonyi Bányász a helyzetek alapján még több gólt is rúghatott volna. Jó: Regős (a mezőny legjobbja), Horváth, Pozsár, Kozik, 11.: Halász és Kalmár. A Nagybátonyi Bányász az őszi jó kezdés után a szezon közepén erősen visszaesett. Ebben nagy része volt az idény közbeni edzőcserének. A szezon végére azonban ismét magára talált az együttes és egymás után, szerezte az érté­kes pontokat, amelyre a bent­marad­áshoz feltétlenül szük­sége volt. A szegedi győzelem után Nagybátonyban is meg­nyugodtak a kedélyek, hi­szen a népszerű bányászcsa­pat NB II-ben való maradása teljesen biztosnak vehető. NB II. KELETI CSOPORT NÖ­SB­AD Még nyílt a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság A megyei I. osztályú lab­darúgó bajnokság két for­dulóval a befejezés előtt tel­jesen nyílt. Úgy látszott, a vasárnapi fordulóban tisztá­zódik — legalább is papírfor­ma szerint —, hogy ki lesz a bajnok. Erre azonban ala­posan rácáfoltak a rétságiak, akik otthonukban legyőzték a bajnokjelölt Karancslapuj­­tő együttesét A vasárnapi forduló ered­ményei: Szorospatak—So­moskőújfalu 4:1 (3:1), Dej­tár—Szécsény 3:0 (0:0), Rétsá­gi HVCS SE—Karancsalapuj­­tó 3:1 (2:1), Balassagyarmati MÁV—Salgótarjáni ZIM 1:1 (1:1), Salgótarjáni Üveggyár — Érsekvadkert 4:0, Zagyva­­pálfalvi Bányász—Pásztó 0:0, Karancsalja—Palotás 2:1 (2:0), Karancskeszi—Salgó 1:2 (0:0). A TOTO 44. heti eredménye 14.Szám­: MÁV - Pénzügy­ 3:2V 1.FTC - Vasas 0:12 2.MTK - Újpest 1:1 x: 3.Ózd — Honvéd 1:01 4.Pécs - Győr 1:22 5.Tatabánya — Komló 2:01 6.Csepel - SBTC 0:12 7.Szeged - Dorog 0:12 8.BVSC - Budafok 0:0X 9.DVSC - Szombathely 1:42 10.Ganzm. - Sz.fehérvár 0:12 11.Oroszl. - Szállítók 1:1X 12.MVSC - Egyetértés 3:21 12.Budai Sp. - P. Bányász 2:32 plusz egy mérkőzés Egy idényre való gólhelyzet SKSE — HAJÓGYÁR 5:0 (3:0) Salgótarján, 300 néző, v.:­madt a Hajógyár kapuja előtt, de a középcsatár jobbszélen Bódi. SKSE: Libus — Havasi, és a vendégek középhátvédje sántikált. Igen csapkodó volt Kirisics, Bablena — Cserven, a kimozduló kapus felett a játék, a vendégek kezé- Czúder — Lovász, Nyerges, emelte át a labdát, mely a nyen, durván játszottak. A Kaposvári, Pálvölgyi, Zólyomi, belső lécet találta el. A 30. játékvezető több esetben tévé- EDZŐ: Jancsó Sándor. HAJO- percben szögletet ívelt be az Len ítélkezett, nem tudta be- GYÁR: Ódor — Geiser, Dem- SKSE, Kaposvári jó érzékkel zében tartani a mérkőzést. A­ján, Horváth — Igmány, Sági ugrott fel a labdára és fejese 85. percben Demjan kézzel — Paulik, Józsa, Kiss, Pócsi, nyomán a jobb felső sarokban érintette a labdát és a meg­ Zsuga. EDZŐ: Sörös János. kötött ki a labda. 2:0. A 35. ítélt 11-est Cserven a hálóba A találkozón azonnal az percben Lovász kapott jó láb­ lőtte. 4:0. Két perccel két SKSE lendült támadásba, és a hát. Középen kiugrott és a jőbb Zólyomi kapott jó láb­­gól nem is váratott soká­ra­ kifutó kapus mellett a hálóba hát és az 5-ös sarkáról véd­­gára. A 3. percben­­ Kaposvári lőtt, 3:0. hetetlenül lőtte a jobb sarok­ba. 5:0. A II. félidőben Kaposvári Az SKSE ilyen arányban az egyik összecsapásnál még­­is megérdemelten győzött. A sérült, s néhány percig ápolt játékidő alatt egy idényre va­­tált, majd visszatért a pályára, jó gólhelyzetet teremtettek , de egy támadásnál újra fel­­csatárok a vendégek kapuja részben Kaposvári előtt négy, vágta Horváth, és ettől kezdő előtt. Zólyomi előtt pedig két gól­lövése már a vendégek háló­jában táncolt. 1:0. A gól után mintegy 20 percen keresztül mezőnyjáték folyt. Az SKSE sok támadást szőtt, de ered­ménytelenül. Ebben a játék­szerzési alkalom adódott. 27. percben kavarodásA tá- Sok játékvezetői tévedés TŰZOLTÓ DÓZSA — MSZ.SE­RTAl BÁNYÁSZ 1:0 (0:0) Kazár, 500 néző, v: Oláh­zsa jobb hátvédje beletalpalt volt a játék, melyhez nagy­ I. MIZSERFA: Halász — Tő- Radicska, aki végleg elhagy­ ban hozzájárult Oláh I. Tor­zsér IV., Bereczki, Balogh —­ta a játékteret. A játékvezető mán kívüli játékvezetése. A Tőzsér II., Radics, — Sza­ öt perccel előbb fújta le a vendégek lelkes játékukért ér- rinc — Garádi, Gáspár — őze, kapus keze felett hullott a há­ló. Tőzsér III., Susán, Tő- mérkőzést. Zagyvapálfalva, 400 néző, győztes gólja. Egy kapu előtti vezette: Kádár. Zp. Építők: kavarodás után a középre Pintér — Bozó, Hármasi, Le­­húzódott Őze csavart lövése a EDZŐ: Ta- Végig idegen, csapkodó roczki. demelnek dicséretet. Jó: Be- Egyenrangú ellenfelek találkozója SASHALMI ELEKTRONIKUS — BAGLYASALJAI BÁNYÁSZ 2:1 (2:0) Zsór I., Kecskés Kács Dániel Az első félidő 25. percéig állandó bányász fölény jel­lemezte a mérkőzést. Susan két esetben is gólhelyzetben, közelről a kapu mellé fejel­te a labdát A 25. percben váratlanul mégis a vendégek­nek sikerült gólt lőni. Egy Baglyasalja, 200 néző, v: A II. félidőben a Bányász 25 méterről kapura küldött Tóth I. BAGLYASALJA: csapat vette át a játék­ot a­szabadrúgás után Halász a Geszti , Zuhár, Patkó, Iványi nyitását de csak szépíteni rárohanó csatárok elől kiütöt­­t. — Stefanidesz, Iványi I., tudott. A 65. percben Angyal te a labdát Az egyből visz- Bogár, Angyal I., Kojnok, An­ I. magas lábemelését a játék­szaküldött labdát a lesha­­gyal II., Bánházi. EDZŐ: vezető szándékosnak tekin-Ménich István.­­ tette és a középcsatár a kiál-Már az 5. percben nagy­­ítás­­ sorsára jutott védelmi hibából megszerezték Az erősen tartalékos, meg­­a vezetést a vendégek. 1:0. A fiatalított Baglyasalja, végig 20. percben ismét a védelem egyenrangú ellenfélnek bizo­zavarát használták ki az nyúlt és mindvégig nyílttá Elektronikus csatárai 2:0. tudta tenni a mérkőzést. Változatos játék alakult ki, _ „ . . _ , de a hazaiaknak nem sikerült .o: Geszti, Kojnok és Ivá­n góllövés. nyi­l távon belül maradt középcsa­tár a hálóba továbbította. A gól megzavarta a hazaiakat, melyhez hozzájárult a játék­vezető sok téves ítélete is. A II. félidőben ismét a hazaiak voltak a kezdemé­nyezők, de a csatárok a leg­jobb helyzeteket is elideges­­k­edték. A 80. percben a Dó­ s A tabella 8. helyén Nagyszerű fegyvertény Csepelen Salgótarjáni BTC Csepeli Vasas 1:0 (0:0) Nagy volt az izgalom a csepeli stadionban a mérkő­zés előtt. Az a többszáz szur­koló, aki elkísérte a salgótar­jáni együttest a vasárnapi sorsdöntő találkozóra, az esélyeket latolgatta. „Mi lehet még?” — kérdezték egymás­tól, s mindjárt számolgattak is”. „Nagy baj semmi esetre sem. Az egy pont azonban mindenképpen szükséges” —­­ volt a summás válasz. A csepeliek derűlátóbbak dégek térfelén, de a salgó­ Láthatólag feljött az SBTC, s tarjániak is vezettek néhány támadást, hogy elöl, a csatársorban Kö­kény és Kocsis nem ér­tette meg egymást, több rossz, pontatlan leadást láthatott a közönség. Losonczi veszélyes lövése után Kocsis-Taliga-Kocsis volt a labda útja, a jobbös­­­szekötő azonban a 16-oson belül elcsúszott, s odalett a csúnyán felvágta Kökényt. A hári­ voltak. Biztos győzelemben helyzet A 22 percben Kiss bíztak, hiszen csapatuk öt bajnoki mérkőzés után hagy- szabadrúgást azonban ta el vesztesként a pályát, tu­tták a csepeli védők. „Ez a vesztes­ sorozat ma megtörik” — mondották. A győzelembe vetett bíró­a csatárok előretörése gólre­ Feltűnt azonban, szélyes is volt. A 49. percben Básti elől Török csak lábbal tudott menteni. Az 50. perc­ben ismét Básti előtt nyílt gólszerzési alkalom, de mellé lőtte a labdát. Az 52. perc gólt eredményezett. Básti beívelt szögletét az előrehúzódó Szalai köz­vetlen közelről a kapu jobb sarkába lőtte. 1:0 » Salgótarján javára. A gól után nagy küzdelem kezdődött az egyenlítésért, mégis az 53. percben Básti előtt kínálkozott újabb lehe­tőség. Változatos, élvezetes, de izgalmas percek következtek. Kocsis Török kezébe lőtte a Unalmas volt a játék — annál többet idegeskedtek a lelátókon. A Csepel többet sem kissé alábhagyott, amikor támadott, de a salgótarjáni tartalék együttesünk 3:0-ás védelem — elsősorban Szőke, labdát, a másik oldalon Sző­győzelemmel adta át a pályát Ferencz és Salgó nagyszerűen be­futott ki jó érzékkel, s állt a lábán. Ferencz fölé- ököllel ütötte ki a labdát nyes magabiztonsággal, híg- Básti, Kocsis adogatás után gadzsággal védte a 18-os elő- szögletre mentettek a csepe­­terét. A 25. percben Losoncai a­ védők, Vellai a sorfalba éles lövése Oláhról pat­ lőtte a labdát, Kocsis pedig tűnt le, majd Rottenbiller elé fölé lőtt Sebestyén nagysze­­került a labda, de rá beadásáról Kalmár a ka­az éles lövést Szőke Kra­­pa torkában maradt le, várral hárította. A Salgótarján térfelén folyt a játék mégis a 31. percben nagyszerű gólhelyzetet te­a „nagyoknak”. Annál na­gyobb volt az öröm a lelkes salgótarjáni szurkolók között, akik nemcsak a „B” közé­pen, hanem a stadion más pontjain is elhelyezkedtek ke­replőkkel, zászlókkal, hang­tölcsérekkel felszerelve. S amikor a huszonkét játékos kivonult a pályára, zúgott a „hajrá stécé”. Csepel, 3000 néző, vezette: Schopp (Nagy E., Teuschler). remtettek az SBTC csatárai SALGÓTARJÁN: Szőke — Sándor dr., Ferencz, Oláh — Szalai, Toldi — Básti, Ko­csis, Salgó, Taliga, Kökény. EDZŐ: Szűcsi György. CSE­PEL: Török — Vellai, Kiss, Molnár — Faludi, Kleibán — Káló, Losonczi, Kalmár, Rottenbiller, Sebestyén. ED­ZŐ: Keszthelyi Mihály, Kalmár, a csepeliek jó hírnevű középcsatára indítot­ta el a labdát. Mindjárt az első percben szabadrúgáshoz is jutott a hazai együttes. Ez azonban nem jelentett ve­szélyt a stécé kapujára. Csapkodó, álmos volt a játék. Jellemző erre a játékrészre, hogy Szőkének csak a 12. percben kellett­­ erősebb lö­vést hárítania. A­ gyenge me- jeleskedett. Szalai nem zényjátékban ugyan a cse­peliek voltak többet a ven­ A 74. percben a bal sarok­ba tartó lövést Szőke nagy bravúrral hárította. A 77. percben Vellait felírta a játékvezető, aki sorozatos Taliga-Kökény-Taliga volt szabálytalanságokat követett a labda útja, aki Básti elé el Kökény ellen. A 79. perc­tálalt. Básti éles­ léc alá tar­­ben szögletet harcolt ki a tó lövését Török csak sze­ csepeli csatársor, de Szőke rencsével tolta szögletre, ekkor is biztosan hárított. A második félidőt a Salgó- Tóud volt a salgótarjáni ta­tárján kezdte ugyan, de mind­ madás, a Csepel néha öt-hat járt a 46. percben Káló éles emberrel is védekezett, ki­­lövése a felső lécről pattant szén a Básti, Kökény, Taliga, vissza a mezőnybe. Alig­né- Kocsis csatársor számos eset­hány másodperccel később­ben megzavarta a hazaiak Básti elől mentettek a hazai védelmét. Az utolsó tíz perc­védők. Változatos, izgalmas lett a játék. Hol az egyik, hol a másik ka­pu került pillanatok alatt veszélybe. A csepeli támadá­sokat Toldi és Szalai már a félvonalnál megállította. Tol­di a támadás indításokban is egy esetben magabiztosan tört előre és segítette a csatárokat. ben a salgótarjáni fiúk üre­sen adogattak, lábról-lábra szállt a labda. A szép össz­­játék mellett nagyszerű lab­­d­atartást is láthatott a kö­zönség. Az SBTC-nek még az utolsó pillanatban is adódott gólhelyzete. Kocsis a felezővonalról ugrott ki. Ott­hagyta a védőket, s egyedül volt Törökkel szembe. A salgótarjáni összekötő Török feje fe­lett átemelte a labdát, az azonban túljutott a kapu­fán. A mérkőzés végét jelző sípszó után nagy volt az öröm a pályán és a lelátón egyaránt. A játékosok és ve­zetők egymást ölelgették a pálya szélén, a szurkolók pe­dig a lelátókon éljenezték az együttest és vezetőit. A nagy tét, a pontszerzés lehetősége különösen az el­ső félidőben óvatosságra késztette mindkét csapat játékosait. Ebben a játék­részben ugyan a Csepel né­mi mezőnyfölényt harcolt ki, de a salgótarjáni véde­lem biztosan hárított. A második félidőben már nem volt kétséges a salgó­tarjániak győzelme. Vala­mennyi SBTC támadás ve­szélyes volt a csepeliek ka­pujára, a csepeli támadáso­kat viszont hárították a sté­cé védőjátékosai. A két pont mindenképpen megér­demelt. Az SBTC kapujában SZŐ­KE néhány igen szép, bravú­ros védéssel hívta fel magá­ra a figyelmet A védők kö­zül FERENCZ és SALGÓ mutatott kiemelkedő teljesít­ményt. SÁNDOR DR. és OLÁH is biztos tagja volt a védelemnek. SZALAI különö­sen a második félidőben tá­madás indításaival, TOLDI pedig védekező játékával tűnt ki. A csatárok közül BASTI gyorsasága, KÖKÉNY több támadása dicsérhető. KOCSIS és TALIGA gyen­gébb formát árult el. Schopp játékvezető jól bíráskodott. Somogyvári László Hazai győzelmet hozott a megyei rangadó Zp. Építők — Bgy. Dózsa 1 : 0 (0:0) Tábori, Mátrai, Ponyi,­­Hoff­man. Edző: Juhász Gyula. Bgy. Dózsa: Szuhánszki — Bertók, Kalcsó, Erdélyi — Fe­­rencsik, Magos — Nagy, Zár­dai, Bartha, Sárközi, Melega. Edző: Tóth József. Az első félidőben lényege­sen többet támadott a Zp. együttese. A sorozatos táma­dásokat azonban rendre hárí­tani tudta a Bgy. Dózsa vé­delme. Mátrai, Tábori, majd Garádi lövését védte biztosan a Dózsa kapusa. A megyei rangadón a vendégek csak szórványosan jutottak át a felező vonalon. A második félidőben is tar­tott a ZSE fölénye, de a csa­tárok a legjobb helyzeteket is kihasználatlanul hagyták. A 88. percben esett a hazaiak lába, 1:0. A megyei rangadón a Zp. Építők megérdemelten győzött az eléggé szétesően játszó Bgy. Dózsa ellen. Jók: Garádi, Tá­bori és Mátrai. NB III. ÉSZAKI CSOPORT