Nógrád, 1982. szeptember (38. évfolyam. 204-229. szám)

1982-09-14 / 215. szám

Kézilabda NB II. Középcsoport Főszerepben a játékvezetők Testvériség—STC 25-18 (10-13) Budapest: Bánkút 1. úti lókkal tartotta a megszerzett adta a leckét a bajnoki fa­sporttelep, 200 néző. Vezette: előnyt A játékidő utolsó ta­bella negyedik helyén ta- Hornyik, Vaskó. STC: Kiss percében Kiss három hazai nyúró fővárosi együttesnek. — Szabó 6, Márta 3, Dreven- büntetőt és két hatalmas lő- Szünet után a vendéggárda ka: Pádár 3, Fodor, Nágel 6. vést hárított már nem tudta megismételni Csere: Berdó (kapus) Hor- A második 30 perc hazai korábbi teljesítményét. Eb­­váth, Halmos, Szebeni. Eb- kapufával majd gólokkal kéz­­ben a már fentebb említett tő: Nagy István. dődött. Az eredménye, hogy körülmények is közrejátszott Az eredmény alakulása: 6. a pestiek vezetéshez jutottak­­tak. Az igazsághoz viszont az perc: 5—2, 10. perc 6—5, 14. Nágel egyenlített, de a ha- is hozzátartozik, hogy né­pére: 6—8, 21. perc: 9—10, zaiak ismét gólt értek el, hány tarjáni elvesztette. arc­ 25. perc: 10—13, 36. perc: Aztán újra ismétlést láthat- jét... 14—13, 42. perc: 15—15, 50. tak a nézők. Az 50. perctől Kiállítások: 2, ill. 10. perc. perc: 16—16. kezdve — elsősorban a já- Büntetők: 6/3, ill. 4/2. A A hazai együttes néhány tékvezetők indiszponált mű- Testvériség legjobb góldobói: perc alatt háromgólos előny­­ködése eredményeképpen — Krisztin és Gaál 5—5. Jók­­höz jutott. Ekkor — hatalmas a Testvériség nyolc gólt lőtt, Sárközi, Bitvai, ill. Kiss. Ná­­meglepetésre, de teljesen és 16—16-ról alaposan elhú­­gól és Márta, megérdemelten — az STC öt- zett. Tehette, hiszen Nágel Nagy István: — Az első ször is betalált a Testvériség sérülése, Kiss és Fodor kiál- félidő alapján hittünk a győ­­kapujába. Mindenki azt val­­lítása miatt, a Tarján jó f ér­­telemben. A játékvezetők ta, hogy a fővárosiak újítani már fél csapattal játszott, azonban reményeinket sza­­tudnak. Nem így történt! A Az FTC egy félidőn át me­­net után gyorsan lelohasztot­­magyarázat: a Tarján kitűnő mekül küzdött, eredménye­ ták... védekezéssel és átlövéses gó- son játszott, így alaposan fel- T. I. Labdarúgó területi bajnokság, Mátra-csoport Pont nélküli forduló A hazai gárda gyorsan dön­tésre akarta vinni a dolgot. Már az 5. percben 11-esből Friedmann révén vezetést Gyöngyösi SE— egy piros lapot gyűjtöttek Szeles, Sza­bó, Bedő, Nagy — Balassagyarmat 3—0 (1—0) l­e.” Jók: Csomány, Szabó, Szarvas, Veres. Edző: Tóth Gyöngyös, 1000 néző, vezet­ Salai, ill. Robb, S­ornyák, József te: Lénárt. Gyöngyös: Nagy L­ajkó- A. — Szalat Jerem, Bársony, Borsodnádasd— Vágó — Szabó, Tóth, Ull- Salgótarjáni Síküveggyár rrtam­ — Ferenc, Csomány, 1—0 (1—0) ..... ..... Skuglics. Edző: Schédl Jó- Borsodnádasd, 1000 néző, “ jPwretSf*. 3vád zsef. Bgy.SE: Pintér — Ben- vezette: Kóródi. Síküveggyár: ~­^a „ .Kfl, * dik, Robb, Hornyák, Lajko- Kocsis - Verbói, Borsos, Fredmann újabb gólt ragasz-Dudás, Deák (Hodur) Fábri — (Král), Kiss, Fehérvári - a­l pújába. Tóth, Rigó (Babinszky) Pu- Czene, Oláh, Marosok,­­ Sző­­a Vac játszott Jab­ruczki. Edző: Szabó Ernő. ke, Dudás, Tóth, Edző: Tóth­­ .' ... .. ■ . , , 6. p: a hazai védők által István. perc első fe­elérevágott labdát Ferencz Nagy lendülettel kezdett a még az alapvonal előtt elérte, hazai együttes, a vendégek küzdelmet Ennek eignere is erős, félmagas beadását a jó­ védekezésre kényszerültek. A kor érkező Csomány 6 mé- 17. percben a borsodnádasd­ távairól««*» u • J?T térről helyezte a hálóba. 1-0. Túrái szabadrúgását röviden Tárnát a Revlcf, 67. p. Szalai a jobb oldalon mentették a tarjáni védők, előretört, majd lövésébe Fe- Csuhány kapásból 12 méter- Nén^£ h ySzarvast­rencz beletette a lábát és a rel lőtt A labda a kapufáról 1/*« 8 * labda a hálóba került. 2—0. kipattant, s az érkező Török a­i « S­em 1U' 68. p. Dudást, akit korábban léc alá bombázott l-0. A ^LESS?Fuill? 3 ^ már sárga lappal is figyel- szervezetten védekező vendé­­g­keztetett a játékvezető, szán­­gek ezt követően kapujukat ,, , , ,, n?aan J? dékos durvaságért küldték le megvédték az újabb hazai J ' a pályáról. 70. p. Szalai nagy góltól. A küzdelmes, színve^ Fredmann, _ Sebestyén, erejű szabadrúgása után a na Las mérkőzésen a borsódiak * ‘ Szapo, sorfalról lepattanó labdát rászolgáltak a győzelemre. A nyer . T crP Csomány 11 méterről vágta a tarjániak támadásai kövé ® ve­ a kapuba. 3-0. . szél­ yt jelentettek. Jók: Fükő, ^ ^ “KÉT A megfiatalított gyöngyösi Murányi, Török, ill. Borsoű és , a m tsTd61 3~ csapat heves iramú, közepes Kiss, H színvonalú mérkőzésen, hely- Váci Izzó MTE—Pásztói SE olefin qp •> 1 n­e­m­zetei alapján akár több góllal 5—0 (2—0) &0—Recsk 3—0 (1—0), is nyerhetett volna. A balas- Vác, 800 néző, vezette: Ló- A Mátra-csoport állása s a gyarmatiak sokat szabály­ ja II. Pásztó: Reviczki — Bo- 1. H. Papp j. se 5 3 2 - 15- 5 s­talankodtak, három sárga és rop, Szőke, Orosz, Antal — ° __________ _• B- Volán Kosárlabda Dobó Kupa NB I -es résztvevőkkel szemben is helytállt az STC Szombaton és vasárnap Ld.: Busák 14, Juhász 27, Egerben a Kemény Ferenc Szabó 22. , Sportcsarnokban öt férfi-ko- STC—Besztercebánya 80—75 sárlabdacsapat részvételével (42—39). V.: Drahos, Petró. rendezték a hagyományos Do- Lolk Juhász 41, ill.: Vavrek­kó István Kupa küzdelmeit. 19. BSE—Egri TANÉP 66—63 A kevés induló miatt körmér­ (27—32). V.: Pázsitka, Drahos,­kőzéssel döntötték el a helye­ Ld.: Somogyi 19, ill.­: Lakos a rések sorsát. Az STc csapata 17. MEAFC—STC 76—74 a tornán a negyedik helyen (48—29). V.: Pazsitka, Petró, végzett: Juhász Béla (STC) Ld.: Fodor 27, ill. Juhász 32. pedig a torna legeredménye­ BSE—MEAFC 95—65 (61—38). sobb dobója lett, 118 ponttal. V.: Drahos, Petró. Ld.: Hor- Boronyai Tamás edző szerint­váth 24., ill.: Meskó 23. a nagyon jó mezőnyben kitű- Végeredmény: 1. BSE, 2. hő teljesítményt nyújtott a Egri TANÉP, 3. MEAFC, 4. csapat. Az eredmények nem STC, 5. Besztercebánya, tükrözik a mutatott játékot. A két NB I-es együttes közül a BSE veretlenül nyerte a tornát. A legizgalmasabb csa­ Az STC női csapata Szol­­­át az első helyet eldöntő BSE nokon, az SZ. MÁV MTE hu­­—Egri TANÉP találkozó hoz­­taküzdelmeiben, vett részt ta. szombat, vasárnap. A hat csa­patot két hármas csoportba Eredmények: Egri TANÉP— osztották, majd a csoport­ Besztercebánya 73—52 (37—19), győztesek harcoltak az első V: Drahos, Petro. Ld.: Busák helyért. (20), Debreceni (14), Komenczi Az STC eredményei: STC— (8), ill.: Vavrek (20), Egri Szolnoki SÍ 81—36 (36—18). TANÉP—MEAFC 80—45 Ld.: Kaposi 14, Szlivka 12, (45—22). V.: Pazsitka, Drahos, Kővágó 10. Nyíregyháza TK— Ld.: Lakosa 14, ill. Balák 12. STC 107—53 (55—28). Ld.: MEAFC—Besztercebánya Kaposi 14, Kovácsné 12, Vá­ 67—66 (32—32). V.: Pazsitka, lóczi 12. Petró. Ld.: Háré 20. Fodor A 3., 4. helyért Sz. MÁV­ 20, ill.: Vavrek 24. BSE—STC MTE—STC 58—42 (36—16), 94—58 (41—33). V.: Pazsitka. Ld.: Kaposi 16, Belinyák 8, Drahois. Ld.: Berkics 18, ill.: a torna végeredménye: 1. Juhász 20, Laczkó 17. BSE— Nyíregyházi TK. 6, 2. Bony-Besztercebánya 110—74 hát 5, 3. Szolnoki MÁV­(50—50). V.: Drahos, Petró. MTE, 4. STC 4, 5. Szombat- Ld.: Judit 20, ill.: Vrana 25. helyi Savária 4, 6. Szolnoki E. TANÉP—STC 78—73 Sí 3. (42—35). V.: Pázsitka, Petró. —Mátyus— Labdarúgó NB II Egy félidő játék STC—Ózdi Kohász 1-1 (1-0) Salgótarján, 5000 néző, Ve­ sik oldalon Becsei szép eme­ A gól után egy Mefg még fő­zett­e: Huták (Nagy L., Mészá­­rését hárította László. A 9. lényben maradtak a vendégek, vos.) STC: László — Kovács percben ismét Becsei követke­ de már igazi gólhelyzet egyik I., Bogdán, Varga, Kántor, — lett: Nagy szabadrúgását véd- oldalon sem alakult ki. Az Juhász, Zsidó, Lipták — Ko­­te a tarjáni kapus. Jó volt az utolsó negyedórára kiegyen­­ltes III. Balga, Szedlák, Ed­­iram, lüktetett a játék. A 20. lítetté vált a játék, s a csa­­tő: Borbély András. Ózd: Sző­ percben megszületett az STC patok láthatóan beletörődtek Pribék, Fegyverneki, vezető gólja: Kovács III. a 16- a döntetlenbe. Osváth, és oldalvonaláról ívelt szabad- Utassy, rúgását Szögedi elnézte, s gedi Kaját, Orlóczki Ambrus, Becsei — Mohácsi, Dudás. Edző: Szabó Juhász a kapu torkából nyu-Géza. Csere: Kántor helyett godtan fejelhetett a hálóba, gyakran forgott veszélyben, Földi a 66. percben. Zsidó he- 1—0. A másik kapunál Becsei s főleg az STC vezetett her­lyett Csernák a 67. percben, keverte meg a tarjáni védés­ szerű, egy-két húzásból álló Az északi rangadó első fél­ideje látványos, élvezetes fu­­ballt hozott. Mindkét kapu mez, végül László megkapa­rintotta a labdát. A 28. perc­ben László szeletnek, s rohamokat. Kár, hogy Huták játékvezető kecsegtető hely­ aláfutott egy zetben két ízben is tévesen Kajdi , feje­ állította meg les címén a hazai sét az üres kapu elől vágták akciót A második félidőben ki a hazai védők. Nyolc perc más képlet szerint játszottak Kajdi helyett Tokár a 69. percben, Dudás helyett Ko­vács a 75. percben. Gólszerző: Juhász a 20 perc­ben, Utassy a 65. percben­ , ó**val a mérkőzés Kovács III. ugrott ki a csapatok. Ekkor már az Ózd kezdete előtt már gyülekez­­­zecsiák nagyszerű keresztláb­ volt a kezdeményező, a Szécé­tek a szurkolok s fekete­ hálával, de lövése az oldalhá_ mintha lefáradt volna. Vé­­reher ózdi zászlókat lenge- jbban kötött ki. Az ellentá­­gül izgalmas csatában, igazsá­­golt madásnál Mohácsi kígyózott g és pontosztozkodás született­ át a védőkön, ám a kivetődő A hazaiak kapusa, László Lászlóba vágta a labdát, több nehéz labdát tett ártal­ A második játékrészben az inatlanná. A védelem legjobb­i­hl romeSsnef ítélt? I ózdiak kerültek fölénybe’ ja Bogdán volt­ és Varga is za­­­n­ar ° xíe^sélyesnek ítélte a Eldbb Mohácsi ijesztett rá a megfelelően semlegesítette találkozót, de megjegyezte, hazai szurkolókra, nagyszerű Mohácsit. A középpályás sor amennyiben kontrajátékra fejesét csak bravúrral hárított ismét a leggyengébb csapat­­r­a •i,ebbíí3 Leg’­ta László. Az ellentámadás sók résznek bizonyult. Csupán Ju­roit ellenui KinasznaijaK­­rcin­gzediak belőtt labdája húsz gólja és Lipták akarata tarjani Kollegája, Borbély orlóczki lábáról a felső kapu­ dicsérhető. A támadósor ieg­ András abbam j^ott hogy fára majd ofman a mezőnybe jobbja a 45 percen át száguld vágódott. Visszaesett az STC, dozó Szedlák volt. Kár, hogy csökkent a játék színvonala is. Szorongatott az Ózd, s a 65. csapata bajai formában ját­szik, átment valamit múlt heti jó szerepléséből,­ a második félidőre elfáradt. Az ellenfélből Osváth, Or­lóczki és Becsei emelkedett ki. Kajdi sérülten statisztált, Du- Kovács adását Utassy az ötösről fejjel mlást lecserélték, Mohácsi pe-Nagy iramban indult a jó­­ percben meg is lett az ered­zék, s már az első percben menye: Osváth jobb oldali be gólhelyzetbe került III., de Szögedi és Fegyvernek csúsztatta a bal alsó sarokba, míg legfeljebb ki felszabadított előle. A má- 1—1. dicsérhető­ lelkesedéséért Kiss László izgatottan készültek a csa­patok, s a két edző pedig rövid nyilatkozatot adott. A Asztalitenisz Rangadót nyert a Nagybátony NB II. női: Nagybátonyi Bányász—Bp. Bp. Gamma—St. Volán Pénzügyőr 13—3. 9—7. Gy.: Tóth 4, Kövendi NI. 4. Gy.: Székely 3, Tamássy 3, Salamon 3, Kiss 2, Juhász 1, Futó —, A csoport rangadóját Buda-Az NB II-es tarjáni női pesten nagy meglepetésre fő­csapat betegség miatt tártai­­ lényegen nyerte a nagybáto­­kosan állt asztalhoz. A küz­­nyi együttes. Az ifjúsági Sa­­delmet így is szorossá tette. Sámon három győzelmével nagy sikert aratott. A Nagy­ NB III. férfiak: bátony győzelmével — két St. Volán—Sárospatak 10—6. ponttal megelőzve a Pénzügy­ Gy.: Rubi 4, Kocsa 2, Kö­­őröket — a bajnoki táblázat rendi I. 2, Déczi 2. első helyére került. o­r­ok­ba­n Vasárnap Athénben befeje­ 4—6, 6—4 arányban legyőzte­tődött a XIII. atlétikai Euró- a csehszlovák Lendst­­pa-bajnokság. A magyar atlé­­­i­­tikát képviselő 19 fős csoport­ból Bakosi Béla hármasugrás­ A labdarúgó NB I. hármá­ból bronzérmet szerzett. női dik fordulójának eredményei: maratoniban Szabó Katalin FTC—Videoton 3—1 (2—0), hatodik, a férfimaratoniban Vasas—Haladás 3—0 (1—0), Szekeres János a tizenötödik Nyíregyháza—DVTK 0—0, Ré­­helyet szerezte meg. Késcsaba—Újpest 1—1 (1—0), Debrecen—ZTE 1—0 (1—0), Bp. Honvéd—Pécs 3—1 (2—0), Jimmy Connors nyerte az Csepel—Tatabánya 2—1 (1—0), amerikai teniszbajnokságot: Rába ETO—MTK-VM 6—0 miután a döntőben 6—3, 6—2, (4—0). Csatárok nélkül nehéz... Kazincbarcika—Nagybátony 4—0 (1-0) Kazincbarcika, 3500 néző, beadását Petrovics 14 méter­ A két csapat kitűnő első Vezette: Mester. Kazincbar­­ről a bal oldali kapufára lét­ félidőt produkált. nagy lendü­­cska: Kasza — Szobonya, te, a kipattanó labdát a hazai lettel támadták a kapukat, Sztahon, Helgert, Fodor — jobbszélső beívelte, Cséki látványos megoldásokkal hoz- Petrovics, Koleszárik, Vajda szögletre mentett A hazai ka­ taki tűzbe a nézősereget. A (Kálmán a 68. percben), — punál Loch próbálkozott, de Vegyész — ez egyértelmű volt Babos (Kiss a 73. perben), távoli lövését Kasza könnye­ — dolgozott ki több veszélyes Munkácsy, Szép. Edző: Fren­­dén húzta le. A 23. percben helyzetet. Ennek ellenére,­a­kó László­ — szerencsés körülmények kö­­vezetést csak a szerencsének tett — megszületett a hazai- és Munkácsy higgadtságának Nagybátony, Kiss T. — ak vezető gólja: Szép beadás köszönhette. Cséki, Antal, B. Kovács, Ta­­sát három vendégvédő is el- Szünet után folytatódott a más — Dóra, Tóth (Szabó J. rúghatta volna, de összefutott nagy iramú küzdelem. A Bá­­a 76. percben), Benndan — tak, a labda Antal lábáról a nyász bátran kitámadott, de Szabói L. Kiss K. (Hugyecz a 11-es pont tájékán helyezkedő nem bírta bevenni a hazaiak 61. perben). Loch. Edző: Dá­ Munkácsyhoz került, aki a kapuját. A Vegyésznek viszont vid Róbert tehetetlen Kiss mellett bízto- ez több ízben is sikerült. Vég­kezdés után Babus letalpal­­tan talált a jobb alsó sarokba, eredményben hatalmas csatá­ba. Tamást, majd Beriidán „lé- 1—0. A 37. percben a lesen ban, színvonalas mérkőzésen pett” be Petrovicsnak. Az lévő Babushoz került a láb- biztosan győzött a Kazincbár­­utóbbi esetnél már megjött a da, a játékvezető nem sípolt, cika. közönség hangja. A 3. percben a meglepett jobbszélső tíz lók: Munkácsy (a mezőny Szép 16 méterről leadott, bal­ méterről, t­iszta helyzetből legjobbja), Sztahon, Szobonya, lábas lövését Kiss bravúrral mellégurított. Közvetlenül Szép, Petrovics, illetve Berin­ védte. Majd támadásba lent a félidő lefújása előtt, Dóra dán, Tamás, Antal és Cséki. dűlt a Bányász, Szabói L. kö­­buktatásáért megítélt 25-mé­ _ Tóth István —­zelről fejelhetett kapura, ha­­teves szabadrúgást, Tóth vé­­sza biztosan fogta a labdát, gezte el. A veszélyes, lapos 1­afe Az ellentámadás során Szép labdát a barcikai kapus gyors elesett a vendégek 16-osán be­­vetődéssel elcsípte, lül, a játékvezető továbbot in­tett, a nézők büntetőt rekla- A 46. percben Dóra índi­­máltak. A 10. percben Babos tótta Berindánt. A középpá­nz NB II. eredményei: Hódmezővásárhely—Volán SG 3— 1 (2—0), Sopron—Siófok 4— 2 (3—2), SZEOL AK— Iyás jobb oldali beadását Kecskemét 1—1 (0—0), Szek-Helgert a mezőnybe vágta, szárd—Keszthely 0—0, Nagy. Alig valamivel később Loch­kanizsa—Ganz-MÁVAG 6—1 elől csak üggyel-bajjal tiszta­ (2—0), Bauxitbányász—Dorog lott a hazai védelem. A nagy­ 5-2 (2—2), Eger—Debreceni bátonyi kapunál B. Kovács Kinizsi 1—0 (1—0), Baja—22. Vajda elől adott haza vészé­­sz- Volán 1—1 (1—0). lyes helyzetben, majd Mun­kácsy 16 méterről­­ leadott bombája szállt a kapu fölé. Az 54. percben Tamás remekül tört előre, indította Lochot, a balszélső középmagas beadá­sát a védők közül kirobbanó balhátvéd kapu mellé fejelte, hatalmas lövésébe Sztahon belépett, a lepattanó labdát Loch jobbra tolta, Szabó vi­szont a kapu fölé rúgta. A 80. percben Petrovics elhúzott a jobb oldalon, beadását a le­sen álló Kiss három lépésről a hálóba kotorta. 3—0. A 82. percben egy előreívelt labdára Munkácsy és Antal rajtolt. A hazai középcsatár meglökte a nagybátonyi játékost, s a lendülettől a földre esett. Mester játékvezető 11-est ítélt! A büntetőt Petrovics magasan a jobb sarokba bom­bázta. 4—0. A befejezés előtt néhány másodperccel Loch bal oldali éles beadását a ha­zai kapus könnyedén védte, az NB II. Állása: 1. Bauxltb.6 4 2_10- 4102. Sopron 6 3 2 11­- 78 3. 22. Volán6 2 3 110- 77 4. Ózd 6 2 3 1 8- 87 5. Volán SC­­6 3 1 2 8- 77 6. Keszthely6 3 1 2 7- 77 7. Szekszárd6 2 3 1 6- 67 8. Eger8 3 -310- 70 9. Saig. TC6 2 2 210- 38 10. Hódmezőv.6 3 -3 9- 88 11. D. Kinizsi6 2 2 2 8- 70 12. SZEOL AK6 2 2 2 6- 56 13. Kazincb.6 2 1 311- 95 14. Olajbányász6 2 1 311-115 15. Baja6 2 1 3 8- 95 18. Siófok6 2 1 310-135 17. Dorog 6 2 1 3­9-125 18. N.-bátony8 2 1 3­7-135 19. Kecskemét6 1 2 37- 94 20. G.­MÁVAG6 1 1 47-183 NÓGRÁD — 1982. szeptember 14., kedd A totó 37. heti eredménye 0- 0 x 1- 3 2 0- 0 X 1- 0 1­4- 1 1