Nógrád Megyei Hírlap, 2018. június (29. évfolyam, 125-150. szám)

2018-06-27 / 147. szám

14SPORT i 2018. JÚNIUS 27., SZERDA XXI. labdarúgó-vb - Sima Uruguay-győzelem a házigazdák ellen Továbbjutás döntetlennel Befejeződtek a küzdel­mek az A és B csoportok­ban az oroszországi labda­rúgó-világbajnokságon hét­főn este. MTI-összeállítás Az A csoport utolsó for­dulójában: URUGUAY-OROSZORSZÁG 3-0 (2-0) Szamara, Szamara Aréna, 41 970 néző. Vezette: Diedhiou (szenegáli). Uruguay: Muslera - Coa­tes, Godin, M. Cáceres, Laxal­ - Nández (C. Rodriguez, 73.), Vecino, Torreira, Bentancur (De Arrascaeta, 63.) - L. Suá­rez, Cavani (Maxi Gómez, 93.). Szövetségi kapitány: Óscar Ta­­bárez. Oroszország: Akinfejev - Szmolnyikov, Kutyepov, Igna­­sevics, Kudrjasov - Zobnyin, Gazinszkij (Kuzjajev, a szü­netben) - Szamedov, Alekszej Mirancsuk (Szmolov, 60.), Cse­­risev (Fernandes, 38.) - Dzju­­ba. Szövetségi kapitány: Szta­­nyiszlav Csercseszov. gl.: L. Suárez (10.), Cseri­­sev (23. - öngól), Cavani (90.). sárga lap: Bentancur (63.), ill. Gazinszkij (9.), Szmolnyi­kov (27.). KIÁLLÍTVA: Szmolnyi­­kov (36.). Az első két meccsén egy­aránt győztes válogatottak összecsapásán Uruguay a leg­nagyobb sztárja, Luis Suárez szabadrúgásgóljával már a 10. percben megszerezte a veze­tést. A házigazda orosz csa­patnak ezt követően voltak helyzetei, de a játékosok vagy a befejezésnél hibáztak, vagy a századik válogatottságát ün­neplő Fernando Muslera tu­dott védeni. Gyenyisz Cseri­­sev peches öngólja után Igor Szmolnyikov kilenc percen belül két sárgát kapott, így a szbornaja nemcsak kétgólos, de emberhátrányba is került. A második félidőben egyik fél sem diktált túl nagy tem­pót, a kisebb-nagyobb helyze­tek ellenére úgy tűnt, mind­két válogatott már az egyenes kieséses szakaszra tartalé­kol. A dél-amerikaiaknak volt több helyzete, egyet az utol­só percben Cavani gólra vál­tott. Az uruguayiak győzel­müknek köszönhetően legkö­zelebb szombat este nyolc óra­kor, Szocsiban lépnek pályára a B csoport másodikja ellen, míg az oroszok a B csoport győztesével mérkőznek majd vasárnap 16 órától a moszkvai Luzsnyiki Stadionban. SZAÚD-ARÁBIA-EGYIPTOM 2-1 (1-1) Volgográd, Volgográd Aré­na, 36 823 néző. Vezette: Rol­­dán (kolumbiai). SZAÚD-ARÁBIA: Al-Moszai­­lem - Al-Breik, Oszama Hav­­szavi, M. Havszavi, Al-Sah­­rani - Bahrebi (Assziri, 65.), Al-Faradzs, Otajf, Al-Mogah­­vi, Al-Davszari - Al-Muval­­lad (Al-Sehri, 79.). Szövetsé­gi kapitány: Juan Antonio Piz­­zi. EGYIPTOM: El-Hadari - Fa­­ti, Gabr, Hegazi, Abdel-Safi - Hamed, Em­eni - M. Szalah, Szaid (Varda, 45+7.), Trézé­­guet (Kahraba, 81.) - Mohszen (Szobhi, 64.). Szövetségi kapi­tány: Héctor Cúper. gl.: Al-Faradzs (45+6. - 11-esből), Al-Davszari (95.), ill. M. Szalah (22.). sárga lap: Gabr (45+5.), Fati (86.). A volgográdi találkozón ko­rán vezetést szerzett az egyip­tomi válogatott. Előnyben is Egyiptom alakított ki nagyobb veszélyhelyzeteket, mégis egyenlíthetett volna a labdát többet birtokló szaúdi együt­tes a 39. percben, ám Fahad al-Muvallad jobbra, félmaga­­san lőtt büntetőjét a kereszt­lécre ütötte a veterán El-Ha­­dari. A félidő ráadásában meg­ítélt újabb tizenegyest azon­ban már nem tudta hárítani, így döntetlennel vonulhattak szünetre a csapatok. A fordulást követően a já­ték képe nem változott, me­zőnyben fölényben volt a sza­údi gárda, s kapura tartó lö­vése is több volt, ez pedig vé­gül a hajrában hozta meg számára a három pontot érő találatot.­­ Uruguay első lett az A csoportban megelőzve az oroszokat A B csoport utolsó forduló­jában: IRÁN-PORTUGÁLIA 1-1 (0-1) Szaranszk, Mordovija Aré­na, 41 685 néző. Vezette: Cá­ceres (paraguayi). IRÁN: Beiranvand - Reza­­eian, Hosszeini, Purali­­gandzsi, Hadzsszafi (Moham­madi, 56.) - Taremi, Dzsahan­­bahs (Goddosz, 70.), Ezatola­­hi (Anszarifard, 76.), Ebrahi­­mi, Amiri - Azman. Szövet­ségi kapitány: Carlos Queiroz. Portugália: Rui Patricio - Cédric, Pepe, Jósé Fonté, Gu­­erreiro - Quaresma (Bernar­do Silva, 70.), W. Carvalho, Adrien Silva, Joäo Mário (Joäo Moutinho, 84.) - André Silva (Gongalo Guedes, 96.), C. Ro­naldo. Szövetségi kapitány: Fernando Santos. gl.: Anszarifard (93. - 11-es­ből), ill. Quaresma (45.). sár­ga lap: Hadzsszafi (52.), Az­mun (54.), ill. Guerreiro (33.), Quaresma (64.), C. Ronaldo (83.), Cédric (98.). Idegesen kezdett az iráni együttes, a portugálok aka­rata érvényesült az első fél­órában, amelyet követően las­san magukra találtak az ázsi­aiak. Ennek ellenére változat­lanul a kontinensbajnok por­tugálok irányítottak, s a szü­net előtt egy látványos találat­tal a vezetést is megszerezték. A fordulást követően továbbra is nyomást gyakoroltak az eu­rópaiak, akik videózás után büntetőhöz jutottak, ám Cris­­tiano Ronaldo bal alsóba tar­tó lövését könnyedén hárítot­ta a kapus. A kimaradt lehe­tőség kissé megfogta az Euró­­pa-bajnok csapatot, míg az irá­niak támadójátékát lelkeseb­bé tette, így a többszöri videó­zással tarkított, kaotikus haj­rában mindkét kapu előtt adó­dott veszélyhelyzet. A hosszabbításban Irán büntetőből egyenlíteni tudott, és a hajrában megvolt a lehető­sége a győzelem megszerzésé­re is, ám nem tudott élni vele, amely eredménnyel búcsúz­tak a küzdelmektől. SPANYOLORSZÁG-MAROKKÓ 2-2 (1-1) Kalinyingrád, Kalinyingrád Stadion, 33 973 néző. Vezette: Irmatov (üzbég). Spanyolország: De Gea -Carvajal, Piqué, Sergio Ra­mos, Jordi Alba - Busquets, Thiago Alcántara (Marco Asensio, 74.) - David Silva (Rodrigo, 84.), Iniesta, Isco - Diego Costa (Iago Aspas, 74.). Szövetségi kapitány: Fernan­do Hierro. marokkó: Munir - Dirar, Szaissz, Da Costa, Hakimi - El-Ahmadi, Busszufa - N. Am­­rabat, Belhanda (Fadzsr, 63.), Zijes (Buhadduz, 85.) - Buta­­ib (En-Nesziri, 72.). Szövetségi kapitány: Hervé Renard. gl.: Isco (19.), Iago Aspas (91.), ill. Butaib (14.), En-Neszi­ ri (81.). sárga lap: El-Ahmadi (21.), N. Amrabat (29.), Da Cos­ta (31.), Busszufa (31.), Munir (89.), Hakimi (93.). A marokkói csapat Sergio Ramos nagy hibáját kihasz­nálva meglepetésre megsze­rezte a vezetést, de 2010 vi­lágbajnoka Isco révén öt perc múlva egyenlített. A folytatásban az afrikaiak gólszerzője, Halid Butadb má­sodik ziccerénél David de Gea bravúrral védett. A félidő má­sodik fele kevesebb lehetősé­get hozott, a hosszabbításban Diego Costa hagyott ki még egy nagy helyzetet. A spanyol és a portugál válogatott jutott tovább a B csoportból A fordulás után tíz perccel Amrabat szenzációs lövésé­nek tapsolhattak a nézők: a 18 méteres bomba a két kapu­fa találkozásáról pattant ki. Az utolsó fél óra a spanyo­lok mezőnyfölényét hozta, de helyzetet sokáig nem tudtak kialakítani. A marokkói vá­logatott egy szöglet után meg­szerezte a vezetést, de az eu­rópai együttes a hosszabbítás­ban egy videóbíró által meg­ítélt góllal egyenlített, megsze­rezve ezzel a csoportelsőséget. FIFA WORLD CUP RUSSIA 2018 Az uruguayi válogatott (kék) magabiztosan diadalmaskodott a házigazda oroszok ellen az A csoport zárófordulójában játszott hétfői mérkőzésen Fotó: MTI A spanyol együttes (piros) döntetlent ért el Marokkó ellen az utolsó csoportmérkőzésen Fotó: MTI­ ­ Az A csoport végeredménye : 1. Uruguay 3 3 0 0 5-09 2. Oroszország 3 2 0 1 8-46 3. Szaúd-Arábia 3 10 2 2-73 4. Egyiptom 3 0 0 3 2-60 IA B csoport végeredménye : 1. Spanyolország 3 12 0 6-55 2. Portugália 3 12 0 5-45 3. Irán 3 11 1 2-24 4. Marokkó 3 0 12 2-41