Pápai Hírlap, 2002 (15. évfolyam, 1-44. szám)

2002-04-16 / 15. szám

2002. április 16., kedd Pápai Hírlap Büki TK-Bükfürdő - Pápai ESC 1-2 (1-1) Bük, 300 néző V.: Ábrahám (Varga II., Gergely) Bük: Varga Z. - Gombos, Pusztai, Seper, Lengyel - Tebeli, Zöld, Zsebe - Mihalecz, Dani, Bencze. Vezetőedző: Mihalecz István. PESC: Baji - Orovecz, Lantai, Radics, Crnomarkovics - Kvasz, Forrai, Vörös, Herold - Takács, Sütöri. Vezetőedző: Csertői Aurél. Csere: Tebeli helyet Szabó S. (szünetben). Zsebe helyett Kecskés (szünetben), Bencze helyett Sátori (55. perc) ill. Forrai helyett Király (35. perc), Herold helyett Polhammer (80. perc), Sütöri helyett Csertői (86. perc). Gól: Mihalecz (40. perc) ill. Takács (37. perc), Vörös (54. perc). Sárga lap: Pusztai (15. perc), Lengyel (38. perc), Kecskés (87. perc), Mihalecz (90. perc) ill. Forrai (11. perc), Takács (45. pc Piros lap: Gombos (53. perc) rc), Radics (48. perc), Kvasz (61. ill. Orovecz (80. perc). perc). 9. perc: Herolddal szabály­talankodtak a bal oldalon. Vörös beívelt labdáját bizto­san húzta le a kapus. 10. perc: A középpályán el­vesztett labdából a büki tá­madás végén Dani került helyzetbe, de 18 méterről fölé lőtt. 15. perc: ígéretes pápai tá­madás. Sütöri Kvaszt indította a jobb szélen, akinek beadá­sát Takács rosszul találta el, és odalett a lehetőség. 32. perc: Seper 22 méteres szabadrúgását Baji óriási bra­vúrral ütötte ki - kapufa segít­ségével - a bal felső sarokba. 36. perc: Király remekül vet­te észre Heroldot a bal olda­lon, pontosan játszott elé, akinek beadására Takács ér­kezett, és 7 méterről magasan felugorva a jobb alsó sarokba fejelt. 0-1 40. perc: Lengyel bal oldali beadását többen elvétették, Mihalecz jól érkezett és a hosszú saroknál 5 méterről lőtt a kapuba. 1-1 44. perc: Dani 16 méteres lövése mindkét kapufát érint­ve lett Baji zsákmánya. 52. perc: Lantai 5 méteres fejesét Gombos a gólvonalról kézzel ütötte ki. A játékveze­tő tizenegyest ítélt. A bünte­tőből Vörös a jobb alsó sarkot célozta meg, de Varga remek vetődéssel mentett. 53. perc: Fél perccel a kiha­gyott büntető után, a bal ol­dalról befelé vezetve a labdát, két embert is kicselezett, és 24 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1-2 59. perc: Herold bal oldali pontos beadását Sátori 6 mé­terről a felső lécre fejelte. 62. perc: Vörös lépett ki a védők között középen. Már a kapus mellett is elhúzta a lab­dát, kapura gurítását Varga lábbal hárította. 70. perc: Király balszélről belőtt labdáját Pusztai centi­méterekkel pörgette saját ka­puja mellé. 80. perc: Herold buktatta a tizenhatos sarkánál a bünte­tőterületen belül Sátorit. A já­tékvezető tizenegyes ítélt. A büntetőt Szabó lőtte. Jobb sa­rokba tartó lövését Baji remek vetődéssel hárította. 89. perc: Király kapott re­mek labdát Vöröstől a bal­­összekötő helyén. 14 méteres lapos lövését Varga lábbal há­rította. Mély talajú pályán, közepes iramú mérkőzésen, a több helyzetet kidolgozó PESC tel­jesen megérdemelten nyert. Az egyébként sportszerű ta­lálkozón indokolatlanul sok lapot osztott ki a játékvezető. Mihalecz István: Ezt a játé­kot fej nélkül nem lehet ját­szani. Ettől függetlenül lőttünk három kapufát, és ki­hagytunk egy tizenegyest. Csertői Aurél: A szerencsé­sebb csapat nyert. Kvasz Krisztián a csapat egyik legjobbja volt. Labdarúgás - Sopron VSE - Elmax Vasas 4-2 (1-1) Sopron, 150 néző V.: Szabó Sopron: Gosztom - Reineck, Varga, Geeb, Fehér - Boros (Molnár), Kreitz (Mogyorósi), Horváth A., Farkas - Baranyai, Mozsolits (Honti). Edző: Var­ga Alfréd. Elmax Vasas: Simon - Sass (Schmidt) (Győri), Süle, Porpáczy, Fábián - Császár, Horváth I., Nagy, Makai - Kiss (Bakos), Stall. Edző: Ambrus Zoltán. 28. perc: Sülé 40 méteres labdáját Stall a tizenhatoson belül lekezelte, és fordulásból lőtt. A labda a kapust becsapó NB III. ra jutott át a gólvonalon, 0-1 42. perc: Pápai védelmi hiba után Fábián buktatta a tizen­hatoson belül Borost. A meg­ítélt büntetőt Farkas értékesítette: 1-1 46. perc: A tizenhatoson belül Sass kezezéséért újabb büntetőhöz jutottak a hazai­ak. Ismét Farkas állt a labda mögé és jobbal a jobb felső sarokba vágta a labdát. 2-1 64. perc: Stall estében lőtt a kapura mintegy 20 méterről. A labda Geeben megpattant, ezzel Gosztomot is becsapta és a játékszer a kapu jobb ol­dalában landolt. 2-2 84. perc: Jobb oldali hazai szöglet után a magasan felug­ró és csereként beállt Mogyo­rósi csúsztatott az ötös sarká­ról a hosszú sarokba: 3-2 90. perc: Naggyal szemben követtek el szabálytalanságot a soproniak. Ő visszaütött és ezért a kiállítás sorsára jutott. 92. perc: Molnár átemelte a labdát a kifutó Simonon és az a felső kapufáról Mogyorósi elé pattant. Ő két lépésről nem hibázott: 4-2. 17111? 11111 1*111­ II III J ❖ BÚTORBOLT ❖ ] Nagy szín- és form­aválasztékban kaphatók: szikrtay wak, ktuiyteálMuk. J f' ' “ Mühötófok, wpltú*»« pttlléfek m Árukészletünkből 20% előleg befizetésével azonnal elviheti a kiválasztott terméket, vagy rövid határidővel megrendelheti! A kölcsön futamideje 6­91218-24-10 vagy 36 hónap­­ lehet, azaz rugalmasan igazodik az Ön igényeihez. 1 Gyors hitelügyintézés! J l-­ifMíntrAfe 'Ht 1 f­ m Pápa, Korvin u. 15. és 16. * Tél: (89) 312-059 M Az I. o. felnőtt bajnokság állása az 18. forduló után: 1 .Tapolcafő 140 4 48-27 42 4. Mezőlak 114 3 41-24 37 2. Nemesgörzsöny 112 5 46-27 35 6.Vaszar 112 5 42-28 35 7.Pápateszér 104 4 52-27 34 3.Nyárád 102 4 51-27 34 5. Borsosgyőr 103 5 45-35 33 8.PESC III.6 6 6 35-31 24 9.Ganna-Döbrönte 72 9 34-35 23 lO.Takácsi5 1 12 27- 30 16 11.Dáka4 4 10 20-52 16 12. Nagytevel5 0 13 28-38 15 13.Marcalgergelyi 32 13 31-53 11 14.Lovászpatona1 2 15 21-86 5 A II. o. felnőtt bajnokság állása az 18. forduló után: Sport 7 Kosárlabda - NB I/B rájátszás Debrecen - Pápatel KC 91:92 (21:19, 15:28, 33:22,21:23) Debrecen, 100 néző V.: Job­bágy, Demjén. Debrecen: Lakatos 24, Si­mon 12/6, Bacsa 14/9, Burján 19/12, Takács. Csere: Bojtár, Boros 10/6, Kormos 5/3, Kindler 2, Kulinszki 4. Edző: Boros Gábor. Pápatel KC: Naményi 25/18, Hencsey 19/6, Kolonics 21, Ta­hin 23/3, Ács 2. Csere: Nagy 2, Meskó, Vajda, Erdélyi, Herná­di. Edző: Vajda József. Kipontozódott: Naményi a 32. percben. Az idény utolsó bajnoki mérkőzésén, Debrecenben lé­pett pályára a Pápatel együt­tese. A csapat Naményi hárompontosával „köszönt be" a hazaiaknak. Erre ők 2 hárompontos dobással vála­szoltak. A kezdés mégis a Pápatelnek sikerült jobban és 16:4-re el is húztak, főleg Ta­hin kosarainak köszönhetően. A hazaiak 17:17-es állásnál tudták egalizálni az ered­ményt. A negyed végéig a debreceniek még háromszor dobtak hárompontos kosarat és ennek köszönhetően sze­reztek a játékrész végéig két­pontos előnyt. A második negyedet a vál­tozatosság kedvéért megint Naményi hárompontosa nyi­totta meg. Majd Kolonics is el­kezdte a pontgyártást, ezért nem is volt meglepetés, hogy 44:32-re elhúzott a Pápatól. A félidei 11 pontos vezetés a vendéglátókat pörgette fel jobban. Egymás után érték el kosaraikat, szinte minden do­básuk pontos volt. Ebben a negyedben 33 pontot gyűj­töttek be úgy, hogy közben 4 hárompontos találatot is je­gyezhettek. A negyed végén 69:69 volt olvasható az ered­ményjelző táblán. A negyedik negyedben az­tán Hencsey és Tahin is meg­mutatta, hogy ők is értik ezt a játékot. Ennek köszönhetően 3 perccel a mérkőzés lefújása előtt ismét tízpontos volt a Pápatel előnye (77:87). A deb­receniek ezt követően min­dent megpróbáltak a győ­zelem megszerzése érdeké­ben. A szokásos büntetőpár­baj vette kezdetét és ebből is a Pápatel került ki győztesen úgy, hogy az utolsó személyit Hencsey értékesítette és ezzel a dobásával alakult ki a vég­eredmény. Vajda József: Nagyon jó mérkőzés volt. Az öt "A" cso­portos játékost felvonultató együttes ellen csapatunk na­gyon fegyelmezetten és na­gyon jól játszott. Időközben lejátszották a csoport többi mérkőzését is. Az eredmények alapján kiala­kult a végső sorrend: 1. Veszp­rém 2. Székesfehérvár 3. Pápatel KC. Gratulálunk a csa­patnak az éves jó teljesítmé­nyéhez és a bajnokságban elért helyezéséhez! * * * A Hungarotel által támoga­tott csapatok tornájára kerül sor április 19-20-án Salgótar­jánban, ahol a Pápatel, Sárvár, Békéscsaba és Salgótarján csa­patai mérkőznek meg egy­mással. Állnak (balról): Vajda József edző, Ács Péter, Nagy Zsolt, Kolonics Zoltán, Sipos Tamás, Naményi Miklós, Tahin Péter, Sydó Tibor elnök. Guggolnak: Meskó Bálint, Erdélyi Zoltán, Vajda Balázs, Hernádi Tamás, Sebesi Gábor Hencsey Tamás. A csapatban játszott még, de a felvételről hiányzik: Kiss András, Szalai Attila, Pánczél Sándor. Labdarúgás - I. osztály Nyárád - PESC III. 2-2 (2-1) 100 néző V.: Csizmadia L. (Bagarus L., Molnár L.) Gól: Szabó, Teslér ill. Máté, Németh. Ganna­ D. - Nemesgörzsöny 2-1 (1-1) 50 néző V.: Vörös J. (Bálint M.) Gól: Árvai, Magyar ill. Pócza. Pápateszér - Dála 6-1 (0-1) 150 néző V.: Bálint M. (Kiss Sz.) Gól: Tóth (2), Wölfinger, Ilkó (3) ill. Szanyi. Tartalék: 3-2 Vaszar - Marcalgergelyi 4-1 (3-1) 150 néző V.: Maráz J. (Su­lyok O.) Gól: Papp (2), Orbán, Varga ill. Németh. Tartalék: 3-1 Nagytevel - Mezőlak 2-3 (2-0) 100 néző V.: Som J. (Farkas T.) Gól: Csékei, Frank A., Frank J. (öngól) ill. Nagy, Tompa. Tartalék: 2-8 Takácsi - Tapolcafő 1- 3 (1-1) 100 néző V.: Mayer A. (Mehringer R.) Gól: Böröczki ill. Bariska, Kovács, Jókuti. Tartalék: 1-7 Borsosgyőr - Lovászpatona 2- 2 (2-1) V.: Molnár L. (Bejczi O.) II. osztály K.Szentpéter - Malomsok 3-1 (1-0) 100 néző V.: Szepesi M. (Tarczi K., Maráz J.) Gól: Farkas, Nagy, Töreki ill. Mehringer. Tartalék: 3-2. Kéttornyúlak - Adásztevel 6-3 (3-0) 80 néző V.: Süle I. (Döbrönte L.) Gól: Szalai, Fekete E. N­. (2), Puli (2), Őri ill. Köteles, Csukárdi, Berki. Tartalék: 4-3 Keszői SE - Homokbödöge 1- 4 (1-0) 150 néző V.: Varga K. (Kuti L.) Gól: Szabados ill. Orbán (2), Erlitz, György. Tartalék: 2-2 GKc - Bakonyjákó 1-2 (1-1) 50 néző V.: Istenes L. (Sán­dor Cs.) Gól: Nagy ill. Lőrincz, Rugovics (öngól). Vanyola - Ihász 4-0 (2-0) 70 néző V.: Mayer T. (Döbrönte L.) Gól: Szóka, Pokorni (2), Or­sós. Tartalék: 5-2 Gecse - Bakonytamási 2- 4 (1-3) 50 néző V.: Bagarus L. (Sza­bó S.) Gól: Miklós, Bánhalmi ill. Péter, Torma (2), Pekker. Tartalék: 2-1 Körzeti bajnokság