Pegazus, 2018 (14. évfolyam, 1-12. szám)

2018-08-01 / 8. szám

A bombaerős, húszcsapatos mezőny­ben három pálya után alakult ki a tel­jes sorrend. Hétfőn az ifj. Kövy András ve­zette magyar csapat hibátlanul fordult a keddi második körre, amely után ezüstér­mes pozícióban várta a harmadik felvo­nást. A szoros versenyben végül Magyar­­ország húsz hibapontos teljesítménnyel az ötödik helyen zárt. Csapatunkból Horváth Gábor tanítványa, Budai Liza Leonardo H-val 0-4-4, Sós Attila tanítványa, Zólyomi Emma a gyermek válogatottat még mindig segítő Viador nyergében 0-1 1-4 hibapontot ért Pegazus - 2018. augusztus e1. Csapatunk harmadik embere Füzér Gá­bor tanítványa, Kiss Lizanna volt, aki az elődöntőben hibátlan lovaglással a har­madik helyen végzett, majd 4 és 1­2 hiba­ponttal ért célba. Záró lovasunk, Krucsó Ferenc tanítványa, Törő Csongor pedig négy hibapontos kezdése után dupla hi­bátlannal segítette Magyarországot a szenzációs ötödik helyhez. Egyéni lova­sunk, Tóth Balázs Elsa Camparival tizenhat és tizenkét hibapont után harmadszorra nagyszerű hibátlant lovagolt. Az Európa­­bajnoki címet Németország szerezte meg Írország és Belgium előtt. A gyermek korosztály Európa-bajnoki dön­tőjének százfős mezőnyéből harminc lo­vas kvalifikálódhatott a mindent eldöntő, 1­30 cm-es kétfordulós fináléba. A pálya erősségét mutatja, hogy a győztes, az ír Rhys Moore CES Crusonnal volt a mezőny egyetlenegy tiszta hibátlan párosa. Nagy­szerű sporteredményt értek el gyermekeink Magyarországnak, Törő Csongor Chacco Boy-jal a két fordulót összesítve kilenc hi­baponttal a tizennegyedik helyet, Budai Liza Leonardo H-val a döntőben tizenhá­rom hibaponttal a huszonnegyedik helyet szerezte meg. Vasárnap délután hiába rendezték a fut­­ball-világbajnokság döntőjét, a magyar díjugrató társadalom inkább a franciaor­szági híreket várta izgatottan, hiszen két IFJÚSÁGI EURÓPA-BAJNOKSÁG Európa élmezőnyében Egy héten át figyelhettük Magyarország utánpótlását a franciaországi Európa-bajnokságon. Harminc nemzet, 620 ló és ugyanennyi lovas sorakozott fel Fontainebleau-ben, ahol ezúttal a három olimpiai szakág rangos versenyét együtt rendezték. A díjugratóknál a három korosztály tizenöt magyar lóval indult a kontinensviadalon. ■ 1: Ifj Lázár Zoltán, Katyusa­­ 2. Törő Csongor, Chacco Boy I 3. A verseny füves pályán zajlott