Pegazus, 2018 (14. évfolyam, 1-12. szám)

2018-08-01 / 8. szám

DÍJUGRATÁS «­ ugrotta meg az akadályokat. Ő az utolsó két akadályt abszolválta lecsúszott kantár­ral, csak a zabla volt Kerítő nevű lovának a szájában, úgy lovagoltak a második helyre. Aztán jött a többszörös amatőr csa­patbajnok Kölcsey-Rieden Roland, és mindössze 8 századdal, de megelőzte őket Arriba nevű lovával, így ő lett a WWN Holding amatőr GP győztese. Az utánpótlás Európa-bajnokság miatt ki­csit kevesebben álltak starthoz a Horze ál­tal támogatott gyermek Grand Prix-ben, ahol összevetés után Göttler Vilmos tanít­ványa győzött. Weilinger Olivia Dóra Ki­rályhágó nyergében. Annak ellenére, hogy az ifjúsági és fiatal lovas válogatottunk Fontainebleau-ben szerepelt, 2018 egyik legkomolyabb me­zőnye gyűlt össze az U25 GP-ben. Pénte­ken 130 cm-en, szombaton 135 cm-en kvalifikálódtak a vasárnapi 140 cm-es nagydíjra, ahol 22-en próbáltak szeren­csét az alappályán. Heten vettek részt a nem mindennapi összevetésben, ahol gyorsabbnál gyorsabb pályákat láttunk. Tóth Boglárka összevetését látva úgy gon­doltuk, hogy ennél gyorsabban nem lehet lovagolni, végül azonban csak a harmadik helyre lett elég. A 201­7-es bábolnai U25 GP megosztott bajnoka, Sopronyi Réka több mint egy másodperccel felül tudta­k múlni, és hihetetlen, de ez is csak a máso­d­­dik helyre volt elég. Ugyanis jött az a lo­­vas, aki a Széchenyi István emlékverse­­­­nyen és Olomoucban is megmutatta, hogy­­ nem akármilyen teljesítményre képes, és itt 8 a Nemzeti Lovardában az első két nap se­­m engedte ki a kezéből az első helyet a kva­­­­lifikációs számokban Cantus Clay-el. Mári­ás Sára másnak esélyt sem hagyva nyerte meg a budapesti U25 Grand Prix-t. A legtöbben a felnőtt Grand Prix kétfordu­lós versenyszámát várták. 150 cm-en 30 páros feszült neki a nagydíjnak. A kecske­méti GP győztese, ifj. Máté István elsőként tudott kvalifikálódni a második fordulóra, és őt még nyolcan követték. Bábolnai és szil­­vásváradi győzelme után most a negyedik lett Mráz Tamás a hihetetlen formában ugró Spartacus Hotel Kapitánnyal. Egy villám­gyors összevetéssel a harmadik helyre a többszörös helyezett, hihetetlenül rutinos Kovács Henri lovagolt, akinek most Azaelia volt a társa. Amikor 2017 felnőtt bajnoka pályára lépett és egy minden szempontból hibátlan összevetést lovagolt, úgy állt a ver­seny, hogy Krucsó Szabolcs begyűjti har­madik GP-győzelmét Bukfenccel. De jött 2016 felnőtt magyar bajnok párosa, akik már pénteken se találtak legyőzőre. Ifj. Sza­bó Gábor és Timpex Bölcsész több mint 2 másodpercet mért a második helyezett pá­rosra. A nyíregyházi lovas kiváló formában van, ezen az egyetlen hétvégén hat ver­senyszámot tudott megnyerni! Nagyon nívós rendezvényt bonyolítottak le az ország szívében, ahol nem akármi­lyen rendezvényekre kerül sor a követke­ző hónapban, hiszen jönnek Európa leg­jobb lovasai az ötcsillagos CSIO-ra, és idén a Tattiban állnak majd dobogóra a legkiválóbb magyar lovasok a Fiat ma­gyar bajnokságon is. Lapzártánk után pe­dig a kiskunhalasi Hirling József lovas­parkban a 6. szabadtéri Grand Prix-so­­rozat döntőire kerül sor. Bende Ferenc ■ 1. Weilinger Olivia Dóra és Királyhágó, a gyermek GP győztes párosa | 2. Kölcsey-Rieden Roland és Arriba nyerte az amatőr kategória döntőjét | 3. Kisgergely Kata Csenge Casailorral harmadik lett a gyermek kategóriában | 4. Kovács Henri és Azaelia, a felnőtt GP bronzérmese | 5. Tóth Boglárka és Claudius, az U25 kategória harmadik helyezettje I 6. Kalános Éva és Don Curacao harmadikak lettek az amatőrök között | 7. Andre Illés Alexandra Silver Ladyvel második lett a gyerek kategóriában I 8-9. Debreczeni Éva és Kerítő lecsúszott kantárral is másodikok lettek az amatőr döntőben . 10. Sopronyi Réka és Donald, az U25 GP második helyezett párosa „A nyíregyházi lovas kiváló formában van, ezen az egyetlen hétvégén hat versenyszámot tudott megnyerni" 17 Pegazus - 2018. augusztus