Százhalombattai Hírtükör, 2013 (26. évfolyam, 1-26. szám)

2013-05-16 / 10. szám

SZÁZHALOMBATTAI HÍRTÜKÖR • XXVI. ÉVFOLYAM 10. SZÁM ­*KA SPORT • SPORT ♦ SPORT­­. Tenisz Győzelem az országos tízek bajnokságon Első helyet szerzett Marozsán Fábián, a Százhalombattai VVK SE teniszezője a 14 éves fiúk között a Tavaszi Tízek Baj­nokságon. A ranglista első tíz helyezettjét felvonultató, 12 és 14 éves korosztályban meghirdetett versenyen ez az egyesület ed­digi legjobb eredménye. A május 1-jétől 5-ig Zalaegerszegen zajló sporteseményen a korosztályos ranglista első két helyezettje külföldi szereplése miatt nem vett részt, így a 3-12. helyezett játszott az F14-es kupáért, amit végül Marozsán Fábián hozott haza. A ’99-es születésű teniszező 2005 óta sportol, Érden lakik, a VVK SE-ben verse­nyez és az Arany János iskolában tanul. Edzője Dénes Tibor szakosz­tályvezető, valamint édesapja, aki tehetsé­ges amatőr teniszező. Fábián fiatal kora el­lenére számos sikert könyvelhet el a sport­ágban. Télen játszott az Eb-válogatottban, pá­rosban OB bajnok, egyéniben OB 3. he­lyezett. Jelenleg a VVK felnőtt csapatában ver­senyez a májusban in­dult csapatbajnokság­ban. Legközelebbi nagy megmérettetése a június közepi vidék­bajnokság lesz. Öregfiú labdarúgás A Szenior SE stabilan a tabella élén A százhalombattai Szenior SE április 29- én a VSZK-ban fogadta a DUPLÓ FC Gyál csapatát. Szenior SE - DUPLÓ FC Gyál 5-1 (2-1) Góllövők­: Palkó, László, Hering, Rakvács, Kiér A bemelegítés hiánya, egy eladott, labda középpályán, egy gyors, pontos kontra, és máris vezet az ellenfél. Egy percen belül si­került az egyenlítés, majd szünetig a vezetést is megszerezték a hazaiak. A szünetben be­állt játékosok jó játékkal jelentkeztek, ami gólerősséggel is párosult. Ez eddig a csapat tizennegyedik mérkőzése veretlenül. *** Április 22-én Pestszentimére látogatott a százhalombattai Szenior SE, ahol a Csepel HSC-vel csaptak össze. Csepel HSC — Szenior SE 1-7 (0-0) Góllövő­: Kiér, Palkó, László (2), Szelei (2), Rakvács Az első félidő kapkodó játékát csak né­hány kihagyott helyzet színesítette. A máso­dik félidő elején egy védelmi hibát kihasz­nálva vezetést szerzett a hazai csapat. Ekkor sérülés miatt átszervezett a Szenior SE, és a cserék is pályára léptek. A vége előtt húsz perccel sikerült egyenlítenie a battaiaknak. Ezután már „csak ők voltak a pályán.” Ötletes passzok, remek indítások, gólok 2-3 percenként. A vége kiütés. A mérkőzés nagy része alapján jelentős különbséggel sikerült letudni ezt a meccset.. . Jók­ a gólszerzők *** Április 15-én Százhalombattán fogadta a Szenior SE az 1908 SZAC csapatát. Szenior SE - 1908 SZAC 4-0 (3-0) Góllövő: Kiér, Rakvács, Szabó, Kövesi Hiába a gólkirály-jelölt, az 50. születés­napját ünneplő Henrik korai sérülése, jó helyzetkihasználással jelentős előnyt sikerült szerezni a szünetig, amit Kövesi közép-távoli bombája egészített ki. Az ellenfél mellett a hazai pálya minősíthetetlen talaját is leküzd­ve aratott magabiztos győzelmet a százha­lombattai öregfiúk csapata. Jók: Kiér, Boda, Szabó Sportré Barta István, minimalista A százhalombattai Barta István a triatlon hazai úttörői közé tartozik. Tízszer teljesítet­te az Ironmant, a legjobb időeredménye 9 óra 38 perc. A kilencvenes években hosszú távon a legjobbak közé tartozott, OB 4., 5., 6. helyezett, 1997-ben sprint országos baj­nok. A címben ráragasztott jelző megtévesztő, számára ugyanis a sportban az elvárható minimum a maximum, Újszászon nevelkedett. A településen ma is őt tekintik a triatlon etalonjának, pedig viszonylag későn, húsz évesen kezdett ver­senyszerűen sportolni. Először a moszkvai olimpia után népszerűvé váló országos moz­galomba, az Olimpia Ötpróbába kapcsoló­dott be, amely Balaton-átúszásból, kajakból, kerékpározásból, túrázásból és futásból állt. Itt kapott kedvet a ’84 áprilisára meghirde­tett IBUSZ Maratonhoz, amelyet 3 óra 23 perc alatt teljesített. Ennek volt köszönhető, hogy meghívták a szolnoki MÁV atlétika­egyesülethez, amely akkoriban több olimpi­konnal is büszkélkedett. Leigazolása után bevonult a katonaság szolnoki sportszázadá­ba, ahol másfél éven keresztül intenzíven edzett és versenyzett. Trénere sajnálta, hogy nem korábban kezdődött a szépen ívelő sportkarrier, akkoriban ő is. Jobban, mint manapság. A triatlon ugyancsak a nyolcvanas évek elején tört be Magyarországra. Az első két versenyre érdekes módon ugyanazon a na­pon, 1983. június 9-én került sor Szombat­helyen és Tatán. Különlegessége volt mind­két sporteseménynek, hogy hűvös időben zajlott, és a versenyzők 16 fokos vízben úsz­tak. Barta István a tatai Skála Sztráda Fitt Gálára nevezett és tizenegyedik lett.­­ Az öccse, Zoltán ugyancsak részt vett ezek­ben a korai triatlonos viadalokban. Versengtek egymással? - Volt, hogy együtt versenyeztünk, de so­ha nem egymás ellen. Egyébként is más volt a hangulat akkoriban. A triatlon újdonság­nak számított, nem vettük véresen komo­lyan. Rólam hamar kiderült, hogy a késői indulás miatt inkább hosszú távon lehetek sikeres, amikor pedig a duatlon indult, ab­ban is jó voltam, mert bár szerettem úszni, nem tartozott az erősségeim közé. ’89-ben, a Balatonnál rendezték az első hazai hosszú távú triatlon versenyt Ironman távon. Tizenhárom fokos vízben úsztunk. - Hogy bírtál - Tudtam, hogy hét bója van, de csak há­romig emlékszem az úszásra. Utána húsz percig álltam a forró zuhany alatt. A futást a legjobb idővel teljesítettem, közel a három órához. A kilencvenes évek végén a százhalombat­tai, Molnár Gábor vezette egyesület számí­tott az ország egyik legjobb triatlon bázisá­nak, ráadásul a városban az edzésfeltételek is kiemelkedőek voltak. 1998-ban ide igazolt Barta István és ide is költözött. A Városi Szabadidő Központ műszaki csoportvezető­je lett. Abban az évben még válogatottként szerepelt, a későbbiekben azonban már nem tudta behozni azt a versenyhátrányt, amit a késői indulás okozott. - Mire a legbüszkébb? - Az 1991 -es negyedik helyre a nagyatádi Ironmanen. Emellett többször szerepeltem a németországi Rothban, és egy alkalommal olyan hírességekkel indultam váltóban, mint Joey Kelly és Al-Sultan Faris. - Mi fáj a legjobban ? - A ’96-os ranglistaverseny záró fordulóját Érden rendezték. Igazából elég lett volna, ha célba érek, be volt biztosítva az első helyem. Ehhez képest Sóskútnál visszafordítottak minket a rendőrök, mert nem volt útvonal­­engedélye a versenynek. A mai napig kényel­metlenül érzem magam, ha arra kerékpáro­zom. Ugyanebben az évben először enged­ték meg a szabályok a biciklizéskor a dolgo­zást, ami óriási előnyt jelentett számomra, mivel a kerékpározás utáni futást mindig jól bírtam. Ehhez képest az olaszországi VB-n a kerékpározás első harmadában defektet kap­tam. Hát ez is fáj még! - Miért hagyott fel az intenzív versenyzés­sel? - 2003-ban, amikor beértem a szenior korosztályba, duatlonban sprint, rövid és közepes távon is országos bajnokságot sze­reztem, triatlon hosszú távon pedig harma­dik lettem. Tudtam, hogy sokkal többet nem tudok már kihozni magamból. Szá­momra a sport mindig hobbi maradt. Ezen kívül megszületett a kislányom, néhány évig Szentendrén éltünk a családommal, jóval kevesebb időm jutott az edzésre és a verse­nyekre. - Hallottam, hogy a Battafitben a legszigo­rúbb spinning oktatóként tartják számon. Arra soha nem gondolt, hogy lehetne a sport a hivatása? - Még a katonaság után szereztem meg a középfokú edzői végzettséget, és Újszászon foglalkoztam is az utánpótlással. A helyzet azonban az, hogy nehezen viselem, ha valaki nem teszi oda magát teljesen. Számomra az elfogadható minimum a maximális telje­sítmény, nem tudom más­ként csinálni, de vannak, akik ezt szeretik. - Igaz, hogy az ötvenedik születésnapja alkalmából újra ringbe száll? - Igen, úgy döntöttem, a kerek évfordulót a nagyatádi „Ironmannal” (Az elnevezést közben levédték, de a távok ugyanazok. A szerk.) ünnepe­lem. - Milyen eredménnyel lenne elégedett? - Az elvárható minimum­mal. Azt szeretném, ha a cél­ban úgy érezném, ez igen, és a teljesítményemmel a siker­élmény is összhangban len­ne. - Igaz, hogy az Ironmant bárki meg tudja csinálni, nem számít, milyen fizikai adottsá­gokkal született? - Az akaraterő és a kitartás csodákra képes. - Mit jelent a sport az életé­ben? - Jelenleg központi szere­pet játszik, de ha mégsem si­kerül a júliusi nagyatádi verseny, az edzése­ket akkor sem fogom abbahagyni. A lányom nyolc éves. Szeretnék ott lenni az esküvő­jén. - Kiről olvasna a következő Sportréban? - Kalóné Pádár Szilviáról, aki családanya­ként, munka mellett teljesítette az Ironmant. A felkészülése során hőségriadó alatt futotta le a tizenötször ezer méteres távot. Azok kö­zé a spinning tanítványok közé tartozik, akikre azt mondom: „Na, így kell!” CK 2011 óta veretlenek hazai pályán Teljesítette a kötelező feladatot a hétvé­gén az SZKE, ezzel az utóbbi négy év leg­jobb eredményét produkálva, biztosan dobogós helyen végez az Nbl/b. Nyugati csoportjában. Nbl/b. Nyugati csoport 25. forduló, má­jus 18. Százhalombattai Városi Szabadidő­­központ Százhalombattai KE - Le Belier KK Ajka 34-20 Nem volt az idei szezon legszínvonala­sabb mérkőzése, de talán nem túlzás azt állí­tani, hogy ez főleg a vendégek játékerejéből adódott. Az egykor sokkal szebb napokat lá­tott Ajka jelenleg az utolsó előtti a bajnok­ságban, és a keretük sem a legerősebb mos­tanában. Azonban ne vegyük el az érdemet a battai srácoktól, hiszen a cél mindig a soron következő ellenfél legyőzése, és ez most is si­került. Ezzel már matematikailag is biztos a dobogós hely a bajnokságban, a szezon előtt kitűzött cél tehát teljesítve! A hatvan perc krónikáját ezúttal rövidre fogva azt mondhatjuk, hogy a hazaiak az el­ső félidőben mind támadásban, mind véde­kezésben ellenfelük fölé nőttek, ezzel hamar megmutatva a két csapat közti viszonylag nagy különbséget. A második félidőben minden battai játékos lehetőséget kapott, de a különbség így is megmaradt, az ekkor már nagyon fáradt Ajka nem tudott megújulni. A győzelmet rendkívül visszafogott ünnep­lés követte, ami azt mutatja, hogy a battai játékosok tudják, még nincs vége. „Az élet a legjobb forgatókönyvíró” - szokták mondani. Akik nyomon követik az Nb I/b. alakulását, valószínűleg értik, hogy miért vonatkozik ez nagyon is az idei baj­nokság végjátékára. Egy fordulóval a 2012/2013-as szezon vége előtt ugyan már eldőlt a bajnoki cím sorsa, de a második he­lyért még a lehető legszorosabb a versenyfu­tás. A tavaszi szezonban komoly teljesít­ményt produkálva egészen a harmadik he­lyig jött fel a Dabas VSE KC. A pillanatnyi­lag a második helyet tartó SZKE ugyan egy pont előnnyel várja az utolsó fordulót, de éppen az üldöző Dabas vendégeként kell Nbl/b. Nyugati csoport 24. forduló, má­jus 11. Székesfehérvár Alba Regia KSE - Százhalombattai KE 26-36 A házigazdák mindössze az első félidő­ben tudtak komoly ellenállást tanúsítani, a majd megküzdenie az ezüstéremért. Minden adott tehát, hogy végsőkig kiélezett, hatal­mas csatát láthassanak a szurkolók, akiket ezúttal is vár a csapat Dabasra, a május 26-i összecsapásra. A Százhalombattának bizto­san szüksége lesz a bíztatásra, hogy sikerrel vívja meg az ütközetet a nagy rivális ottho­nában. (Fotó: Birinyi Krisztián A végén simán győzött a százhalombattai csa­pat. Nem indult könnyen a mérkőzés, hiszen majd’ 10 percig a hazaiak vezettek. Az SZKE az esélyesség tudatában talán túlzot­tan is felpörögve, dekoncentráltan kezdte a mérkőzést, és ennek következtében eladott labdák, pontatlan támadás-befejezések tar­kították a kezdést. Az első félidő derekára sikerült kellően higgadtan belefolyni a já­tékba a battai játékosoknak, és ennek meg is lett az eredménye. Fokozatosan nőttek ellenfelük fölé mind támadásban, mind pe­dig védekezésben. Balázs Tibor beállása új színt és lendületet vitt a játékukba, és az emberelőnyöket megfelelően kihasználva sikerült négygólos fölénnyel zárni a játék­részt. A második félidőt már nyugodtabban kezdték, a védekezés stabillá vált, egyedül a beálló hatástalanítása okozott nehéz perce­ket a védelemnek. Az utolsó tíz percre telje­sen elfáradt az Alba Regia, és ekkor már a játékvezetőkkel is többet foglalkoztak a kel­leténél. A battai csapat kihasználta a hazai­ak pontatlan támadásait és könnyű indítás­gólokat szerezve 10 gólos győzelemmel ör­vendeztette meg a lelátón helyet foglaló szurkolóit. Ismét jó idegenbeli mérkőzésről térhet­tek haza a fiúk, sok jó egyéni teljesítmény­nyel. Tízgólos győzelem az Alba Regia ellen Az SZKE-AJKA találkozó előtt a Százhalombattai Kézilabda Egyesület elnöke, Kertész Balázs köszöntötte a VVK SE U-10-es fiú csapatát, akik Somlai József edző vezetésével Pest Megye bajnokai és az országos elődöntő 3. helyezettjei lettek a 2012/2013-as kiírásban. 9. oldal