Reggeli Ujság, 1943. május (13. évfolyam, 97-122. szám)

1943-05-18 / 111. szám

Menetrend Érvényes 1943. május 17-től további intézkedésig Marosvásárhely Főtér—Marosvásárhely p. u.—(Budapest) Marosvásárhely Mávaut iroda in­­dul 2105 Kolozsvár érkezik 9 30. Budapest érkezik — Budapest indul 7 15. Kolozvár indul 15 04. Marosvásárhely Mávaut iroda ér­kezik 2142. Budapest M. vásárhely pu. vonatközlekedés autóbuszközle­kedés. Megállóhelyek: Mvásárhely főtéri Mavaut iroda—Ibusz iroda—Trans­silvánia szálló — Takarékpénztár — Visszafelé: Pályaudvar — Ibu­z iroda—Transsilvánia szálló Mavaut iroda. 5P°RT NB. I vasutas—NB. 5:2 (2:0) II vasutas 3000 néző. Biró: Welser Kolozsvár közben beteg lett és nem vállalta a játékot. Azonban így is láttuk e futbalnak igazi iskolájé­tékát. A mér­kőzést különben az MLSz. rendezte az NB. I. vasutas csapatok válloga­tótijai és a székelyföldi NB 11. va­sutas csapatok válogatottjai kö­zött, a székely fiúkat egy­ől egyig dicséret illeti Nyugodt lélekkel ír­juk ezt le, mert az első félidőben mutatott játékuk alapján úgy nézett ki a helyzet, hogy zavarba hozták ellenfelük egy két nagynevű tagját. Mert olyan játékosok szerepeltek benne, mint a fel­lenetes Déri, Ko­rom, Labore és Szántó, akiknek mnden lépése kellemetlen perc hozhat. Az első félidőben a verd­e csapat a felázott talaj miatt nem tudott magára találni és egymás u­an szedte be a két gólt, azonban a más­­ik félidőben á vették a pá­lyán Déri irányítása mellett a já­tékot, és ettől kezdve lábról lábr fejről fejre szállt a labda­ A vég­eredményben 5:2 re kaptak ki a székely Luk Ez a vereség nem szégyen a mi vasutas fiainknak, mert úgy ők, mint a nagyszámú közönség nagyszerű iskolajátékot lát­tak, amelynek minden mozzaa­ta minden pillanata élmény számba ment. (b. gy). Hatalmas iramban kezd az NB. 11 csapat Első pillanatban Bundl éles lövése lécről pattan a mezőnybe A második percben Oláh meg is szerzi a vezetést és 1:0 vezet a hazai vatu­as csapat. Az 5. perc­ben Dérinek kitűnő alkalma nyílt a kiegyenlítésre, de kapufö­é me­gy a labda. Ezután Székely NB 1­, sok veszélyes labdát véd. A 10 perc­ben Bundi jól szökteti Balogot, aki­­ ről a hálóba talál Az NB. 1 csa­pata álland­ón ostrom alatt tartja Székely kapuját, de hét tarokrú­gásnál többet elérni nem tud és a félidő eredménye nem változik. A második félidőben óriási tem­pót diktál az NB. 1. vasutat csapat. Már az 5. percben Korom 2:1.re javít és a 11 percben Déri kiegyen­lít (2^2) bombalövéssel. A gól után az NB. I. továbbra is támad és valósággal a kapuhoz szegezi el­lenfelét, majd a 14. percben La­bere 20 méteres bombalövése a jobb felső lécről a hálóba pattan (3:2) Most az NB. 11. vasutas csa­pat­­a térned, de a kitűnő szolnoki védelem biztosan hárít el minden akciót. A 27. percben Nagy lövése Székely kapuja fölé száll, míg a 32 percben Szántó 4:2 re emeli a gólok számát. Az utolsó percekben Nagy 11 esből 5:2 re beállítja a végeredményt. Az NB. 1. különö­sen a második félidőben mutatott kitűnő iskola játékával még ilyen azonban is megérdemelte a győzet­Marosvásárhely, május 17. A ték átlag mérkőzés után alkalma volt Marosvásárhely futbalszerető közönségének vasárnap délután igazi szép mérkőzést látni. Először azt hittük, hogy a felázott talajon aligha lesz más, csak csapkodás jellemző városunk közönségének, nagy sportszerendére mitsem törő­dött a szemerkélő esővel, csapatos­tól tódult a pálya felé, hogy biz­tosítsa a kedvező helyet. Igaza volt mert ritkán van alkalma látni ilyen ízig,vérig szép játékot. Egyetlen kel­lemetlen pontja a mérkőzésnek az volt, hogy a »nagyágyú" a sokszo­ros magyar válogatott Kolláth út rApio Kedd, május 18 Budapest I. 5 40 üzen az otthon, 6.40 Ébresztő, 7 Hírek, 10 Hírek, 10.15 Rádiózenekar, 11 15 Dalmű­­részletek, 11.40 Divattudósítás, 12 Harangszó, 12.10 Melles Béla zene­kar, 12.40 Hírek, 1.30 Honvédeink üzennek, 2 Tánczene, 2.30 Hírek, 3 Mandolin zenekar, 3 30 Gyermek délután, 3 55 A mintaszerű szociá­lis város, 4.45 Hírek, 5 Magyar nóták, 5.40 Magyar tudós a hábo­rúban, 6 Ma­gyar művészek a ma­gyar Vöröskeresztért, 6.50 Hírek 9 Naplemente után, 9.30 César Franck : Pastorale, 9.40 Hírek, 10.10 A Mária Terézia I. honvéd gyalog­ezred zenekara, 10 50 Zenekari művek, 11 45 Hírek. Szerda, május 19 Budapest 1 5.40 Üzen az otthon, 6.40 Ébresztő, 7 Hírek, 10 Hírek, 10.15 Szórakoztató zene, 11.15 Hegedű, 11.40 Májusi cseresznye, 12 Harangszó, 12.10 Postászenekar, 12.40 Hírek, 1 30 Honvédeink üzen­nek, 2 Tánczene, 2 30 Hírek, 3 Ci­gányzene, 3.30 Néphagyomány az iskolában, 3 50 Folyamernk fúvós zenekara, 4 45 Hirek, 5 Le­ rákos­tató zene, 5 40 Emlékek, Koszto­lányiról és Krunyról, 6 Honvédmű­sor, 6 50 Hirek, 7 A szőke Tisza mentén, 8.10 Zengő századok, 8 50 Se sző, se beszéd — muzsika, 9.40 Hirek, 10.15 Szimfónia, 10.45 Séta Oparettországban, 11.45 Hírek. özv. J. S. városunk köz­kedvelt grafoló­­­­gusnője. Tudo­mányost alapon mindent meg­mond, amire ki­váncsi. —Fogad, egész nap, Sőt* »sása alatt. met. Győztes csapatból Labore, Fa­zekas, Déri és­ Korom játéka, míg az NB 1­. vasutas vállogatottból Székely, Demény, Bercekei és Bundik játszottak dicséretre méltóan. Buda­pest vállogatott—Sepsisznet­­györgy vállogatott Kól (7:0) Attila—MSE 11 2:2 (0l) NB. 111. Genf: Magyaros ág - Svájc 3:1. Nemzetközi labdarúgó mérkőzés, 25 ezer néző. Góllövők : Mannárd, Bodola, Zsengellér, Bodola. Levente-sport Vasárnap délelőtt szépszámú kö­zönség nézte végig a Marosvásár­helyi L­E. és Rákóczi Gimnázium L­E bajnoki mérkőzését. Kezdés után mindkét csapat a legnagyobb tudásával rohamozták egymás kapuit Mind a Marosvásár­helyi L. E., mint a Rákóczi L. E. sok gólhelyzetet hagytak ki és így az első félidő gól nélkül fejeződött be. Azonban a második félidő meg­hozta a várt eredményt. A husza­dik percben Szabó S. 18 méteres övése emberbe akadt el. A vissza pattant labdára a legjobbkor érke­zett Kelliiczky és 10 méterről ke­ményen ragasztotta hálóba. A 32 ik percben szép akció után Hócza a 11 es pont tájékáról a kapus orra elől szépen fejelte, a labdát hálóba. Ezzel be is állította a végeredményt. A csapatok igen sportszerűen vi­selkedtek. Vezette Takács. ♦ Ehó 2 én az Attila tekeszakosz­tály Szászrégenben játszott 8—8 já­tékossal, ahol 9 fával kikapott Vég­eredmény: Szászrégeni Rákóczi 719 Attila 910. Tehát 9 fás vereséget szenvedett az Attila. Szintén e hó 9 én Nyárádszeredába látogatott el 9 — 9 játékossal, ahol a Bekacsaija volt az ellenfele. Az Attila szép győzelmet aratott 66 fával. Végered­mény : Attila 1107 fa, Bekecsalja 1041 fát ütött. E hó 16 án az Attila a Szászrégeni Rákóczit látta vissza vágó mérkőzésen, ahol 11 —11 játé­kos szerepelt. A helyi csapat telje­sen lehengerelte ellenfelét és bebi­zonyította tudását, 99 fával biztosan győzött. Végeredmény: Attila 3075, Rákóczi 2076. Edó 23 án a Kolozsvári MÁV­ lesz az Attila ellenfele 7—7 játé­kossal, előreláthatólag 50—50 vagy 25—25 dobással. A találkozás Balázsinál lesz. ■TEKE Csejdi Erzsébet városunk kiváló grafokl­ánsa fogad Fő­tér 37 alatti ne­­onjában Vámőr kereskedő főtér házának emelé­sén f­ éjre Keresztes Beli kelmefestő, vegy­tiszti tó és ványoló üzemében első rangú munkát kap ÜZLET: Kossuth Lajos­ utca 3. GYÁR :Gát. utca 11. Telet. 447 ­­APKIRDETÉHR f « Elacj^^^ Jókaiban levő mily gyermekkocsi eladó­ Hitler tér 27. Ela­dó egy jókaiban levő gyermekkocsi és egy modern szövőszék teljes felszerelt­­sei. Szondy György utca 12. Mesticz malom mellett. Rádió, telepes eladó. Mikes Kelemen­ utca 21 szám Egy ötös számú kovácsfúvó eladó. Maroa­­szentinol 348 sz. ház Eladó Szent László utca 14 szám alatt egy darab csónakos verzigép 1 drb. nagy tü­kör 1 drb sifon és egy jégszekrény. Eladó: központban 3 szobás komfortos nagy telkű családi ház P 65 000,­­ állo­másnál holdas telken 3 szobás és kü­lön 2 szobás lakással, gáz, víz fatelepnek­­ vagy más iparü­zemnek kiválóan al­kalmas . 60.000. — Főtér me­lett etaete­te8 palota 4 komfortos pakettes, gázos lakácsa! 220 000. Sok más különféle kis­sel­b nagyobb ház, házhely Értekezni:" Apolló palota s­em. közvetítőt ér. Eladó házak: 2 szoba, ko­­ha éa tartóz* kai, ujibb ház, nagy ke­tte­ 20.000 .­ — 4 szoba, konyha, újabb ház, nagy udvar 26 000. — 2 szoba, konyha és 1 szoba konyha, uj ház, uagy telek 24.000. — Eme­letes házak modern villák kisebb-nagyobb házak minden célra. KOVÁCS ELEK iroda, Széchenyi tér 23 Nagymennyiségű hasmált tégla, egy Stáger férfiszí­vó gép főzőkályha és egy sezlon eladó Szántó utca 42. TM Különfélék fiatal csapós­­te a Tornákon. M­ártáskát találtak orvosi műszerek­kel , injekciókat 17 én a déli órák­­­ban s Városháza földszinti W­C- ben. Tu­­­lajdonosa érdeklődjék a kiadóhivatalba­ linn!­főin Horthy Miklós utcai pékségben IlluHrb­u­!­ster sütés naponta 10 11 ig és pénteken 9 és 12 órakor van. FlliOnOtt 16 án * téglagyártól a Sándor LIvCILUI János utcáig vezető utón­agy férfi balon kabát. Megtaláló jultisa el a Reg­geli Újság kiadóhivatalába. 7nnnm­ár v*á planinót keresek megvé- LullyUlui, telre Címeket a kiadóban. Francintt vasárnap délután 5 és 6 óra kö­rü­ kiü­ű­­zött a Bethlen Gábor utca és Rákóczy út között egy drb ezüst női kard­óra Becsületes megtaláló kéretik adja be a Re­geli Újság kiadóhivatalába, ahol juta I­mbio részesül. Mannim­nnff és megint kapható a Rekord­­maticinÜLBI- féle mézbonbóc, mely meg­szüntet köhögést, rekedtséget falla dúst és ellenállóvá tesz meghűlés ellen, 1 csomag ára 50 fillér. Beszerezhető Her­mann János gyógyszertárban, Marosvásár­hely. Chinsvitt Simon Miklós névre tegnap dél- LlVcholl előtt a Gőzfürdő közelében 3 személyre szóló kenyérjegy Becsületb­e megtaláló adja be a Gőzfürdőbe, ahol ju­talomban részesül IA K fft.Új szakácsnőt keresek azonnali be­lül lu£U lépésre, üdülőtelep vendéglője részére Ugyanott két mindenes lány is felvétetik. Cím a kiadóban Infimd­íjml azonnal felveszünk megbízható­­juiuch­il­l fiatal a várost jól ismerő fiút Szabók Szövetkezete Planinót, lám zongorát azonnal kémért mik­­ornákért. ELŐFIZETÉSEK. Egy hóra 130 Pegg Negyedévre . . 7.20 Pmtsz Egyez es&m­áré hétköznap fO tSI frft.: lanámas 16 HUér felelő« kisadó I ZSÍROI BÉL& LJt Nyomatott! László Gergely kte nyomdájéba* SS.«Vásárhely Beit «laa 9 «ám.