Somogyi Hírlap, 1996. október (7. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-14 / 240. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1996. okt. 14.,hétfőSpORTMAGAZIN Röplabda NB I, férfi Extraliga Négyjátszmás fiaskó Dunaferr SE-Balatel SE Kaposvár 3-1 (11,-7,7,16) Dunaújváros, sportcsarnok, 200 néző. V.: ifjabb Kiss L., Hor­váth. Dunaferr SE: Szűcs, Forgó, Gelencsér, Klimenko, Gubik, Nagy. Csere: Szabó G., Varga Z. Edző­: Kelemen István. Balatel SE Kaposvár: Ge­lencsér, Mészáros D., Mészáros P., Saraliev, Karmos, Jurukov. Csere: Zarka, Koch. Edző­: Demeter György. A játszmák alakulása: 1. játszma: 5-0 (!), 6-1,9-3, 15-11 — 25 perc. 2. játszma: 0-7 (!!), 1-7, 5-8, 6-10, 7-15 (!) — 25 perc. 3. játszma: 2-1, 4-3, 5-5, 11-6 (!), 15-7 — 25 perc. 4. játszma: 2-2, 7-1, 7-8 (!), 9-8, 11-12, 14-12, 16-16, 17-16 — 45 perc:14-14, Izgalmas, változatos mérkő­zésen sikerült megszereznie a győzelmet a dunaújvárosi együttesnek. Kelemen István: — Nagyon nehéz mérkőzés volt, egy jó kaposvári együttesen sikerült felülkerekednünk a végjáték­ban. Demeter György: — Gratulá­lok a Dunaferrnek, szépen és jól játszott. Mi keményen dol­gozunk, de a játékunkon még bőven akad csiszolni való. Verejtékes győzelem Balatel SE Kaposvár- Kazincbarcikai VSE 3-1 (-11, 9,13, 9 ) Kaposvár, városi sportcsarnok 300 néző. V.: Hóbor, Pelikán. Balatel SE: Mészáros D., Sharal­ev, Karmos, Jurakov, Gelencsér, Koch. Csere: Por­koláb, Takács, Mészáros P. Edző­: Demeter György. Kazincbarcika: Toronyai, Nagypál, Veres, Jánosi, Kiss, Bencsik. Csere: Berzy. Edző­: Dudás András. A játszmák alakulása: 1. játszma: 1-2, 6-6, 9-9, 9-11, 11-11. 2. játszma: 0-3, 2-5, 4-8, 8-8,10-9. 3. játszma: 2-3, 6-3, 7-6, 7-9, 9-10, 12-11, 13-13. 4. játszma: 0-5, 2-7, 6-8, 9-8, 14-9. Kezdettől bosszantó hibákkal rukkolt elő a két csapat, a nyitás­rontásokban egymást múlták fe­lül a csapatok, a játék színvonala sem kápráztatta el a szurkolókat. 9-ig együtt haladt a két csapat, majd a vérszemet kapott ellenfél a nagyszerűen osztogató Nagy­pál vezérletével teljesen megér­demelten nyerte az első szettet. Demeter edző is kritikusan szemlélte játékosai vergődését, előbb Gelencsért, majd Karmost is lecserélte, sőt a második játszma elején Koch is erre a sorsra jutott. A fél csapatot érintő frissítés sem igen használt eleinte, mert a barcikaiak egyre lelkesebben küzdve a folytatás­ban is négypontos előnyt csikar­tak ki. Teljesen szétesett a Bala­tel játéka, kívülről úgy tűnt, mintha hat idegen röplabdás elő­ször randevúzott volna a parket­ten. Ám szerencsére a vendégek előnyüket nem tudták megtar­tani. A hazaiaknál elég volt, hogy Sharal­ev kissé feljavuljon és hogy az együttes „csak” nyolcszor(!) nyisson hibásan. Harminchárom percig gyűrték egymást a szemben állók a har­madik szettben, ám az nem volt túl szórakoztató, különösen mi­után a 7-3-as kaposvári vezetés 9-7-es vendég előnyre módo­sult. A hazaiak felülmúlták előző teljesítményüket, ezúttal kilenc nyitást rontottak el, de még ez is kevés volt ahhoz, hogy a játszmát — amely 13-13-ig teljesen nyílt volt — elveszítsék. Az utolsó játékrész 0-5-je után végre nekidurálták magukat a hazaiak és az elfáradó vendégeket a véghajrában való­sággal „ledarálták”. Nyert a Balatel, de abban nem volt sok köszönet. Egy hibáktól hemzsegő, alacsony színvonalú mérkőzésen még igazából küz­deni tudásból sem vizsgáztak je­lesre játékosai, akik mélyen a tudásuk alatt szerepeltek. Talán az a szurkoló fogalmazta meg a lényeget, aki távoztában ennyit jegyzett meg: „az ilyen győzel­mekre kár pazarolni az időt és főleg a jegy árát”. Jak Jurakov, Sharal­ev és a hajrában Mészáros ,, illetve Nagypál, Veres és Bencsik je­leskedett. Demeter György: Nagyszerű sportembereket ismertem meg a vendégekben. Gratulálok a játé­kukhoz. Dudás András: Gondolom a kapuváriak aligha gondolták, hogy így megdolgoztatjuk őket. Jutasi Róbert Kosárlabda NB I, férfi „A” csoport Végre kaposvári siker Klíma-Vili Kaposvári SE­­Nagykőrösi KE 97-89 (48-27) Kaposvár, városi sportcsar­nok, 900 néző. V.: Missura, Várhalmi. Klíma-Vili Kaposvári SE: Gosztonyi (11/6), Farkas (18/6), Turcsán (22/12), Fili­­povics (31), Tenter (10). Csere: Vojvoda (2), Bogdán (2), El­u­­hámi (1), Agfalvi (-), Kulcsár (-). Edző­: Gellér Sándor. Nagykőrösi KE: Kocsergin (8), Mihálovics (13/9), Kuzmin (10/6), Pásztor (20), Ágh (17/9). Csere: Doma (15/9), Balogh T. (5/3), Szép (1), Módra (-). Edző­: Velkey Ist­ván. Kipontozódott: Mihalovics (a 40. percben). Alaposan sikerült meglepnie a Nagykőröst az első győzel­mére készülő kaposvári együt­tesnek. Gellér Sándor csapata villámrajttal kezdett, és Filipo­­vics kosaraival, illetve Turcsán triplájával máris 10-0 állt az eredményjelző táblán. Nem csoda, hogy a vendégek mes­tere, Velkey István már a har­madik perc elején kénytelen volt időt kérni. Elhalkult a Nagykőrösről érkezett szurko­lótábor is, ami felettébb ért­hető: továbbra is a kaposvári gárda maradt ugyanis fölény­ben, s ahogy teltek a percek, úgy lett mind nagyobb az elő­nye. A félidő közepén már 15 ponttal (28-13) vezettek Gosz­­tonyiék, alig három perccel ké­sőbb pedig 20 pont fölé (37-16) nőtt a különbség a két csapat között. A lepattanó lab­dákat kíméletlenül „letépték” a kaposváriak, a villámgyors el­lentámadásokat pedig rendre kosárral fejezték be. A Filipo­­vics, Farkas, Turcsán trió fel­váltva — és szinte hiba nélkül — tüzelt (a csapat első 34 pont­ját ők hárman szerezték), míg a másik oldalon a dobógép Kuzmin a szoros védőőrizetben nemigen boldogult. Az első 20 percet tetemes, több mint 20 pontos előnnyel zárta a Klíma- Vili Kaposvári SE csapata, s így bizakodva várhattuk a foly­tatást. A második játékrészben az­tán a vendég nagykőrösiek trip­lákkal próbálkoztak — sikerrel. Ágh, Mihálovics, valamint a csereként beállt Doma és a fia­tal Balogh T. egymás után do­bálta a hárompontos kosarakat, miközben a remekül játszó ponterős Filipovics tartott (két­szer is) zsákoló-bemutatót. Az egészpályás letámadást alkal­mazó Nagykőrös egyre inkább felzárkózott, s a 27. percben 11 pontra (62-51) csökkent a kü­lönbség. Jellemző, hogy a má­sodik játékrész első nyolc per­cében több kosarat szereztek a vendégek, mint az egész első félidőben. Mindkét edző sokat cserélt, majd a játékrész közepe felé jöttek a kaposvári triplák — Farkas, Turcsán és Goszto­nyi is betalált a hárompontos vonal mögül a gyűrűbe —, és ismét megnyugtató lett a kü­lönbség. Közel 20 pontos tete­mes előnyéből a mérkőzés vé­gére is meg tudott őrizni nyolc pontot a hazai gárda, s így vé­gül magabiztosan nyerte az összecsapást. Erre is régen volt példa Ka­posváron kosármeccsen: vas­taps köszöntötte a játékosokat, akik hét vereség után megsze­rezték első győzelmüket. Ha egy hét múlva is az első félidő­ben látott harcos, lelkes és csu­paszív játékot nyújtja a csapat, akkor igenis lehet keresniva­lója a listavezető Albacomp- SZÜV ellen. Az viszont elgon­dolkodtató — és nem megen­gedhető —, hogy a második 20 percben több mint 60 pontot (!) kapott... A szombat esti találkozón Filipovics a egész mezőny leg­jobbjának bizonyult, szinte vé­gig hiba nélkül játszott, min­denhonnan betalált, s úr volt a saját palánkja alatt is. Rajta kí­vül még elsősorban Farkas és Turcsán játéka dicsérhető. A Nagykőrösi KE csapatában Pásztor, Ágh és Doma második félideji (ponterős) játéka érde­mel külön szót. Gellér Sándor: — Gratulá­lok a csapatomnak győzelmé­hez, és köszönöm a közönség támogatását. Ezúton szeretnék gratulálni a csapat és a magam nevében a Körmend játékosa­inak és remek mesterének csodálatos Európa Kupa-sze­replésükhöz. Velkey István: — Nem gon­doltam, hogy itt ma kikapunk. Nem volt szerencsénk, külö­nösen az első félidőben. Fenyő Gábor A kaposvári Tenter (fehér mezben) és a nagykőrösi Ko­­csergin csatája a palánk alatt fotó: török anett Fájó zakó Battai KE­­Balatel-VSS Siófok SC 81-71(38-30) Százhalombatta, sportcsarnok, 500 néző. V.: Forrai, Kovács. Balatel-VIS Siófok SC: Föl­­desi A. (15), Földesi Z. (5), Go­­dena (6), Bropkin (30/12), Horváth I. (3). Csere: Kertész (8), Kohán (4). Edző­ Tatár Ist­ván. A szombati mérkőzés előz­ménye: a Battai KE még nem szenvedett vereséget, s így jog­gal pályázik az első négy hely valamelyikére. Ugyanez a célja a siófoki csapatnak is, ám ők egyszer már kikaptak. Forró hangulatú mérkőzésre volt tehát kilátás, már csak azért is, mert a százhalombattai sportcsarnok fűtőberendezése elromlott, s így rendkívüli me­legben kellett lejátszani a talál­kozót. Az első félidőben jórészt a hazai csapat vezetett, a siófo­kiak csak egyszer, mégpedig a 12. percben tudtak egypontos előnyhöz jutni. Döntő volt, hogy több Balatel-játékos is formán kívül játszott. Ez a megállapítás az egész csapatra jellemző volt a második félidő első perceiben, hiszen ekkor a hazai gárda pillanatok alatt 17 pontos előnyre tett szert. To­vább nehezítette a vendég sió­fokiak helyzetét, hogy Godena kipontozódott. Szerencsére azonban egy kissé engedtek a „szorításból” a hazaiak, s Erop­kin vezérletével egyre jobban megközelítette ellenfelét a Ba­latel. Két perccel a mérkőzés vége előtt hat pont volt a haza­iak előnye, ám „csodára” nem volt képes a Siófok. A Balatel-VSS Siófok SC csapatából csak Eropkin játéka emelhető ki, míg a Battai KE legjobbja Szabó (22), Heinrich (19) és Puskás (18) voltak. (Fónai) TOTÓ 1. Ferencváros-Vasas CV 1-0 1 2. III. kér. TVE-Csepel 5-3 1 3. Siófok-MTK FC 0-3 2 4. Bremen-Schalke 04 3-0 1 5. Karlsruhe-Leverkusen 1-1 X6. FC Köln-B. München 2-4 2 7. Rostock-VfB Stuttgart 2-2 x8. Bologna-Sampdoria 2-1 1 9. Cagliari-AC Parma 0-1 2 10. Fiorentina-Lazio 0-0 x 11. Napoli-Udinese 1-1 X 12. Perugia-Atalanta 3-1 1 13. Reggiana-Verona 2-2 x A pluszmérkőzés: 14. Vicenza-Juventus 2-1 1 RÖPLABDA NB I Kaposvári Női RC-Nyíregy­­házi Hansa-Plastik Sportula 1-3 (12, -7, -4, -10) Kaposvár, városi sportcsarnok, 100 néző. V.: Pelikán, Karádi. Kaposvári Női RC: Geiger, Magyarné, Tuba, Vukov, Herc­­zeg, Gelle. Csere: Szavvateje, Meló, Ékes Eszter. Edző: Si­monná Kutas Zita. Nyíregyházi Hansa-Plastik Sportula: Botos, Gaál, Szabó M., Adorján, Lőrinczné, Er­­dősné. Csere: Dér. Edző: Sze­kér László. A játszmák alakulása. 1. játszma: 0-2, 1-2, 1-7 (!), 4-7, 4-8, 7-8, 7-12 (!), 15-12 (!!) — 17 perc. 2. játszma: 0-1, 1-1, 1-3, 3-3, 3-6, 4-7, 5-8, 6-8, 6-14 (!!), 7-15 — 17 perc. 3. játszma: 1-0, 1-7 (!!), 3-7, 3-13 (!!), 4-13, 4-15 — 12 perc. 4. játszma: 1-0, 1-1, 3-1, 3-4,­­4-4, 4-8 (!), 5-8, 5-12 (!), 10-12 (!), 10-15 — 20 perc. A vendég nyírségiek kezd­tek jobban: eredményesen és ponto(ka)t érően fejezték be a támadásaikat. A szett közepén sikerült egyetlen pontnyira (7-8) felzárkóznia a hazaiak­nak, majd ismét elhúzott a Nyíregyháza (7-12). Ekkor állt újra talpra a kaposvári gárda, és remek játékkal zsinórban nyolc pontot szerezve hozta a nyitójátszmát. A folytatásban aztán sajnos alaposan megváltozott a játék képe. A második játékrészben csak a szett közepéig tudta tar­tani a lépést ellenfelével a ka­posvári gárda (6-8). Ezután elhúzott a Nyíregyháza, és egyenlített. Közben pályára lépett a kaposvári együttes Ukrajnából igazolt új játé­kosa, Szavvateje is. A harma­dik játszmában is a vendég nyírségiek játszottak nagy fö­lényben, akik ekkor mindös­­­sze csak négy pontot engedé­lyeztek kaposvári ellenfelük­nek. Úgy tűnt, hogy a negyedik játékrészt is simán nyerik a vendégek, hiszen mindjobban növelték az előnyüket, s már 12-5-re vezettek. A hazaiak azonban ekkor összekapták magukat, és nagy hajrát nyi­tottak. A vendég nyíregyházi csapat mesterének rövid idő alatt kétszer is időt kellett kérnie, hogy rendezze a soro­kat. A „fejmosásnak” végül aztán meglett az eredménye, s így győzött az újonc Nyíregy­házi Hansa-Plastik Sportula. A várakozásnak megfele­lően nagy küzdelmet, 66 per­cen át tartó négyjátszmás csa­tát hozott a rangadó. A Ka­posvári Női RC csapata el­szenvedte első vereségét a bajnokságban, míg a Nyír­egyháza három forduló után is őrzi veretlenségét. A vendé­gek legjobbjai Erdősné, Lő­rinczné, Botos és Szabó M. voltak, míg a hazaiaknál ezút­tal nem akadt senki, aki csa­pata húzóembere tudott volna lenni. Fenyő Gábor Vereség a rangadón Geiger ütése vágódik vissza a vendég nyíregyházi csapat kettős sáncáról fotó: Kovács Tibor