Somogyi Hírlap, 1997. június (8. évfolyam, 126-150. szám)

1997-06-23 / 144. szám

1997. június 23., hétfő LABDARÚGÓ NB III — DRÁVA CSOPORT Nyert a Kaposfü­red Kaposfüredi Vállalkozók SC-Pécsi Postás 2-0 (1-0) Kaposvár, Textiles-sportte­lep, 250 néző. V.: Maraszin. Kaposfüredi Vállalkozók SC: Tánczos — Fazekas (Szőts), Gál, Lóki, Károlyi — Harsányi, Szuh, Brunczvig, Szilágyi — Jäger, Szentgróti. Edző: Petrák Viktor. Pécsi Postás: Horváth — Éles, Mosonyi, Soós, Gyurkity — Berta, Ritter, Jordanov (dr. Gelencsér), Stem (Botári) — Kovács, Rózsahegyi. Edző: Csordás István. Gólszerzők: Jäger 2 (a 30. percben 10 méteres lövésből és a 87. percben egyéni akció végén 13 méteres lövésből). Jó játékkal búcsúzott el kö­zönségétől a Kaposfüredi Vállalkozók SC csapata. A lá­tottak alapján az eredmény a vendég pécsiekre nézve hí­zelgő. Jók: Jäger (a mezőny leg­jobbja), Tánczos, Gál, Káro­lyi, Harsányi, Brunczvig, il­letve Mosonyi, Jordanov, Stern, Kovács. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfüredi Vállalkozók SC-Pécsi Postás 1-2 Kurucz János F­elsőszentmártoni SE-Marcali VSE 2-2 (0-1) Felsőszentmárton, 300 néző. V.: Beke. Felsőszentmárton: Szlovák — Óvári, Nagy Gy., Reith, Papp — Kiszely, Takács, Szi­­gecsán (Horváth), Pincehelyi — Lajics, Lakatos (Lőrincz). Edző: Amigya Pál. Marcali VSE: Dániel — Horváth N., Hetyei, Merkl — Prucsi, Hanusz, Bozsó, Ró­zsa, Becsei — Horváth G., Szántó (Papp G.). Edző: Fu­­­isz János. Gólszerzők: Takács (11-es­­ből), Pincehelyi, illetve Szántó, Horváth G. A hazai együttes gólhelyze­tei alapján közelebb állt a győzelemhez. Jók: Óvári, Kiszely, Lajcs, illetve Horváth N., Prucsi, Horváth G. Az ifjúsági mérkőzésen: Felsőszentmártoni SE-Mar­cali VSE 5-1 Móczán Zoltán Lapzártakor érkezett: Balatonlelle SE-Beremendi Építők SK 3-4 (1-0) További eredmények: Paksi SE-Györköny FC 2-3 Bonyhádi FC-Gerjeni Medosz 2-4 Szekszárdi UFC­­Dunaszentgyörgy 0-1 Pécsi VSK-Bátaszéki SE 2-2 Dunaszekcső-Komlói Bányász 0-4 Fejpárbaj a hazai sikerrel zárult Kaposfüredi Vállalko­zók SC-Pécsi Postás találkozón fotó: török anett * A végeredmény: 1. Komló 30 19 8 3 56-21 65 2. Györkönyi 30 17 10 3 76-26 58 3. D­györgy 30 16 10 4 58-29 58 4. Beremend 30 17 7 6 54-29 58 5. Balatonlelle 30 15 5 10 45-27 50 6. Pécsi Postás 30 10 12 8 41-38 42 7. Paksi SE 30 11 8 11 53-38 41 8. Szekszárd 30 10 9 11 52-42 39 9. Pécsi VSK 30 10 9 11 50-46 39 10. Szentmárton 30 10 8 12 33-41 38 11. Bonyhádi FC 30 9 5 16 27-57 32 12. Marcali VSE 30 8 7 15 49-65 31 13. Dunaszekcső 30 9 4 17 37-74 31 14. Bátaszéki SE 30 7 8 15 30-53 28 15. Gerjen 30 6 6 18 33-71 24 16. Kaposfü­red 30 5 6 19 27-64 21 A *-gal jelölt Györköny SE csapatától há­rom büntetőpont levonva. Esti meccs Balatonlellén A labdarúgó NB III Dráva csoportjában az utolsó forduló egyik rangadójának számító Balatonlelle SE-Beremendi Építők SK mérkőzés kis híján elmaradt. Információink sze­rint a vendég baranyaiak elfe­lejtették (?) magukkal vinni az igazolásaikat a Balaton-parti városba, ennek hiányában vi­szont nem kezdődhetett el a végső helyezések szempontjá­ból rendkívül fontos találkozó. A lelleiek a sportszerűség je­gyében megvárták, míg Bere­­mendről a csapat után hozták a fontos iratokat, így a találkozó csaknem kétórás késéssel, este hét óra körül kezdődhetett el. A mérkőzés azonban még aligha ért véget... (Orosz) SOMOGYI HÍRLAPSPORT MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A fordulatok fordulója Rákóczi-Kaposcukor FC II.­­Kaposmérő-Lábod 7-2 (4-1) Kaposmérő, 300 néző. V.: Cservölgyi I. Rákóczi-Kaposcukor FC II.­­Kaposmérő: Balajcza — Fo­dor, Prukner G., Huszár, Pruk­­ner L, Petrák (Schweier), Ta­kács Zs. (Petz), Juhász Á., Kiss, Tóth B. (Balázsics), Rajczi (Link). Edző: Prukner László. Lábod: Laki — Rálóczi, Kambdt, Nagy, Kercza, Fábián, Berta, Szabó, Mester, Bada­­csonyi, Kardos. Edző: Szabó József. Gólfesztivállal búcsúzott közönségétől a Rákóczi II. A hazaiak már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést, majd tetszés szerint érték el góljai­kat a végig sportszerűen küzdő lábodiak ellen. A játék képe alapján ebben az arányban is megérdemelten nyert a jól ját­szó házigazda. Gólszerzők: Rajczi 3, Juhász Á, Takács Zs., Prukner L., Prukner L., il­letve Mester, Laki. Jók: Rajczi, Huszár, Prukner G., Fodor, illetve Mester. Az ifjúsági mérkőzésen: Rákóczi-Kaposcukor FC II.­Kaposmérő-Lábod 2-0 Szabó Gábor Balatonszárszó-Fonyód 6-3 (0-3) Balatonszárszó, 150 néző, V.: Tamás. Az első félidőben a vendég Fonyód meglepte a hazai együttest, és három gólos előnyre tett szert. A második játékrészben viszont a szárszó­­iak remek játékkal a „hatodik” sebességbe kapcsoltak, a hat gólon kívül még sok helyzetet is kihagytak, s végül magabiz­tos győzelmet arattak. Kiál­lítva: Borbély (Fonyód) a 65. percben a gólba tartó labdát kézzel kiütötte. Gólszerzők: Kocsis (11-esből), Végh, Túri 2 (egyet tizenegyesből), Si­­mity, Zare, illetve Teplán, Tóth 2. Jók: Kocsis, Ludézer, Túri, Simity, László, Zare, il­letve Csonka, Berentz, Palko­­vics. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszárszó-Fonyód 1—4 Sarang Sándor J­uta-Balatonföld­vár 0-4 (0-1) Juta, 150 néző, V.: Pecsét. Jó iramú mérkőzésen az első játékrészben a vendégek sze­reztek vezetést. A második fél­idő első tíz percében a jutaiak kapufát lőttek és tizenegyest hibáztak. Pammer kiállítása után már nem volt kétséges a földvári győzelem. Kiállítva: Pammer (Juta) az 58. percben a második sárga lap után. Gól­szerzők Szilágyi 2, Béres 2. Jók: Pintér, Parragh A., Szu­­nyogh, illetve Gyenes, Májer, Andrasics, Szilágyi, Bogdán. Az ifjúsági mérkőzésen: Juta-Balatonföldvár 1-3 Szabó Tibor Szulok-Balatonboglár 4-0 (2-0), a 75. percben félbeszakadt Szülök, 200 néző. V.: Haran­gozó. A szuloki csapat jó játékkal búcsúzott közönségétől. A na­gyobb arányú vereségtől az mentette meg a vendégeket, hogy a játékvezető a 75. perc­ben véget vetett a mérkőzés­nek. A vendégek 2-es számú játékosát a bíró megsértése miatt kiállították. A piros lap felmutatása után a játékos le­köpte a játékvezetőt, amiért Harangozó lefújta a találkozót. Kiállítva: Boda Gy. (Balaton­­boglár) a 75. percben. Gól­szerzők: Gömöri, Kemény, Kánya, Sütő Z. Jók: Szőke, Sütő Cs., Korán, illetve senki. Az ifjúsági mérkőzésen: Szulok-Balatonboglár 2-5 Hengerics József Somogy­tarnóca-Lengyeltóti 4-0 (1-0) Somogytarnóca, 100 néző, V.: Král. A hazai csapat időnkénti jó játékával meglepte a fáradtnak tűnő Lengyeltótit. Kiállítva: Héder (Lengyeltóti) a 87. percben a második sárga lap után. Gólszerzők: Bencsik, Gyaraki, Szilágyi 2. Jók: Ig­­ricz, Kovács, Gyaraki, Szilá­gyi, illetve Schmida B., Peru­­sza, Bolykovszki. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogytarnóca-Lengyeltóti 2-6 Kovács József King­a-Ford-Gazdász-Babodplast 3-4 (3-0) Kaposvár, Gazdász-pálya, 50 néző, V.: Juhász. Három gólos vezetést köve­tően a szünet után teljesen visszaesett a Gazdász játéka, amit a babodiak kihasználtak. Gólszerzők: Gulyás P., Fe­­rencz (11-esből), Hochecker, illetve Czener 2, Horváth Á. 2. Jók: a hazai csapatból senki, illetve Majzlinger, Czener, Horváth, Pócza Kálmán Balatonkeresztúr-Balaton­­máriafürdő-Nagy­berki 1-2 (0-0) Balatonkeresztúr, 200 néző, V.: Nemes. A tét nélküli mérkőzésen a két gyenge csapat találkozóján a helyzeteit jobban kihasználó Nagyberki győzött. Gólszer­zők: Pernecz, illetve Kovács, Nagy. Jók: Horváth L., Per­­necz, illetve Kovács. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonkeresztúr-Nagyberki 1-3 Szabó Zoltán Kőröshegy-Barcs 1-7 (0-3) Kőröshegy, 200 néző, V.: Tukszár. A barcsiak győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Gól­szerzők: Samu P., illetve Tóth Cs. 2, Pókos, Teszárik, Pam­mer, Nagy P., Hang (11-es­ből). Jók: Fonyódi, illetve Bolhói, Somogyi, Rózsavöl­gyi­ Az ifjúsági mérkőzésen: Kőröshegy-Barcs 0-9 Petrus László Nagyatád-Csurgó 10-2 (2-0) Nagyatád, 300 néző. V.: Bóna. A nagyatádiak gólzáporos mérkőzéssel zárták a bajnok­ságot. Kiállítva: Bolla (Csurgó) a 75. percben a má­sodik sárga lap után. Gólszer­zők: Andricz 3, Csalos 2, Szabó, Szigeti, Vékony, Ka­­pronczai, Hajmási, illetve Szűcs, Tóth. Jók: Kolonyi, Szigeti, Andricz, Csalos, il­letve Szűcs, Levi. Az ifjúsági mérkőzésem: , Nagyatád-Csurgó 5-2 Kereszthegyi István A bajnokság állása: A félbeszakadt Szulok-Balatonboglár mérkőzés eredménye nem szerepel a ta­bellában. 1. Barcs 34 2. B.földvár 34 3. Nagyatád 34 4.Fonyód 34 5. K. Gazdász 34 6. B.Keresztúr 34 7. Juta 34 8. B.szárszó 34 9. Babodplast 34 10. Nagyberki 34 11.BKFC II. 34 12. S­zaróca 34 13. Szülök 33 14. Lengyeltóti 34 15. Csurgó 34 16. B.boglár 33 17. Lábod 34 18. Kőröshegy 34 29 2 3 111- 23 89 26 5 3 106- 19 83 25 4 5 126- 28 79 20 4 10 66- 49 64 15 3 16 65- 61 48 15 2 17 56- 58 47 14 5 15 43- 50 47 14 5 15 60- 85 47 14 4 16 61- 67 46 14 3 17 49- 67 45 13 5 16 59- 53 44 13 4 17 49- 60 43 10 7 16 49- 73 37 11 4 19 42- 80 37 10 5 19 44- 80 35 7 8 9 16 45- 68 33 6 21 58-119 27 6 5 23 53-102 20 Balaton Szupermaraton '97 A legyőzhetetlen Bogár Tegnap befejeződött a 210 kilométer össztávú Balaton Szupermaraton, amelyet biztosan nyert a békéscsabai Bogár János. Szombaton a legnehezebbnek tartott szakasszal, a Keszt­­hely-Balatonfüred közti 75 ki­lométeres etappal folytatódott a Balaton Szupermaraton. Az Európa egyik legjobb hosszú­távfutójaként számon tartott békéscsabai Bogár János ma­gabiztosan nyert, s behozhatat­­lannak tűnő előnyre tett szert a harmadik, utolsó napra. Vasárnap aztán rekkenő hő­ségben, igazi kánikulai forró­a­ságban kellett a résztvevőknek hátralévő Balatonfü­red-Keszthely közti 55 kilomé­teres távot „legyűrniük”. Nem történt meglepetés: Bogár fölé­nyesen diadalmaskodott. A nagy forróságra egyébként mi sem jellemző jobban, mint hogy Frank Tibor, a Szahara­­sivatagfutást is megjárt sport­ember Balatonalmádinál fel­adta a küzdelmet. Ahogy mondta: a Balatonnál nehezebb futni, mint a Szaharában... A második szakasz vég­eredménye (Keszthely-Bala­­tonfüred, 75 kilométer). Egyéni verseny: 1. Bogár János (Békéscsabai Előre SC) 5:09:08 óra, 2. Molnár Mihály (Esztétika) 5,23:20 óra, 3. Sike Gábor (Egri Szuperinfó SC) 5,24:14. A harmadik szakasz vég­eredménye (Balatonfü­­red-Keszthely, 55 kilométer). Egyéni verseny: 1. Bogár János (Békéscsabai Előre SC) 3,38:13 óra, 2. Sike Gábor (Egri Szuperinfó SC) 3,45:38 óra és Molnár Mihály (Eszté­tika) 3,45:38 óra. Az összetett verseny vég­eredménye. Egyéni verseny: 1. Bogár János (Békéscsabai Előre SC) 13,50:06 óra, 2. Molnár Mi­hály (Esztétika) 14,35:50 óra, 3. Sike Gábor (Egri Szupe­rinfó SC) 14,38:50 óra. Váltó verseny: 1. Puskás Söröző 15,30:37 óra, 2. Flyers 15:44:27 óra, 3. HBO 15:57:17 óra. 9 Johnson edzi Maradonát Diego Maradona argentin labdarúgó erőnléti edző­nek kérte fel a dopping­vétségek miatt élete végéig eltiltott kanadai atlétát, Ben Johnsont. A nem mindennapi pároshoz nem mindennapi fizetség is pá­rosul: Johnson napi ezer dollárt kap Maradonától. — Újra a világ legjobbja akarok lenni — mondta a labdarúgást immár sokad­­jára újrakezdő dél-amerikai sztár az első közös edzés után. — Ben a világ leg­gyorsabb embere, és rop­pant erős is. A 36 éves labdarúgó-vi­lágbajnokot korábban két­szer is doppingvétségen ér­ték. Az atléta segítségével próbálja újra „utolérni” ma­gát fizikailag, hogy júliustól már a Boca Juniorsban sze­repelhessen. A nála egy év­vel fiatalabb kanadai sprin­ter szintén kétszer akadt fenn a doppingrostán, ő élete végéig szóló eltiltást kapott a Nemzetközi Ama­tőr Atlétikai Szövetségtől (IAAF). Johnson ennek el­lenére nem adta fel; bírósági úton kísérli meg, hogy az IAAF visszavonja korábbi ítéletét. * * * Négy méter magas szobrot mintáztak meg George Weah libériai labdarúgóról. A műalkotás leleplezésénél mintegy 20 ezer ember volt jelen Libéria fővárosában, Monroviában. — Óriási él­ményben volt részem, telje­sen meghatódtam — nyilat­kozta az AC Milan csatára az ünnepség után. George Weah elsősorban sok karitatív szereplése mi­att érdemelte ki a szobrot. Weah a UNICEF sport­nagykövete, az AIDS-beteg, valamint a különféle hábo­rúkban szenvedő gyerekek megsegítéséért fáradozik. TOTO 1. Öster-Vasas DH 1-4 2 2. D. Minszk-Heerenveen 1-0 1 3. Dragovoljac-Bastia 0-1 2 4. Ardi-Antwerp 0-1 2 5. Petah Tikva-FC Köln 1-3 2 6. S. Liége-Aarau 0-0 x 7. Panahaski-Stabaek 1-1 X 8. Leiftar-Hamburg 1-2 2 9. Kongsvinger-Lommel 1-1 X 10. Hajduk Rodic-Halmstad 0-1 2 11. Zilina-Austria Wien 3-1 1 12. Bistrita—Montpellier 1-2 2 13. Groningen-Cukaricki 1-0 1 A pluszmérkőzés: 14. Ried—Iraklis 3-1 1 Második lett Somogy A hétvégén rendezték meg Olaszországban, Trevisóban immár hatodik alkalommal az Alpok-Adria nemzetközi birkózóversenyt, amelyen a somogyi csapat az előkelő második helyet szerezte meg. A kétnapos rangos viadalon hat ország birkózói léptek sző­nyegre, s a horvátok és a szlo­vénok a nemzeti válogatottjuk­kal indultak. A csapatversenyt a horvátok nyerték, mögöttük a Kaposvári Sportiskola verseny­zőire épülő Somogy megye vá­logatottja lett a második. (A hét kaposvári birkózó mellett tagja volt a csapatnak az a marcali Bozsóki János, aki már évek óta a fővárosban a Vasasban birkó­zik.) Az egyéni versenyben hat érem jutott a somogyi résztve­vőknek: az 50 kg-osok mező­nyében Tárczi Márk a második, Búzási Árpád az ötödik, az 57 kg-osok között Bódis Balázs az első, Móricz Miklós a harmadik, a 61 kg-os súlycsoportban Bo­zsóki János a második, Turczi Lóránt a harmadik, a 66 kg-os Koleszár Gábor az első, a 83 kg-os Rónai Norbert pedig a negyedik lett. Az aranyérmes Koleszár Gábort — aki mind a négy ellenfelét magabiztosan verte — különdíjjal is jutalmaz­ták a rendezők. A csapatversenyben elért második hely értékét növeli, hogy két kiváló kaposvári kor­­osztályos válogatott birkózó is kihagyta az olaszországi ver­senyt. Herczeg Attila és a kadett világbajnokságra készülő Vajda János ezúttal inkább pi­hent.