Somogyi Hírlap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-21 / Vasárnap Reggel, 16. szám

2002. ÁPRILIS 21. Menetel a Siófok Rákóczi FC-NABI­­Industrie Marcali 1-0 (1-0) A megyei rangadón a Rákóczi FC NABI hazai pályán 1-0 arányú győ­zelmet aratott, míg a Siófok a Pécs otthonában tudott győzni. Az első percekben a marcaliak veszé­lyeztettek, majd a hazaiak percei kö­vetkeztek, ám a remek napot kifogó Horváth Gábor kapus lehúzta a rolót. Csak a 49. percben volt tehetetlen, amikor Tóth B. lövése lepattant egy védőről és Angelovski hat méterről a jobb sarokba helyezte a labdát 1-0. (Bár a marcali edző közelében áll­tunk, mi nem észleltük az általa em­lített szabálytalanságot. Csak a tévé­ismétlés döntheti el, igaza volt-e Menczelesnek­. Szünet után a beállt Nagypál révén aktívabb lett a Rákó­czi, de a marcali hálóőr továbbra is re­mekelt. A tíz főre fogyatkozott, ám el­szántan és önfeláldozóan játszó el­lenfélnek a szervezett védelmét a ha­zaiak többször már nem tudták fel­törni, így kénytelenek voltak megelé­gedni az egygólos győzelemmel. Kaposvár, így játszottak 1500 néző. Vezette: Solymosi, Horváth G., Szalai Zs.­ Rákóczi FC-NABI: Balajcza - Finta, Csík, Mező, Kónya-Tóth G., Ulrich, Máté, Tóth B. - Rajczi, Angelovski. Edző: Keszei Ferenc. Industrie Marcali: Horváth G. - Soós, Sallai, Nokta, Kóczián - Kovácsevics, Lassú, Dárdai, Kozarek - Jéger, Piri. Edző: Menczeles Iván. Csere: Ulrich helyett Nagypál (46. p.), Tóth G. helyett Madar (80. p.), Angelovski helyett Marcsek (85. p.), Dárdai helyett Maximics (88. p.). Sárga lap: Kozarek (11. p.), Dárdai (13. p.), Finta (29. p. ), Tóth B. (36. p.), Kóczián (62. p.), Jéger (62. p.). Kiállítva: Piri Kónya megütéséért (69. p.). Jók: Csík, Mező, Máté, Tóth B. Nagypál, illetve Horváth G. (a me­zőny legjobbja), Sallai, Nokta, Kovácsevics. Keszei Ferenc: Mély talajon, ke­mény ellenfél ellen nehéz, de megér­demelt győzelem. Menczeles Iván: Nem érdemeltünk Pécsi MFC-Siófok FC 1-2 (1-1) A hét közben edzőt cserélt pécsiek kezd­tek lendületesebben. A 12. percben Kul­csár balról csavart a kapu elé, s a felugró Horváth S. a bal felső sarokba fejelt (1-0). A 35. percben Schultz a balösszekötő helyén feltűnő Usvathoz gurított, aki lefordult őrző­jéről és 12 méterről úgy lőtt a jobb al­só sarokba, hogy a labda egyik hazai védőn is megpattant (1-1). Pihenő után a Siófok kapujához szorította a Pécset. Az 54. percben egy tetszetős Dulcea - Rob akció végén, utóbbi 15 m­éteres lapos lövését Sólyom kapus nagy bravúrral csípte el. Állandósult a siófoki mezőfölény, ám ezúttal a szo­kásosnál jóval több hibával futballoz­tak a vendégek. Ahogy a tavasszal megszokhattuk, a meccs végére megint erőnléti fölénybe került Csonk János együttese, és sikerült „begyötörni” a győztes gólt is. A 81. percben Dulcea és Szabó Cs. keverte meg a vendégek védelmét, s utóbbi 15 méterről laposan kilőtte a jobb al­só sarkot (1-2). A 91 percben balolda­li beadást követően Dulcea ütközött Sólyom kapussal, ezután Világi előbb a sárga, majd a piros lapot mutatta föl neki, így játszottak Pécs, 800 néző. Vezette: Világi (Kispál, Makk) PMFC: Sólyom - Halász, Tomka, Szekeres - Sípos, Berdó, Horváth S., Kulcsár, Gaál M. - Sitku, Horváth Gy. Edző: Nagy Tamás. Siófok: Csernyánszki - Pálfi, Ko­vács P., László A.,­­ Usvat, Grósz, Schultz, Schwarcz, Gaál L.,­­ Rob, Dulcea. Edző: Csonk János. Csere: Usvat helyett Fodor a 62., Horváth S. helyett Lantos a 63., Berdó helyett Balázs és Rob helyett Szabó Cs. 72., Gaál M. helyett Kutas a 80., Schultz helyett Hosnyánszki a 87. percben. Sárga lap: Horváth Gy. a 36., Pálfi a 60., Schultz a 70., Balázs a 73., Dulcea a 81., Kovács P. a 88. percben. Kiállítva: Dulcea a 91. percben. Jók: Sólyom, Halász, illetve Kovács P., Grósz és Schwarcz. Nagy Tamás: - Két elkerülhető gólt kaptunk. A csapat hozzáállása, aka­rása példamutató volt. Csonk János: — Nagy energiákat kellett mozgósítanunk az egyenlítés, majd a győztes gól érdekében. A vé­gére erőnléti fölénybe kerültünk. Fónai Imre vereséget. Jól küz­döttünk, de az egy­oldalú játékvezetés büntetőtől fosztott meg minket, a gólt pedig les és kezezés előzte meg. Jutasi Róbert A marcali kapus bravúrosan védett fotó: láng ládsír ÉPÍTŐANYAG VÁSÁR MJMDKM írírÖMTM JET 1' * lO-­tt Q- 3 dlső vásártóilkilé^^GHOSEMBÍTVa április 30-ig Budai Kft ÉPÍTŐANYAG ÁRUHÁZ Siófok-Ipartelep,Bajcsy-Zs. u. 203/A. T/f:84/313-345, 310-498 ___________Nyitva: H-j*; 7.00-17-OC, Saco«: 8.00-13.00__________ Vén Utalót föMtőyfel ! Kaposvár, Honvéd u.­Dam­anich u. sarokrÖjt ; (üvegkupola) • Telefon: 821313-006 > . Április 2­1., vasárnap­­ Családi ebéd ajándék üdítővel! \nm7nzmmmnmzzzxzzzjzmzz2zixaz. INGATLAN 8 KAPOSVÁRON a Búzavirág garázsvárosban dupla garázs eladó. Tel.: 06-70-332-3130. •71125* BALATONLELLÉN forgalmas helyen 10 m­-es üz­lethelység KIADÓ. (Y-nál) Tel.: 85/454-777. •66629’ Ketskés K. Endrére emlékeznek A sérültekért is hajtottak Tegnap a dr. Csík Ferenc uszodában Ketskés K. Endre emléktáblát avattak. Az ünnepély után rendezték meg immáron harmadik al­kalommal a kétnapos Ketskés K. Endre nemzetközi úszó emlék­­versenyt. A viadalon tizenkilenc magyar és három külföldi egye­sület száznyolcvan indulója vesz részt. A legfiatalabb úszó hu­szonöt, a legidősebb pedig nyolcvanöt éves. A tegnapi napon tíz szám tizenhárom kategóriájában, míg ma nyolc szám szintén ti­zenhárom kategóriájában avatnak győzteseket. Molnár Klíma-Vili KKK-Atomerőmű SE 87-72 (27-19,21-20,21-19,21-19,18-14) ismét legyőzte a paksi Atomerőmű SE gárdáját az EnterNet-Internet Férfi Ko­sárlabda Liga középszakaszában teg­nap este a városi sportcsarnokban pá­lyára lépő Klíma-Vili Kaposvári KK együttese. A találkozó előtt egy órával a terembe lé­pő Földi Sándor bizony volt már jobb kedvű is. A bosszús meccsvárás oka pe­dig Dzunics sérülése volt, hiszen a talpát és a lábujjait fájlaló bedobó ki kellett, hogy hagyja a találkozót. Ehhez jött még a combizmát meghúzó Ivkovics, így pe­dig már érthetőbb volt a tréner rossz han­gulata. A csarnokot zsúfolásig töltő szur­kolók fergeteges hangulatban üdvözölték csapatukat. A hazaiaknál Szőke kapott helyet a kezdőcsapatban, rá várt a feladat, hogy az ellenfélnél semlegesítse Davist. A szokásos formula szerint alakultak az el­ső percek. Bukva már a feldobásnál el­ütötte a labdát, amit Simon váltott pon­tokra. Az Ivkovics, Bukva centerpáros re­mek megmozdulása után már 6-3 volt az eredmény, ám a labdát lopó Mészáros Z. és Davis gyorsan fordított. A negyedik percben Ivkovics megmozdulását szán­dékos szabálytalanságnak minősítette dr. Vígh, így Sitku büntetői után félpályáról jöhetett az Atom. Czigler szerelte szépen Ivkovicsot, de az ellenakciónál eladta a labdát. Simon gyönyörűen csapta be Da­vist, a csereként érkező Brown pedig azonnal kosárral mutatkozott be. Fodor Péter kért időt, mert 18-13-ra lódult meg a Klíma-Vili, de hiába, mert Brown és Buk­va újra bevették az atomos gyűrűt. Sitku faragta a vendégek hátrányát, de hála Bencze triplájának 27-19-el zárta a negye­det a Klíma. A folytatásban Sitku zsákolt, majd faultolt és már pihenhetett is. Brown száguldott végig a pályán kialakít­va a tízes különbséget. Négy kisemberre tért át Földi edző, hiszen Bukva helyett jött Bencze. Óriási iramban játszottak a csapatok, ezért a fáradó Ivkovicsot is cse­rélni kellett néhány percre. Visszaállt a ré­gi szerkezet, de jól védekezett a vendég­csapat, ezért csak ritkán végződtek kosár­ral a hazai akciók. Az egyenlítést Simon büntetői akadályozták meg. Bukva és Fo­dor G. rontott a labdára. Az ütközés után szabálytalanságot reklamáló, és Kékesi já­tékvezetőre támadó Fodor G-t kiállítás he­lyett csak egy technikai hibával illették. Ez súlyos tévedés volt. A szünet után Czigler hagyta ki az el­ső helyzetet, Davis azonban büntetőről már nem hibázott. Ivkovics elhamarko­dott hárompontos kísérlete célt tévesztett ugyan, de Bukva javított, Brown pedig parádés indulócsellel csapta be Mészá­ros Z­t., aki a kipontozódás szélére ke­rült. Védekezésben is kiválóan teljesített a kaposváriak amerikaija, csattanós vá­laszt adva az eddig benne kétkedőknek. A 26. percben Sitku pontozódott ki Bukváról, ezzel pedig érzékeny veszte­ség érte a paksiakat. Majd tucatnyi volt a somogyi előny a zárószakasz előtt, amit tovább hizlalt, egy Ivkovics dupla. Brownnal szemben nem volt ellenszere a vendégeknek. A légiós rendkívül biztos helyzetkihasználással gyarapította pont­jait és Bukva sem tudott hibázni. Szőke és Simon is beköszönt, így már a 20-at ostromolta a különbség, így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 1600 né­ző. Vezette: dr. Vígh, Kékesi. Klíma-Vili Kaposvári KK: Simon (14), Szőke (7/3), Bencze (11/9), Ivkovics (21), Bukva (18). Csere: Brown (15), Filipovics (1), Varga R. (-). Vezetőedző: Földi Sándor. Atomerőmű SE: Mészáros Z. (6), Da­vis (21/9), Fodor G. (16), Sitku (9), Czigler (9). Csere: Jurgilas (1), Fodor M. (3), Érsek (2), Rajkó (2). Vezetőedző: Fo­dor Péter. Edző: Hirt Attila. Kipontozódott: Sitku (a 26. percben). Jók: Bukva, Ivkovics, Brown, Simon, Szőke, illetve, Davis, Czigler, Fodor G. Földi Sándor: - Megbeszéltük a fiúk­kal, hogy a sérültekért is hajtani fognak. Nagyon fegyelmezetten védekeztünk és támadtunk, ez eredményezte ezt az oly fontos győzelmet. Köszönöm a közön­ségnek, hogy fantasztikus hangulatot te­remtettek. Fodor Péter: - Amikor volt esélyünk felzárkózni, akkor nem tudtunk élni ve­le. A második félidőben már nem tud­tunk újítani. Kun Zoltán Ivkovics (labdával) 21 pontig jutott -----------VASÁRNAPI-------------tTiwrilW­, Az Axel Springer Ma-Somogyi Hírlap H| Felelős vezető: az ügyve­zető igazgató. Főszer­kesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és ki­­adóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj: 2002-ben 1 hónapra 325 forint. Megvásárolha­tó: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: Faludy Miklós. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató.­­ ISSN 1419-0176 SPORT m RÖPLABDA NB I A jobb sáncok döntöttek BITT Kaposvári Női RC­­Angyalföldi DRC 3-0 (21, 22, 18) . Az ellenfél csapatában a több évig Kaposváron ját­szó Witz Viktóriát a liberó posztra jelölte edzője, ám az első percekben még nem kapott szerepet. A ha­zaiaknál a sérüléséből felépült Véber második alka­lommal léphetett pályára. Az első játékrészben fel­­is váltva szerezték pontjaikat a csapatok, és rendre ki­­s egyenlítették egymás egy-két pontos előnyét. A fő­városiak elsősorban Grózer ütőerejét próbálták ka­matoztatni, míg a somogyiaknál Faludy és Halász támadta az ellenfél állásait. A szett végjátékában hi­ába kért időt két alkalommal is Polányi edző az an­gyalföldieknek, Véber ásznyitásával játszmalabdá­hoz ért a BITT. Az utolsó pont Bonczos antennát ért 1 ütése után lett a kaposváriaké. A folytatásban még­­ lendületesebben röplabdázott a hazai csapat, amely­­ már 11-4-re is vezetett. Gellé vonal melletti egykezes mentése után remek blokkok következtek, így 16-10-ig meneteltek Halászék. A biztos vezetés tu­datában kissé könnyelművé vált a BITT játéka, a romló nyitásfogadások miatt 17-16-ra zárkózott az Angyalföld. Az időkérés után Szíj előbb beütött egy labdát szélről, majd Halász középről bombázott és a hazaiak már 2-0-ra vezettek. Androsics erőteljes nyitásai vezették be a harmadik játékot, és a csere­ként érkező Gubek is eredményesen röplabdázott. Az ellenfél edzője 6-1-nél állította meg a játékot, de a kiválóan ütő és pontosan nyitó Halász ellen nem volt orvosság. A hálónál legtöbbször Faludy tartóz­tatta fel az angyalföldi támadásokat, ám az ismét pontatlanabbá váló nyitásfogadás miatt 15-15-nél­­ egyenlíthettek Juhászék. A szett végéig ismét négy­pontos előnyt szerzett a figyelmesebben és fegyel­mezetten röplabdázó BITT, amely 24-17-nél jutott a mérkőzéslabdához. A győzelmet jelentő pontot pe­­­­dig egy remek blokk jelentette, így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Prukner, Kisházi. BITT Kaposvári Női RC: Szíj, Androsics, Halász, I Gellé, Véber, Faludy. Csere: Ács-Jebektor (liberó),­­ Gubek. Edző: Biki Mária. Angyalföldi DRC: Kiss B., Bonczos, Schlachta,­­ Grózer, Hoboth, Juhász. Csere: Witz (liberó), Mé­­száros, Resli Edző: Polányi László. Jók: Halász, Faludy, Gellé 5-íj_ illetve Grózer, Witz, Kun Zoltán Bravúr idegenben Szolnoki Titász - TvC Kaposvár 2-3 (-23, -21, 21,19, -12) Idegenbeli győzelemmel folytatta szereplését a röplab­da NB I rájátszásában a Nafa RC Kaposvár együttese a Szolnoki Titász ellen. A mérkőzésről Nyári Tivadart, a Nafa RC Kaposvár szakosztály-elnökét kérdeztük. - Az első és a második játszmában, nagy küzdelemben, de magabiztosan diadalmaskodott a Nafa. A harmadik szettben is végig vezettünk, aztán elkezdtünk kapkod­ni, amit a szolnokiak kihasználtak, így szépíteni tud­tak - tette hozzá a szakosztály­ elnök. A negyedik játék­­­­rész ismét kiélezett küzdelmet hozott, egy-két vitatha­­­­tott játékvezetői ítélet megzavarta a kaposváriakat, és a­­ hazaiak kiegyenlítettek. A rövidítésben ugyan rosszul­­ kezdtünk - 6-2-re elhúztak a hazaiak -, de Jezek­ Tibor­­ időkérése után tanítványai egymást múlták felül, ami­nek vendéggyőzelem lett a jutalma, így játszottak . Szolnok, 100 néző. V.: Ratkóczi, Szabadi. Szolnoki Titász: Szegedi, Juhász, Tóth, Gulyás, Melicher, Surányi. Csere: Illés (liberó), Pénzes.­­ Edző: Surányi Márton. Nasa RC Kaposvár: Farkas L.­­., Tóth T., Nyári, Erdei. Porkoláb, Farkas L. II. Csere: Hegyi (liberó),­­ Jezeri. Játékosedző: Jezeri Tibor. Jók: Tóth, Gulyás, illetve a vendég csapatban mindenki kiemelkedő teljesítményt nyújtott. LABDARÚGÁS Somogyvári KSE-Tabi VSC 2-1 (0-1) Somogyvár, 150 néző. V.: Nemes N. Gólszerzők: Gyurákovics, Dergecz, illetve Györki. Jók: Gyurákovics, Dergecz, illetve Szukován, Györki. M­óring József Attila Petőfi SE Fonyód-Balatonkeresztúr-Balatonmáriafürdő SE 1-3 (0-2) Fonyód, 150 néző. V.: Juhász L. Gólszerzők: Horváth Cs., illetve Pernecz 2, Jakab. Jók: A hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesít­mény, illetve Pernecz, Mészáros, Bársony, Somogyi. Fodor István Satelit FC Somogytarnóca-Lengyeltóti Vill-Master­s 0-2 (0-0) Somogytarnóca, 50 néző. V.: Ferencz N. Gólszerzők: Kiss L. 2. Kiállítva: Igricz (Satelit FC­­Somogytarnóca) a 72. percben a második sárgalap után. Jók: A hazaiaknál nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Perusza, Borbély, Kiss, Sípos. K­elemen Géza Kaposújlak-Toponár 1-3 (0-0) Kaposújlak, 100 néző. V.: Král L. Gólszerzők: nagy, illetve Oláh, Kárpáti, Pál. Jók: Köplény, Fazekas, illetve Kereső, Kárpáti, Galambos, Szekeres József