Somogyi Hírlap, 2005. május (16. évfolyam, 101-125. szám)

2005-05-30 / 124. szám

10 A végjátékban három gólt kaptak a lengyeltótiak LABDARÚGÓ NB III Meddő támadójáték A labdarúgó NB III Dráva­­csoportjában a végjáték­ban maradt alul Mohácson az addig vezető Lengyeltó­ti, míg a Marcali otthon, a Balatonboglár pedig ide­genben ért el egy pontot. Marcali VSC-Beremend 0-0 Marcali, 150 néző. V.: Szommer (Tamás, Forrai). Marcali VSC: Tánczos - Borbély, Latyák, Károli, Kormos - Mixtal, Somogyi, Törtei, Körösi - Virág (Bek szünetben), Fenisz . Edző: Hanusz János. Beremend: Kovácsevics - Ta­más G., Macsi, Fürdős, Juhász - Telek, Halász, Valkai (Roczky 75. percben), Horváth T.­­ Elek (Tatai 83. percben), Polgári. Edző: Bíró Ferenc. A vendégek támadásai vezették be a találkozót, a 15 perc után kiegyenlített játékot láthattunk. A má­sodik félidőt végigtámadták a hazaiak, de a jól záró bere­­mendi védelem Kovácse­vics kapussal az élen mindent hárított. A nagy meleg ellenére kitűnő iramú és küzdelmes mérkő­zés eredménye mindkét fél számára elfogadható. Dombóvár- Balatonboglári SC 0-0 Dombóvár, 230 néző. V.: Harma­tos, (Nyúl, Trávecz) Dombóvár: Szabados - Várai, Nagy, Farkas, Kovács (Kőhalmi 72. percben) - Banai, Lassú (Szabadna 19. percben), Steiger - Pest, Kázmér, Fábián. Edző: Horváth Árpád. Balatonboglári SC: Balaton - Buzsáki, Hajmási, Kalász, Ola­jos - Csák, Takács, Vajna, Tár­noki - Osváth, Horváth. Edző: Mészáros József. A tétnek megfelelően óriási lelkesedéssel és nagyon okos játékkal megérdemelten szer­zett egy pontot a boglári csapat. Jók: Balaton, Buzsáki, Hajmási, Takács, illetve Pest, Fábián, Steiger, Pintér István Mohács-Lengyeltóti 4-2 (1-0) Mohács, 150 néző. V.: Stefik, (Tóth, Bányai) Mohács: Fischer G. - Dárdai, Knézics, Peterke, Domokos - Stang, Demeter (Fazekas 75. percben), Nagy E. - Scheppi, Schipp (Horváth 88. percben), Fischek (Bogos 80. percben). Edző: Nagy Ervin. Lengyeltóti: Kovács - Hársházi, Schmida, Szentes, Mezriczky - Hermán, Bertus (Bódis 85. perc­ben), Molnár Á, Garay (Szabó 70. percben) - Presich, Georgi (Varga 25. percben), Nagy Lajos.Edző: Közel állt a bravúrhoz Mo­hácson a Len­gyeltóti. A so­mogyi együt­tes a 84. per­cig 2-1-re vezetett. Ekkor érthetetlen mó­don szétesett a gárda játéka, amely ennek kö­szönhetően három elkerülhető gólt ka­pott. Gólszerzők: Scheppi (3), Fi­schek, il. Szen­tes, Schmida. Jók: Dárdai, Knézics, Schep­pi, illetve Schmida, Hermán, Molnár Á. nagy lajos További eredmények: Bajai LSE-Kozármisleny 3-0; Szek­szárdi UFC-Pécsi VSK 1-1; Nagyárpád SK-Bonyhádi VSC 4-3; Tamási SE-Bólyi SE 1-4. A Nagyatádi FC csapata szabadna­­ pos volt­A bajnokság állása: IVUSZA ISTVÁN 1. Boly SE 26 18 4 4 57-27 58 2. Dombóvári FC 26 15 4 7 39-25 49 3. Beremend 26 13 6 7 39-24 45 4. Nagyatád FC 26 12 6 8 44 - 26 42 5. Baja SE 26 11 6 9 45-43 39 6. Kozármisleny 26 12 3 11 36-37 39 7. Marcali VSE 26 10 7 9 37 - 37 37 8. Bonyh­ád 27 10 5 12 57-52 35 9. Mohács 26 10 4 12 42-39 34 10. Balatonboglár 26 9 7 10 34-41 34 11. Pécsi VSK 26 9 6 11 36 - 37 33 12. Nagyárpád SK 26 9 5 12 39-38 32 13. Tamási SE 26 8 8 10 28-39 32 14. Szekszárd 26 8 6 12 26-31 30 15. Lengyeltóti 27 1 5 21 25-88 8 Fenyő G. Az NB I-es junior­ bajnokság záró fordulójában: NABI Kaposvári Rákóczi FC­­Nyíregyházi Spartacus FC 2-6 (2-4) NABI Kaposvári Rákóczi FC: Galabár - Farkas N. (Kővári), Mező, Szili, Kollega - Horváth R (Hock), Szakály D., Hegedűs, Körösi A. (Halmos) - Kardos (Egre), Zsolnai (Gergulás). Edzők: Meksz Gyula, Richter Sándor. A sok tétmeccs miatt rende­sen elfáradt a nagy sorozat vé­gére a NABI Kaposvári Rákó­czi FC junior-alakulata, amelynek a két találatán Hor­váth R. és Hegedűs (képün­kön) osztozott. A hazai szezon­zárón a bajnoki tabellán előt­tük helyet foglaló Nyíregyházi Spartacus FC gárdájától kap­tak ki úgy, hogy a házigazda zöld-fehérek még 11-est is hi­báztak. Ezzel a Rákóczi a közép­mezőnyben, a 7-8. helyen zár­ta a bajnoki pontvadászatot.­­ Bár a szezonzáró nem egé­szen úgy ala­kult, ahogy szerettük vol­na, ettől függet­lenül köszönet jár a játékosok­nak és a csa­patnak az egész éves munkájá­ért - mondta amolyan zárszó­ként Meksz Gyula, a NABI Ka­posvári Rákóczi FC junior­együttesének az edzője. 1. Bologna-Sainpdoria 0-0 x 2. Fiorentina-Brescia 3-0 1 3. Intemazionale-Reggina O-Ox 4. Juventus-Cagliari 4-21 5. Lecce-AC Parma 3-3 x 6. Messina-Livomo 1-1 x 7. Palermo-Lazio 3-3 x 8. AS Roma-Chievo 0-0 x 9. Siena-Atalanta 2-11 10. Udinese-AC Milán 1-1 x 11. Ascoli-Pemgia 0-12 12. Ternana-Torino 1-1 x 13. Treviso-Empoli 0-12 A pluszmérközés: 14. Schalke 04-B. München 1-2 2 SPORTMAGAZIN A Balatonlelle nyerte a somogyi rangadót labdarúgó nb II Egygólos diadalt aratott a Barcs Soroksáron A Kaposvölgye VSC-t egy góllal verő Balatonlelle nyerte a labdarúgó NB II Hummel-csoportjában ren­dezett Somogy megyei rang­adót A Soroksáron vendé­geskedő barcsiak ugyan­csak egy találattal voltak jobbak a hazaiaknál. Balatonlelle SE­­Kaposvölgye Vállalkozók SC Nagyberki 1-0 (0-0) Balatonlelle, 350 néző. V.: Bog­nár (Goda, Huszár). Balatonlelle SE: Gyenes Wettorazzi, Kenéz, Himics, Papp­­ (Graszl N., 46. percben) - Földes, Búza, Varsányi,­­ Petronovics, Ta­kács A., Stupyk (Silimon 88. perc­ben). Edző: Kolovics Zoltán. Kaposvölgye Vállalkozók SC Nagyberki: Lajkó - Bencze (Ko­vács, 84. percben), Bozsó, Tamás, Kadarkúti - Tóth G., Batnovig (Gál 60. percben), Horváth /., Szabó M. - Farkas, (Galgóczi, 75. percben), Horváth Z. Edző: Horváth Lajos. Az első félidő 25. percéig a ha­zaiak játszottak fölényben és ve­szélyesebben, ezt követően ki­egyenlítődött a mérkőzés. A má­sodik játékrészben is a hazaiak támadtak többet, és Varsányi ré­vén a 72. percben vezetést sze­reztek. Ezzel megérdemelten tartották itthon a három pontot Gólszerző: Varsányi 72. perc­ben 5 méteres passzo­lók: Kenéz, Himics, Búza, Var­sányi, illetve Lajkó, Bozsó, Tóth. KENÉZ ISTVÁN Soroksár-Barcs SC 0-1 (0-0) Soroksár, 300 néző. V.: Tatai (Berki, Kerékgyártó). Soroksár: Kurucz - Kaszás, Cseri, Géczi, Takács A. - Tóth A., Chrobák V., Vincze (Papp Z., 57. percben) - Makovi, Nagy P., Bene. Edző: Elekes József. Barcs SC: Kuczkó - Koleszár, Matus, Pókos, Sági - Miskovics, Kolesánszki (Bakó, 71. percben), Fónai, Gyaraki (Kutyáncsányi, 58. percben) - Koller, Horváth P., (Csonka 86. percben). Edző: id. Dárdai Pál Eseménytelen első félidő után a 46. percben a vendég Barcs megszerezte a vezetést amely egyben a megérdemelt vendég­sikert is jelentette. Gólszerző: Koller (a 46. perc­ben, 8 méteres lövésből). Jók: Makovi, Nagy P., Bene, illetve Matus, Kuczkó, Misko­vics, Fónai. Sárga lap: Cseri buktatásért a 23. percben, ill. Sági akasztásért a 28. percben. mezei József További eredmények: Paksi SE-MEDOSZ Mezőfalva 5-0; Felcsút SE-Szentlőrinc 3-3; Komlói Bányász-Budafo­ki LC 5-0; Integrál DAC Győr- Veszprém LC Legea 4-2; Buda­kalászi MSE-Celldömölki VSE CELL Modul 1-2, Pénzügyőr SE-Gyirmót 1-2. A bajnokság állása Mindössze egyetlen gól döntötte el a labdarúgó NB II somogyi rangadóját a győztes Balatonlelle javára 1. Felcsút SE 28 18 6 4 63-31 60 2. Paksi SE 28 15 7 6 47-21 52 3 DAC Győr 28 16 3 9 55-37 51 4. Celldömölk 28 14 5 9 49-31 47 5. Barcs SC 28 13 6 9 44 - 33 45 6. Soroksár 28 12 8 8 46 - 34 44 7 Gyirmót SE 28 11 10 7 43- 36 43 8. Balatonlelle 28 12 7 9 48 - 45 43 9. Kaposvölgye 28 10 9 9 35 - 32 39 10. Veszprémi LC 28 11 6 11 35-36 39 11. Szentlőrinc SE 28 11 5 12 41 -35 38 12. Budakalász 28 10 8 10 47 -44 38 13 Komlói Bányász 28 9 10 9 36-31 37 14. Budafok 28 5 5 18 23 - 63 20 15. Mezőfalva 28 4 5 19 32-67 17 16. Pénzügyőr SE 28 2 2 24 20- 88 8 Salakcsaták a kánikulában Kaposvári városi kispályás labdarúgóbajnokság a Citroen-Budai Autóház Kupáért I. osztály - a mai párosítás: Kacsagép-Apeh Magic Ice és Czimmer Feri-King­a-Ford ATI 16.40 órakor; Ten Groupe Aranybika-Szódavíz AC és Ka­­pos-Atlas-Autóscentrum 17.30 órakor; CD Box-Füred Holding 18.20 órakor; a Miiint szabadna­pos lesz. (A mérkőzéseket Ka­posváron az Arany úti városi sportcentrum pályáin játsszák.) SOMOGYI HÍRLAP - 2005. MÁJUS 30., HÉTFŐ HÉTKÖZI SPORTMŰSOR KEDD SZERDA KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS XII. Valder István kispályás lab­­darúgó-emléktorna (négy le­­ánycsa­pat és tizenkét fiúegyüt­tes rész­vételével). Igaz. Mérkő­zések: 12 órától. VÍZILABDA Indesit Road Show - a magyar férfi vízilabda-válo­gatott (egymás elleni) bemuta­tó- mérkőzése. Kaposvár, Csík Ferenc Városi Uszoda. Bemuta­tó: 18 órától. Vereség a szezonzárón labdarúgás Nyolc találat záráskéntDöntőben megyénk csapatai diákolimpia A hétvégén rendezik a IV. korcsoportos labdajátékdöntőket Fenyő Gábor RÖPLABDA Leányok. A Nagybajomban ren­dezett országos elődöntőt a há­zigazda Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola csapata nyerte, így tagja lett az országos finálé­nak, míg a győri mérkőzésso­rozaton a kaposvári Toldi Lakó­telepi Általános Iskola és Gim­názium együttese (a felkészítő­jük Jezeriné Gaál Csilla) - a győztes ikrényiek mögött - a második helyen zárt. Az országos diákolimpiai dön­tőbe jutott nagybajomi Csoko­nai Vitéz Mihály Általános Isko­la IV. korcsoportos leány röplab­dacsapata: Kovács Nikoletta, Kiss Antónia, Horváth Szabina, Hosszú Szandra, Laki Barbara, Miklai Zsanett, Csik Lili, Soós Katinka, Teller Dóra, a felkészí­tőjük Nagy Zoltán. Fiúk. A Kaposváron rendezett országos elődöntőt a házigazda Kinizsi Lakótelepi Általános Isko­la csapata nyerte, így tagja lett az országos finálénak, míg a sümegi mérkőzéssorozaton a kaposvári Gárdonyi Géza Általános Iskola együttese (a felkészítőjük Ladovics Károly)­­ a rendező sü­megiek mögött - a második he­lyen végzett. Az országos diákolimpiai dön­tőbe jutott kaposvári Kinizsi La­kótelepi Általános Iskola IV. kor­­csoportos fiú röplabdacsapata: Nagy András, Major Ádám, Csi­szár Csaba, Skandera Milán, De­ák Márk, Takács Péter, Varga La­jos, Jónás Dániel, Pátkai Erik, Sántosi Péter, a felkészítőjük Sántosiné Oláh Edit. KOSÁRLABDA Leányok. A Kaposváron rende­zett országos elődöntőben a csur­gói II. Rákóczi Ferenc Általános és Alapfokú Művészetoktatási Is­kola gárdájának (a felkészítőjük Deméné Gulyás Rozália) meg kel­lett elégednie a negyedik hellyel. Fiúk. A Kaposváron rendezett országos elődöntőt a KE Csoko­nai Vitéz Mihály Gyakorló Általá­nos Iskola és Gimnázium csapata nyerte, így tagja lett az országos finálénak, míg a szombathelyi mérkőzéssorozaton a kaposvári Zrínyi Ilona Általános Iskola együttese (a felkészítőjük Puska Zoltán) a harmadik helyen zárt Az országos diákolimpiai döntőbe jutott kaposvári KE Csokonai Vitéz Mihály Gyakor­ló Általános Iskola és Gimnázi­um IV. korcsoportos fiú kosár­labdacsapata: Vojvoda Dávid, Si­mon Attila, Besenczki Benjámin, Fonai Richárd, Jutas Tamás, Ká­dár Benjámin, Dross Bálint, La­ki Péter, Kovács Márió, Cserhal­mi Krisztián, Gosztonyi András, Juhos levente, a felkészítőjük Dross Zoltán. LABDARÚGÁS A Vépen rendezett országos elődöntőt magabiztosan nyerte a kaposvári II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola csapata, így biztosította helyét az országos fináléban. A diákolimpiai döntőbe jutott kaposvári II. Rákóczi Ferenc Álta­lános Iskola IV. korcsoportos lab­darúgócsapata: Ferenczi István, Laki Bence, Nagy Attila, Kuckó Márk, Stefanics Krisztián, Gyu­­ricza Gábor, Kollár Attila, Keresz­tes Ferenc, Balogh Zsolt, Szenyéri Richárd, Iván Dániel, Pántics Szabolcs, Schmidt Dávid, Béni Barnabás, Garai Balázs, Zsala­­kovics Zsolt, a felkészítőik Major Gábor és Kulcsár Attila. Utaznak a győztesek A IV. korcsoportos országos di­ákolimpiai (nyolcas) labdajá­tékdöntőket június 3-a és 5-e között rendezik; a röplabdázók Szegeden, a kosarasok Baján, a labdarúgók pedig Gyöngyö­sön lépnek majd pályára.