Somogyi Hírlap, 2005. május (16. évfolyam, 101-125. szám)

2005-05-17 / 113. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2005. MÁJUS 17., KEDD SPORTMAGAZIN Gólarányt javítottak a lelleiek labdarúgó nb is Győzött a Barcs, botlott a Kaposvölgye Eredmények Balatonlelle SE-Mezőfalvi Medosz SE 4-0 (3-0) Balatonlelle, 350 néző. V.: Svass (Sulyok, Kovács Z.). Balatonlelle SE: Gyenes - Vettorazzi, ifjabb Kenéz, Pap M., Himics - Földes I., Varsányi, Búza (Graszl N. a 46. percben), Petronovics (Deme a 65. perc­ben) - Takács A. (Silimon a 60. percben), Tsupak Edző: Kolovics Zoltán. Mezőfalvi Medosz SE: Papp Z. - Hajnal, Masinka, Papp A. (Ta­ni a 15. percben), Szalai - Mó­ricz, Benczik, Nagy, Facskó - Huber (Tanárki a 62. percben), Právics. Játékosedző: Masinka László. A nagy fölényben játszó házi­gazda lelleiek a helyzeteik alap­ján akár nagyobb arányú győzel­met is arathattak volna a végig sportszerűen küzdő vendégek ellen. Gólszerzők Varsányi (a 10. percben 14 méteres lövésből), Takács A. (a 30. percben 8 méte­res gurításból), Tsupyk 2 (a 44. percben 10 méteres lövésből, és az 55. percben 14 méteres lövés­ből). Jók Tsupyk, ifjabb Kenéz, Varsányi, illetve Papp Z., Ma­sinka, Právics. KENÉZ ISTVÁN Bp. Pénzügyőr SE-Barcs SC 0-2 (0-2) Budapest, 50 néző. V.: Filus (Berger, Forgács). Bp. Pénzügyőr SE: Molnár P. - Kerényi, Szikes, Vainer, Diószegi - Csákvári (Budai a 81. perc­ben), Bocsó, Patkó, Fülöp - He­gedűs, Polákovics (Garics a 73. percben). Edző: Eipel Ferenc. Barcs SC: Kuczkó - Koleszár, Matus, Pókos (Kutyáncsánii a 71. percben), Miskovics - Sági, Roller, Fónai (Bakó a 84. perc­ben), Gyaraki (Kolesánszky a 65. percben) - Márton, Németh Zs. Edző: idősebb Dárdai Pál. Félórányi mezőnyjáték után a vendég somogyiak megráz­ták magukat, s öt perc alatt két­gólos előnyt szereztek a megfo­gyatkozott Pénzügyőr ellen. A második játékrészben a barcsi­ak inkább már az eredmény tartására ügyeltek, aminek az eredménye három bajnoki pont lett. Gólszerzők: Márton (a 30. percben 11-esből), Koller (a 35. percben 6 méteres gurítás­ból). Kiállítva: Kerényi a 30. percben (utolsó emberként el­követett szabálytalanságért). Jók: Vainer, Patkó, Polákovics, illetve Matus, Kuczkó, Koller, Márton­­mezei József Soroksári SE-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki 2-0 (1-0) Soroksár, 200 néző, V.: Ábra­hám (Béna, Egedy). Soroksári SE: Kurucz - Ka­szás, Cseri, Fábró - Ghéczy, Ta­kács, Tóth A., Papp Z. - Nagy P., Vincze (Robák a 81. percben), Molnár. Edző: Elekes József. Kaposvölgye Vállalkozók SC­­Nagyberki: Poór - Szabó Sz. (Brunevig a 68. percben), Bozsó, Tamás - Huzmi (Kadarkúti a 46. percben), Horváth J., Tóth G., Horváth Z., Szabó M. - Kovács A., Farkas N. (Tolnai a 68. perc­ben). Edző: Horváth Lajos. A kiegyenlített küzdelmet ho­zó első 45 percben a hazaiak 11-esből szerezték meg a veze­tést. A második félidőt hiába tá­madta szinte végig a Kaposvöl­gye, csak egy lesgólra futotta az erejéből, a házigazda Soroksár a hosszabbításban egy kontrá­ból biztosította be a győzelmét. Gólszerzők Nagy P. (a 17. perc­ben 11-esből), Papp Z. (a 92. percben 2 méteres passzból), BÓNA KÁROLY További eredmények Budaka­lászi MSE-Cora-Szentlőrinci SE 3-1; Komlói Bányász SK­­Veszprém LC-Legea 3-3; Paksi SE-Felcsút FC 1-1; Integrál- DAC Győr-Celldömölki VSE Cell-Modul 0-1; Budafoki LK-Gyirmót SE 1 -4. Hét közben pótolt mérkőzések Integrál-DAC Győr-Komlói Bá­nyász SK 2-0; Mezőfalvi Me­dosz SE-Celldömölki VSE Cell- Modul 0-1. A bajnokság állása: Alulmaradt Soroksáron a Kaposvölgye VSC alakulata fotó: láng köbért 1. Felcsút SE 26 17 5 4 57-27 56 2. Paksi SE 26 14 6 6 42-21 48 3. DAC Győr 26 14 3 9 48-35 45 4. Soroksár 25 12 7 6 46-32 43 5. Celldömölk 26 12 5 9 46-30 41 6. Gyirmót SE 26 10 10 6 40-32 40 7. Barcs SC 26 11 6 9 41 - 33 39 8. Kaposvölgye 26 10 9 7 35 - 28 39 9. Veszprémi LC 25 11 5 9 33-31 38 10. Balatonlelle 25 10 7 8 44-44 37 11. Budakalász 26 9 8 9 44-41 35 12. Szentlőrinc SE 25 10 3 12 37-32 33 13. Komlói Bányász 25 7 10 8 30 - 29 31 14. Budafok 26 5 4 17 21 -56 19 15. Mezőfalva 26 4 5 17 31 -60 17 16. Pénzügyőr SE 25 2 1 22 17-81 7 Szigeti Krisztián utazhat az Élre F. G. A kaposvári Szigeti Krisztián - a Tolnatext versenyzőjével, Szakály Viktorral az oldalán - ezüstérmes lett a bajnoki cím­védő Jámbor Attila (Tolnatext), Salga István (Győri VSE) egy­ség mögött a Győrben rende­zett maratoni kajak-kenu or­szágos bajnokságon, a két pá­ros között - tizenhat egység in­dult a 36,6 kilométeres távon - csupán egyetlen másodperc döntött. Egyben az is eldőlt, hogy Szigetiék is utazhatnak majd a július 23-án és 24-én Csehországban, Tynben esedé­kes Európa-bajnokságra. Az Adrián versenyeztek vitorlázás Svéd szigetkerülés, tengeri bajnokság Amatőr csapatok kormá­nyosa volt az Adrián Pomucz Tamás, a korábbi Európa-bajnok vitorlás. A sportág régi „nagy öregje­ivel”, a Detre-testvérek­­kel, valamint Székely An­tallal és Tuss Miklóssal versenyzett együtt. Fónai Imre - Most voltam először ilyen erő­próbán öregfiúként - mondta az egykori siófoki vitorlás-olimpi­kon. - Nagy, családi hajókkal jár­ták be az Adria szigetvilágát, tú­ra és verseny is volt ez egyszerre. Minden vitorlásnak bajnok kor­mányosa és amatőr legénysége volt, oktatásnak sem volt tehát utolsó ez a néhány nap. A szűk szigetek között néhány centire haladtak el egymástól ezek a nem versenyre, hanem inkább túrázásra való monstrumok. Me­leg helyzetek adódtak, legalábbis a kevésbé tapasztaltak nézőpont­jából... Bár Pomucz Tamásnak (ké­pünkön) megtetszett ez a fajta versenyzés, mégsem a vetélke­dést tartotta a legfontosabbnak. - Komolyabb erőpróbára ké­szül most a Sió­foki Vízi Sport­kör hét vitorlá­sa - folytatta az ismert sportem­ber. - Július ele­jén rendezik a svéd szigetke­rülő versenyt, az ottani „Kék Szalagot”. Ilyen északon nem járt még magyar versenyző. Tervezünk egy csapatot kiállí­tani az első magyar tengeri bajnokságra is, amelyet majd az Adrián rendeznek valami­kor októberben. Bajnokcsapatokat köszöntöttek kézilabda-diákolimpia Elődöntőre utaznak a legjobb somogyi alakulatok Fenyő Gábor ifl. KORCSOPORTOSOK Leányok: 1. Marcali, Mikszáth Kálmán Úti Általános Iskola, 2. Kadarkút, Jálics Ernő Általános Iskola, 3. Balatonszentgyörgy, 4. Darány, 5. Csurgó, Eötvös József Általános Iskola, 6. Szentbalázs. A megyei bajnok marcali Mik­száth Kálmán Úti Általános Isko­la csapata (a felkészítőjük Trom­bitás Árpád), és az ezüstérmes kadarkúti Jálics Ernő Általános Iskola együttese (a felkészítőjük Molnár László) képviselheti majd a somogyi színeket a május utol­só hétvégéjén esedékes országos diákolimpiai elődöntőben. IV. KORCSOPORTOSOK Leányok: 1. Csurgó, Eötvös József Általános Iskola, 2. Nagyatád, Babay József Általános Iskola, 3. Siófok, Vak Bottyán János Általá­nos Iskola, 4. Somogyvár, Szent László Általános Iskola, 5. Ber­­zence, Kavulák János Általános Iskola, 6. Balatonföldvár, Gróf Széchenyi Általános Iskola. Fiúk: 1. Nagyatád, Babay Jó­zsef Általános Iskola, 2. Ber­­zence, Kavulák János Általános Iskola, 3. Nemesvid, Háy Tibor Általános Iskola, 4. Osztopán, 5. Csurgó, Eötvös József Általános Iskola, 6. Böhönye, Festetics Pál Általános Iskola. A megyei bajnok csurgói Eöt­vös József Általános Iskola leány­csapata (a felké­szítőjük Szabó­né Kepler Gabriel­la) és a nagyatádi Babay József Ál­talános Iskola fiúegyüttese (a felkészítőjük Vártok Ákos - ké­pünkön) képviselheti majd a so­mogyi színeket a jövő hétvégén Fe­jér megyében rendezendő orszá­gos diákolimpiai elődöntőben. V. KORCSOPORTOSOK Leányok: 1. Barcs, Széchenyi Fe­renc Gimnázium, 2. Marcali, Berzsenyi Dániel Gimnázium, 3. Kaposvár, Széchenyi István Ke­reskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola, 4. Kaposvár, Móricz Zsigmond Mezőgazdasá­gi Szakközépiskola. Fiúk: 1. Csurgó, Csokonai Vi­téz Mihály Református Gimnázi­um, 2. Csurgó, Nagyváthy János Középiskola, 3. Nagyatád, Ady Endre Gimnázium, 4. Nagyatád, Szakképző Iskola, 5. Barcs, Drá­va Völgye Középiskola. A megyei bajnok barcsi Szé­chenyi Ferenc Gimnázium leány­csapata (a felkészítőjük Palotai Zoltán) ma Barcson lép pályára az elődöntőben, míg a csurgói Csokonai Vitéz Mihály Reformá­tus Gimnázium fiúegyüttese (a felkészítőjük Ráskó Anna) Zala­egerszegen volt érdekelt 17 Kitömték a Balatonboglárt labdarúgó nb -­ Két somogyi siker Eredmények Marcali VFC-Pécsi VSK­­Trendcom 3-1 (1-1) Marcali, 150 néző, V.: Bíró (Rá­kosi, Éreth). Marcali VFC: Tánczos - Bor­bély, Latyák, Károli, Kormos - Mixtal (Hujber a 89. percben), Virág, Körösi A., Törtei - Bek (Tóth Cs. a 87. percben), Fenisz. Edző: Hanusz János. Pécsi VSK-Trendcom Kresz - Bella, Reith, Szakály, Laki - Dénes (Herger a 63. percben), Godvár, Nagy Cs., Halla - Frank (Ka­szás a 42. percben), Ángyán (Stern az 57. percben). Edző: Mé­száros Ferenc. A második 45 perc­ben a nagy akarással játszó és kitűnően küzdő marcaliak Fenusz két szép góljával tötték el dön­számukra a fontos há­rom pont sor­sát. Gólszerzők Virág (a 37. percben 3 méteres lövésből), Fenusz 2 (az 51. percben 4 mé­teres fejesből, és a 77. percben szögletből), illetve Nagy Cs. (a 13. percben 5 méteres fejesből). Kiállítva: Körösi A. a 64. perc­ben (a második sárga lap után). IYUSZA ISTVÁN Nagyárpádi KSK-Nagyatád FC Nagyárpád, 0-1 (0-0) 200 néző. V.: Szendrei (Rácz, Molnár). Nagyárpádi KSK: Herczog - Kun (Iván a 88. percben), Dár­dai, Végh, Tóth - Csiger, Nagy /., Tomola (Nagy M. a 65. percben), Teszárik (Balázs P. a 85. perc­ben) - Balázs G., Béres. Edző: Dávic­ Márk. Nagyatád FC: Patak - Papp (Emyes a 80. percben), Prucsi, Pintér, Horváth - Kiss G., Kovács, Laki (Bencsik a 88. percben), Pércsi - Brezovszki, Pammer. Edző: Bőzsöny János. A jó iramú, sportszerű nagyárpádi mérkőzésen megér­demelt vendégsiker született. Gólszerző: Pammer (a 66. perc­ben 5 méteres fejesből). VUKMAN LÁSZLÓ Tamási SE-Lengyeltóti VSE 3-1 (2-0) Tamási, 150 néző, V.: Ursprung (Sárosdi, Szőke). Tamási SE: Tamsián - Zajtai, Grósz, Filótás, Juhász - Kovács R., Herr, Schnell, Szakács - Benics (Márkus a 70. percben), Tóth (Szabó a 60. percben). Edző: Jancsii Gusztáv. Lengyeltóti VSE: Kovács Z. -Garai, Schmida, Mezriczky, Hársházi - Hegyi, Szentes, Hos­­­szú, Szabó S. (Presits a 46. perc­ben) - Georgi (Takács Gy. a 60. percben), Hermann. Edző: Nagy Lajos. Az alacsony színvonalú mér­kőzésen a helyzeteit jobban ki­használó tamásiak házigazda megérde­melten tartották ott­hon mindhárom baj­noki pontot. Gólszer­zők Tóth (a 22. perc­ben 5 méteres passz­ból), Benics (a 39. percben 5 méteres passzból), Már­kus (a 76. perc­­­­ben 10 méte­­­­res lövésből), illetve Hosszú (a 75. percben 18 méteres emelésből). Mohácsi TE-BRSC 6-1 (1-0) Mohács, 150 néző. V.: Bá­nyai (Tóth, Somogyi). Mohácsi TE:­­­­ Fischer P. - Dárdai,­­FÁW Knézics, Dörnyei, Csépi - Demeter, Peterke, Nagy E. (Kleib a 80. percben), Diósi - Fischer A., Schiff. Játékosedző: Nagy Ervin. BVSC: Buzsáki - Hajmási, Ka­lász, Olajos, Csák - Takács Gy., Tar (képünkön), Horváth (Brak­­szatórisz a 68. percben) - Tárno­ki (Fenyvesi a 35. percben), Vajna. Edző: Mészáros József. Az ezer sebből vérző bog­láriakon a második félidőben átgázoltak a hazaiak... Gólszer­zők: Demeter 3 (a 35. percben 16 méteres lövésből, a 46. percben 18 méteres lövésből, és a 78. percben 20 méteres lö­vésből), Schiff 2 (a 70. percben 1 méteres passzból, és a 75. percben egyéni akcióból), Nagy E. (a 83. percben 19 mé­teres lövésből), illetve Kalász (a 65. percben 8 méteres fejes­ből). PINTÉR ISTVÁN További eredmények Dombó­vári Rutin FC-Kozármisleny SE 3-0; Bajai LSE-UFC Szekszárd 2-1; Bonyhádi VLC-Bólyi SE 1-3; a Beremendi Építők SK csapata szabadnapos volt. A bajnokság állása: 1. Bóly SE 24 17 3 4 52 - 25 54 2. Dombóvári FC 24 15 2 7 37-23 47 3. Beremend 24 13 4 7 37 - 22 43 4 Nagyatád FC 25 11 6 8 41 -24 39 5. Marcali VSE 24 10 6 8 37 - 35 36 6. Kozármisleny 24 11 3 10 34 - 34 36 7. Baja SE 24 9 6 9 40-42 33 8. Balatonboglár 25 9 6 10 34 - 41 33 9. Bonyhád 25 9 5 11 50 -48 32 10. Pécsi VSK 24 9 5 10 34 -34 32 11. Tamási SE 24 8 8 8 27-31 32 12. Mohács 24 9 4 11 36-34 31 13. Szekszárd 24 8 4 12 24-29 28 14. Nagyárpád SK 24 7 5 12 29 - 35 26 15. Lengyeltóti 25 1 5 19 23-78 8 Rossz emlékű szezonzáró asztalitenisz Csak szetteket nyertek Fenyő G. NB I, „B” csoport - férfiak Kaposvári AC-BVSC ffl 0:18 A hétvégén, szombaton pótolták a somogyi megyeszékhelyen az április 9-ei, 16. fordulóból elha­lasztott BVSC III. elleni mérkő­zést, amelyen abszolút semmi esélye nem volt a házigazda ka­posváriaknak a rutinos fővárosi­ak ellen. Bár a csapattársaihoz hasonlóan egyetlen mérkőzést sem tudott nyerni, mégis külön említést érdemel Kovács Márton produkciója: a fiatal kaposvári asztaliteniszező valamennyi el­lenfelét döntő szettre kénysze­rítette ugyanis, azonban sajnos mind a négy alkalommal 3:2 arányban alulmaradt. Ahogy arra számítani lehe­tett, a Kaposvári AC teljesen ki­cserélődött és megfiatalodott férfi asztalitenisz-együttese - mindössze egyetlen győzelmet szerezve - az utolsó, azaz kieső helyen zárt az NB I. „B” (Nyuga­ti) csoportban. Hogy ennek elle­nére a következő bajnoki sze­zont újra ebben az osztályban, vagy eggyel lejjebb, az NB II-ben kezdheti-e a társaság, az első­sorban a vetélytársak anyagi le­hetőségeitől, illetve „feljutási” szándékától függ...