Somogyi Hírlap, 2017. május (28. évfolyam, 100-125. szám)

2017-05-18 / 114. szám

16 SPORT Ismét döntős az egyetem női és férfi együttese RÖPLABDA Tavalyhoz hasonló­an idén júniusban is ott lesz­nek a MEFOB négyes döntőjé­ben a Kaposvári Egyetem női és férfi röplabdázói. Miután a Kaposvári Egye­tem férfi röplabdacsapata megnyerte tavaly az orszá­gos egyetemi-főiskolai baj­nokságot, a női együttese pe­dig második volt, így az idei sorozatban kiemelték őket, vagyis csak a legutolsó fordu­lóban, a négyes döntőbe jutá­sért kellett játszaniuk. A férfi­ak a Pécsi Tudományegyetem egyletével találkoztak, ame­lyet idegenben magabiztosan 3-0 arányban legyőztek, a ha­zai pályán pedig 3-1-re nyer­tek. A nők ellenfele a soproni Nyugat-Magyarország Egye­tem volt, amelyet oda-vissza sima 3-0-ra vertek. A Kaposvári Egyetem női csapata: Csabai Diána, Dudu­­ka Ingrid, Horváth Alexandra, Koczka Adrienn, Pintér Zsa­nett, Rák Rebeka, Sólyom Beat­rix, Szívós Ildikó, Tóth Eszter. A Kaposvári Egyetem fér­fi csapata: Bögöly Gábor, Bük­­ta András, Csupor Bence, He­gedűs Balázs, Kalmár Ákos, Meskula Márk, Sántosi Péter, Szerb Bence, Tóth István, Fenyő Gábor Hetedikek a Nagy-tanítványok A hetedik helyen zárta a ki­emelt csoportba sorolt (24 csapat), Nagy Zoltán vezette nagybajomi Csokonai Vitéz Mi­hály Általános Iskola együtte­se a Budapesten rendezett or­szágos szupermini döntőt. A bajomiak a csoportjukban legyőzték a Jászberényt, az Új­pesttől pedig kikaptak. A ke­resztjátékban egyetlen ponttal bizonyultak jobbnak a Vasas­nál, így a nyolc között folytat­hatták. Itt kikaptak a későbbi győztes Bp. Központi Röplabda Akadémiától, az ezüstérmes Bp. BVSC-től és az ötödik he­lyen zárt Békéscsabától. A Bp. Kertváros elleni, döntetlennel zárult derbin az ellenfelük sze­rezte a több pontot, így a hete­dik helyért játszhattak, ahol le­győzték a Szolnokot. A hetedik helyezett nagybajo­mi Csokonai Vitéz Mihály Álta­lános Iskola csapata: Molnár Zsófia, Pálfi Eszter, György No­émi, Lakatos Kitti, Horváth Na­tália, Bodó Enikő, az edzőjük Nagy Zoltán. Hősies küzdelemben maradt alul Szombathelyen a KKK alakulata Újra a Falconál az előny Hősies csatát vívott Szom­bathelyen a Kaposvári KK együttese az NB I.­A cso­portos férfikosárlabda-baj­­noki negyeddöntő harma­dik mérkőzésén, ám a szo­ros végjátékban alulmaradt a Falcóval szemben. Kun Zoltán zoltan2.kun@mediaworks.hu KOSÁRLABDA NB I.­A CSO- S­PORT, FÉRFIAK Zsinórban ti­­­­zennyolc megnyert hazai ös­­­szecsapással a hátuk mögött fogadták a szombathelyiek a kaposváriakat a bajnoki ne­gyeddöntő harmadik összecsa­pásán. Mint ismert, a párharc első csatáját 82-72-re nyer­te a vasi alakulat. A szombati egyenlítést követően újabb bra­vúrra készültek Hendreinék. A somogyiaknál újra csatasor­ba állt az amerikai Simms, aki eltiltása miatt hagyott ki egy meccset. Govens duplájával indult a találkozó, de Wissel gyorsan válaszolt. Alacsony szerkezettel kezd­tek a kaposváriak, de az el­ső percekben így sem tudták megállítani a hazai mezőny­embereket. Cooke egyenlített triplával 9-9-nél, és Simms is jól szállt be öt pontjával. Cooke zsákolása után pedig már jö­hetett is Szekulovics edző első időkérése. Az első negyedet si­került hat pontos előnnyel zár­ni, s ha nem adtak volna el tíz perc alatt hat labdát a kapos­váriak nagyobb is lehetett vol­na a különbség. Medford adott új lendületet a Falcónak, s az újabb, sorra eladott kaposvári labdák után visszavette a veze­tést a hazai alakulat. Négy per­cig képtelen volt pontot szerez­ni a somogyi együttes, aztán Simms büntetője törte meg a rossz sorozatot. A félidő végéig újabb eladott labdák következtek a vendé­gek részéről, így a szombathe­lyiek zárták 34-29-es előnnyel a félidőt. Hiába dobott triplát Fodor, azonnal jött Váradi vá­lasza a túloldalon. Végre Fra­zier is betalált, Wissel pedig egyenlített 37-37-nél. Felvált­va vezettek a csapatok, majd a­­ 25. percben a nagy napot kifo­gó Medford öt pontjával lépett el 47-41-re a Falco. Ezt a hátrányt még sikerült ledolgozni, ám a negyed végé­re egy egységgel mégis a haza­iak voltak előrébb. Óriási izgal­makat tartogatott a záró játék­rész, nagy adok-kapokkal in­dult a negyed. Próbálta tartani magát a vendégcsapat, amely ekkor nem tudta jól védeni a szombathelyi triplákat. Öt perccel a vége előtt 64-60 volt az állás, amikor Fodor Márton a harmadik tripláját is megsze­rezte. A végjáték Govens na­gyon fontos hármasával kez­dődött, Zsigeranovics, Govens és Barham büntetői pedig vé­gül a győzelmet jelentették a Falcónak. A bajnoki negyeddöntő állá­sa 2-1 a Falco javára. A negye­dik mérkőzést pénteken 18 órakor rendezik a Kaposvári Városi Sportcsarnokban. * 1 i 31 Wissel (a labdával) ezúttal hét pontig jutott a Falco ellen Fotóillusztráció: Muzslay Péter Ezüstérem jutott a leány csapatnak AQUATLON Az idén is Debre­cen volt a házigazdája az EM­MI Sport XXL országos aquat­­lon-döntőnek, ahol a különböző kor­csoportokban több mint 600-an rajtol­tak el. A debrece­ni erőpróbán a BŐI SZSE népes csapata képviselte a somogyi színeket. A legszebb eredményt a Pajor Eszter, Szlatarics Eszter, Hot­ter Petra alkotta újonc leány együttes érte el, amely ezüst­érmet szerzett. Az egyéni versenyben két versenyző vég­zett az első tízben: az újonc II.-ben Pa­jor Eszternek a he­tedik, Szlatarics Eszternek pedig a kilencedik hely jutott. Fenyő G. Ketten végez­tek a legjobb tíz között HIRDETÉS Corner pénzváltó , Kaposvár, MoneyGmm. rz no nemzetközi pénztranszfer i­U­U • I­CQ . Pénznem 1 egységre Vétel Eladás EUR 309,00 312,49 USD 277,00 279,99 CHF 280,50 312,49 ÉRVÉNYBEN: május 17. Közületeket is kiszolgálunk! Telefon: 82/312-951 www.cornergroup.hu Nyitva mindennap: 8-21 óráig BEFEKTETÉSIARANY-ÉRTÉKESÍTÉS CSIKY GERGELY SZÍNHÁZHIRDETÉS 14.00 A Négyszögletű Kerek Erdő Bérletszünet 19.00 Helló, náci! Stúdióelőadás www.csiky.hu Megújult a Nemzeti Sport mobil alkalmazása Töltse le Ön is mobiltelefonjára! nemzeti­ sport Elérhető Android- és iOS alkalmazásként. Somogyi Hírlap 2017. MÁJUS 18., CSÜTÖRTÖK Visszavágtak az őszi vereségükért ASZTALITENISZ NB II. - FÉRFIAK: PEAC ill.-KAPOSVÁRI FAC 8:10 Visszavágott őszi hazai ve­reségéért a Kaposvári FAC ala­kulata; a somogyiak szoros, for­dulatos összecsapáson harcol­ták ki a győzelmet a baranyai megyeszékhelyen. A kaposvári együttes vezére ismét Bali Ti­bor volt, aki mind a négy egyé­ni meccsét behúzta, s párosban­­ is győzött Márton Jánossal. A KAPOSVÁRI GYŐZTESEK: Ba­li 4, Márton J. 2, Major F. 2, Bak­­ta 1, valamint a Bali, Márton J. páros. * * * A jövő hétvégén, szombaton a Kaposvári NAC NB I.-es női csapata hazai környezetben a Hévíz SK, a Kaposvári FAC NB II.-es egylete pedig vasárnap szintén otthon a Mohácsi TE el­len zárja a szezont. Fenyő G. Kicsi a különbség Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Kaposvári KK 78-76 (13-19, 21-10,18- 22, 26-25) Szombathely, Aréna Savaria, 2400 néző. Vezette: Papp P., Jakab L., Balogh Gy. Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Govens (23/9), Váradi B. (13/9), Barham (9/3), Pustahvar (-), Tóth N. (4). Cse­re: Zsigeranovics (14), Med­ford (15/6), Bognár K. (-). Veze­tőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Váradi Kornél. Kaposvári KK: Wissel (7), Fo­dor M. (11/9), Frazier (9/3), Co­oke (14/6), Hendlein (11/3). Csere: Simms (16), Baki (8/6), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordon. Az eredmény alakulása: 3. perc: 4-4,7. perc: 9-14,12. perc: 16-19,17. perc: 25- 27,22. perc: 34-32,27. perc: 47-45,32. perc: 58-58,37. perc: 66-63. Kipontozódott: Fodor M. (a 40. percben). Jók: Govens, Medford, Váradi, Zsi­geranovics, illetve Hendlein, Simms, Cooke, Fodor M. Szombathelyi győzelem Bajomban RÖPLABDA-DIÁKOLIMPIA A nagy­bajomi Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola volt a házigaz­dája az egyik III. korcsoportos országos diákolimpiai leány röplabda-elődöntőnek. A gye­­nesdiási együttest magabizto­san verték, a döntőnek is beillő szombathelyiek elleni találko­zón viszont nagy csatában ki­kaptak, így nem kerültek be a nyolcas fináléba. Fenyő G. Jól szerepeltek a házigazda Bakó-Sas Fitnesz növendékei Hét arany maradt Kaposváron FITNESZ Immár 12. alkalommal rendezték meg Kaposváron az országos Bakó-Sas Fitness Ku­pát. A 270 versenyzőt felvonul­tató viadalon a házigazda Ba­kó-Sas Fitness reménységei egy híján 20 medált - hét ara­nyat, kilenc ezüstöt és három bronzot - gyűjtöttek össze. A BAKOS-SAS FITNESS DOBOGÓS VERSENYZŐI „C” KATEGÓRIA KÖTELEZŐ GYAKORLATOK 8 évesek: ... 2. Antal Kinga. 9 évesek:... 2. Székely Adél, 3. Sándor Kincső. 10 évesek:... 3. lóföldi Zsóka. 12-13 évesek: ... 2. Szombathelyi Tenke. 15 éve­sek: ... 2. Malatinszky Júlia. „C” KATEGÓRIÁSOK 7 évesek: 1. Gáspár Bora. 8 évesek: 1. Jobban Petra, 2. Ba­li Luca, 3. Csatári Laura. 9 éve­sek: ... 2. Simon Csenge. „B” KATEGÓRIÁSOK 9 évesek: 1. Kéki Bori. 13 éve­sek: ... 2. Jámbor Petra. 15-16 évesek: 1. Hartmann Hanna, 2. Kelemen Lili. „A” KATEGÓRIÁSOK 10 évesek: 1. Szabó Kinga. 11 évesek: ... 2. Nábrádi Júlia. 13 évesek: 1. Horváth Dóra. A csapatversenyben a „Dan­ce with me” című koreográfia (Kordély Szonja, Nábrádi Júlia, Kéki Bori, Kovács Orsolya, Sza­bó Kinga). Fenyő Gábor Elkápráztatták Kaposváron a nézőket Fotó: Lang Róbert