Soproni Világosság, 1947 (2. évfolyam, 53-128. szám)

1947-10-20 / 99. szám

„A Világosság” SPORTJA Megyeri-út. Játékvzető: Bartha B. Óriási­ meglepetés. A Mateosz elbizako­dottan, az Elektromos pedig hatalmas lel­kesedéssel játszott. Az eredmény igazsá­gos-Vnissz-Feresicváros 5:­­ Megyeri-út. Játékvezető: Molnár Imre, 28.000 néző. Az első félidőben kiegyen­súlyozott játék. Az utolsó félidőben Új­pest támadva nagyszerűen feljött, a Fe­rencváros védelme viszont összeroppant. A gólok a következő sorrendben estek: 1. perc Bódis (1:0), 30. p. Deák (1:1): II. félidő 15. p. Szusza­ (2:1), 29. p. Bódis (3:1), 36. p. Bódis (4:1), 40. p. Egresi­­ (5:1). Rudas (Ferencváros) az első fél­­­­időben 11-est hibázott. Vasas-Kispes­ 1:1 Üllői­ út. .Játékvezető: Harangozó, 8000­­ néző. A 30. percben Tóth III. szerzi meg­­ a vezetést a Vasas részére (1:0). Szünet után nagy harc indul meg az egyenlítésért. A 31. percben Béresnek sikerül a Vasas hálójába juttatni a labdát (1:1). Az ered­mény igazságos. K­TE-B­TE 1:0(1:0) Ady Endre-u.. Játékvezető: Kovács DJ A nagy szélben jó játék neve alakulhatott­ ki. A többet támadó MTK megérdemelten győzött. A kék-fehérek egyet­len gólját h­ertsskszerezte az első félidő II. per­cében. Csepel-Szac. „Barát­­sán“ 3:1 (1 :1) Csepel. Játékvezető: Kallós. Végig nagy csepeli fölény, de csatáraik igen so­kat hibáztak. A SzAC Barátság a II. fél­idő 2. percétől Óvári sérülése folytán 10 emberrel játszott. DVSC-Ra­. FTC 2:2 Salgótarján. Játékvezető: Koch (Nyu­gat). A Sal BTC többet támadott ,e csatárai ,,góliszonyban“ szenvedtek. 2080 néző. Játékvezető: Roléder (Dél­nyugat). SVSE: Mátrai — Horváth I., Salamon —* Kalocsay, Kőműves, Rejtő —­­Fekete, Pados, Németh, Budai I., Tisza. TSC: Gaál — Triff-Árk­ossy, Szabó II. — Majtány, Zárai, Szabó I. — Dóra, Pal­­lagh, Berki, Dobos, Lázár. Erős szélben indul a mérkőzés. Az SVSE széllel hát­ban kezd. A 7. percben Németh nagy erővel alig lő kapu fölé. Pados bombáját nyomja fölé a TSC kapusa. Németh ne­héz szögből leadott lövése kapu előtt sír­, viz­el. A 20. percben Tisza éles szögből a kapufát találja, a visszapattanó labdát Fekete kapus emeli és az Árkosi fejéről i­s sarokba vágódik. Öngól! (1:0). A 26.­­ per­cben Tisza nagyszerűen kiugrik, lö­­­­vését Gaál csak kiütni tudja és a jó­­ ütemben érkező Fekete közelről eredm­é­­­­nyes (2:0). Németh lő fütty után a há­­t­­óba. Szünet után Berki lövése az első­­ esemény. A 10. percben Dobos hatalmas­­ erejű szabadrúgása jut a sarokba, de köz­­­­ben Pallagi lesre szalad és a játékvezető­­ a gólt nem adja meg. A 27. percben Né­meth Tisza elé játszik, aki közelről nyu­godtan helyez a sarokba (3:0). A 35. percben a játékvezető Némethet utánru­­­­gásért kiállítja. A 39. percben kavarodás után Berki szépít (3:1). A 43. percben , Dórát a 16-on belül buktatják. A raeg­­­­ítélt büntetőt Dobos értékesíti (3:2). — ,­­ Bírálat: A nagy szélben jó játék­ nera i­s tudott kialakulni. A két csapat végig ha­­­­talmas küzdelmet vívott és a többet rá­ t­á­­madó SVSE megérdemelten jutott a két­­­j pont birtokába, ma­jd( Győr). Játékvezető: Virágh ((Közép). A győri kék-fehérek biztos győzelmet arattak az eddig veretlen budapesti pos­tások ellen. 3C. OPSttéJy, SFÄC-F*«#8#il« 2:8 (I:•) Felsőgólla. Játékvezető: Huszka. Már ez első percben vezetéshez jut a SFAC, Szondi kiugrik és a kapus mellett a sa­rokba helyez (1:0). Állandóan a soproni csapat támad. A 14. percben Soproni III. a kapufát találja. A 32. percben Szondit buktatják a 16-oson belül, a játékvezető sípja azonban néma marad. Az utolsó negyedóra a hazai csapaté. Szünet után széllel szemben játszik a SFAC, így is támad, a csatárok azonban kapu előtt tehetetlenek. A 42. percben Bozza előre­vágott labdájával Szondi elfut és a kö­zépcsatár közelről bebiztosítja a győzel­met (2:0). — Bírálat: Erős iramú mér­kőzésen a rutinosabb játékosokból össze­tevődő SFAC megérdemelten győzött. Játékvezető: Mickl. Az első percben­­ Tisza a kapufát találja. A nagy szél miatt a csapatok nem tudnak kibontakozni. A 21. percben Horváth és Makk egymást akadályozzák és oda a jó helyzet. Rábai az ötösön kivár és Sziklai ment. Szünet után a 2. percben Bogáthy Z. az ötösről Icapusba lő. Csapkodó játék. A 11. perc­ben a Lotex védelem leáll, Rábai kiugrik és közelről eredményes (1:0). Sotex fel­forgatja csapatát, de ez sem segít. A 37.­­ percben Tarródi jó helyzetből nagy erő­­i­vel kapura lő, a labda a felső lécről a­­ gólvonalon túlra vágódik, a játékvezető azonban továbbot int. A 44. percben Bo­­­­gáthy I. az üres kapu fölé emeli a labdát.­­ Bírálat: Gyenge nívójú mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. ?. M&C 5 : P Zalaegerszeg. Játékvezető: Tolnay. Az eddig veretlen komáromi listavzető súlyos vereség, a forduló legnagyobb meglepe­tése! S Kapuvár 2 :2 Bánhida. A kapuváriak pontrablása ! meglepetés! S 1 3. ossztály: Sf, SP—Poises Sí 1:# Játékvezető: Kovács I. Az első fél­időben csapkodó játék. Jó védelmek, gól­­képtelen csatársorok. A II. félidő 12. percében Gáspár kétméteres lesen kapja a labdát, bead és Csonka a hálóba fejel (1:0). Marosi találja a kapufát. Horváth szabadrúgása jut kapufára. — Bírálat: 3.— Selyemipar—Pamutipar 1­0 ( 1:0}■ Játékvezető Németh. Hatalmas- küzdelem után neh­éz. győzelem. 10­pom téli-, átmeneti-, vihar- és eső­kabátok, csizmák­, cipők, öltö­nyök és nadrágok. Porszívógép stb. Mindennemű használt dol­gok. FLEISCHMANN Várkerü­let 24. szám. Gyermekek öröme LENGYEL játékbolt Várkerület 58. sz. Unalmas mérkőzésen a többet támadó SVSE II. megérdemelten győzött. CtSf—Brnmüfr® 6:5 Brennberg. Játékvezető: Körösy. A kultúráltalm labdarúgást játszó vendég­csapat megérdemelten győzött. XII* osztály ( Soproni csoport) S. Male—Brennnbu­­­g II. i­­Q (4-0) Játékvezető Horváth A műegyete­misták már az első fél­évben biz­tosították győzelmüket. A Kapuvár II.—Sotex II. mér­kőzés elmaradt, mert a Sotex H. nem jelent meg. S. Postás—Csepreg II. 4:2 (2:1) suise—cscfir*« 2 : 2 Szombathely. Játékvezető: Molnár. A bajnokságra törő szakszervezeti együttes könnyen győzött a szélcsőén játszó csep­­regiek ellen. Csepreg. Játékvezető Várally. A soproni postások idegenben is megérdemelten győztek. SFAC II.—Bük 2:1. Bük. Já­tékvezető Fülöp. * Olympique Marseilles—Haladás 3:0. Marseilles. ■A IsORIAM ffllfim efVKEBESKEBO EEdkspu 7 — Telefon 206« IPOK-utalványok legelőnyösebb beváltása. Raktáron tartok mindennemű bőrkülönlegességek és cipészkellékeket. — Békebeli Pa ül S­­­ann­san, állandóan raktáron JÁTÉKVEZETŐK FIGYELEM! Ezúton hívják fel a játékvezető jelölteket, hogy október 20-tól (hétfőtől) kezdve Minden este 6 órakor jelenjenek meg a Mauer­­féle vendéglőben, ahol Vécsey Vilmos előkészítő előadásokat tart a 25-i játék­vezető vizsgára. Itt említjük meg, hogy a vizsgán 14 játékvezetőjelölt vesz részt. £ 8. 1 T­E: MOZ Ci­O telefonsz. SY október 17—26, péntek—hétfő : A BOSSZÚ LOVA®JÁ izgalmakkal teli romantikus kalands»­­­filmm­ egy talpig férfi jogaiért és szeret­­e­tő"-i vívott nagyszerű harcáról" a dél­­i­asteri szigetek szodálatos világának hát­té­rével. — Főszereplők: TYRONE­ POWER, Gene Tierney, az új filmcsillag, a „Laura“ címszereplője. Előadások hétköznap: 5 és 7 órakor; vasár- és ünnepnap: 2­4, 6 és 8 órakor. II . A U S3 S » MOZI­­ B 1. B F ® N SZ A A 424 Október 16—20, csütörtök—hétfő: „Mrs. .Miniver" testvérfinnje!» DOVER FEHÉR SZIKLÁT Egy nagyszerű"» nő hűséges szerelmének e*. anyai érzésének története, az évad nagy szerelmi regénye művészi feldolgozásbe . Főszereplők: IRENE DUNNE­, ALAN MARSHAL, Frank Morgan, C. Aubrey Smith. Előadások: 5 és héte; vasárnap: 2, 5,­ és 9 órakor. HÁZTÓL - HÁZIG FORGAUDM IBUSZ­GYORSÁRUGYÜJTÖ Steuer Adolf szállító Mátyás király u. 20.1­el. 2& Sk mAv. littst siess $*a Il­kor, Huj ber István g&tőmester iS: : sütödéje megnyílt : ----:, - -r-- : v: -.-—.rá­­zs : * if SZEDRES-KÖZ 13. jj Kérem a nagyérdemű közönség ij szives pártfogását. [ Országsze­rte legolcsóbban szállíthat gyűjtőforgalom lUfás Vámkezelés. Tranzitó-forgalom Export-Impo­rt Hirschi szállítónál Sst. ©yërgÿ*«. 6 »s If el. 6-3L Sürgönyeim: Hirsspedit Sôpr-u sÏÏFrÏÏnTTFlâgossâ a A SZOCIÁLDEMOKRATA PÁRT I Ag J A Kiadásért felel: Zentai Vilmos Felelős szerkesztő: Fóti József őr . Szerkesztőség és kiadóhivatal: Deák­ tér 56. — Telefon: 19. Postatakarékpénztár! csekkszámla: 21.4'-­ Röttig-Romovalter Nyomda Rt., ScpM, Deák­ tér 56. — Telefon: 19. Előfizetési ára: Egy hóra 5 forint negyedévre 15 forint Legközelebbi számunk szerdán ragg^L jelölik mcbrm nstee-tz. §:§\ SWSJ/—f$£ J ! 2 ft t