Sporthirlap, 1920. július-december (11. évfolyam, 53-104. szám)

1920-10-04 / 80. szám

Bajnoki mérkőzés. Első osztály: MTK-MAFC 2: 0 (0:0) — Hungária­­úti pálya — Bíró: Auspitz Sándor. Az MTK csapata Vágó, Károly III, Orth és Molnár nélkül állott fel. Az első félidőben az MTK volt fölényben, a MAFC pedig csak egyéni lerohanásokkal kísérletezett, miközben két kapufát lőtt. A második félidőben egyen­rangú ellenfelek változatos befolyási küt­­elme. Az első gól a 23. percben esik Braun révén. A 39. percben Weisz által irányított kornerje Braun a balösszekötő helyéről be­lőtte. Az MTK csapatában Weisz Ferenc ját­szott jobbszélsőt, Sch­losser balösszekötőt. A komplett védelem kifogástalan volt, kitűnő volt Braun. A MAFC-ban Gang, Kosár és Albrecht játéka tűnt ki. T Poloskairtásnál legmegbízhatóbb Tótluk—53 DITftICHSTEIN Nyakkendőház IV., Kigyó-utca 5. (Klotild-palota) és V., Deák Ferenc-utca 14. sz. Horgolt nyakkendők 140 és 135 K-ért Nagybani eladás a Kigyó-utcai üzletünkben. 0* i g rendelő Szakorvosi UhUN­Ui IftlUI Rendelés egész nap. EZÜST SALVARZAN-OLTÁS ! Szombati és vasárnapi eredmények. FUTBALL. Szombat. Nemzetközi mérkőzés: UTE—Floridsdorf 2:1 (1:0) Hun-Bérna­uti pálya. — 6000 néző. — Biró : Újvári Ödön. Az újpesti csapat szombati játéka vissza­­emlékeztetett bennünket az DTK fénykorára, úgy 7—8 esztendővel ezelőtt, amikor minden újpesti néző a bajnokság reménységét hor­dozta a szívében. Az akkori UTE csapat már a méltó, de a mostani már azon az után tart, hogy visszaszerezze az UTE névnek régi nim­­buszát, a csapatnak pedig akkori játékeltjét. Bécs jelenleg talán legjobb formában levő együttese, a Floridsdorf ellen az UTE olyan szép, lelkes és tartalmas játékot mutatott, amely már nemcsak laikust, hanem a szak­embert is teljes mértékben kielégíthette. Az újpesti csapatnak főként a technikai fejlődése lepett meg bennünket. Elsőrangút nyújtottak a gyors, zökkenők nélküli labda­­vitelben, a labdáknak a partnerekhez való pontos eljuttatásában és ezúttal az akciók be­fejezésében, a góllövésben is. Áll ez különö­sen a csatárokra és a halfokra, mert a véde­lemre, Knollra és a két Vo­gelra külön dicsérő erőt nem akarunk pazarolni. E három játékos az UTE régi erőssége, ezúttal azonban méltóképpen csatlakozott hoz­zájuk a csatársorból a Szidon—Soballer bal- szárny és Kósa is. Előbbi kettő ma kétségte­lenül legjobb formában lévő balszárnyunk, Schatlert ilyen jól, ötletesen és hasznosan még nem láttuk játszani, Szidon pedig méltó partnere volt, gyors, jól viszi a labdát , pre­cízen centerezett. Rósa mintaszerű passzolva és helyezkedésével mindig veszélyes md­ itt lenni. Kívülük elsősorban a halfsor járult hozzá sokban a győzelemhez. Baubac­­ az első félidőben, a szélbe haltok a második félidőben. Pribojon meglátszott a hosszú pihenő,­­ okosan inkább csak a támadás irányítására törekedett. Paulusz volt nemcsak az UTE, de az egész mezőny legrosszabb embere. A Floridsdorf csapata az UTE mellett is meglepett nagyszerű fejlődésével. Úgyszólván az egész játék alatt máló partnere volt az UTE nak, sőt voltak játékrészletek, amikor az UTE-t teljesen kapujához szorította s ilyenkor még a nagyszerű Vogl párt is megbolondí­tották pompásabbnál-pompásabb kombinációk­­kal, gyors és ötletes helyezkedésükkel. Mióta utoljára nálunk láttuk a bécsi csa­patot, nagyot fejlődött egységben, stílusban és technikában. Legjobb része a belső csatár­sora, amely nagyszerűen összetanult és ismeri egymást. Technikájuk, stílusuk pedig méltóan reprezentálja a híres bécsi iskolát. A legjobb embereik itt Isler­ia Schieil. _A csapat fő­­eressége azonban kétségtelenül Neubauer, akihez hasonló centerhallunk ma nincs. Vég­telenül finom technikáját, helyezkedését élve­zettel szemléltük. Kitűnő volt a bécsi csapat védelme is, élén az öreg reprezentatív Pinák kapussal, de Deutsch és Sterba is sok ked­vező gólhelyzetet hiúsított meg idején való belépéseivel. „ Az UTE 10 emberrel kezd, mert Vogel Jr, ismét visszaélt a közönség türelmével. Ennek ellenére is ő támad és Schaller éles lövése már a 4. percben Pihak kezéből a ka­puba perdül. Az UTE a gól után is fölényben marad a különösen az élemében lévő Szieon- Schaller balszárny vezet sok támadást. Vogel II. a 10. percben áll be. Schaller néhány szép kiszökésénél a gól mellé vagy fölé lő. A fél­idő végén Priboj és Kósa összjátékából Paulusz újabb pompás gólt lő, minthogy azonban Kósa szabálytalanul lefogta Szerbát, Újvári nem szél gólt. Félidő 1:0. A 11. félidő ele­­jén Floridsdorf óriási iramot diktál és Knoll­­nak néhány szép védésre van alkalma. A 4. percben Hagen balszélső centerét Mator Anton­hoz továbbítja, aki a jobbszélről pompás lö­véssel kiegyenlít. UTE erre magához tér, de csak mintegy 10 perc múlva jut rá először a bécsi kapuhoz. A 17. percben Priboj labdáját Rósa Schallerhoz emeli, aki élesen lövi a felső sarokba. 2 : 1. Pár percre rá már újra Pihak kapujában a labda , Schaller kapufáról lepattanó lövését az offszeidán álló Priboj a gólba helyezi, amit Újvári természete­sen is­mét nem ad meg. Ezután is UTE marad fö­lényben . Floridsdorfnak csak egyszer nyílik alkalma kiegyenlíteni, de Knoll later lábáról leszedi a labdát. . Vasárnap. Nemzetközi mérkőzés: MTK—Floridsdorfer AC 3:1 (1:0) Hungária*ut. — 8000 néző. — Bíró : Czere Ferenc. Az UTE csapatától szenvedett veresége után nem volt sok győzelmi esélye a bécsi csapatnak, annál kevésbé, mert meg­felelő tartalékok híján meg kellett elégednie azzal, hogy a tegnapi tapasztalatok tanulságai alapján csupán az egyes posztokon a játéko­sok felcserélésére szerít közzé is, így cserélt helyet a tegnapi két szélső, Amon és Hagen és belekerült a csapatba a jobbösszekötő he­lyére az egyetlen tartalék, Weiss, aki orosz fogságból való hazatérte óta ma játszott elő­ször . Floridsdorf színeiben Annál pihenteb­ben állt ki az MTK, amelynek egész belső csatársora és Vágó középfedezet a tegnapi MAFG elleni mérkőzésen a mai játékra va­ó tekintettel nem szerepelt. A mérkőzés úgy indult, hogy a bécsi csapat meg fogja nehe­­zítenni a kék-fehéreknek könnyűnek vélt győ­zelmét. A vendégcsapat csupa szálas legény­ből áll, akik az első tíz percben erős tempót diktálva, könnyen elnyomták a testileg gyen­gébb ellenfelüket. De nemcsak a testi túlerő, hanem hatá­rozott technikai készültség is segítette őket stílusos támadásaik előkészítésében. Nem­sokára azonban az MTK is belemelegedett a játétcba és ettől kezdve a vendégcsapat inkább védekezésre szorult. Pihak válogatott kapus­nak alkalma nyílik képességének bemutatá­sára. Egymásután fogja Orth két szabadrúgá­sát, Molnár és Károly veszélyes lövéseit, de a 20-ik p.-ben a kapuból kifutva nem tudja elkerülni, hogy Molnár erőteljes lövése utat ne találjon a kapuba. Az MTK folytonos egy­másutánban közelíti meg a bécsiek kapu­ját. Eredményes munkáját nagyban növeli, hogy a halfsor nagyon frissen dolgozik és megér­téssel tárnoktja a csatársort. Nadler feltűnő javulása láthatóan megkönnyíti Lenkey mun­káját. Vágó is korrigálja múlt heti formáját. A csatársor balszárnya jobban volt foglalkoz­tatva, amit Schlosser bősége­sen ki is hasz­nál. A hátvédpár megbízható munkáját csak egyszer zavarja meg az első félidőben Weisz kiszökése, de a közelről lőtt labda a kapu mellé kerül. A második félidő ugyancsak az MTK támadásainak jegyében folyik. Florids­dorf kitartóan áll ellen és különösen kiválik elsőrangú technikájával és helyezkedésével a centerhalf Neubauer. De a többiek is jól bír­ják az iramot. Vostrak balhalt­ és Sterba bal­hátvéd nagyszerűen alkalmazkodó partnerei a játékot dirigáló klasszis centerhalf­nak. A csatársorban Csak Ister igazolja a Floridsdorf eddigi jó hírnevét. A második gól a 7. p.-ben esik, Orth lövi a kifutó kapus előtt. Tíz percre rá Lenkey handset vét, a 11-est Neubauer lövi. Ettől kezdve Gerő bíró sokszor lép közbe mindkét részről esett foutok miatt. A 30. perc­ben Károly kapásból továbbított gyönyörű lövésből esik a harmadik gól. Bajnoki mérkőzések. Első osztály. Vas- és fémmunkások SC—FTC 2: 2 (0:0). Üllői­ úti­ pálya. — 4000 néző. Bíró : Fehéry Ákos. Nem tartozott az értékesebb meccsek közé ez a mérkőzé­s, jóllehet változatosan folyt a játék. Az FTC eleinte még ambicionálta a játékot, a második félidő vége felé azonban meglepő módon elhagyta magát s bosszan­tóan laza játékot produkált. Előljárt ebben Csajka, Tóth és Kertész, aki jobb balfot ját­szott a WAO meccsen megsérült Obitz helyett. Az FTC csatársorában új­ játékos mutatkozott be Matkovics balszélső személyében. Méltó helyettese volt elődjének, Wienernek. Sze­repelt a csatársorban a WAC ellen debütált Schwarcz is, aki azonban nem felelt meg a jobbösszekötő pozíciójában. Általában véve a csatársor ebben az összetételében nem jogosíthatja vérmes reménységekre az FTC táborát. A Vasasok csapatától annak ellenére sem voltunk elragadtatva, hogy csak balsze­rencsén múlott, hogy meg nem nyerte a mérkőzést. A balszerencse a bírónak abban az ítélkezésében jelentkezett, amely a meccs 47-dik percében 11-eshez juttatta az FTC-ét. A Vasasok túl emberrel kezdenek nap ellen és gyenge széltől támogatva. Az FTC kezdi a támadást, sikerre azonban nem jut, mert Nikolsburger három ízben közvetlen közelről hibáz. Nem sokára tiszta mezőny­játék alakul ki, majd felnyomulnak a Vasason és Jelűnek szép lövése dolgot ad Csajkának. Jelűnek újabb támadása lövéssel végződik, Csajka az elfogott labdával a hálóba fordul, a gólért való reklamációt azonban a bíró nem veszi figyelembe. Tóth lövése a kapu fölött röpült el, ezután Katzer révén veszé­lyesen támad a Vasas, de a labda a kapu mellett halad el. Kelemennek a kapu felső sarka mellett hajszálnyira haladó lövésével záródik az első félidő. A második félidő 6-dik percében Szent­,­miklósi a kifutó Csajka mellett a gólba gu­rítja a labdát (1 : 0). Ezt követően Csajka összeütközik saját partnerével, Kertésszel, s orrát annyira megsérti, hogy 15 percig távol marad a játéktól. Ez alatt az FTC felforgatja csapatát s a 10. percben Schwarcz révén l­i­ egyenlít (1 : 1). A 10 emberrel játszó FTC jó ideig fölényben van, a csatárok azonban sorra elszalasztják a labdát, vagy lövéseiket egye­nesen Nyerges kezébe irányítják. A 33. perc­ben a szépen lefutó Katzer centerezését Hím­mel góllá értékesíti (2 : 1). Az FTC ezután kornerrel veszélyeztet, amelyet a szokása elle­nére nem Tóth, hanem Matkovics rúgott. Most ismét mezőnyjáték következik, már leeresz­kedik az alkonyat s az eredményen ekkor vá­ratlanul változás történik. Szabó szabadrúgá­sát Túri kézzel leüti és a megítélt 11-est Hungler II. Nyerges kezei között a hálóba juttatja (2:2). Ez a gól a Csajka­ sérülése miatt meghosszabbított időben — 47 perc — esett.Az FTC-ben feltűnő gyengén játszott Tóth, de különösen Kertész, a Vasasoknál pedig Remer és Zatykó. A mezőny legjobb embere Szabó volt. Kitűnően megállotta he­lyét Kelemen, Blum, Jelanek és Gottlieb, nemkülönben a második félidőben Matkovits és Szentmiklósi. MTK, Hungária úti sporttelep Vasárnap, délután fél 4 órakor MTK-Törekvés előtte 12 órakor Vasas—SCAC I. osztályú bajnoki mérkőzések BE&O-UTE 3 :0 (3: 0) Hungaro­ut­­­­pálya. — Bíró : Fl­lkorn Lajos. A détről-hétre fejlődő egyetemi csapat újabb meglepetést szerzett a sportvilágnak a veretlen UTE felett aratott győzelmével. Két­ségtelen, hogy az UTE-nak még a lábában volt a Floridsdorf-meccs szédületes irama és a szombati meccstől fáradt, illetve megsérült Paulusz, Rósa és Baubach helyén is tartalé­kot kellett szerepeltetnie, ez a körülmény azonban mit sem von le az egyetemi csapat érdeméből. A BEAC-nak is tartalékos volt csatársorának egész balszárnya (Józsa—Wal­­lett helyén) s a csonka csatársor ennek elle­nére is képes volt háromszor a gólba juttatni a labdát az UTE vas védelmén, a két Fogl-on és Knollon keresztül. Ez a teljesítmény minden szónál szebben illusztrálja a főiskolai csapatok I. osztályba sorozásának jogosságát és a főiskolai sportra gyakorolt jótékony hatását. A BEAC ilyen nagyarányú győzelme kü­lönben Tisztán lélektani okokban találja meg magyarázatát. Az UTE védelme nem számí­tott arra, hogy a BEAC csatársorának jobb szárnya (­Pluhár—Erhardt—Kertesi) ilyen nagy játékerőt képvisel s igy történt, hogy a három BEAC-csatár az első negyedórában valóság­gal frappírozta az UTE-t villámgyors táma­dásaival, amelyeket minden esetben a nagy formában lévő Kertesi fejezett be góllal. E három mellett az eddig hátvédet játszó Vachó is jó csatárnak bizonyult. A játék k­apu egyébként egyenrangú el­lenfelek küzdelmét mutatta, míg azonban az UTE csatársorának a kapu előtt nem volt si­kere, addig a BEAC csatárainak minden tá­madása veszélyt jelentett Knoll kapujára. Az UTE támadásainak meghiúsításában nagy része volt a BEAC lelkesen dolgozó védelmé­nek is, élén Vicenikkel, Búrral és dr. Ban­­denburggal. A­ BEAC 10 emberrel kezdi a játékot, ennek ellenére is ő támad s 10 percen belül Pluhár és Vacic pontos centereit Ker­tesi két­szer lövi védhetetlenül az UTE kapuba. Ez­után áll be a BEAC tizenegyedik embere s erre a 15. percben Ker­tesi újabb, 35 méteres gólt lő. Ezután változatos játék folyik, amely­ben mind a két csapatnak van néhány gól­helyzete. A második félidőben az UTE óriási fölénybe kerül s, teljes erővel dolgozik azon, hogy javítson az eredményen. A REAC K­alc­­sora Sárosi kivételével ekkor már teljesen elkészül erejével, védelme­ azonban sikerrel veri vissza Szidony Schaller, majd a csatár­sorba vonult Vogel II. támadásait és sikerül a hízelgő eredményt érintetlenül megőriznie. Az UTE-n a fáradtság határozott jelei vol­tak észlelhetők, ennek ellenére is kiváltak azonban a csapatból a két Vogel-en kívül Schaller és Kuchta. A halfsor a mérkőzés ele­jén sokat hibázott, a II. félidőben azonban imponált stílusával. Szidon és Knoll ellenben közel sem játszottak olya­n jól, mint előző napon. A tartolékok közül csak Nagy center­halt vált be a második félidőben. III. ker. T­VE—VII. ker. SC 1:1 (0: 0) — Határ­ utcai pálya. — 4500 néző. — Bíró : Nagy László­ A két csapat találkozása nem hozta azt az érdekes küzdelmet, amelyet a bajnokságban elfoglalt pozíciójuk és az eddigi teljesítmé­nyeik alapján várni lehetett. De különben is az­ eldöntetlen eredmény sem fedi hűen a két csapat közti erőkülönbséget, mert a III. ker. gólokkal volt jobb ellenfelénél és ha ez a gól­­arányban nem jutott kifejezésre, úgy ez bal­szerencséjükön múlt. A csapat főereje a csa­társorban domborodott ki. Hegyi helyén tar­talék szerepelt, aki azonban nagyszerűen al­kalmazkodott az együtteshez. Kitűnő volt a két szélső, Majher és Sztancsik, míg a fede­zetek közül Stark­o játéka magaslott ki. A VII. ker. komplett csapatában csupán a védelem nyújtott elfogadhatót. Kojsza elemé­ben volt, a­ hátvédek közül Hoffmann volt a jobbik. Wagner tartalékkapus néhány szép védéssel vonta magéra a figyelmet. Változa­tos játék után hamarosan kidomborodik a III. kerületiek fölénye, de az ellenfél résen álló védelme ügyesen szereli le a veszélyes táma­dásokat. A VII. kér. csak az utolsó öt perc­ben jut szóhoz. A második félidőben teljesen visszaesik a VII. kér. és csupán kilátástalan egyéni lefutásokkal kísérletezik. Egy ilyen meglepetésszerűen keresztülvitt támadás a 25. p.-ben mégis eredményhez vezet és Brenner a kifutó kapus előtt lövi be a labdát. A vá­ratlan eredmény felvillanyozza a budai csa­patot, de erőlködés után csak akkor tud ki­egyenlíteni, a­mikor a Hoffmann miatt meg­­ítélt szabadrúgást Steinitz mintegy 30 méter­ről góllá értékesíti. Innen kezdve sorozatos támadás éri a VII. kerületieket, de a kapura irányított labdák célt tévesztenek. Törekvés—„33“ FC 2 :0 (0 :0). Halom­utca. — 2000 néző. — Biró : Nyúl Dezső. Az adott körülmények között reális győ­zelmet aratott a Törekvés, az eredmény kit­alanálásában azonban nagy része volt annak, hogy Zsák a villamos közlekedés miatt meg­késett s helyét László, a „33“ gyógyuló félben levő jobbszélsője foglalta el. De még talán ez nem lett volna döntő befolyással a mérkőzés­­ sorsára, ha a „33“ FC csatársora rendre el nem rontja a legkedvezőbb helyzeteket. A 33-asok az első félidőben állandóan fölényben voltak, de a belső csatárok minden alkalmat elszalasztottak. Közben a Törekvés keresztül­törte az ellenfél védelmét, a 25. percben kor­­nerhez jutott s ebből folyóan Micsinai meg­szerezte a vezető gólt. Utána folytatódnak a a 33-as támadások és Dürrnek több nehéz labdája akad. A második félidőben már vál­tozatos a játék. A 30. percben Grüner és Urik összefut, a földön fekve egymást rug­dossák, mire a bíró mindkettőt kiállítja. A 36. percben egy foul miatt megítélt szabad­rúgásból Micsinai Zloch feje fölött rúgja a Törekvés a második gólját. A 40. percben a biztos gólhelyzetben levő Törekvés balszélső­­jét fontalják, a megítélt ü­zest Micsinai a kapu mellé rúgja. A győztes csapatban Dü­rr, Hor­váth és Csermely játéka emelkedett ki. A „33“ FC — de­ ezúttal az egész mezőnynek is — Zloch volt a legjobb játékosa. Hasznos partnere volt Bakonyi, akiből igen jeles hull­­jáátékos lesz. László az első gólt védhette volna. MAC-BAK 2:0 (0:0) - Üllői-úti pálya — Bíró: Kiss Menyhért Az erőviszonyoknak megfelelő eredmény­­nyel végződött e kevésbé érdekes mérkőzés. A BAK az első gólig lelkesen védekezett ugyan, de azután beletörődött a vereségbe. Az első félidő a MAC fölényét mutatja, de csatárai a legszebb helyzeteket kiaknázatlanul hagyják. A félidő közepén a BAK is szóhoz jut, de a belső csatárok nem tudják egymást meg­érteni. A második félidő 4. percében Rácz lefut, labdáját Wolenszky kézzel kiüti és Gutvillig melléről a hálóba jut (1: 0). A MAC továbbra is támad. A 33 ik percben Farika faultolja Ráczot, aki ezért inzultálja, mire a bíró kiállítja. Változatos játék folyik, mindkét félnek több kedvező helyzete van, de ered­ményt csak a 43. percben Lederer beadásából Simon ér el (2 : 0). A MAC-ban Kocsis, Lé­­derer és Rácz, a BAK-ban Szabó és Gállos tűntek ki. A két kapus, bár nem sok dolguk volt, megfelelt, jó volt még Omelka, Weiner és Kovásznál — amíg le nem sántult. BTC-TTC 1 : 1 (1 : 1) — Halom­ utcai pálya — Bíró : Hoffenreich Károly. A BTC mint nagy favorit ment bele a­ TTC elleni mérkőzésbe s hogy még sem nyerte meg a mérkőzést, annak okát abban keres­sük, hogy a TTC ez ellen a régi ellenfele ellen régen látott lelkesedéssel védekezett. Sikerült is neki az első félidőben megszer­zett egy pontot a játék végéig megőriznie. A TTC ismét mintaképét nyújtotta anna­k, hogy miként lehet a gyengébb félnek is sikert elérnie az erősebbel szemben. Ez vigasznak , a csapat mai gyenge játékára minden esetre kevés s a csapatnak több önfegyelmet kell tanúsítania és némi stílust is elsajátítania, hogy a vergődés szerepénél egyszer már többre is vigye. A BTC — mint oly „sokszor — ismét el­bizakodottan játszott. Ő volt úgyszólván az állandóan támadó fél s ennek ellenére is meg kellett elégednie az eldöntetlen eredménnyel. A csapatból, sajnos, már régen hiányzik az esély, amely a győzni akarást megvalósítani is képes. A csapatnak van szép stílusa, vannak jó egyéni játékosai is s ennek ellenére is érthetetlenü­l a legváltozatosabb eredményeket játsza­ ki hétről-hétre. Az első félidőben a BTC a többet támadó fél , a 35. percben megszerzi Horváth révén a vezető gólt. A 40. perben Chován egy kapu­­előtti kavarodásban kiegyenlített. A második félidőben is jobbára a TTC térfelén, folyik a játá­t. Petznak több ízben is alkalma van a győztes gól megszerzésére, ám feorba el­hibázza a jó helyzeteket. A BTC-ben a két hát­védnek, Kanyanieknek és Schwengnek a játéka kíván dicséretet. A TTC-ben elfogad­hatót produkált a véd­elem, továbbá Steinitz, Chován­ és Maly, Stobbe-c­soport. Zuglói AC—Wekerletelep 0 : 0. Bíró Fiedler Konrád. Zugló nagy fölényben volt, de csatárai sokat hibáztak. UTSE—URAK 3 : 0 (1 : 0). Bíró Schrei­­ner Károly. Az UTSE állandó fölényben volt. Az URAK védelme elsőrangúan játszott. Húsiparosok—Előre Ttt 6:1 (3 : 1). Biró Biró Sándor. V. ker. SC —Ékszerészek 1 : 0 (0 : 0). Biró Weisz Ferenc. Durva mérkőzés, az V. ker.­ből 3, az Ékszerészekből 1 játékos kiál­lítva. VAC-EMTK 2:2 (1:1) Biró Aunpitz Miklós. A második félidő 29. percében egy néző berohant a pályára és inzultálta Breuer JT-et, a VAC játékosát. A biró lefújta a já­tékot, Erzsébeti. Törekvés—MTE 1 : 0 (1 :0). Biró Técsői Pál. Egyenrangú ellenfelek. Testvériség:—Főv­á Kör 1:0 (1 : 0). Biró Friedmann Hugó. Kárpáti csoport: KAOE-ETC 1:0 (0:0). Bíró Vértes Imre. Egyen­rangú ellenfelek , a szerencsé­sebb Csapat győz. JSC—Vér­halom 1 : 0 (0 : 0). Biró Kene­sei Géza. A jobb csapat a DSC volt. Egy já­tékos a Vérhalom csapatából kiállítva. Máv—UMTIK 1:1 (1 :0). Biró Lévai Jenő. NSC—Acél TE 0 : 0. Biró Renner Fe­renc. Az NSC csapata állandó fölényben volt, de csatárai tehetetlenek voltak. BTK—UTE 4:1 (2 : 1). Biró Bratko­­vics József. Az RTK szép játék után biztosan nyerte a mérkőzést. BSE-BTK 1 : 0 (1 : 0). Biró Koch La­jos. Egyenrangú ellenfelek. Déli csoport: Vasklub—Gompakler 2 : 0 (2 : 0). Biró Fe­­derith Hermán. EFC—F Vasutas 1:1 (1:1). Bíró Auspitz Sándor. Nyugati csoport. NTC—I. ker. SC 1 : 1 (0: 0). Biró Müller. NFC—BAFC 5 : 2 (2 : 0). Biró Orova. OTE—USC 5 : 0 (3 : 0). Keleti csoport. BRSC—Pestújhely 2 :1 (1: 0). Biró Mar­­kovics. Második osztály. Harmadik osztály. i 1 8!»B Jjr IEQJOB6 jréfe. /•*&?*' TOSE«r:MEa ✓ 80. szám. SPORTHÍRLAP 3. oldal. Szövetségi díj. (1:0) I. osztály. Törekvés—33FC 8: 1 (1:0) Biró Hanai. BTC—TTC 3: 1. Bíró Iváncoic­. III. ker.-VII. ker. 7:1 (2 : 1). UTE—BEAC 3 : 1 (1: 0). Biró Kelemen. MAC—BAK 3 :0 (2 : 0).­­ II. osztály. URAK-UTSE 5 : 0 (4 : 0). Biró Steiner. III. osztály. Pestújhely—BRSC 2 : 0 (0 : 0). Biró Bányai. i FTC, Üllői­ úti sporttelep Vasárnap, délután fél 4 órakor FTC—TTC , előtte V­2 órakor MAC—VII. kés­. I. osztályú bajnoki utó:középek