Sporthirlap, 1929. szeptember (20. évfolyam, 102-114. szám)

1929-09-02 / 102. szám

4 Budai Harihárom—Pécs-Baranya 3:0 0:0) Pécs, 2500 néző. Bitó: Gerő Ferenc. Budai Harihárom: Lantos — Oláh, Lőwy — Czumpft, Kaltenecker, Ko­vácsi — Schmiedt, Steiner, Sinaber, Lyka, Stancsik. — Pécs-Baranya: Szülik — Ivancsics, Krebsz — Palkó, Halas, Tessler — Kovács, Tritz, Ka­utzky, Szabó, Köves. Tapogatózva indul a játék és a 18. percben Szulik harcképtelenné vált. Eredményt csak a 45. percben ér­nek el. Ember szökteti Steinert, aki Schmiedthez továbbít, utóbbi le­hőt, a labdát pontosan játsza át a balol­dalra, innen Stancsik középre ad s a befutó Steiner szép gólt lő. (1:5.) Szüget után a budaiak nagy fölény­be kerülnek, a 10 emberrel küzdő Pécs-Baranya ellen­i szép csatárjá­ték után Ember már az első percben tizenhat m­éterről hatalmas gólt rúg. (9:0). A 16 p.-ben Schmiedt-Steiner adogatások után Ember fordulásból nagy gólt lő. (3:0.) Pécs-Baranyát felkorbácsolja a gól és erős támadásba fog, azonban Lőwy, majd a jókor kifutó Lantos könnyen elhárítja azt. A 19. percben szabadrúgást ítél a bíró Pécs-Baranya ellen. Lőwy rúgja, Sztancsik ráfut, rosszul találja s a labda az országban álló Schmiedthez kerül, aki gólt rúg, melyet a bíró — helyesen — nem ad meg. A 22. percben a bíró kiállítja Schmiedtet, aki durván belerúgott Teszlerbe s ekkor Sztancsik megy a jobbszélre. A 25. percben beáll a be­­pótyált Szulik is és ekkor Pécs- Baranya a csonka Harihárom ellen egymásután vezeti a veszélyesnél ve­szélyesebb támadásokat. A budaiak csak három csatárral játszva, az ered­mény megtartására törekszenek, ami sikerül is nekik, mert Kautzky is, Tritz is egymásután vagdalják fölé és mellé a legbiztosabbnak látszó labdá­kat is. A 43. percben Köves leroha­­nása sikerrel kecsegtet, azonban Lőwy tül keményen száll bele, úgyhogy a szélső megsérül és kiviszik. A budaiaknál kitűnő volt Löwy és Kovácsi. A csatársor jobbszárnya vezetett minden támadást, élén a ki­váló Schmiedttel és a szemfüles, ke­­ménykötésű Steinerrel. Ember jól irányított és pompás lövéseivel tűnt ki, Lyka és Stancsik gyengék még. Pécs-Baranyánál Szalik jól védett. A hátvédek közül Krebsz a jobbik, Iváncsics könnyelmű és két hibája két gólt eredményezett. Halas csak az első félidőt bírta, Palkó és Teszler megfelelők. A csatársor kerékkötője Kautzky volt lehetetlen forgolódásai­­val és oktalan cselezéseivel. Az irá­­nyítás néküli csatársor tagjai még egyénileg sem nyújtottak megfelelőt. Somogy-III. kor. 2:2 (l:D Somogy: Kubala — Szattyin, Mor­­vay — Tallián, Sztrakovics, Györ­­ffy — Gacsár, Weisz I., Dáp, Jáko­bé, Rábé — 111. ker. FC: Fehér — Werner, Király — Steiner, Lutz II., Fried — Fenyvesi, Schiller, Konyor, Lengyel, Dressler. Somogy nagy lendülettel kezd a a III. ker. védelem két kornert vét..A másodikat Rábl rúgja, Weisz IL ka­pura fejeli, az ívelt labdát Jakobe elcsípi és be­fejeli. (1­­ 0.) A II. ker­ is felnyomult, a 10. percben kornert ér el, Fenyvesi rúgja, Konyor a kapu­fára fejel, a labda ide-oda pattog a védők és támadók között, végre Ko­nyor berúgja. (1:1.) Mindkét csapat fokozza az iramot. A 30. percben Ga­csár lefut, jól ad be, Király kezel s a bíró habozás nélkül tizenegyest ítél. A büntetőrúgást Jakube berúgja, minthogy azonban jelzés előtt töb­ben befutottak, a bíró újra rúgatja. Most Rábl áll a labdának, labdája azonban kapufáról pattan vissza s ugyanő a hálóba helyezi azt- Termé­szetesen a bíró kapurúgást ítél. A második félidő elején az óbudai jobbszárny tetszetős támadást vezet, Morvay jókor lép közbe, nyugodtan „hazaadhatná”, de megijed az őt za­varó Schillertől, fordulni próbál, Schiller azonban a labdát elcsípi, Fenyveesnek passzolja, aki közelről gólt lő. (3:1). Somogy erősen küzd a kiegyenlítésért, de mezőnytámadások­­nál többre egyelőre nem viszi. A 25. percben Weisz II. éles lövését Fehér vetődve Rábl elé üti, aki három lépés­ről lő. Fehér azonban a labdát a föl­dön fekve bravúrosan kornerre tolja. A korner eredménytelen. Egy perc múlva Rábl fut le ismét, Weiszhez passzol, ez Dánnak továbbít, aki nagyszerűen ugratja ki Gacsárt s utóbbi a kifutó Fehér mellett éles gólt lő (3:3). Az állóhelyen nagy zavargás támad s a­­bíró emiatt 5 perccel hosszabbít. Ekkor történik, hogy egyik III. kerü­leti támadásnál Kubala beledobja magát Lengyel lövésébe, a lövést fog­ja, azonban a reárohanó csatárok egyikén sajtóval keresztül esik és sú­lyosan megsérül. Helyébe Jakube áll és most már Somogy csak az ered­mény megtartására törekszik, ami s­ikerül is. Somogy csapatában Kubala kifo­gástalan, a védelem oszlopa Szattyin volt, míg Morvai hallatlanul könnyel­mű. A fedezetsor, különösen Sztrako­vics, jól mozgott. A csatársor leg­jobbja volt Jakube, Dán közepes, Ga­csár pedig csak a második félidőben futott fel jobb teljesítményre. A III. kerületben Fehér pompásan védett. Király könnyelműsége dacára meg­felelt A fedezetsor teljesítménye szürke. A csatársorban a két szélső, de különösen Fenyvesi volt jó. Konyor puha, Schiller agilis, de kis termete miatt sokszor elvész a mezőnyben. Bíró: Kann Ferenc. II. Uga Vác FC—Megyer 3:1 (1:1). A Vác FC nagy fölényét nem fejezi ki az eredmény. Góllövők: Haar Vác FC (3) és Wagner Megyer. Jók a Vác­ban: Léderer, Balán, Haar és Schwarz, a Megyerben pedig Mészá­ros, Makádi, Mentes és Vámos. — Bíró: Klein Árpád. Soroksár—Bak TK 1:1 (1:5). Egyenlő erők küzdelme. Igazságos eredménnyel. Góllövők: Stumpf So­roksár és Kocsis Bak TK. Említést érdemel Szabó, Lichtner, Hoffmann és Zwick a Soroksárban, a Bak TK- ban pedig Spánitz, Buzássi, Becsei és Kocsis. — Bíró: Gébért. Rákospalota—Zala-Kanizsa 7:3 (5:2). Zala-Kanizsa csapata nem vál­totta be a hozzáfűzött reményeket, míg a Palota csapata a második liga egyik legjogosabb bajnokaspiránsa. A gólokat a Rákospalota részéről Laukó III. (4), Tranz, Fessler, Módi (11-esből), a Zala-Kanizsa részéről Orsolyák (3, kettő 11-esből) lőtte. Jók a Palotában Hosszú, Reisner, Módi és Laukó III., a Zala-Kanizsá­­ban pedig Fekete, Tamás, Bakonyi, Farkas és Csász. — Bíró: Bíró Sán­dor. Turul—Merkúr 5:1 (1:5). A Turul minden megerőltetés nélkül győzte le elég gyenge ellenfelét. Góllövők: Altmann, Sanger, Fridrich (öngól), Fischer és Vaczek. Említést érdemel Búza, Polt, Vaczek, Altmann és Fi­scher a Turulból, Perina, Fiegel, Tim és Iglódy a Merkúrból. — Bíró: Salgó Imre. Amatőrbajnokság II­esztály Kárpáti-csoport: NMSE—BRSC 3:1 (3:0). — KTC-RAOE 4:1 (1:1).~ Gans-B. Vasutsa 4:1 (1:0). - MÁV—FSE 2:1 (1:0). - EMTK-Kőb­ AC 3:2 (2:1). - MAC— CKTK 4:4 (2:1). Stobbe-csoport: Vérha­lom—Turul TE 1:1 (1­)). -Egyetértés- BTK 2:1 (0:0). — Nyomdász—EURO 3:2 (2:1). - TTC— ZAC 0:3 (5:3). - UTE-I. ker. SC 4:4 (3:1). — KFC—UMTE 3:1 (1:0). - BTK­­TLK 2:1 (1:1) A Nemzeti még nincs nagy formában: Holics tanár úr drukkol, az új szezon első gólja A Nemzeti—Attila mérkőzés 13. percében Szemző hiába veti magát, Rémnay II. védhetetlen lövése a hálóba jut. Akik Újpestnek igazat adtak A Középeurópai Kupa fllebbezési bizottsága elő sor: (balról) Precechtel dr (csehszlovák), Ebersthafer dr. (osztrák), Eicher (svájci) elnök, Graziani (olasz), Tibor (magyar), Fischer Mór. — Álló sor: (balról) Fodor Hen­rik dr., Kenyeres Árpád, Mauro (olasz). Ez az ajtó, mely mögött a Középeuró­pai Kupa fllebbezési bizottsága tár­gyal.­­S aki előtte hallgatózik, termé­szetesen — Langfelder Ferenc. I Kerékpárok EUfSSSfd­ZSBl Használt kerékpárok I* 55.­­UH. Varrógépek P *5.­161 jótállással. Alkatrészek, gumik WI E5*EU«LDkSmü*zerésse« V1IL. Dobozi­ utca 7-9 HÉTFŐ, IMI SZEPTEMBER 2.