Sporthirlap, 1932. október (23. évfolyam, 79-87. szám)

1932-10-29 / 87. szám

SZOMBAT, 1932 OKTÓBER 29. SPORTHÍRL­­AP Ragyogóan diszponált csatárok pompás párviadala Triestben Teleki, Lutz és főként Szemere bombasikere , Magyarország B—Veneto­­kerületi válogatott 3:3 (3:2) Kétszer vezettünk 2 góllal, de két szerencsétlenül perdülő labdán elmaradt az értékes győzelem .— "A Sporthírlap telefonjelentése — Trieszt, október 28. Az eredmény csak annyit mond, hogy két egyenrangú csapat mér­kőzött és a csatárok felülmúlták a védőket. A valóságban azonban az utóbbi évek egyik legnagyszerűbb, legélvezetesebb viaskodása szüle­tett meg a magyar B­ váltogatott és az olasz Veneto kerület válogat /print 8 frissít, hűsít, üdít. ■A Sportolók kedvelt bonbonja. 1S 30 fillérért kapható drogériákban és cukorkásoknál. Gyártja a DARMOL r.-t., Budapest, tett csapatainak találkozásából. — Győztes nem volt, de a 15.000 főnyi közönség a já­ték végén extázisban ünne­pelte mind a két együttest, amely egyformán részese volt a remek színjátéknak. A magyar fut­­ballsport ezt az eredményt és a trieszti közönségsikert a legszebb emlékei közé sorozhatja. Két gól előnnyel! Remek napos időben állt fel a két csapat, a francia Leclercq bíró ÚR A JAVÍTÁS munkadíja . • . P pí Jm Üveg vagy mutató 40 Vill. Pót* * TM lando alkatrészeket legolcsób­­ban számítjuk. Egy évi jótállás. Törhetetlen óraüveg megvárható G Á R D O 8 órás, Múzeum-körút 2. szám sípjelére a következő hadirendben: Magyarország B): Hóri — Szeme­re (Kárpáti II.), Vágó (Szemere) — Laky, Lutz, Belcsik — Markos, Cseh, Teleki, Titkos, Kohut. Olaszország B): Amoretti — Loschi, Berganini — Montesanto, Oechiusi, Martelli — Maini, Peraz­­zolo, Spivach, Fedullo, De Manzano. Az olasz együttes lendült neki jobban, azonnal heves támadást vezet a balszárnyán, kornert sze­rez, amit Laky szabadít fel. De nemsokára visszaszorulnak az olaszok, Teleki pompásan szökteti Csehet, ez kifut, alig bírják kor­­­nerre szerelni. Meleg helyzet, újra kornerrel mentik a támadásunkat. IV., Kossuth Lajos­ utca : Egyenruhák és polgári öltönyök. Tisztek és kar­­paszományosok szabályszerűen felszereltetnek, Nagy Kálmán Nagy választók angol szövetekben ! De hirtelen visszanyomul az el­lenfél, az elöl portyázó center ki­robban, nem lehet tartani, élesen lő, Hóri gyönyörű védéssel ment! Újabb heves olasz roham, most Belcsik energikus közbelépése tisz­tázza a veszélyt. De azonnal szökik a másik oldalon De Manzano, ha­talmas lövése a kapu fölött süvít el. Nehezen tereljük vissza a játé­kot, de egyik rohamunkat csak hendsszel akasztják. Kohut óriási szabadrúgása centiméterekkel megy a kapu mellé. A 12. percben Teleki mesteri szöktetésével indult Kohut, finoman cente­rez és Teleki a hatosról ka­pásból kegyetlen gólt ragaszt. 1:0. Azonnal ellentámadás követke­zik. Fedullo kiszökik, lő, Hári megint impozáns biztonsággal véd. Újra forró pillanat következik: Szemere kapásból igyekszik felsza­badítani, a labda azonban megcsú­szik, korner. Ebből Perazzoto kapu mellé lő. Meleg pillanat volt. A 20. percben a magyar jobb­szárny indul kemény támadásra. Teleki is részt vesz benne, ki­keveredik a jobbszélre, onnan centerez egyenest Cseh elé, aki előresiklik, a kifutó ka­pust is kicselezi és az üres kapuba helyezi a labdát. 2:0. Nagyon szép és változatos a mérkőzés. Megint olasz ellentáma­dás következik, Fedullo kerül üres helyzetbe, óriási erejű bombáját Hori bravúrosan kornerre tolja. A 26. percben megint Fedullo szö­kik, erősen orszájdgyanús a dolog, de nincs baj, Hori ismét szenzáció­san védi a menthetetlennek látszó lövést. Viszont a következő pilla­natban a szerencsének is segíteni kell, mert Maini labdája csak haj­szálnyira kerüli el a kaput. Most egymásután többször a magyar jobbszárny veszélyeztet.­­ Egyik akcióját Teleki fejezi be kitűnő lövéssel, amit nehezen véd az olasz kapus. Utóbb Kohut szö­kik, az akció kecsegtető, de Titkos lesállásba fut. A 38. percben pillanatnyi lazu­lás a magyar védelem sorában, Spivach máris kitört, lövése védhetetlenül fúródik a háló­ba. 2:1. Cseh akar erőteljes akcióval vá­laszolni, a lefutás jól sikerül, Ko­hut szökik, a beadás azonban a kapu mögé fut. Aztán ismét a ma­gyar jobbszárnú robog, gyönyörű akció ellenállhatatlan beadás. Teleki üres, nagyszerű lövés, gól,­­ a bíró alaposan téved, amikor ofszáj­­dot ítél. Nem baj, mert a 43. perc­ben Belesik zsinóregyenes labdájá­val Kohut elrohan, erőteljesen centerez, a labda a kapufáról vágódik az érkező Teleki elé. 3:1. Sajnos, túl gyorsan következik az olasz riposzt. A 44. percben heves ellentámadás, Fedullo lő, Hori pillanatra meginog, a labdát kiejti, Spi­vach már a nyakán van, be­sodorja a labdát a kapuba. 3:2. Ezzel a két nagy akcióval végződik a félidő. Kegyetlen „gikszer" Szünet után Kárpáti II.—Sze­mere a magyar hátvédpár. Az új hátvéd — Kárpáti 11. — még lab­dába sem rúgott, hirtelen hátraját­szanak felé, u­­,u­ a bekk mellérúg, Fedullo máris rajta van, elszáguld mellőle s nem lehet többé feltartani a kapu felé robogó útjában. 3:3. Még az első perc sem telt el. A 2. percben Teleki ügyes akció­jából Cseh kerül gólhelyzetbe, a fejes azonban arasszal a léc mellé esik. Szívós viaskodásban telik az idő. A 6. percben rendkívül erős ma­gyar támadások indulnak. Az olasz védelem meginog, a labda ott tán­col a kapuvonalon, kétszer kotorják el a vonalról, a kapus is kétszer kiejti a labdát, a kavarodásban senki sem új, mígnem Loschinak sikerül a csaknem kétperces pergő­tűzből tisztes felszabadító rúgással kimenteni a kapuját. Az ostromzár enged, ellentáma­dások következnek, amelyek azon­ban megtörnek, mielőtt lövés érle­lődne. A 12. percben Teleki jól ívelt szabadrúgását kornerre há­rítják. A 14. percben Fedullo ismét lesből ugrik el, lövését azonban Hori könnyen védi. A játék újra hullámzó, még min­dig teljes irammal száguldoz a két csatársor. Teleki egyszer újra kisodródik a jobbbszélre, onnan adja magas labdáját Titkosnak, akinek fejesét ügyesen fogja az olasz kapus. Erre is Fedullo válaszol, egyéni kitöréssel és gyilkos lövéssel, amit megint csak bravúrral lehet vé­deni. Erre meg Cseh riposztoz, pompás egyéni játék­, következik itt­­ is, aztán zúgó ballábas lövés, amit hatalmas szerencsével töl kor­nerre a kapus. A 40. percben Markos akar el­iramodni, de elbukik, inhúzódást szenved­ és ki kell állania. Innen kezdve tíz emberrel küzd a magyar együttes, láthatóan csak védekezik s csak ritkán vezet már veszélyesnek ígérkező támadást. Az eredmény döntetlen marad s mikor a két csapat levonul, a kö­zönség tomboló ünnepléssel veszi körül a pompás küzdelem része­seit. Csatárok ünnep­napja A mérkőzés az utolsó esztendők egyik legszebb küzdelmét hozta. Kitűnően diszponált olasz együt­tes volt az ellenfél, amelynek so­raiban éppúgy több országos vá­logatott foglalt helyet, mint a ma­gyar B­ válogatottban. A játék igazi szépségét az adta, hogy mind a két oldalon szikrázó csatárakciók futottak és ez a védőket is a maxi­mális erőkifejtésre kényszerítette. A magyar oldalon elsősorban is a ragyogóan összejátszó jobb­szárny jeleskedett. Egyik veszélyes táma­dást a másik után vezette és ira­ma még az ilyenekhez szokott ola­szokat is sokszor elragadta. Méltó partnerük volt Teleki, aki magas intelligenciájú játékával sokkal többet nyújtott, mint azt az utolsó idők teljesítményei alapján tőle várni lehetett volna. Kár, hogy a balszárny nem tudta követni ezt a diszpozíciót. Titkosnak rossz napja volt és miatta Kohut sem érvényesülhetett. Ragyogó volt a középfedezet Lutz II., a mezőny egyik legpompásabb já­tékosa, aki higgadt, szívós és amellett erőteljes játékával tün­tette ki magát. Kitűnő partnere volt Belesik, míg Laky mérsékel­ten szerepelt. A védelemben Szemere káprázatosan dolgo­zott, mind a két oldalon kérlelhetetlen biztonsággal szerelt és a mezőny legjobb játékosává emelkedett. Hari is nem egyszer menthetetlen­nek látszó lövést tartott fel, el­fogta azonban a kapus pech, mert egyetlen hibáján kicsúszott ke­zünkből a győzelem. A két másik hátvéd — Vágó és Kárpáti II. — mérsékelten szerepelt. Az olasz oldalon is a­ csatár­já­ték emelkedett ki. A jobbszárny tűnt fel itt is, de náluk a legjobb csatár mégis a bolognai Fedullo volt, akinek szereplése a legkénye­sebb igényeket is kielégíthette. A fedezetsor a szorgalmán túl, nem nagyon vétette magát észre. A vé­delemben klasszikus játékkal állí­totta meg a magyar támadások jó részét Loschi, ez az egészen különleges tudású hátvéd. A ka­pus nem tartozik az extraklasszisú játékosok közé. A francia bíró mindvégig pár­tatlanul és hozzáértéssel végezte feladatát, el nem mozdult mellőlünk, értékes, felvilágosításokkal szolgált, pom­pás utasításokat adott a fiúknak és energikus egyéniségével olyan küzdőszellemmel töltötte el a fiú­kat, ami a végig szédületes iram­ ,­ban pergő mérkőzésen át érezhető volt. A mérkőzés után gyors vacsora következik, mert nyolc óra húszkor már indul a vonatunk, utazunk Antibes városába, ahol vasárnap a délfrancia válogatottal mérkő­zünk. Fodor Henrik dr. A legszebb élmény A mérkőzésről az olasz szövet­ség nevében megjelent Gaudenzi a legnagyobb elragadtatással nyi­latkozott és kijelentette, hogy esz­tendők óta nem volt része ilyen felejthetetlen élményben. Révész Béla,­ a trieszti magyar futballtréner megérkezésünk óta 3 A Törekvés két kölcsön­­csatárral utazik Bécsbe a Rapid elleni keddi meccsére A Törekvés bécsi bemutatkozása nehéz körülmények között jön lét­re és a csapat összeállítása még az utolsó percekben is kétséges. Készéi II., a center — mint is­ meretes­­ karját törte, most pedig a kapus Szollár és a váloga­tott összekötő Regős II. sze­repléséről kellett lemondani, mert a két játékos nem kapott szabadságot. Szollár hiányát még megoldották, amennyiben Kame­­netzky személyében kitűnő tarta­lékkapussal rendelkeznek, a hiány­zó két csatárt azonban csak úgy tudta a Törekvés pótolni, hogy a MAVAG két játékosát — Ivanicsot és Ébert kölcsön­kérte. A MAVAG a két játékost a Tö­rekvés rendelkezésére bocsátotta, amely most már min­den bizony­nyal az alábbi csapattal megy Bécsbe: Kamenetzky — Gergely, Regös Túrára Mg 5 R9 viharkabát, g­­gg hátizsák, P * A teljes felszerelés dfl legolcsóbban kapható Molnár Gyula szakü­zletében VII., Károly­ körút 3/c. — Dezső, Keszei­­., Dankó — Nemes, Éber, Ivanics, Pusztai, Déri. A csapat hétfőn délután 5 óra­kor utazik Bécsbe — Ziegler szak­osztályvezető, Sallai intéző és Siegl tréner kíséretében­­— és szerdán este érkezik vissza. * Belső csatár kerestetik. Állás­nélküli villanyszerelő jó belső csatár biztos megélhetést kaphat. Kívána­lom: azonnal igazolható legyen. Cím: MOVE, Veszprém, Postafiók: 36. Az UTE—VI. ker. FC 4:0 -ás mér­kőzéssel az amatőr bajnoki tabella nem változott. Az ÚTE maradt, a­­ negyedik helyen, a BSzKRT, a MÁVAG és a Törekvés mögött, a VI. ker. FC továbbra is a tizenhar­madik helyen fekszik. rlSW JEi elavult készülékét, a rádiókereskedők Wr /t­silTi­­W? útján, ha 3+1 lámpás, dinamikus hang­szóróval egybeépített 7037-es ORION rádiót vesz. Minden rádiószaküzlet-­­­ben részletes felvilágosítást nyújtanak. ^ Gyakrtjra: Orion ixxelamnix gyár *á*á*á*á*á*á*á*á**á*rt*á*W*á*árfWWW­*á*á*á*WW*WWW*WWWWW*WWW»