Sporthirlap, 1934. február (25. évfolyam, 10-17. szám)

1934-02-03 / 10. szám, Rendkívüli kiadás

2 „Barátságos" meccs Csepelen Egyórás késéssel, fejbetöréssel, köp-Isedéssel és pofozkodással Cs. MOVE-SzNFC 3:2 (2:1) Al­.,csepeli , autóbuszon az SzNFC Pomázijával találkozunk, aki elalud­ta az SzNFC-játékosok találkozásá­nak az idejét. Amíg kiérünk, érde­kes­­dolgokat mesél az SJSIFC-ről, amely­­kutyául átlőtt és m­ár még most is. J)e most már­ javul a hely­zet, am­ióta a régi vezetőség helyett tizen­hattagú bizottság vezeti az ügyeket. Tizenhattagú . . . A CSEPELI MŰVT1 PÁLYÁJA vagy tízpercnyire van az autóö­sz­­végállomástól. Ez még nem Wifit* haj, (la a meglepően csinos, kőker­í­­téssü­l körülvett és vadonatúj trinón m­el ékeskedő válna kapujáéban törté­­ner úr, a MOVE intézője fogadja az érkezőket és­­ kedvesen küldi t­ i­­ CST­K-pályára. A MOV­E-pály­i la­­l­iá­­ugyanis hasznavehetetlen . . Még tízperces út a napfényes cse­peli hómezőkön. Végre ott vagyunk A OSTN­­ P A L Y A N, amely kevésbé csinos ugyan, ne legalább k­asznnt’.látó. Jégpályának Itt lesz a meccs . . . Az SzNFC már teljes számban — a kapusok hiján, akik otthon marad­­tak — együtt van. Lelkesen szidják a sütetlen, hozzá még beton­ba bújó öltözőt. Kint SÜT A NAP, metsző hideg van és egypár csikes CSTK-ista a komon­onalon rémtör­­ténetekkel mulattatja egymást, ame­lyek mindegyikének csattanója: „. . . És akkor lekentem a bírónál­ egy frászt, hogy majd kiesett a sz­mo“. Mindez igen biztatónak lát­szik, de az ellenfélnek, a Cs. Movid­nak híre sincs. Persze, az egész .-se — A Sporthírlap tudósítójától -~ 3 tartalék játszik. (Grieger, a ka­pus, CsTK-ista). Térfelválasztás előtt — bírót vá­lasztanak. A választás Chernyák Pál Muv’E-drukkerre esik. Először csak az derül ki, hogy­­MIND A KÉT CSAPAT FÉL­­lsem egymástól. A jegyes pályától, amely — nem túlzás — életveszé­lyes. Kevésbé félnek a tyúkok és a libák, amelyek csapatostul ro­nta­nak be a pályára és a taecszászló­val kell kiverni őket. . Steiner, a Cs. MÜVE intézője közben a csapat két új­­ szerzeményét figyeli: a jobb­­bekket, a‘ szalkszerb­mártoni Szabót és Horváthot, a centert, aki a P. Rákócziból jött. Vesztére . . . Mc.-e a hetedik percben — a Cs. MOVE-ban való szereplése 7. percében —­ az SzNFC-védelem hátulról felvágja, a jeges talajon hata­lpasak esik a fe­jére és fel sem kel. (Most már mái­­tóiztatnak érteni, miért drukko­nak a CsTK­isták az SzNFC-nek?) Hatni más tumultus támad, a játékost be­viszik az öltözőbe. Patakzik a fejéből a vér és Markovics­­Jr., a Cs. MOVÉ elnöke fejbetűrést és agyrázkódást konstatál. A közönség, a jó sijet közönség vért szagolt és most már nem lehet vele bírni. Pedig a zöme nem is Cs. MOVE dr­ukker. Sőt . . . — Nem szabad ezekkel a profikkal kezdeni! — üvölti valaki. — Piano És talán az egyenlőség kedvéért — a fújóslábú Paksi lemegy. Tö'.ió gó: már nem esik a félidőben, se­g­y aranyos jelenet igen. Reisner szereli Vitzot — talán mást is csinál zene, a kavarodásban nem látni , mire Uitz pajzán fordulattal szembeköpi. Egy pillanat alatt ott van mód a huszonkét játékos és legalább két­­sz­erannyi néző. POFONOK CSATTANNAK, az egész pálya egy bőgő kavarodás, szörnyű kilátások vannak, de az egy szál rendőr és egy pár józanabb ke­­ményüldű játékos megmenti a hely­zetet. A csúnya jelenetek után kiál­lítják­­ a bírót.­ A második félidőt már az SzNFC trénere, Koffler ve­zeti. Ez már csak harminc percig tart, egyrészt a sötétség, másrészt a SS k­amifonp? JH5EE kor: K­os*-iftíténet R32Gr;NYi és R ..VA! cSmní! Kossu 3 Lajcc­u ca * Havi rá­zist 13.-vertiio pat a Weiss Manfréd-gyárban dolgo­zik és ott csak háromkor végeznek.. Szóval: ellenfél nincs, de nézők már vannak. Szép számmal. Főleg a pályatulajdonos CsTK hívei, akik — az SzNF­C-nek jöttek drukkolni . . Miért? Csepelen, etiben a­ huszonhét­­ezer lakosú községben NÉGY EGYESÜLET van: A Cs. MOVE, a h­elybeli­­„elő­venség" csapata, a CsTK, amely in­,­kább a munkásosztályé, ui-tbi profialakulata, a Csepel FC és a Magyar Posztógyári SE. A C.--. MOVE élvezi a község támog a difit. Csak legutóbb emelt a község a MOVE-pályán egy szép tribün . Az MPSE­­cégvállalat.komoly állást ad a játékosoknak. Főleg a CsTK játéko­soknak ... A közeljövőben T— 8 CsTK ászót igazolnak át az MPSÉ hez. Keserűen panaszolják a druk­kerek, hogy a főszipkázó éppen egy volt O­TK-ista ... A pillanatnyi helyzet az, hogy a Cs. MOVE az amatőr első osztály utolsó helyén élt, a CsTK a második osztály negyedik helyén, az MPSE pedig a negyedik osztályban „időzik". De ha így négy tovább . . . Szomorú, szomorú. (Pedig — bü­sz­kén mi­sén­k — volt már 1599 néző is a CsTK pályán. A fl.- os So­­k­­sár-meccsen.) De még szomorúbb, hogy a Cs. MOV- nak még n­­gyi­d­­négykor sínes bíró pora sem a pá­lyán. Az RzNFC-isták fagy­oskodva szarkálnak kapura. kik is jól meg­választották az ellenf­­üket . Végre félnégykor pontosan - pon­tosan egyórás késéssel — befut a Cs. MOVE. Hatalmas ujjongás fogadja — talán ezért kés­ek — és egy szál rendőr, akiről senki sem tudja, hogy miért van itt. — Én is futballista voltam — mondja szerényen —, de ha útban vagyok, majd elmegyek . . . Közel százra íven főnyi fizető — hús fillért fizető — néző előtt így áll fel a két csapat: Cs. MOVÉ­ , Kratochwill - 'ar sebitz. Szabó — Martin. Juhász. Ma­­jovszky — Hitz. Niederki roll­­er. Horváth. Faravó, Fölkl. SzS’l'r. Cringer _ Rzebehelyi IC, fli' ster _ Opgua. Senger, Krecsmu Tik — Sz'-h­ ob'Oyi Paksi, Po 'ári. Seb pH-r. Méz-rs. A ‘Cs. MOVE-ban 4, az SzNFC-ben Cesaríni felmegy az egyik olasz sportlap szerkesztőségébe: — Nem tudják az urak, hogy Ko­rányi lába rendbejött már? — Igen. — Csak azért jöttem,­­mert azt hallottam, újra el kell törni... másodosztályt! profikkal." Valaki azt híreszteli, hogy h­or­­váthnak diónyi lyuk van a fő­­­in. Erre aztán megkezdődik a tana . . . Disznó és csirkefogó — a legenyhébb kifejezés, amit hallani. Úristen, cd lesz itt egy CsTK bajnokin? . . Az SzNFC különben alapos cs­ó­­dást kelt. - Igaz, hogy nagyon lefé­kozva játszik, azt látni, de azért . . A MOVE tíz emberrel is támad és a 20. percben a jobbszélső ITitz gazán szén­visszjáték után a kifutó kapus mellett igazán szép gólt lő. 1:0. A 25. percben VXTZ ISMÉTEL. 2 fi A csepeliek mellénye emberfületi dimenzióikba tágul, ám az SzNFJ ha­marosan javít. Pomázi egy kapra c­­­dj ' •— bejjyo;-;i a 1~: 1. 2:1. Itáliában SPORTHIRLAP SZOMBAT, 1934 FEBRUÁR 3. hideg miatt és harmadrészt , mert félnek a kedélyek végleges „elsz­ibn­dulásától". A 7­ . percben Fölki meg­szalad és MÁR 3:1-RE VEZET A MOVE Egyezek már csodálkoznak? „hogy tudnak ezek annyira megélni a má­sodik ligában?" (Már­mint a lőrin­ciek.) A 10. percben aztán Pomázi 3:2-re szépíti az ered­ményt. Más nem történt. Szerencsére . . Ha egyáltalán lehet itt bírálni akkor állapítsuk meg, hogy A CS. MOVE NEM IS OLYAN ROSSZ, hogy az az utolsó hely indoko­l le­gyen és az SzNFC-ről udva­r­osan annyit, hogy nem erőltette meg ma­gát. Miért is tette volna, nem gaz? Mi ebből az eredményből nem fo­gun­k összehasonlításokat levonni a profi- és az amatőrfu­tball színvonala között, mint a Cs. MOVE intézője a m­ccs után . . . Ha megemlítjük még az SzNFC-ből Pomázit és Sengert, aztán a MO­­L hól Juhászt, Verse­tzet és Húzót, akku- ■ - említettünk -in­nen megemlítendőt. És ha még közöljük, h­oar a húszpengőnyi hévé*'" - ti­zenötöt kapott az SzFC és ötöt a Cs. MOVE, akkor igazai pontos ké­pet adtunk a mozgalmas délután­ról. Napló Budapest, február 2. Már egy hete halljuk a suttogásokat, hog­y „borzasztó, miket be­szélnek külföldön X-ről” és „elképzelhetetlen rossz híre van Francia­­országban Y-nak”­. De sokat suttogtak már így össze-vissza a kávéházakban, ame­lyekbe futb­allintézők járnak!... Ha azután valaki megunta a félhomályos beszédeket és adato­kat kért, nem válaszolt neki senki. Nem állunk olyan jól a labdarúgósportban, hogy folytathassuk ezt a szabálytalan játékot. Kompromittálta valaki külföldön a ma­gyar futballt, igen vagy nem? Ha igen, meg kell akadályozni, hogy a magyar futba­ll bármely egyesületének képviseletében mégegyszer kitehesse a lábát külföldre! Ha nem, ne suttogjanak!... * Jó, hogy közbe jött ez a tanácsülés az MLSz-ben. Mert így leg­­alább mindenki tudhatja, hogy a reformok ügyében összehívandó rendkívüli közgyűlés nem azért marad el, mert... Mert azért mégis érdekes lenne tudni: készen állnak azok a ja­vaslatok? Mi még nem láttuk őket. Ki látta? A reformbizottság elvégezte a maga dolgát. A javaslatokat az országos főtitkár öltözteti a szabályos kosztümbe. Heteken át hiába keresték a főtitkárt az MLSz-ben. „Otthon van, a reformjavaslatokon dolgozik.” Mondták. Elkészült?... * Még két hét. Azután megkezdődik a tavaszi bajnokság. Tyű, micsoda nyüzsgés lesz egyszerre. Hála a világbajnokságoknak, nincs idő a kisorsolt bajnoki mérkőzések elhalasztására. Az idén talán végre megint lesz szerencsénk „szünet nélküli” f­utballszezonhoz. A­­közels­égnek nem lesz módja leszokni a meccsrejárásról. Csak le­gyen alkalma rászokni. (Sz.) HUNGÁRIA-HÍRADÓ A Hungária e héten csütörtökön tartotta meg pénteki tréningjét. Teg­nap az amatőrök és ifik játszottak egy kapura a kitűnően simára fagyott pályán. A jövő héttől kezdve azonban visszatér a régi tréningműsor és tel­jes üzem lesz a Hungária-úton. Titkos tegnap délben Takács kondíciótréner­­rel Molnár főorvosnál volt alapos vizsgálaton. Molnár dr. a frankfurti Köhler dr. levele és négy röntgenfel­vétel alapján megállapította, hogy — bár Titkos szúró fájdalomról panasz­kodik — a lábszárcsont sértetlen és nem komoly a baj. Titkos tapaszt kapott és kedden je­lentkezik újabb vizsgálatra. Vasárnap a Phöbus pályáján fél 1 órakor a Hungária tartalékcsapata játszik a Phöbus-tartalékok eben, utána játszik az első csapat. A tar­talékok összeállítása ez: Ujváry — Fabók, Kocsis — Balogh, Kapta, Semsey — Bihari, Haluska, Gergely, Dudás, Dorogi. A nagy csapat így áll fel: Szabó — Mándi, Kis — Egri, Magyar, Sebes — Szegő, Kardos, Cseh, Turay, Szabó HL A Hungária tavasszal töké­letessé akarja tenni a pálya gyepét. Weisz Ági pályaigazgató már tár­gyal is idegen tréningpályák ügyé­ben. Jelenleg a Postás-pálya van szó­ban. Bíró mesterhármasával győzött a III. kerület az amatőr Pannónia ellen, de csak a „hosszabbításban" — A Sporthirlap tudósítójától — — Egyenlítsetek ki aztán játsza­tok nyugodt­an! Meg is fogadják a tanácsot. Blas­kó szép gólt fejel, majd az ismét beállt és előrekalandozó Bíró rúg sarkos gólt. 2:2. Közben a nagy Lob (a Pannóniából) megsérül és kénytelen kiállni. Az­­ egyik amatőrdrukker megszólal: — Ja,­ így könnyű, tíz ember el­len... Félidő. Kis szünet. A semmit sem­ mutató próbajátékos helyett Borotvás áll be hátvédnek. Bíró elé­remegy csatárnak. És hogy a Pannóniának is teljes legyen, beállítják hozzájuk Dormost. A II. félidőben nagy a kerületi fö­lény. Az amatőrök alig-alig jutnak csak szóhoz. De a profik a sok gól­helyzetből egyet sem tudnak kihasz­nálni. A Pannónia egyik támadójá­ból Dormos megszerzi a vezetést az amatőr csapatnak. 2:3. Lassan végére jár az idő, de a ’rító nem jelzi. Mire kitör a muri: — Így akarnak győzni — kiabál­nak az amatőrdrukkerek. — Hatvan­ötperces félidőt játszatnak csak azért,­­ hogy ki ne kapjanak. A nagy kiabálás közben Bíró egyenlít, majd a vezetést is és ez’­.1.i . a győzelmet is megszerzi. 4:3, 0:1. A gólban nagy része volt Dömötör­­tek is, aki —­ úgy látszik — mégis csak jobban használható a csatár­sorban. A gól után a profik észbekapnak és a kapuhoz szorítják a Panno­niát. Bíró kiáll, helyére Dormos ke­rül. Elég baj ez a kerületnek. Egy cseppet sem veszélyes támadást úgy hárít el a szükséghátvéd, hogy Erre csak még nagyobb lesz a móka. Az amatőrök zajonganak. Komor ■ meg kijelenti: ?­ — Többet sem játszunk amatőr­­csapattal tréningmeccset. Mi trénin­gezni akarunk, ők preg vérre men­ti­k­. Közben a bíró lefújta a meccset. " Óbuda elégedett fó körülményekhez".-, képest), az amatőr vendég nem (reá­lisan mi nyertük a meccset, kérem, . Nem volt reális meccs. Óbudán és kapcsolt részein tegnap délután megmozdultak a futballra­jongók. Komoly kétkapus meccset játszott a kerület. Igaz, hogy már a múlt vasárnap is játszottak, de akkor nem volt teljes az „óbudai­­­undermannschi­ft", mert a válo­gatottak és egy-két gyengélkedő hiányzott. Tegnap délután azonban már mindenki jelentkezett. Az ama­tőr II. osztályú Pannónia ellen. A Pannónia elnöke közli a csapa­tot: Végh — Rauc, Raboczky — Szabó, Sefranka, Pista — Klein, Bro­neaker, Brizsinszky 11., Löb Lob II. Közben a kerületiek is elkészültek. Csak a kapusok hiányzanak. Komor igazgató ad magyarázatot: — Dózsa d b­ozik, nem tud kijön­ni. De hogy Déws hol van, azt nem tudom. Azt mondta, hogy kijön . . . A III. ker. FC így áll fel: Dömötör (!) — Győry,­­Bíró — Stei­ner, Luaz, Réti — Fenyvesi, Blaskó, Egri, próbajátékos, Schwarcz. A két csapat kivonul a hóval bo­rított pály­ára. Jelzésüknek, korner­­vonalnak nyoma sincs. Az amatőrök kezdenek jobban. A profik nem veszik komolyan a ve­szélyes támadásokat, ami meg is bosszulja magát: Lob II. beadását Klein a hálóba helyezi. Ami egy­általán nem művészet, te­kintve, hogy Dömötör áll a kapu­ban. Az óbudaiak is elégedettenek: — Csak nem kapunk ki az amatő­riktől? Komor is beszól a pályára, öngólt rúg. DR- FÉNYES szakorvos vér­, hír és n» Lákóczi-út 32.1. em. Ujló lokUB-al szemben­ non ,-esi*›t·é«Y­V,\i9¡*aS' r e TUNGSRAM