Sporthirlap, 1934. szeptember (25. évfolyam, 70-78. szám)

1934-09-24 / 76/a. szám

8 Meglepetésszerű eredmények soro­zata az amatőröknél L osztály Bíró-csoport A VÍVÓK RÁSZOLGÁLTAK A GYŐZELEMRE III. ker. TVE—Postás 2:1 (2:0) Nagyszombat­ utca. Bíró: Wéber. III. ker. TVE: Zach — Prybil, Paluch — Bauer I., Frindt, Moscheim — Bauer II., Schiller, Dinnyés, Lencsés I., Baczakó. Postás: Lendvai — Várkonyi, v. Kerényi — Héthelyi, Gombos, Bokor I. — Kertész, Kalmár, Gyarmati, Varga, Horgos. Tapogatódzó játékkal indul a mér­kőzés. A 8. percben Prybil gyengén ad haza, Zoch kifut, mellette Gyar­mati balra játszik és az üres kapu mellé rúgja a labdát. A 13. percben Baczakó jól íveli a szögletrúgást, Lendvai mellé üt, a résen álló Dinnyés befejeli a labdát. 1:0. A 33. percben erős támadás után Baczakó jó beadását Schiller a léc mellett a hálóba vágja. 2:0. Szünet után már az 5. percben Varga közelről eredményes. 2:1. Egy perc múlva Baczakó lövését Lendvai komerre tolja, de a bíró nem adja meg. A 20. percben Kalmárt után­­rúgásért kiállítja a bíró, nemsokára Prybil is a kiállítás sorsára jut. A játék további része durvaságokkal telik el Ebben nagy része van a bírónak is, aki nem vezette elég erős kézzel a mérkőzést. Jó volt a Kerületből Moscheim, Bauer L és Schiller, a Postásból Bokor L, Héthelyi és Kertész játszott jól. Leimért III. ker. TVE: Megérde­melten nyerték fiataljaink a meccset. Kalas Postás: A szépen induló meccset a bíró lehetetlen ítéletei tették tönkre. SZÉPEN JAVÍTOTT AZ UTE UTE—BSzKRT 4:1 (3:1) Megyeri­ út. Bíró, Mikolovits. UTE: Gulyás — Balázs, Róna­i — Gyárfás, Váradi, Kolozsvári — Kiss, Horváth, Kállai, Róna II, Sa­lamon. BSzKRT: Bégi — Belcsik, Heskó — Váradi, Őry, Király — Báder, Szal­­ler, Weisz, Berecz, Babrányi. Már a 2. percben eredményes az UTE Horváth révén (1:0). Válaszul Weisz alig lő mellé. Nagy iramban folyik a játék. A 20. percben egy pat­togó labdát Báder lő a hálóba (1:1). Szép összjáték után a 30. percben Horváth pompás gólt lő (2:1). A BSzKET felforgatja csatársorát. Kiss vezet szép támadást, beadását Kállai alig fejeli mellé. Kiss beadását Régi röviden öklözi Kállai elé, aki nyu­godtan gurít a hálóba a 40. percben (3:1). A II. félidő Kiss szép lövésével in­dul. Kállai 30 méterről bombáz. Ál­talában az UTE a játék ura. A 25. percben Salamon kapufát lő, a vissza­pattanó labdát Róna II. berúgja (4:1). Babrányi nagy lövése Gulyás hasa alatt majdnem becsúszik. Kelecsényi, UTE: megérdemelten, szép játékkal győztünk. Kutrucz, BSzKET: Teljesen le van törve a csapat. EGYENLŐ ERŐK TLK—URAK 2:2 (1:1). Béke­ utca. Bíró: Szomolányi. 500 néző. TLK: Németh — Neumann, Ug­­róczki — Simcsó, Nagy B., Kovács — Nagy H., Trautmann, Markó, Já­­ger N­., Schmidt. URAK: Németh — Varga, Fehér — Kraller, Molnár, Nagy — Filkom, Vajda, Jeney, Murin, Szűcs. A TLK rajtaütésszerűen kezd és Markó már az első percekben hálóba vágja a vezető dugót. Hullámzó já­ték folyik, mikor egy jó kiadást a balszélső Szűcs kapásból behelyez és kiegyenlít (1:1). Ez a játékrész szép sima mederben végződik. Fordulás után a játékosok érthe­tetlenül idegesek lesznek és sok sza­bálytalanság történik a bíró háta mögött. Némi TLK-fölény közben egy ellentámadásnál kavarodásból Jeney eredményes és megszerzi a vezetést (1:2), majd a bíró Markét durva játékért, Murint pedig sérte­getés miatt idő előtt öltözni küldi. A TLK elkeseredetten szorít és Ja­­ger II. szabadrúgásból a sorfal elle­nére nagy gólt ragaszt (2:2) s így igazságos eredménnyel záródik a puskaporos második félidő. Bischitz (TLK): Ha a bíró nem tartja ilyen erélyesen a játékot, köny­­nyen elfajulhatott volna a mérkőzés. Kulcsár (URAK): Elmegy az em­ber kedve. NEHEZEN LENDÜLT BELE A TURUL TE Turul TE—BSE 4:2 (1:1) Gyöngyösi­ út. Bíró: Nob­. TTE: Bokros — Kovács, Barna — Tauczin I., Himmer, Pálinkás — Szécsényi, Fűzi IV., Szalay I., Sza­­lay II., Fodor. BSE: Bástyái — Szűcs I., Sopo­­nyai — Horváth, Teleky, Papp — Huss, Szűcs II., Székely, Dombóvári, Solt. Már az első percben Fűzi TV. meg­szerzi a TTE-nek a vezetést. Ez a gól nagyon lehangolja a BSE-t. A további játék változatos. A 33. perc­ben egyenlít a BSE Solt révén. (1:1). , A második félidő sorozatos lökdö­­séssel kezdődik. Ebben Fűzi IV. és Pálinkás jár elől. A 25. percben Szécsényi megszökik és gólt lő. (2:1). A 35. percben Fűzi a gólszerző. (3:1). A 40. percben ugyancsak ő lő gólt. (4:1). Rövid idő múlva Kovács a 16-on belül kézzel üt le, a meg­ítélt büntetőt Székely behelyezi. (4:2). Hauzer Turul TE: Jobbak vol­tunk. Kovács dr. BSE: Lelkesen játszott a Turul. TÚLZOTT A GÓLARANY HAC:ZSE 7:1 (2:1) öv-u. 800 néző. Bíró: Vass A. HAC: Vardák — Kovács, Vajda — Makovszky, Pécs III., Szabó— Savanyó, Tóth II., Táncos, Bala­toni, Csutorás. ZSE: Drezda — Deli II., Hausz­knecht II.—Gárdos, Gáspár I., Schlaffer — Németh, Gáspár II., Vath, Fekecs III., Fekecs II. A mérkőzést ünnepélyes zászló­­csere előzte meg. A HAC kezdi a játékot, lassan a ZSE is feljön. A 35. percben Fekecs II. centerez Vath 3 lépésről a hálóba lő, 0:1. A gól után a HAC támad és a 37. percben Savanyó megfut, bead és Táncos Drezda mellett egyenlít, 1:1. A 43. percben Savanyó újra el­fut és­­ 2:1. Szünet után a 7. percben Savanyó feltartóztathatlan és máris 3:1. A 16. percben Táncos —Csutorás támadás után a szélső centerét Tóth I­. értékesíti, 4:1. A ZSE felforgatja csapatát, de ez sem segít. A 32. percben Csutorás, a 35. 36. percekben Táncos a gól­szerző. Pécs, HAC: Megtaláltam cente­rem és örülök, hogy az új csapat bevált. A ZSE-nél nagy a lehangoltság. KÜZDELEM UTÁN GYŐZ A PAMUT Pamut—Testvériség (4:2 (1:0) Horthy Miklós-út. Bíró: Égner. Pamut: Kovács — Fischer, Bog­dán — Baló, Stefkó, Lagler — Gott­­henz, Meriva, Pajor, Német N­., Ker­­ner. Testvériség: Simon — Borza, Ankl — Nagy, Horváth, Szabó — Máthé, Keresztes, Juraszek, Ottávi, Kocsis. A Testvériség tíz emberrel kezd. A 10. percben Szabó szabadrúgása alig kerüli el a kaput Fischer szabad­rúgása is ilyen. A 25. percben egy kapu előtti kavarodásnál Simon meg­sérül és Borza lesz a kapus. A Test­vériség most 9 emberrel játszik. A 40. percben áll be Kocsis. A 43. perc­ben Gotthenz beadását Kemner a léc alá vágja. A II. félidőben lesz csak teljes a Testvériség csapata. Kavaro­dásból Pajor rúg gólt. Meriva egy 11-est kapufára rúg. A Testvériség egészen visszaesik, a Pamut támad. A Testvériség egy váratlan lefutás­ból éri el első gólját Keresztes ré­vén. Válaszul Mersva 20 méterről nagy dugót rúg. Kovács javít 3:2­. Majd Német II. biztosítja be a győ­zelmet. Enyedi: Rossz napot fogott ki a csapat, de azért megérdemelten győz­tünk. Kozmássi: Tartalékos csapatunk és a kapus sérülése miatt vesztettünk. 1. HAC8 2— i 10:34 2. Pamut3 2— i 8:44 3. UTE3 2— i 5:34 4. UTE3 2— i 7:54 5. Postás3 2— i 5:44 6. BSzKRT3 2— i 7:74 7. URAK3 1 1­­ 7:83 8. Testvériség3 1— 2 8:112 9. III. k. TVE3 1--12 5:72 10. ZSE3 1— 2 8:112 11. TLK 3— 2 1 3:52 12. BSE 3— 1 2 4:71 / Pártos-csoport L Törekvés4 4——16:48 2. EMTE4 2 1 110:45 3. MAFC2 2—— 4:04 4. Elektromos2 2—— 5:24 5. MÁVAG4 2— 2 9:64 6. MTK3 2— 1 6:54 7. Köb. AC4 2— 2 8:84 8. FTC4 1 1 2 6:103 9. WSC­4— 3 1 1:73 10. FVSK4—2 2 2:102 11. BMTE3— 1 2 1:31 12. Cs. MOVE 4—— 4 5:14— KIKAPOTT A FRADIK­A MTK—FTC 2:0 (2:0) Hungária-út, 1000 néző. Bíró: Aufrichtig. MTK: Szuhaji — Barna, Konrád — Petrovits, Hűvös, Balogh — Sza­gán, Halas, Semsei, Sas, Dorogi. FTC: Pintér — Deák, Váradi — Hazuda, Vértesi, Péch — Rátkai, Kiss, Jakab, Pyber, Vermes. Az első 5 perc az FTC-é, aztán az MTK veszi át a támadó szerepet. Az első negyedóra után hullámzó játék alakul ki, s a 20. percben váratlanul megszületik az MTK első gólja. Do­rogi beadását Sas a hátulról előre­húzódó Balog elé tolja, ennek a lö­vése ül. 1:0! Az FTC is támadgat, de csak egy nagy kapufára telik belőlük. Kis lőtte. Halas faultolja Váradit. A 43. percben Sas kiug­rasztja Semseit, a center védhetet­­len gólt lő. 2:0. Szünet után feljavul az FTC, fölényt harcol ki, sok eset­ben csak a szerencse menti az MTK hálót a góltól. Pyber kétszer is na­gyon veszélyesen fejel. Sok gólhely­zete van az FTC-nek, de gól nem akar születni. Sőt a 37. percben majdnem az MTK lő dugót Halas révén. Az FTC csak fütty után sze­rez egy gólt, Kiss lesből lőtte. Az MTK gyorsabb és erélyesebb játéká­val megérdemelte a győzelmet. Az FTC technikás, de lassú. Az MTK- ban kitűnő volt a védelem, továbbá Balog, Havas, Dorogi. Az FTC leg­jobbjai: Deák, Péch, Vértesi. Honigberger FTC: Reálisan nyert az MTK. Kocsis Ferenc, az MTK edzője: Mint együttes, jobbak voltunk. KEZD BELEJÖNNI A MAFC MAFC—Fér. Vasutas 3:0 (1:0) B­ertalan­ utca. Bíró: Tihoméri. MAFC: Goda — Tompa, László — Kóthy, Hidegkúti, Pusztai — Szűcs, Szamosi, Benedek, Vizy, Gervai, Fer. Vasutas: Ferenczy — Hol­lósi, Várszegi — Honti, Szen­drődi I., Csorzán — Füzesi, Hőrits, Szend­­rődi II., Csiszár ,Várkonyi. A MAFC kezdi a játékot. A 6. percben Hidegkúti passzát Benedek mellé fejeli. Az egyetemiek tovább­ra is támadnak, de Ferenczy min­dig biztosan ment. A 20. percben Hollósi faultolja Gervait, a meg­ítélt szabadrúgást Pusztai élesen lövi, kavarodás támad, Benedek gólt szerez. 1:0. A második félidőben a Fer­ Vasutas erősen rohamoz, de csatá­rai gólképtelenek. A 40. percben Gervai beadását Benedek befejeli. 2:0. A 44. percben Szűcs éles lövé­sét Ferenczy elvéti és a résen levő Benedek mesterhármast csinál. 3:0. A bíró Heritset kiállította. Miszka, FVSK: A jobbik csapat győzött. KIÁLLÍTÁSOKKAL TARKÍ­TOTT KÖNNYŰ TÖREKVÉS­GYŐZELEM Törekvés—WSC 6:0 (2:0) Biharisát. Bíró: Antalics. Törekvés: Szollár — Farkas, Ná­der — Szűcs, Készéi I., Dezső — Magó, Regős II., Készéi II., Feren­­czi, Jókai. WSC: Simonics — Muzsik, Csá­szár — Ősz, Kovács II., Szőke II. — Szatmári, Baranyai, Tóth, Zumpír, Dezső. A WSC indítja útnak a labdát, amely eljut egész Szollárig. A kirú­gás Ferenczihez kerül, akinek lövé­sét Simonics nehezen védi. A 23. percben esett az első gól. Készei is kígyózik le, lő, a labda visszapattan Muzsikról s a center most már jól talál. 1:0. Dezső belelép Baranyaiba, a játék túlerélyes lesz. Három perc­cel a félidő előtt Magó beadását Ké­széi H. kapásból fordulásból értéke­síti. Szünet után Regös II. belépője kelt izgalmat a pályán, amiért figyelmez­tetés jár. Készéi II. támadja a ka­pust, Muzsik felvágja, 11-es. Készéi II. behelyezi. 3:0. Ezután Magét és Baranyait a bíró kiállította. Majd Készei II. félpályáról megszökik s 4:0. Dezső szabadrúgását Regős II. a hálóba teszi. 5:0. Majd ugyanő ka­pásból szép gólt lő. Kitűnt a Törekvés haltsora és a csatársor belső hármasa, a WSC-ből pedig Császár és Zumpft. Mészáros, Törek­vés: Az igazat megvallva, macska-egér harc volt. Ehrlich, WSC: Ilyen bíráskodás után nem nyilatkozom. GYENGE NAPOT FOGOTT KI AZ ELEKTROMOS Elektromos—MÁVAG 2:0 (0:0) Latorca­ u. 1100 néző. Bíró: Csár­dás. Elektromos: Újvári — Füzi, Ko­csis — Melicharik, Kolozsvári, Len­gyel — Orczyfalvi, Deák, G. Tóth, Buzási, Tritz. MÁVAG: Ország — Köves, Zim­­mermann — Fácán, Opata, Györ­kös — Stift, Ivanics, Varga, Pin­tér, Kunosi. MÁVAG-ból Kunosi már az első percekben kapufát lő. A MÁVAG az elején egyre támad. Az Elektromos a 14. percben jön fel, de csak sarok­rúgást ér el. Állandó mezőnyjáték folyik. Kunosi és Stift komerei je­lentenek enyhe MÁVAG fölényt. Tritz és Kolozsvári lövése haj­szálra kerüli el a kaput. Szünet után az Elektromos tá­­mad, de a csatárok bosszantóan rossz passzokkal dolgoznak. Orczy­falvi a 4. percben komért rúg, G. Tóth befejeli a labdát, 1:0. A 33. percben Kunosi éles kapufát lő. A 44. percben Tritz lefut­ó beadásá­ból Deák eredményes. 2:0. Schmidt, Elektromos: Bár győz­tünk, el kell ismerni, hogy nagyon gyengén ment. Herczeg, MÁVAG: Tartalékos csapatunk nem bírt az Elektromos­sal. MECCS HELYETT — VERE­KEDÉS EMTK—Cs. MOVE 2:0 (2:0) Csepel. Bíró: Sólymos. EMTK: Turschl — Fekete, For­tuna — Zimmermann, Nagy, Kovács M. — Mad­ag, Schuck, Kemény, Keresztes, Uitz. Cs. MOVE: Kratochwin — Mar­tin, Tóth — Juhász, Jovanovics, Lábl — Lutz, Niederkirchner, Tiha­nyi, Faragó, Pollákovica. Az erzsébeti csapat a 7. percben szerzi meg a vezető gólt Martin Kendsze miatt megítélt 11-esből Fekete révén (1:0). Változatos játék után a 25. percben egyenlíthetne a Cs. MOVE, de Tihanyi mellé lő egy 11-est. A 27. percben Kemény el­megy a védők mellett és közelről gólt lő (2:0). Fordulás után a bíró lehetetlen ítélkezései miatt elfajul a mérkőzés. Turschlt kétszer egymásután kímé­letlenül leterítik, de a bíró sípja néma. A 40. percben Schuck a felső lécnek lő egy 11-est . Az utolsó per­cekben valóságos verekedés folyik a pályán. Jovanovics hátulról megüti Keményt, a bíró azonban nem látja meg az esetet. Malatinszky EMTE: Ez bírás­kodás? Steiner Cs. MOVE: Pechünk volt, csak kapufákat tudtunk rúgni. SZERENCSÉS GYŐZELEM Köb. AC—EMTE 1:0 (1:0) Budafok. Bíró: Berkes. Köb. AC:­ Gémesi — Füri, Sztorek — Nyújtó, Forzig, Vajna — Kapta, Preckla, Mészáros, Knoch, Tóth. BMTE: Nemesek — Varga, Za­kariás — Wimmer, Borhy, Jani­­csek — Obermayer, Sidlik, Fleck, Kardos, Szick­. Az 5. percben Kardos kiteszi a labdát Szicknek, aki átad Sidliknek, ő azonban két méterről mellé vágja a labdát. Nagy helyzet volt. Egyfor­mán támad mindkét csapat. A Kőb.-nak azonban nagyobb a szeren­cséje: a 19. percben Tóth lövését Nemcsek Preckla elé üti, aki nyu­godtan a hálóba helyezi a labdát. 1:0. A budafoki csapat szorongat, de eredményt nem tud elérni. A fél­idő végén a kőbányai csapat hagy ki két nagy helyzetet. Fordulás után a BMTE döntő fölénybe kerül, a Kőb­ AC védekezésre rendezkedik be. A félidő utolsó per­ceiben a BMTE nagy ostromot in­téz a kőbányai kapu ellen , ered­ménytelenül. Túlfűtött hangulatban ér véget a mérkőzés. Kindl, BMTE: ideges, beszélni sem tud. Czinella, Köln. AC: Csatársorunk nyerte meg a mérkőzést. * Fenyő tánciskolában (Vill., Magdol­nám. 5.) a Vasn­apk márványtermében, tánctanfolyam megkezdődött. Beíratás szerdán és pénteken este 8 órakor. Sportkl­ub iga­zol­vánnyal ta­ndí­j­ked­vez­mény. Vasárnap délután és este össz­tánc. Hétfő, 1934 szeptember 24. II. osztály, Stobbe-csoport: A BVSC KEZD FELNYOMULNI Az eddig élen lévő BRSC megint nyert. A helyzet: 1. BRSC (6 p.) 2. BVSC (5 p.), 3. UTSE (5 p.), 4. Vasas (5 p.). Vasas—MFTR 3:* (1:*). Horthy Mik­lós­ út. Bíró: Stein. — Vasas: Teré­­nyi — Sehuszter I., Gerber — Németh, Dóczi, Ádám — Sohuszter II­, Balogh, Hermann, Benda, Veréb. — MFTR: Miklós — Ziegler L, Ziegler II. — Fi­­zil, Kelemen, Deák I. — Prodanovits, Székely, Patek, Kiszel, Ébner. — Az első félidőben változatos játék. Her­mann révén a Vasas jut vezetéshez. Szünet után Sekuszter beadását ismét Hermann értékesíti, majd Benda vég­leg bebiztosítja a győzelmet. BVSC—VI. ker. FC (1:0 (0:0). Béke, utca. Bíró: Bartók. — BVSC: Sánca — Lőrinczi, Sallai — Beviz, Mondo­­vits, Golik — Reiter, Keresztes, Kreu­­tzer, Zubály, Gr­ősz. — VI. ker. FC: Wéger — Kápolna, Michna — Fodor, Gazdag, Lelovits — Kohn, Kákonyi, Füzi, Schön, Gerányi. — Eseményte­len első félidő után izgalmas küzde­lem alakul ki a H. félidőben. A győz­tes gólt Reiter egyéni lefutás után szerzi meg. Lőrinczit a BVSC-ből sportszerűtlen magatartásáért a bíró kiállította. Főv. TKör—B. Testvériség 2:1 (1:1). Vörösvári­ út. Biró: Aschner. — Főv. Tkör: Walter — Pernes, Zulián — Hirsch, Kaiser, Juhász II. — Lipták I., Miksa L, Wagner, Kaiser IX, Ju­hász. B. Testv.: Skalecz—Beck, Lind­­brunner — Sátori, Vojta III­, Kesz­­ler — Márton, Belánszky, Maszár, Posch, Vojta L Góllövő: Lipták L és Juhász, illetve Maszár. A B. Testvé­riségből Maszár egy 11-est elhibázott. A Főv. Tkör egységesebb volt. BVSC-PSC 4:1 (2:0). Rákosfalva. — Bíró: Weisz. BRSC: Lukács — Brun­­ner, Mayer NI. — Suga HL, Mayer L, Stefkó — Suga IV., Kontrár I., Hochstein, Borbás, Kontrár H. — PSC: Páljános — Kondoros­, Szilá­gyi — Brenner, Füzesi, Bonreich — Povázsai, Szűcs, Báborka, Módi Ka­csai. — A0. percben Kontrár EL lövi az első gólt utána Szilágyi kihagy egy 11-est majd Borbás áttör és szép gólt lő Cd)). Fordulás a tás Brenner javít OKD- Borbás II ismét gólt (8:1). A negyedik gólt Suga IV. merti meg. Szűcsöt kiállította a bíró. Pannónia—MÁV Előre 8:2 (0:1). Vá­­ci­ út. Bíró: Glück B. — Pannónia: Major — Jusztusz, Német — Szabó, Sefranka, Kaltenecker — Klein, Brun­­ecker, Galambos, Lőb­ó, Lob IL — MÁV Előre: Demecs — Babincsák, Fok­szár — Haj­csik J, Izsák, Fehér — Kiszely, Siegler, Németh ., Ár­vai K., Székely. — Székely az első félidő 30. percében szerzi meg az Elő­zőnek a vezető gólt Ezután lanyhul az iram és csak szünet után sikerül Galambosnak egyenlíteni. Most is van pár jó helyzete a vasutas csapatnak, de Székely csak egyet tud értékesí­teni. (1:2). Ismét Galambos egyenlít, majd ő lövi a Pannónia győztes du­góját is. RTK—BLK 8:1 (1:8). Rákosszent­mihály. Bíró: Ujváry. RTK: Östrei­­cher — Schiffer, Kadleszovits — Pa­­nyi, Schiffer IX, Mihalkó — Reitzi, Kiss, Gajdos, Gellé, Reis. — BLK: Tóth — Jerabek, Lukács — Rézler, Ötvös, Plathy —­ Reisch, Karosits, Zu­­ber, Schehr, Lukács IL A B­L félidő egyenlő erők küzdelme. A vezető gólt Kiss lövi. A BL félidőben Zuber egyenlít Ezután visszaérik a BLK. Az RTK Gajdos, majd Schiffer gól­jával biztosítja be a győzelmet UTSE—P. Törek­vés 7:3 (5:1). Szent László­ út. Biró, Helischauer. UTSE: Pavló — Fuklyás, Fehér — Mattia, Szlávik, Sándor — Valcsicsák, Ontkó, Szandalszky I., Blum, Gercsá­­nyi L .— P. Törekvés: Bartos — Godó, Csik — Farkas, Tóth, Cinkota — Mol­nár, Balog, Szentpéteri, Falk, Nagy. A palotai csapat csak a második fél­időben volt komoly ellenfele az UTSE- nak. Szentpéteri súlyosan megsérült Góllövő: Szandalszky­­ (3), Gercsé­­nyi (2), Mattia, Valcsicsák, illetve Szentpéteri (2) és Gode (11 esből). Kárpáti-csoport. ERŐSNEK ÍGÉRKEZIK A BTC Két veretlen csapat van már csak ebben a csoportban, a KTC és a BTC. Egyformán 4 pontjuk van. Jobb gól­arányával most a KTC van elől. Har­madik a 8 mérkőzésből szerzett 4 ponttal az SzFC. Hungária—83 FC 3:2 (2:1). Sorok­sári­ út. Biró, Széll. — Hungária: Uj­­falussy — Tóth, Kisiván — Pavlik, Eigner, Burányi — Kosaras, Sábián J., Szeszler, Sábián HL, Petrás. —• 33 FC: Herendi — Károlyi, Wéber —­ Gerstl, Major, Monostori — Szén- Cirkusz a Színháznak Budapest legnagyobb sikere a Terázkaráti színpadon játszók : Salamon Béla, Vaszary Piroska