Sporthirlap, 1940. november (31. évfolyam, 86-94. szám)

1940-11-02 / 86. szám

A Kispest a f­apu előtt fca^K­oronafcis volt Kispest Törekvés 3:0 (2:0) S NAGY BALSZERENCSÉVEL, KÜZ­DÖTT A TÖREKVÉS, PALATÍNUST KIÁLLÍTOTTÁK Góllövő: Beke, Hidasi, Kincses. Üllői­ út, 5000 néző. Vezette: Chernyák. ■A mérkőzés előtt a Törekvés csende­­s ii készülődik. Wéber edző ezt mondja: — Ha úgy játszunk, mint két héttel ezeelőtt, az Újpest ellen a Hungária-úton, akkor győznünk kell . . A Kispestben az az újság, hogy Nemes nem tudott megjönni vidékről és így Kulinyi lesz a jobbösszekötő. A Törekvés tiszta kékben, a Kispest piros-fekete mezben és fekete nadrágban játszik így állnak fel: Kispest: Vécsey — Monostory, Olajkár II. — Zalai, Szabó II., Vig — Kincses, Kulinyi, Hidasi, I­eke, Odry. Törekvés: Kotroba —­ Lőrinczy, Bán­réti — Szűcs, Kónya, Tagányi — Sirály, Pusztai, Palatínus, Zörgő, Dóry. A TÖREKVÉS VÁLASZTJA a Springer­­szobor előtti kaput. A 2. percben Tagá­­nyi 30 méteres szabadrúgására Palatínus remekül ugrik ki, de három lépésről éppen Vécsey kezébe fejel. A 3. percben Bánkuti a 16-oson kezez. Szabó II. bom­bája átmegy a sorfalon és Kotróba csak a léc fölé tudja tolni. Beke 14 méterről mellé bombáz. Palatinus jó helyzetben áttépi a labdát. A Törekvés veszélye­sebben támad. Zörgő nagy helyzetbe kerül, de Zalai lábában elakad a labda. A 14. percben remek Sirály—Palatinus­­akció végén Palatínus a hatosról a kifutó Vécsey mellett egy gondolattal a bal léc mellé fejeli a labdát, óriási helyzet volt! A 16. percie­n Kincses remek labdát kap beadását Odry lövi. Szöglet­­lesz belőle. Odry küldi be a labdát és Beke a hatosról — a kapunak háttal állva — pompás fejessel csúsztatja a bal sarok­ba. 1:0-ra vezet a Kispest. A 26. percben Ódry gurulós beadását Kincses lövi. A labda a felső lécről megy ki. Nincs nagy iram. A Kispest van inkább fölényben. Hidasi lövését Kotróba vetődve védi. A 34. percben Vécsev jóval a 16-oson túlra kifutva véd rávetéssel a tisztán futó Dőry elől. Palatínus fölé zúgat­ja a szabadrúgást. A 42. percben Bánkuti miatt Kincses szabadon rúg. . Zalainak adja a labdát, ez keresztben vágja a kapu elé s a jól helyezkedő Hidast két lépésről a­ jobb kapufa mellett befejeli. 2:0! Kincses szögletet harcol ki, ez ered­­ménytelen. (SZÜNETBEN a Törekvés öltözőjében Sáfrán elnök több keresztlabdát kér a fiúktól és több mozgékonyságot. A Kis­pestnél Odryt biztatják nagyobb önálló­ságra. A­ II. FÉLIDŐ 2. percében Dőry elfut Monostori mellett, de a végén nyolc 1 .­­térről Vécsey kezébe lő. A 8. percben­­­écsey a 16-oson kívül kézzel érinti a . A szabadrúgás Sirály lesállása miatt eredménytelen. Ezután feljön a Törekvés. Vécsey most lábbal ment Dóry elől. A 12. percben Monostori megsérül és három percig Odry játszik jobb hát­védet. A 15. percben Zörgő nagy lövése csak hajszállal süvít a kapu mellé. A 16. percben Szabó II. szabadrúgása szöglet­re megy. Egy perc múlva pazar Palatí­nus a Zörgő-támadás végén Palatínus okosan gurítja kapura a labdát a kifutó Vécsey mellett, a labda azonban a bal léc éléről visszapattan és a jókor befutó Víg felszabadít. Nincs szerencséje a Törekvésnek! Dőry lövését Vécsey szög­letre tolja. Újra a Kispest támad. A 23. percben Hidasi lövését Lőrinczy éppen Kincses elé rúgja vissza, ez a 16-os oldal­vonaláról „ húzás nélkül kapura lő s a f.rft aliatt” murranó lövés a bal sarokba vágódik. Kotróba hiába dobta magát. 3:0! Rögtön ezután érvénytelen kispesti gól következik: Kincses hiába gyűlt a Kotró­ba által elhagyott kapuba, Odry lesen állt. A 27. percben Víg vél­­etlenül meg­rúgja Palatínus arcát. Palatínus szól valamit a játékvezetőnek s ez habozás nélkül kiállítja a Törekvés középcsatá­rát. Sirály és Pusztai, valamint Zörgő és Dóry helyet cserél. Monostori haza­adását Vécsey lábbal is csak szögletre tudja védeni. A 38. percben Beke lövé­sét Kotróba bravúrosan tolja léc fölé. A Kispest nagy fölényben van a csonka Törekvéssel szemben. A 42. percben ered­ménytelen Törekvés-szöglet. A 43. perc­ben Vécsey kifut Zörgő elé, leüti a feje fölül a labdát s utána megfogja a csatár fejét. Majd Kincses megsérül s ápolni kell. Az utolsó pillanatokban a Törekvés s­zám­a, de eredmény nélkül. Szögletarány 7:4 (4:0) a Kispest javára. NYILATKOZATOK Wéber Lajos, a Törekvés edzője: Csa­társor nélkül nem lehet futballozni: Pusz­tai sérült, Dőry beteg, Sirály gyenge, ezért vasárnap így áll fel a csatársorunk: Zörgő, Takácsi, Palatínus, Varga, Császár. Palatínus, a Törekvés középcsatára, Vig megrúgott. Én annyit mondtam a játékvezetőnek: ,,Ezt miért nem fújja le? Erre kiállított. Görgényi Lajos, a Kispest főtitkára: Nagyobb arányban győzhettünk volna. Puskás Ferenc, a Kispest edzője: Még ebben az arányban is megérdemeltük a győzelmet, sőt ha egy kis szerencsénk van ... A WMFC ellen már Nemes is játszik. KISPESTI TÖREKVÉS 29:35 Érdekes, izgalmas küzdelmet vívott a két csapat. A Törekvés majdnem annyit támadott a 90 perc alatt, mint a Kis­pest, sőt több gólhelyzete volt, mint a piros-fekete csapatnak. A kispesti csatá­rok azonban jobban kihasználták a kí­nálkozó gólhelyzeteket, mint a kőbá­nyaiak. A Törekvése emellett nagy bal­szerencse üldözte. Ha Palatínus labdája gólba megy s utána a középcsatárt nem állítják ki, egészen másként is alakulha­tott volna a­z eredmény. Végeredményben a Kispest megérdemelte a győzelmet, ha nem is ilyen arányban. OSZTÁLYZATAINK: Kispest: Vécsey 2, Monostori 8, Olaj­kár N­. 2, Zalai 3, Szabó II. 2, Víg 3, Kincses 3, Kulinyi 3, Hidasi 2, Beke 3, Odry 4 29. Törekvés: Kotroba 3, Lőrinczy 3, Bán­kuti 1, Szűcs 3, Kónya 2, Tagányi 2, Sirály 4, Puszti 4, Palatínus 5, Zörgő 4, Dőry 4­­ 35. A Kispestben Vécsey helyenkint bravú­rosan védett. Olajkár II. volt a jobbik hátvéd, de Monostori is jól fogta Dőryt. Szabó II. pmpásan játszotta a harmadik hátvéd szere­pét, Zalai pedig támadó fe­dezet szerepében tüntette ki magát. Víg néha ellenfélhez passzolt. Kincsest Bán­­kuti nagyon fogta. A veszélyes kispesti szélső így alig jutott labdához. Kulinyi igyekezett, sokat segített a védelemnek is. Hidasi volt a legveszélyesebb csatár. Beke sokat dolgozott a mezőnyben és lö­vésekre is volt ereje. Odry nem bal­szélső. A Törekvésben Kotróba talán csak az első gólt védhette volna. Mutatott néhány jó védést. Lőrinczy néha hibázgatott. Bánkuti viszont remekelt. A mezőny leg­jobbja volt. Szűcs ezúttal szürkén ját­szott. Kónya igyekezett lefogni a veszé­lyes hidasit. Hogy Hidasi mégis meg­­meg tudott ,,lógni" tőle, az n­em az ő hibája, hanem Hidasi érdeme. Tagányi a legjobb Teri-fedezet. Nagy kedvvel és jól játszott. A csatársorban egyedül Pa­latínus jelentett komoly veszélyt Vécsey kapujára. (Az ő osztályzatát kiállítása rontotta le.) A többiek a legtisztább hely­zetekben is hibáztak. A másik négy csa­tár közül csak Zörgő mutatott helyen­kint valamit. Chernyák többször tévedett mindké 1. fél terhére. Az Elektromos nagy küzdelem után győzött Elektromos-Gamma 3:2 (3:1) AZ I. FÉLIDŐ 10. PERCÉ­BEN MEGSÉRÜLT S ETTŐL KEZDVE CSAK STATISZTÁLT góllövő: Turay II, Buzássy, Bu­­zássy, Pázmándy (11-esből), Ta­kács. Latorca­ utca, 1500 néző. Vezette: Kiss M. Ernő, Fél 2 óra tájban az Elektromos öltö­zőjében csendesen mel­egítenek be a já­­tékosok. Az egyik sarokból megjegyzés hangzik: — Úgy hallottam, Gajdos a héten le­szerel. Ez a megjegyzés Lengyelnek szólt. A védőimet figyelmeztetik a kivonulás hogy vigyázzanak Turay II fe­jére. A Qamma-ölüzőben Király gyúrónak arra is van gondja gyúrás közben, hogy ki lőjje az esetleges k­-est. Kiss M. Ernő sípjelére így áll fel a kH csapat: Gamma: Havas — Nádas, Szebeny — Borhy, Tóth, Kovács — Fodor, Toldi, Turay II, Takács, Kemény. Elektromos: Boldizsár — Pákozdi, Onódy — Pázmándy, Lengyel, Pálinkás — Rozsák, Tőrös, Marosi, Lovas, Bu­­a­ssy. 0:1 UTÁN 3:1! Hideg, szeles időben, kellemetlenül fújó ező Isrén, szemerkélő esőben kezdődik a­­játék. Már az első percben gólhelyzet adódik. Tóth félre lövi. A 3. percben Rozsák Jánosa miatt szabadrúgást rúg Kovács, valamivel a fél vonalon túl. A remekül ívelt labdát Turay II feje eléri és a következő pillanatban a jobb sarok­ban ül a gól, a vetődő Boldizsár mel­lett. 1:9-ra vezet a Gamma! A Gamma­­fölényt a 10. percben Elektromos-táma­dás szakítja félbe. I­ozsák­ jó beadás Tóth fejéről kapufára száll, onnan ki­pattan Buzássy elé, aki közelről a jobb alsó sarokba vágja az Elektromos ki­egyenlítő gólját, ld. 1.0 vas egy meszec.L a­pácnál fekvő ma­rad, kiviszik A karját fogja az Elek­tromos-cs­a­tár. Kemény beadása Turay II lábára száll, de ott elakad. Pázmándy figyelmeztetést kap, kézzel fogja el a labdát. Elektromos fölény következik. Ilovas a 23 percben visszajön, felkötött kézzel. Buzássy összekötőbe megy. A 21. percben remek Elektromos akció. Buzássy beadását Marosi alig fejeli mellé. A 28. percben Tőrös szökteti Ro­­tascálit, aki egy csel után élesen­­ ível át a kapu elé, a labda Buzássy fejéről éle­sen vágódik a jobb sarokba. 2:1 a* Elek* frontos javára. Most Turay II kap fi­gyel­mez­er­­ést a játékvezetőtől. Az álló­helyen a Gamma-közönség siérlegelni kez­di a já';kv'e/.'sőt, a­z egyperces szü­net után engedi csak folytatni a játé­kot. A Gamma védelme nagyon inog és a két Elektromos-szélső nagyon él. A 41. percben ismét Rozsál­i fut el Páz­­irfy­ b­a -1. ugrik Buzássy és a kifutó H­avas. Mind­kettő a földre kerül. Havas megrúgja Buzássyt és Kiss M. Ernő haladéktala­­n­ul 11-est ítél, amit Pázmándy a bal felső sarokba 10. 3:1 az Elektromos ja­vára. Tőrős beadása ez áll Buzássy fe­jére, de hibáz. A játékvezető egy perc­cel hosszabbít. Az Elektromos-öltözőben egymást biz­tatják a játékosok. Csak az­ első ti­, per­est ússzuk meg a II. félidőben, akkor győzünk. A Gamma-öltözőben Hava*­keSm­eg: — Azt nem vette észre a játékvezető, hogy mielőtt Buzássy felé rúgtam volna, Buzássy engem gyomron vágott. EGY GAMMA-GÓL ÉS MÁS SEMMI Szünet után nagyon enyhült a szél, közben az eső is elállt. A Gamma hatal­mas támadásokba kezd. A 3. és a 4. percben Tik­ay II. előtt két egészen tiszta helyzet adódik, a középcsatár lő, de Bol­dizsár ösztönös benyúlásokkal ment. A Gamma folytatja támadásait. A 8. perc­ben Kovács Keményt szökteti aki hátra­ad a befutó Takácsnak és a balösszekötő körülbelül 15 méterről remek gólt lő a balsarokba. Már csak 3:2-re vezet az Elektromos. A honi csapat balszárn­ya, a sérült Lovassal a szélén nagyon gyengén működik. A Gamma támadásainak heves­sége nem kisebbedik, de csak két szöglet az eredmény. Ezután Rozsák­ fut le, de a beadással a sérült Lovas nem tud mit kezdeni. A 22. percben Fodor beadását Turay II. 15 méterről kapásból lövi a léc fölé. A Gamma-támadások során a 28. perc­ben Toldi—kemény, összjátéka révén a balösszekötő szépen lő, de Boldizsár biz­tosan véd. A második negyedóra végén kezd az Elektromos feljönni. Buzássy Nádassal csap keményen össze. Utána Nádast élesztgetni kell. A 30. percben Lengyel és Marosi helyet cserél. Rozsák­ jól fut el, de rosszul ad be. Lovas előtt nyílik jó helyzet, majd Lengyel fut sza­badon, de mindkét csatár lövése siralma­san gyenge. A 42. percben félpályáról rúg szabadon az Elektromos. A középre húzódott Lovas előtt nagy helyzet nyílik, de ő késlekedik s Szebeni szerelni tud. A 44. percben a kiugró Takács elől szög­letre ment az Elektromos. Kemény rúgá­sát kifejelik. A 45. perc végén Rozsák­ jól fut el, beadását a beugró Lengyel közölül alig hogy a bal kapufa mellé fe­jeli. Nagy helyzet volt. Elektromos-tá­madá­ssal ér véget a játék.. Szögletarány: 8:2 (2:0) a Gamma ja­vára. NYILATKOZATOK Szilvássy­­Dezső, az Elektromosok igaz­ítója: Ha Lovas meg nem sérül, na­góbb a lá­bán győzünk. Schmidt­ Ferenc edző: örülünk, hogy megtört a jég. Kasza Dániel, az Elektromos ügyésze: Az Elektromosban vasárnap annyiban Vís hO£Tv­­ ! 1940 nov. 2. ' ífiftF n mm—n i wninw— nni—i— » '«■» iui-w lyett Fekecs III. fog játszani, mert G. Tóth még sérült. Fiala Antal, a Gaflicma alelnöke.* Ehhez a mérkőzéshez nem tudok mit szólni. Sós Károly, a Gamma edzője: A sze­rencsés Elektromos csak a 11-essel győ­zött. ELEKTROMOS—GAMMA 31:33 Kemény játékot vívott a két csapatt. Az Elektromos ..szabad’* középfedezettel játszott, csak Pálinkáét vonta hátrább a védelem segítésére. A Gamma a ve­reséget ideges és rossz formában lévő közvetlen védelmének köszönheti. Bár a Gemma támadott többet, de az Elektro­mos veszélyesebb volt. Ha döntetlenül végződött volna a mérkőzés, az igazsá­gon akkor sem esett volna csorba. OSZTÁLYZATAINK: Elektromos: Boldizsár 2, Pákozdi 3, Onódy 3, Pázmándy 3, Lengyel 2, Pálin­kás 3, Rézsák­ 2, Tőrös 4, Marosi 3, Buzássy 2, Lovas 4 , 31. Gamma: Havas 4, Nádas 4, Szebeni 3, Borhy 3, Kovács 3, Tóth 2, Fodor 2, Toldi 4, Turay II 3, Takács 2, Kemény 3 - 53. Az Elektromos csapatából Rozsást és Buzácsyt kell megdicsérni. Velük na­gyot javult az Elektromos csatársora. Ha Lovas nem sérül meg, akkor ered­ményesebb is lett volna a sor. A három fedezet megbízhatóan látta feladatát. A közvetlen védelemben Onódy is, Pá­kozdi is javuló formáról tett tanúbi­zonyságot. Boldizsár még nincs váloga­tott formában. A Gamma csatársoréból Fodor­t és Takácsot l­ehe­t ki­emelnin­i. Ke­ménynek csak néhány jó beadása volt. A fedezetsorban csak Te 111 vetette ma­gát tere. A közvetlen védelemnek mind­három tagja benino­ volt a vereségben. Szebeni ugyan a II. félidőben kiásó fel­jött. Kiss M. Ernő néni­ engedte elfajulni az itt-ott túl kemény mérk­­ést. EgSP &8S SS, mérk­őzás csütörtökön Salgótarjáni SE—Ganz 1:9 (1:0) NB II —Tisza-csoport, Hungária-út. Vezette: Pusztai. SSE: Barabás — Sümegi, Valentin — Kr­aj­bar­ — Hernádi, Kovács — Langar, Tóbiás, Szabó, Enoch, Mester. Ganz: Dénes Kerti, Várhidi — Szalay, Budinszky, Virágh — Siollósi, Simon, Perényi, Bartos, Pápai. Változatos támadásokkal indul a já­ték. Már az elején látszik, hogy a Ganz védelme bizonytalan. A 16. percben Kerti súlyos védelmi hibájából Mester ki­ugrik, a 16-osnál középre ad Szabónak, aki a kifutó Dénes mellett hálóba küldi a labdát. (1­0.) A gól után is a Ganz tá­mad, semmi sem sikerül azonban a csa­patnak. Fordulás u­tán Simon és Bu­dinszky helyet cserél. Ez sem segít. Ál­landóan a tarjál­iak kapuja előtt tanyáz­nak a csatárok, de gólképtelenek. Az el­vétve kapura küldött lö­véseket pedig Barabás nagy szerencsével védi. A 42. percben még egy nagy helyzete van a Ganznak, de Hollósi mellé lő. Jó: Bara­bás, Valentin, Lánge­r és Mester, ill. Várhidi, Virágh­, Hollósi­-------------------------­ -—....---------------------------­„Megeszik“ az Újpestet. A Ferencváros—Szolnok mérkőzés II félidejében a Fradi pompában rohamoz, Gyetvai, Finta és a többi zöld-fehér csa­tár nyakra-főre vezeti a támadásokat. A lelátón ír zöld-fehér szurkolók örömmel állapítják meg: — Kitűnően játszik a csatársorunk. Azt hiszem, vasárnap még ússzák az Újpestet. Egy higgadtabb zöldfehér szurkoló rá­vágja: — Csak azután Zsengett­őr és társai meg ne fe­­eljék a gyomrunkat. Ao­mm­el Bigres MAC MSE rangadó Váradon A Nagybányai SE pénteken könnyű en­­tartott a Nagyváradi AC elleni rang­adóra. A csapat a kö­vetkező összeállítás­ban játszik vasárnap: Hevessy — Ssor­nyák, Holczmarm — Marton, Demján, Kert — Lukács, Dallos, Praszler, Per­­neky, Szőke. Turay újra a támadósorban! ... Az MTK a következő csapattal áll fel a DVSC ellen: Kárpáti —• Aradi, Wéber —• Péter. Titkos II., Megyeri — Béky, Illanó, Titkos I., Turay, Szeder. Bo-­Vist, az UTE csatárát villámmal leigazolta a Postás. Vele így állnak i­i a zökl-feh­ére­k: Baffal — Sólymos, Ta­­i-5es — Crrx'ms. i.­v.rmrVv J' ;r I. — Németh (Zombori), Havay, Borbás, Varga, Knausz. A Zugló csapatában néhány sérült van és ezért az összeállítást csak közvetlenül a mérkőzés előtt ejtik meg. Az SzFC így áll fel vasárnap a Duna­keszi Magyarság ellen: Wittreieh •— Farkas, Szakály — Schütz, Li­csei, Bal­­kányi — Horváth I., Borbély, Boda, Dol­gos, Frantz. A mérkőzés előtt Sopron és Szombathely ifjúsági válogatottja mérkőzik. A D. Magyarság szombaton délután utazik gyorsvonattal Szombathelyre az SzFC elleni mérkőzésre. A csapatot a vezetőség csak a helyszínen állítja össze. A Ganz valószínű vasárnapi összeállí­tása: Dénes — Kerti, Várhidi — Salay, Budinszky, Virágh — Hollósi, Simon, Perényi, Füzesi, Rácz. A B. Vasutasoknál vasárnap már játszik Moleszár. A DaFC így áll fel vasárnap: Berkes­ — Erdős, Nádas — Tarcs, Bene, Szomo­­lányi — Bédi, Bihari, Kisalagi, Wéber, Tolvaj. A Vasasok vasárnap reggel gyorsvonat­tal utaznak a Keletiről Sopronba a SVSE elleni mérkőzésre. A csapat a következő: Terényi — Kálazi, Furulyás — Katona, Dóczi, Gulács — Szécsényi, Takács II., Serege, Sarovetzki, Szálkai. A BSK a Zugló elleni vasárnapi mérkő­zését nem a Béke­ utcában, hanem a Váci­­úton játsza le. Kezdési idő 2 óra. A pénzügy a pálya talajától teszi füg­gővé, hogy jobb­ összekötőben Kovácsot vagy Cirkovitsot szerepelteti-e az SzVSE ellen. iM:! | FÉLREÉRT83 | j­­| ! “ Hogy rúghatott öt gólt a Szeged a ViMAVAG-nak? — Azt hitték a szegedi csatárok, hogy őket figyeli a szövetségi kapitány és *’•*'*' ‘ * -* i*cccrv/tricVa*^ A tarjáni csatároik megtalálták a góllövő cipőjüket SalBTC Haladás 4:0 (0:0) A HALADÁS HÁROM KAPUFÁT LŐTT Góllövő: Jenőfi, Csuberda, Vacz­­k­ó, Baranyai. Salgótarján, 1000 néző. Vezette: Nagy I. A SalBTC a már előre jelzett össze­állításban játszik, a Haladásban Kiss a középcsatár, Deszke a balösszekötő. Sal BTC: Géczy — Budai, Timár — Kiss, Takács IV., Kollár — Baranyai, Csuberda, Jenefi, Laczkó, Trenka. Haladás: Körmendi — Héjjá, Kalotai — Szalay, Kalocsai, Kovács — Szabó, Gazdag, Kiss, Deszke, Lovász. GÓLTALAN ELSŐ FÉLIDŐ A 2. percben Deszke kapufát 13, a visszapattanó labdát mellévágja. Csu­berda a kapu fölé durrant, aztán Laczkó melléle. A 15. percben Csuberda egyből fölé durrant. Mezőnyjáték folyik. Mind­két védelem jól működik. A 25. percben Lovász elfut, de jó helyzetből melléje. A 27. percben Trenka a felső lát találja el. Budai szögletet csinál, aztán a 30. percben Héjjá ment szögletre Trenka elől. A 32. percben Trenka nagy hely­zetből lő, Körmendi csak lábbal tud menteni. A Sal BTC támad. Szombathelyi ellentámadás után Timár szögletre sze­rel. Deszke lövése la a kapufán csattan. A 42. percben Jenőit üresen áll, de bom­bája éppen Körmendibe vágódik. A SZÜNETBEN a tar­jani­ak kinn ma­radnak a pályán, a Haladás bezárkózik. Mindkét csapat játéksai a II. félidőben bizakodnak. TAR­JANI GÓLOK, SZOMBATHELYI KAPUFÁK A II. félidő 1. percében Trenka elfut, beadását Csuberda hajszállal fejelt kapu mellé. Ostromol a tarján­ csapat. A Ha­ladás csak szórványosan veszélyeztet. A 10. percben Baranyai pompásan elhúz, beadását Jenöfi közelről r­álövi. Kör­mendi beejti a labdát, a befutó Csu­berda a biztonság okából még beljebb nyomja. 1:0-ra vezet a Sal BTC. Most a Haladás támad. Lovász lövése a felső kapufára megy. Ez már a har­madik szombathelyi kapufa! A 14. perc­ben Lovász lövését Körmendi védi. Még ugyanebben a precben Jenőfi kapura lő, Körmendi fogja a labdát, de Csuberda ott terem és a kezéből a hálóba nyomja. Már a második tarjáni gól, kapusl­ibá­­ból. 2:0. Jenőfi 3 lépésről fölé emel. A Hala­dás védelme kissé meginog a nagy tar­jáni nyomás alatt. Kiss átadását Jenőfi mellévágja. A 28. percben Csuberdát dan­­csolják. A 28 m-es szabadrúgásnak T­aczkó áll neki és lövése nyomán a bal léc mellett laposan surran a labda a hálóba. (Rossz volt a szombathelyi sor­fal!) Már 3:0. A 34. percben Jenőfi ügyesen jobbra játszik, az üresen maradt Baranyai elé, a jobbszélső 15 m-ről, nehéz szögből nagy gólt rúg a jobbsarokba. 4:0. A 37. percben Trenka belőhetné az ötödiket is, de 8 m-ről mellétalál. A tarjáni csapat enged az Iramból, a Ha­ladás feljön, de csatárai nem tudnak eredményt elérni. Szögletarány: 3:2 (2:1) a Haladás Ja* NYILATKOZATOK: Riff Emil, a SalRTC editia: Csatár­sorunk végre megtalálta a gólövőcipőjét. Megy ez majd még jobban is. Az Elek­tromos ellen nem változtatunk a csap­a­­ton. Sérültünk nincs, különben is: győz­tes csapaton nem szokás változtatni Lyka Rezső, a Haladás edzője­. Nekünk is egész Sereg gólhelyzetünk volt, de balszerencsével küzdöttünk. Szolnokot valószínűleg ugyanaz a csapat fog ját­szani, mint most a SalBTC ellen. SalBTC—N­ALADÁS 23:31 Az első félidőben egyenlő erejűnek bi­zonyult a két vidéki csapat. Ekkor a Haladás is ugyasnannyit támadott, mint a SalBTC, csatárainak azonban balsze­rencséjük volt. A II. félidőben a SalBTC lapos labdákkal kezdett játszani, a csa­tárok pompásan peuszoltak egymásnak s ez ellen nem volt kellő ellenszere a szombathelyi védelemnek. A tarjáni csa­tárok ebben a játékrészben sokkal gól­­ratörőbben játszottak. Igyekeztek minden helyzetből kapura lőni. A LaiBIC a győzelmet feltétlenül megérdemelte, de egy két gólt a szombathelyi együttes is rúghatott volna. OSZTÁLYZATAINK: Sal BTC: Géczy 2, Budai L. Tímár 1,­ Kiss 1, Takács IV 3, Kollár S, Biranyai 3, Csuberda 2, Jcnőfi 2, Laczkó 3, Trenka Haladás: Körmendi 4, Héjjá J Lilotai 3, Szalay L, Kalocsai 2, Kovács S, Szabó 3, Gazdag 3, Kiss 3, Deszke 3, Lozsisz 3 , 31. Géczynek nem volt túlságosan sok dolga. Látszott, hogy jó formában van, Budai megfelelt. Timár ragyogóan ját­szott s a mezőny legjobbja volt. Ugyan­csak nagy teljesítményt nyú­ijtott a fiatal Kiss. Végig remekül játszott­­, nagy ré­sze van a pompás győzelemben. Takács IV. jól fogta Kisst, s maradt ereje a csatársor támogatására II. Kollár halvá­nyabb volt társainál. Baranyai szemfüles és gyors. Csuberda nagyon sokat dolgo­zott és lőtt is. Pompásan készítette elő a tarján­ támadásokat. Jenőd mozgékony, jól passzolt, ügyesen játszotta lyukra társait, mesterien irányított. Laczkó is szorgalmas volt. Trenka edzés nélkül is megmutatta, hogy egy-két hét múlva nagyon hasznos tagja, lehet a tarjáni ötösnek. , Körmendi két gólban erősen ,,benne” volt. Héjjá és Kalotai nem nagyon bírta a szombathelyi kapura nehezedő nyomást, de azért mindkettő becsülettel harcolt. Kalocsai bizonyult a legjobb fedezetnek. Sok nehéz helyzetben mentett. A két szél­sőfedezet szürkén játszott. A csatársor­ban a két összekötő nagyon sokat dol­gozott, de nem volt szerencséjük a lövé­sekkel. Kiset erősen fogták, a két szélső nem sok labdát kapott. A WMFC többst, a Tokod veszélyeseit ,a támadott Tokod WMFC 3:3 (2:1) A WMFC KIHAGYOTT EGY 11-EST Góllövő: Hevesi, Nagy, Kállés, Szabadkai, Harangozó, Tóth. Csepel, 3000 néző. Vezette: Stasi, Tokod csapatát baleset érte a mérkő­zés előtt. Autóbuszon utazott a csapat Tokodról és az autóbusz a Lónyay­ utcá­­ban karambol áldozata lett. Szerencsére a csapatnak semmi baja sem történt, legfel­jebb annyi, hogy a Boráros­ tértől 21-es autóbusszal volt kénytelen kiutazni Cse­pelre. A tokodiak összeállítása ugyanaz, ami a Törekvés ellen volt, csak Kocsis erősíti a jobbszélen a csatársort. Tóth Béla edző ezt mondja fiainak a mérkőzés előtt. — Fiúk, itt nem kell őriznetek a kapu­fát, játszhattok nyugodtan. A WMFC öltözőjében az összeállítás problémáját így oldják meg: Devecseri lesz a jobbösszekötő és Gera a jobbfede­zet. Négyes­ tehát kimarad. A két csa­pat így áll fel: WMFC: Tihanyi I. — Kállói, Kiss — Gere, Korányi, Dudás — Rökk, Devecseri, Szabadkai, Harangozó, Pintér. Tokod: Barak — Kecskés, Berta — Harsány! I., Mészáros, Varga — Kocsis, Harsány! II., Nagy, Hevesi, Tóth. 2:0 RA VEZETETT MÁR A TOKOD Nagy lendülettel kezd a WM. Szögletet ér el, azután Devecseri hosszú lövése majdnem a jobb felső sarokba jut. A 3. percben megy át először a felező vonalon, a Tokod és mindjárt gólt is ér el. Korá­­nyi nem tudja szerelni Nagyot, Hevesi kapja a labdát, 22 méterre van meg a ka­putól, de hirtelen rászól­ja a j­obbsarokra. A lövés nem nagyon erős, Tihanyi I. ki is védené, d­e megcsúszik a sáros talajon, elesik, a labda pedig akadálytalanul jut a hálóba. 1:0 a Tokod javára. Már az 5. percben egyenlíthetne a WM, de Deve­­cseri hibáz. Kocsis beadását Nagy a ka­pufib­a fejeli. Aztán megint WM-helyze­­tek maradnak ki. Pintér lövését Barak vetődve üti szögletre, majd Szabadkai közeli fejesét védi Barak bravúrosan. A Tokod szórványos lefutásai igen ve­szélyesek. A 22. percben Nagy lesgólt 15, egy perc múlva pedig már érvényeset: Kocsis átadását a 6-osról félmagasan a balsarokba vágja. 2:0. A gól után átcso­portosít a WMFC. Kis a jobb­. Korányi a balhátvéd, a fedezetsor pedig Kállói, Gere, Dudás összetételű. Barak két szép öklözése kelt feltűnést.. Általában a WM támad többet, de a csatárok lövéseit n­em kíséri szerencse. A 37. percben Hevesi dancsolja Kállóit, mintegy 25 méterre a kaputól. A szabadrúgást Kállói laposan a jobb sarokba lövi. 2:1. Most fokozódik a csepeli nyomás. Egymásután négy szög­letet ér el a WMFC, de a jól tömörülő tokodi védők mindent mentenek. SZÜNETBEN a csepeli öltözőben Így biztatják a játé­kosokat : — Csak bele, nincs még semmi sem elvesztve! A Tokodnál Tóth edző a hosszú labdá­kat ajánlgatja a játékosokéi­tk­ A II. FÉLIDŐ A II. félidőt is csepeli támadások veze­­tik be. Az 5. percben Kállói bombája­ szögletre védik. Rökk rúgását Szabadkai remekül fejeli a jobb f­­­it sarokba. 2:2 A gól után megélénkül a Tokod, ki­egyensúlyozottabb a játék. A 16. percben gyors WM-támadásnál Rökk az alapvona­lon túlról ad be. A beadásból Pintér la­­psosan lő a­­­sarokra. £te * ’ sjjuL­aji ^Jiú Mészáros lábáról kipattan a labda. Újabb csepeli rohamnál Pintér, Szabadkát, majd Rökk lő kapura, de a lövés emberről mindig visszapattan, végül Barak véd. A 20. percben végre vezetést szerez a WMFC. Egy kavarodás után Harangozó mintegy 10 méterről félmagasan * bal­­sarokba helyez. 2:2. A 24. percben klü­m­ó támadást vezet a Tokod. Mind az öt csa­tár lábától végigvándorol a labda, végül Tóth a 16-os sarkáról pompás félmagas lövést küld az ellenkező sarokba. 3:3. Két perc múlva Rökk­­ől elfut, de a ke­resztező Mészáros a 16-oson belül fel­vágja. A megítélt 11-est Harangozd gyen­gén lövi és Barak pompás vetődéssel üti ki a labdát. Röviddel ezután Kocsis be­­lép Dudásba, akit egy percig s­partvona­lon kell ápolni. Amikor visszajön, sán­ti­­kálva a balszélre áll. Pintér összekötőbe húzódik. Harangozó pe­dig balfedezet tesz. Tihanyinak van most két etap vé­dése. A 37. percben Dudás végleg kiáll. Kállói és Devecseri pedig helyet cserél. A 40. percben váratlanul megélénkül a To­kod. Kiss elengedi Tóthot, akinek pontos beadását Nagy élesen fejeli, de a labda Tihanyiba akad. Könnyen gól lehetett volna. A hátralevő időben említésre ígélló esemény nem történik. Szögletarány: 3:1 (7:0) a WMFC ja­vára. NYÍL­­TITOZATOK! Tóth Béla, a Tokod edzője: A döntet­len igazságos. Összeállításunk vasárnap­ra is változatlan. Lukács Gedeon, a WM edzője: Határ­talan balszerencsénk volt. Még nem tud­juk, hogyan állunk fel a Kispest ellen. Dudás biztosan nem játs­zat és ké­rdés­, hogy a sérült Tihanyi II rendbe jün-e vasárnapig. TOKOD—WMFC 29:23 Meglepetésnek indult a mérkőzés. A n­b­ tám­adások sikertelentésre és a két tokodi gól után mindenki a Tokod győ­zelmét várta. Amikor aztán a II. fél­idő elején a WMFC-rohamok egyenlítést eredményeztek, akkor úgy festett, hogy­ a WM megfordította a mérkőzést. A Tokmi azonban nem adta fel a harcot, kivívta s lelkesedésével feltétlent­ megérdemel­ Pontot. Végeredményben a WMFC többeit támadott, de a tokmii tá­madásokban erősebb volt a kapura törés. » OSZTÁLYZATAINK: Tokod: Barak I, Kecskés 2, Porta 1 Harsány­ I 2, Mészáros 2, Varga 3 Kocsis 2, H Harsányi II 1, Nagy 2,­ He­vesi L, Tóth S - 2­. WMFC: Tihanyi 2, Kállói 2, Kiss 3, Gere 1, Korányi 3, Dedis 3, Rökk 3, Devecseri 3, Szabadkai 1, Harangozó 4, Pintér 2 *­ 23. Egyénileg a Tokodban Barak ragyogóan védett._ A hátvédek közül ezúttal Kecs­kés eposen felülmúlta Bertát. A fejezet­­sor Szürkén, de hamarosan rombolt Mé­száros elég jól őrizte Szabadkait. A csa­társorban Nagy gólra lö­rése a legnagyobb érték, ő a mellett jól is irányít. Kocsis lendülete és az összekötők munkabírása dicsérhető. Tóth csak az egyenlítő gól­jáért érdemel említést. A WMFC-ben Ti­hanyi I bizonytalanul működött. A hát­védek közül Kállói csak akkor javult fel, amikor a fedezeteo.-ba kerü­lt. Kiss végig bizonytalan volt. A fedezetsorban Gera kimagat­ott, de cs­ak akkor, ami­kor középre állították. Dud­ás és Korá­nyi szürke. A csatársorban Pi­lér volt a legjobb, de a lövéseivel nem volt szeren­cséje. Szabadkai jól küzdött, pedig Mé­száros nagyon vigyázott rá. Rökk még mindig szd­es, a ryongo összekötők közü­l ezúttal Harangozó volt. H a rossz­bb- A vétek­ . 1-