Sporthirlap, 1940. november (31. évfolyam, 86-94. szám)

1940-11-02 / 86. szám

Cseh Marv! remekelt Szeged DIMÁVAG 5:1 (2:1) A SZEGED GY­O­ISABB VOLT És JOBBAN JÁTSZOTT Góllövős: Mester, Nagy, Szabó (ön­­tél), Nagy, Mester, Cseh. Diósgyőr, 5000 néző­. Vezette: Szőke II. A Szeged-öltözőben csendben készülőd­nek a játékosok. Az öltözőfolyosón mele­gítenek be. A DIMÁVAG-nál már van némi izgalom. Turán húzódását betapasztják. Fazekas beteget jelent, megmérik a lázát és bizony Sí­ fokot mutat a lázmérő. A csa­paton azonban már nem tudnak változ­tatni. A kellemes, eszményi labdarúgó időt csak egy kis szél zavarja, így áll fel a két csapat: Szeged: Tóth — Szabó, Raffai — Gyar­mati, Baráti, Bertók — Bognár, Kisuczki, Cseh, Mester, Nagy. DIMAVAG: Gáspár — v. Bohus, Fel­földi — Kalocsai, Turán, Barta — Füzér, Ilerecz, Fazekas, Barna, Magyar. CSAK A SZEGED RÚG GÓLT ÉS — 2:1! A Szeged játszik szél ellen. Első táma­dása lesen akad el, majd Cseh fölé lő. A túlsó oldalon Tóth védi Füzér lövését. Pompás az iram, jó a játék. Bognár jól fut el Felföldi hibájából, de beadását a belsők elrontják. Tóth remek védése tapsot kap. A védelmek bizonytalanok. A 14. percben Füzér elfut, beadását Barna 20 méterről lövi alig mellé. Taps. A 21. percben kezelésért Barna rúg szabadon. Lövését Tóth kiejti, a labda a hálóba tart, de Tóth utána ugorva el­kapja. A közönséég gólt reklamál, de a játékvezető továbbot int. A labda szerin­tünk sem volt bent. Támad a Szeged és a 25. percben gólt is ér el. Baráti jó labdával tisztára játszó Mestert és az összekötő tisztán állva három lépésről gurít a hálóba. 1:0 Cseh átverekszi magát a védőkön és nagy lövése a felső lécen csattan. A DiMÁVAG nem tud kibontakozni, a Szeged fölényben van. A 30. percben Mester a félpályáról szökteti Nagyot. A DiMÁVAG-védők kissé lemaradnak és csak kísérni tudják a szélsőt. Nagy a tizenhatosról remek lövést ereszt meg és a labda hálót ér. 2:0. A DiMÁVAG-támad­ások Tóth kezében halnak el. Baróti megrúgja Fazekast, a játékvezető figyelmezteti. A 35. percben Kalocsai szabadrúgását Fazekas kapura fejeli. Szabó fut segíteni, Magyar azon­ban zavarja és a hátvéd lábáról a hálóba vágódik a bőr. 2:1. öngól. A SZEGEDI CSATÁROK LEPI­PÁLJÁK A DIÓSGYŐRIEKET A hazai csapatot felrázza a gól, Faze­kas lövését. Tóth védi, majd két szögletet ér el a DIMAVAG. A 42. percben Szál,­ kézzel tartja vissza Magyart, majd Mes­ter megrágja Barnát. A levonuló Mestert és a játékvezetőt a közönség kifütyüli. SZÜNETBEN a Szeged öltözőjében a vezetés ellenére paprikás a hangulat. Az egyik játékos meg is jegyzi: — Mi vezetünk és mi veszekednek.. A DiMÁVAG-nál azt vitatják, hogy Bar­na szabadrúgása bent volt. Ezt állítja a kapunál állt fényképész is. A második félidőre kijövő csapatokat eső fogadja. Ez néhány perc múlva eláll de az amúgy sem száraz pálya most még csúszósabb lesz. Az első percben két szög­­letet ér el a hazai csapat. A másodiknál Tóth megsérül, de nem komolyan. A DIMAVAG fölényben játszik. Az iram csökken. A 9. percben váratlan gólt ér el a Szeged. Cseh pompás csellel elmegy Tarán mellett, Nagyhoz játszik és a szél­­só az elébe futó Gáspár hasa alatt lő a hálóba. 3:1. Mezőnyjáték folyik. Nagy védelmi hibá­­ból ér el újabb gólt a Szeged. A 14. perc­ben a hazai védelem Kisuczki elé „ment"­. A csatár nyugodtan lő a hálóba. 4:1. A DiMÁVAG teljesen megzavarodik. A Szeged az időt húzza. A csatárok tolo­gatnak, a védelem pedig partra rugdossa a labdát. A 30. percben Bognár lövését Gáspár Mester elé üti. Mester lő. Gáspár ismét kiüti a labdát. Cseh kapja és hősei­ről nagy gólt rúg. 5:1, Berecz remek lövését védi Tóth. Honzú ideig mezőnyjáték. A DiMÁVAG nem tud mit kezdeni. Füzér és Fazekas helycseréje sem segít. Gyarmati, majd Mester 13. A DiMÁVAG-támadásokba mindig jókor lép a szegedi védelem, vagy pedig Tóth teszi ártalmatlanná a lövéseket. A 43. percben Berecz az ötösön tisztán áll. Megcsúszik és estében csak kapu mellé tud lőni. Szögletarány 7:6 a Szeged javára, félidő­ben 4:2-re a DIMAVAG vezetett. NYILATKOZATOK: Markovics Szilárd, a Szeged ügyv. el­nöke : Mi játszottunk, az ellenfél csak küzdött. Vasárnapra nem változtatunk. Csankay Károly, a DIMAVAG edzője: Veszteni is kell tudni. Nem mosak­­­szunk . . . Fazekas állapotától függ a Gamma elleni összeállításunk. SZEGED A NAP LEGJOBB CSAPATA SZEGED—DIMAVAG 11:34 A Szeged váratlanul pompás farmot játszott ki, a DIMÁVAG-on pedig a fá­radtság jelei mutatkoztak. Mintha túl volna játszva a csapat. A Szeged gyorsabban és erőteljesebben ját­szott. A DIMÁVAG csak­ helyeiként tudta átvenni a vendégek által diktált nagy iramot. A Szeged váratlan nagy győzelmének a magyarázata még az is, hogy a Szegedben néhány játékos kiváló formában játszott. A fedezett sor én Cseh tett ki különösen magáért. A Szeged győzelme mindenféleképpen megérdemelt, csak talán a gólarány kissé túlzott. OSZTÁLYZATAINK Szeged: Tóth 1, Szabó *, Raffai 2, Gyarmati 1, Baróti 1, Berták 2, Bognár 3, Kisuczki 2, Cseh 1, Mester 2, Nagy 2 — 21. DIMÁVAG: Gáspár 4, v. Bohus S. Fel­­földi 3, Kalocsai 4, Turán 4, Berta 3, Füzér 2, Derce* 3, Fanekin 2, Barna 3, Magyar 3­­* 34. A Szegedben egyénileg Tóth nagysze­rűen védett. A hátvédek jól romboltak, Raffai volt valamivel jobb. A fedezetsor úr volt a pályán. Baróti játszott legjob­ban, de a két szélsőfedezet sem maradt el sokkal mögötte. A csatársorban Cseh higi napjaira emlékeztetett. Szint vitt a játékba és magával ragadta a két össze­kötőt is. Jellemző a Szeged csatársorára, hogy Bognár volt a leggyengébb tagja, de még ő sem volt rossz. A DIMAVAG-ban Gáspárnak két gólt védenie kellett volna. A sérült Túrán ■avarta a hátvédeket is. A fedezetsor­ban Barta küzdött és játszott, Kalocsai -sak küzdött. A csatársorban csak Füzér és Fazekas játszott kielégítően. A két összekötő érthetetlenül gyenge volt. Új­pest,Ferencvá­ros és még hat bizonytalan NB-mérkő­zés lesz vasárnap Alighogy a játékosok kifújták magukat alighogy is nézők lecsillapodtak s a veze­tők elmondták utolsó kifogásaikat, mári­­újabb bajnoki mérkőzésekre készülődnek az NB csapatai, élükön a Fradival és a Újpesttel. Mert nagy a mérkőzés, igaz­ rangadó lesz vasárnap. Az első és máso­dik helyen álló Ferencváros és Újper ütközik meg Újpesten. Az elsőségért!.. De nemcsak a rangadó ígér nagy küzdel­m­et, hanem a többi mérkőzés is jó spor­tot fog nyújtani. Csupa bizonytalan mér­­kőzés. Mint már megszokhattuk... íme: ÚJPEST—FERENCVÁROS Megyeri­ út, 2. Vezeti: Ujváry. A Ferencváros csapata pénteken sokkal i­egyyőzőbb formát mutatott. „Rang­adón” azonban mégsem lehet, sohasem tehet tudni Az Újp­s­t mindeneset­re most is bebizonyította, hogy tud küzdeni. Az biztos, hogy nagy harc lesz. A hazai pálya az Újpest mellett szól, a jobb forma a Ferencváros mellett. Mi a jobb formát többre tartjuk. Jóslatunk tehát: 3:2 a Ferencváros ja­vára. GAMMA—DiMÁVAG BEAC pálya, 2. Lantos. Mind a két csapatnak szomorú péntekje volt. A DiMÁVAG otthon kapott ki, tehát a Gammát jobbnak kell tartanunk. Jóslatunk.* 4:2 a Gamma javára. SZEGED—TÖREKVÉS Szeged, 2. Vezeti: Kékesi. Ennek a mérkőzésnek még Pesten is a Szeged lenne az esélyese. A Törekvés sehol sem érzi magát otthon. A péntekiek után már az is csoda lenne, ha a Törek­vés gólt tudna rúgni a Tisza-parti város­­ban. Jóslatunk: 4:0 a Szeged javára. (És Szegeden nem korhadtak a kapufák.) KISPEST—WMFC Kispest, 2. Vezeti: Vass A. A Kispest ismét feltámadt, a WMFC nem mondhatja el ugyanezt. Ez lesz a fordulónak talán legérdekesebb mérkő­zése. Érzésünk szerint mégis a csepeliek fognak győzni. Jóslatunk: 3:2 a WMFC javára. TOKOD—BSZKRT Esztergom, 2. Ystset­, Tihameny, Mind a két csapat jó benyomást keltett a 3. hétközi fordulóban. A Tokod egy gól­él többet rúgott, egy ponttal többet szerzett, egy gólt jelent még az eszter­­pálya is. Jóslatunk tehát: 3:1 a Tokod javára. SZOLNOK—HALADÁS Szolnok, 2. Vezeti: Juhász dr. Egyik csapat sem panaszkodhat — a másik eredményére. Egyformán gólké­pesek a védelmek. Ez azonban még nem elegendő. Viszont ki fog ezen a meccsen gólt rúgni 1* Inkább a Szolnok. Jóslatunk: 2:0 a Szolnok javára. ELEKTROMOS—SalBTC Latorca­ utca, 2. Vezeti: Szabados (Erdély) Végre az Elektromos is megkezdte a pontgyűjtést. Nem győzött olyan bizton­san a Gamma ellen, mint a SalBTC a gigSBg­­tollasem fog mást használni a Haladás ellen, de valami különbség volt a két legyőzött csapat között. Jóslatunk: 2:1 az Elektromos javára. « Várjon győznek-e a pénteki győztesek és kikapnak-e a pénteki vesztesek, mint tavaly? Budapesti aluövstsig Tartalékcsapatok bajnoksága II osztály. Északi Csoport TLK—Fodrász 3:1 (I 1). Déli csoport LOSC-HEAC 4:0 (1:4). Barátságos márkázásért Szolnoki MflV- sálya 05g»5ffr~«mi Szó nok ima—I November 3-án, vasárnap délután 2 órafeci Szolnok— Haladás I­I­I Nemzeti Bajnoki mérkőzés Nagybánya jelenti: Kút Új bányavidék! egyesület alakult. A Petrozsényi FC (in­tézője Bárdy) és az Aurum Borpatak (intézője Fálfry, edzője Korokanyja WMFC B)—MTK 3:2 (2:1). Csepel. Gól­­lövő: Keresztes, Szalay, Fekete, illetve Halmai és Titkos I. Rákoskeresztur: UTE II—Rákoshegyi MOVE TC 10:1 (4:1). Vezette: Vörös. Gólövő: Mertycri (1), Fekete (3), Mund­­hcf (2), Boniasil­is Jónás, illetve Illy. 1340 nov. 2.­13 Szombaton délben tíz f el, h­ogy Szűcs játszhat-e a Ferencvá­ros ellen Szűcs Györgyöt, az újpestiek sérült kö­zépfedezetét mérkőzés után azonnal autó­ba ültették és bevitték a Sportszanató­riumba. Az átkötözés után hazaengedték Szűcsöt, de újra berendelték szombat dél­előttre.­­ Szombaton fog eldőlni — mondták a szanatóriumban — hogy milyen súlyos a sérülés. Lehetségesnek, tartjuk, hogy Szűcs a Ferencváros ellen már játszani fog. Az újpesti vezetőségnek nagy gondja lenne, ha Szűcsöt nélkülöznie kellene. Ha mégsem játszhatna a középfedezet, akkor Temes fogja helyettesíteni a rangadón. Nem a sporttelep számít A WMFC—Tokod mérkőzés előtt a toko­diak nagy érdeklődéssel járták körül a pompás csepeli sporttelepet. A mérkőzés színhelyén kívül megtekintenék a három edzőpályát is (amelyek közül a középsőt kitűnő gyepszőnyeg borítja), valamint a remek öltözőket is. Mindentől el voltak ragadtatva és így beszéltek: — Reméljük, hogy a WMFC nem lesz jobb annyival nálunk, mint amennyivel különb a sporttelepe a miénknél... Hát nem is volt. ' ^9 4g» .i — Az a fontos, íiossy a pén­teki eredmények után ! Ferencváros a rangadó esélyese — ez a vélemény Újpesten A BSzKRT-mérkőzés után az Újpest csapata a pálya 111.­lett lévő klubházban gyűlt össze egy kis megbeszélésre. A vezetők és a játékosok megvitatták a mérkőzés tanulságait és megbeszélték a Ferencváros elleni taktikát is. Főleg pedig várták a Ferencváros eredményéről szóló híreket. Mikor meg­tudták, hogy a Fradi nagy fölénnyel, remek játékkal győzte le a Szolnokot, Zsengellér így szólt: — Az a fontos, hogy a pénteki ered­mény alapján a Ferencváros lett a­ mér­kőzés esélyese. Mi majd­­ igyekszünk meglepetést csinálni. Újpesten mindenki nagy izgalommal várja a rangadót. — Ideje lenne már egy nagy játéknak — mondják a szurkolók. — De a csapat mindig akkor szokta kivágni ■ a rezet, amikor legjobban féltik. Reméljük, hogy vasárnap is így lesz. Hossz nyelvek szerint már a kutyát is elkészítették a rangadóra. A BSzKRT elleni mérkőzésen ,,szabadnapos'* volt. Nem is lett volna rá szükség. A csapat „3:2es sorozatban’* van. Új­pesten vasárnap is megelégednének ezzel az eredménnyel. Mit nem láttunk a pénteki fordulóban? A pénteki fordulóban sok érdekes mér­kőzést láttunk s rajtuk sok érdekességet. Viszont akadt sok olyan érdekesség is, amit — egészen kivételesen — nem lát­­tunk semmit. Nem láttuk például: a diósgyőri csatársor immár megszo­kott hat gólja közül — a többi ötöt, — a ferencvárosi védelem ,,gólképessé­gét*‘, — Cseh Il­t a — Szeged II-ben, — Harangozó védhetetlen tizenegyesét, — fiz Újpest negyedik gólját és a ku­tyát, — az Elektromos vereségét, — Aknavölgyit bemászni az ablakon, — a szerencsés Gammát, — és a Törekvés intézőjét a kapufánál. IVRA KELL JÁTSZANI A BLK—DVAC MÉRKŐZÉST! A fellebbezési egyesbíró csütörtökön este az alábbi határozatokat hozta: Újra kell játszani a BLK—DVAC mér­kőzést. (Az eredeti időpontban a játék­vezető nem jelent meg a mérkőzésen és a BLK nem volt hajlandó szükségjáték­vezetővel játszani.) Az Aknaszlatina óvását az Ungvári AC ellen elutasította. Beke Imre (Kispest) eltiltását október 31—ig enyhítette. A Komárom óvását a Pénzügy ellen elutasította. SZILÁGYI GYERE VISSZA. A Kispest—Törekvés mérkőzés előtt egy kispesti szurkoló hangoskodik a le­látón. — Szilágyi és Molnár olyan rosszul ját­szott balszélsőt, hogy Odry csak jobban játszhat. •­ Odry bizony gyengécskén játszott, oly­annyira, hogy a mérkőzés végefelé az előbb említett szurkoló így kiabált be a pályára: —■ Szin­iilágyi, gyere vissza! FELFÜGGESZTETTE AZ EGYESBÍRÓ AZ MTK ÉS A P­MTK JÁTÉKJOGÁT Vasárnap mindkét csapat mérkőzésén botrány volt. Ha a miniszteri biztos ma, szombaton nem adja meg a két csapat játékjogát, akkor sem az MTK, sem a PeMTK nem játszhat vasárnap. Kispest város sportteve Kisuflst­a Szent Imre horcest film November 3 án, vasárnap délután 2 órakor Kispest—WMFC Nemzeti Bajnoki mérkőzés előtte 12 órakor KAC Fittex amatőr bajnoki mérkőzés A Magyar Kupa 91. fordulója A Magyar­ Kupa második fordulóját játszották pénteken. Ez után a forduló után tize­nhat csapat marad állva. Az eredeti terv szerint ez a 16 csapat ösz­­szekerült volna a következő fordulóban a, „'-'omaN." csaptokkal. Az erede­ti terv szerint ez a 16 .,kimért’* csapat az NB I. o ..Ligának 14 csapata, valamint a MA­VAG és a Soproni FAC lett volna. Az MLSz azonban közben úgy döntött, hogy a következő fordulóban részt ve­hetnek már az időközben visszakerült és benevezett erdélyi csapatok is. Részletei­ben még nincs kidolgozva az új terve­zet, de annyi bizonyos, hogy a legköze­lebbi fordulóban nemcsak a 16 legjobb ó hazai csapat, hanem az erdélyi csapatok is játszani fognak. A pénteki nap Magyar­ Kupa eredmé­nyei a következők: A Magyar Pamut—PeMTK mérkőzésen a Magyar Pamut játék nélkül jutott to­vább, mert a PeMTK játékjogát az egyesbíró felfüggesztette. Köb. AC—Testvériség 1:1 (1:0) Tatai­ út. Vezette: Nemeskéri. Köb. AC: Wégner — Sütő, Badár — Decker, Miksowsky, Krajcsa — Boczor, Bu­dái*, Kövessy, Aknai, Kiss. Testvériség: Sárpátki — Juhász, Herdo­r— Kiss, Hacsai, Szollár — Lenkefy, Hid­­véghy, Molnár, Gyömbér, Horváth. Mindkét együttes több tartal­ékkal ját­szott. A Köb. AC-ban hét ifjúsági já­tékos szerep­elt. A Testvériség állandóan támadott, de eredményt elérni nem tu­dott. A Köb. AC fiatallai szívvel-lélekkel küz­döttek és így tették döntetlenné a mér­kőzést. Góllövő: Blidár, illetve Gyömbér. Jó :Wégner és Aknai. RÁC—URAK 4:3 (2:2) Rákospalota. Vezette: Halász. RÁC: Teleki — Bradács, Szilágyi — Falk, Pisch, Potavecz — Gaál, Szlovák, Horváth Kővári, Nardai. URAK: Szalontai — Girsik, Schneider — Bogácsi, Szabó, Kraller — Juhász, Pető, Murin, Gerencsér, Tárnok. Inkább barátságos, mint kupamérkőzés jellege volt a játéknak. A hideg szél erősen befolyásolta a­ játék kialakulását. A RAC többet, az URAK veszélyesebben támadott. Góllövő: Nardai, Horváth, Farb (11-esből) és Girsik (önerős), illetve Pető (2. egyet 11-esből) és Tárnok. Jó: Szilágyi, Nardai és Horváth, illetve Gir­sik, Tárnok és Pető. KTK-NSC 1:1 (1:1) Szőnyi­ út. Vezette: Molnár. KSK: Zlatarik — Lilik, Kapcsos — Cziegler, Tóth, Fata — Riedmayer, Szé­kely, Reicr, Nonn, László. NSC: Halmosi — Flóra, Berkovics — Kertész, Schmalák, Illés — Takács, Ja­kab, Simon, Sztancsik, Csák dr*. Váltakozó támadásokkal telt el az első félidő. Szen­t után igazi kupamérkőzés alakult ki. Góllövő: László, illetve Si­mon. Jó: Noni (a mezőny legjobbja), Fata és Cziegler, illetve Tées, Sztancsik és Csák dr. A KTSC tovább­jutott, mert idegen pályán ért el döntetlen ered­ményt. RTE—­Budafoki MTE 4:1 (2:1) Rákoskeresztúr. Vezette: Leiner J. RTE: Ambrus — Paulovics, Blahó —­ Mayer, Nyulasi TN­., Moharos — Bo­­sánszki, Jungwirth, Pusztai, Baross, Ju­hász. BMTE: Bogár — Hegyi, Fleck — Havas, Zakariás I., Zakariás III. — Za­kariás II., Pusztai, Stanak, Konrád, Kékesi. Hatalmas iramú, szép és lendületes láték Az RTE nagyobb fölényben volt. Góllövő: Baross (2), Pusztai és Jung­wirth, illetve Konrád. Jó: Moharos, Blahó, Baross, Mayer és Ambrus, illetve Bogár, Fleck, Konrád, Kékesi és Za­kariás I. WSC BTK 1:0 (1:0) Pozsonyi­ út. Vezette: Molnár J. WSC: Bajkai — Kiss TI., Csapó I. - ősz, Baranyai, Szőke TI. — Padocsal Horváth, Kiss I. Harányi. Kertész BTK: Steták T. — Reinthaller, Steták II. — Gábor, Mogyoró, Drobny — Ja­kab, Slachta, Jekli, Kráser, Udvaros. Az egységesebb támadósorral rendel­kező WSC megérdemelten győzte le a lelkesen küzdő ellenfelét. Góllövő: Ha­rányi. Jó: Csapó T­ ősz, Horváth és Ba­ranyai, illetve, Gábor, Reinthaller és Slachta. Gázművek—CTK 2­0 (1:0.) szinkota. Vezette: Figelédi. Gázművek: Mezőlak­ — Brumbauer T . Brumbauer II. — Lindner, Esztényi, Szebek I. — Horváth, Repcsik, Füzi Pető, Zer­tei. CTK: Pető — Tarr, Szenohradszki — Gál, Abonyi II., Abonyi III. — Droz­­nyák, Laukó, Kardos, Szabó, Pille. Jóiramú mérkőzés. A valamivel jobb Gázművek megérdemelten győzött. Gól­lövő: Zentai és Fűzi (11-esből). Jó­ Brumbauer I., Fűzi és Pető a közvetlen védelem és Abonyi II. Abonyi II. az 1 félidő 42 percében súlyos fejsérülést szenvedett (Brumbauer IT-vel fejelt ösz­­sze). A mérkőzés után mentők szállítot­ták el LaFC Zugló 4:1 (2:1) Vágóhíd­ utca. Vezette: Dobronai. LaFC: Berkesi — Erdős, Mézes — Steiner, Pilcsik, Katuza — Havas, Kár­mán, Kollár, Zimonyi, Tolvaj. Zugló: Horváth — Molnár, Ferenczi — Kökény, Pyber, Rák — Kratzl, Eberé­nyi, Schultz, Hoffer, Babrányi. A két erősen tartalékos csapat küzdel­méből a LaFC megérdemelten került ki győztesen. A Zugló egy pillanatig sem volt veszélyes. Góllövő: Tolvaj (2), Kár­mán és Havas, illetve Kratzl­­ó, Erdős, Pilcsik és Tolvaj, illetve Ferenczi és Pyber£ SAC-MAFC 4:3 (0:2) Soroksár. Vezette: Papp. SAC: Kovács — Somorjai, Waltner —­ Schlieszler, Karlovics, Flick — Stupf, Hofmann, Fritz, Péter, Hoehrein. MAFC: Fejes — Viti, Rába — Hollas, Barett, Czifculka — Kovácz, SCordik, Ma­­tisz, Fischer, Gombos. A SAC minden részében jobb­­ volt. Megérdemelten győzött. Az eredmény igazságos. Góllövő: H­ochrein (2), Fritz és Péter, illetve Kordik, Kovács és Ma­­tisz. Jó: Hochreín, Waltner és Stummer illetve Matisz és Kovács. DVSC—Rákoscsabai TE 13:6 (6:0) Debrecen. Vezette: Vajda. DVSC: Vörös — Cs­okai, Erdei — Elek, Gere, Zsidik — Dombóvári, Palotás, Szabó, Bihari, Nagy. RTK: Vigh — Orosz, Szántai — Pajzs, Havas, Cseri — Kovács, Faludi, Friedler, Szabó, Fuchs. Az RTK nem volt komoly ellenfél. Góllövő: Szabó (8), Bihari, Dombóvári, Nagy, Palotás 6, Csókai (11-esből). BSK—Ganz 2:1 (2:1) Simor­ utca, Vezette: Harangozó. BLS­: Rúzsa — Kriván, Lenkei — Fe­kete, Bursi, Siroki — Viola, Pénzes, Bruzsinszky, Jáger, Zurián. Ganz: Gyurics — Potecz, Kernmüller — Simon, Pribil, Budai — Hollósi, Fi­­scher, Penziás, Wansel, Rácz. Váltakozó iramú mérkőzésen szerencsé­vel győzött a BLK. Az 5. percben már gólt ér el a BLK Jáger révén, amire sí Ganz csak jó negyedóra múlva tud vál­­aszolni Hollósi révén. A félidő végén Brizsinszky megszerzi a győztes gólt. A második félidőben levegőben lóg az­ egyenlítés, de a Ganz csatárainak semmi sem sikerül. KAC—Pereces 8:3 (3:2) Kassa, 300 néző. Vezette: Balogh. KAC: Jávor — Stempel, Drab — Ta­kács, Lendvai, Polacskó — Tóth, Pás­h­­or, Rákhegyi, Szilágyi, Nádas. Pereces: Horváth — Palotai, Lázár — Bokros, Halmos, Futó I. — Futó II., Pole T., Jávor, Pole II., Ijjász. Az első félidőben a vendégek támad­tak többet, de a csatárok lövését nem kísérte szerencse. Szünet után a JOAG veszi át a játék irányítását és pompá® csatárjátékkal hengerel a Kassa. Gól­­lövő: Rákhegyi (3), Pásztor (3) és Ná­das (2), illetve Jávor (2) és Futó I Lilászt a II. félidő 23. percében durva­ság miatt kiállították. Hódmezővásárhelyi TVE-CSAK 211 (tri£ Békéscsaba. Vezette: Steigstwald. HTVE: Balta —­ Erdős, Török — Kecskés, Antal, Aradi — v. Csongor, Ti­szolczi, Tóth­­T., Őze, Gera. CsAK: Kabula — Kiszely III , Bogr­dány — Benedek, Marik, Korin — Ki­szely I., Uhrin, Durszt, Berza, Adámi. Eleinte a HTVE van fölényben, azon­ban a CsAK lassa feljön. A 20. percben Berta révén gólt ér el a honi csapat. 0:1. Fordulás után megváltozik a játék képe, mindinkább feljavul a HTVE és vég­eredményben Tóth két szép góljával­ megérdemelten győz le: Török, Aradi és Tóth N­., illetve Bogdány és Marik. P. Juta—J. Lehel 1:1 (♦:1) Jászberény. Vezette: Kovács. P. Juta, Feri — Balázsovits, Reszter — Strassburger, Prémer, Borbély -­ Kasza, Jámbor, Kapper, Stossl, Hajdú. J. Lehel: Esztrenga — Takács, Geren­­dási — Novotni, Mizsei, Hangya — Kiss, Varga II., Varga I., Erdős, Keller. A védelmek mind a két csapatban jól működtek, a csatárok azonban otthon­ felejtették a góllövő cipőjüket. A IX. félidő 20. percében Strassburger meg­szerzi a vezetést a P. Jutának, öt pen­c múlva Kiss szögletből egyenlít. Jó: Feri, Prémer, Kasza és Kapper, illetve Esc­­renga, Mizsei, Varga I. és Kiss. Mivel döntetlen esetén a vendégcsapat jut to­vább, a J. Lehel kiesett. PVSK—Kaposvári TSE 2:2 (1:0) Pécs, 500 néző. Vezette: Bubregh. PVSK: Kaicsi — Radnai, Turmann­­a— Kőfalvi, Onódi, Leipán — Sós, Berczeg, Balázs, Páldi, Gajcsi. ICTSE: Boldog — Harag, Kiss — Ricz,­­Horváth, Kovács — Moldoványi, Kordé, Palánt, Szép, Miklósi. A PVSK csak a végén feküdt bele, de akkor már késő volt. Góllövő: Bérczes (2), illetve Palánt és Miklósi. A Tatabányaira kitűzött TSC—Dorog mérkőzés elmaradt. • mnm,m VIDÉKI EREDMÉNYEK . Törekvés ifj.—B. Rokka 2:0 (1:0). Békéscsaba. Vezette: Laita. Pécs: PVSK II—Kaposvári TSE II 3:1 1-0). II. o. bajnoki. Vezette: Serényi. Góllövő: Nagy (2), Teleki. Ef?C-"z­álva fehérvári­ ét Ifi... November 3-án, vasárnap délután 2 órakor "imitte­liMáVAG Nemzeti Bajnoki mérkőzés előtte 12 irakos BEAC—gázgyár amatőr bajnoki mérkőzés