Krilov István - Unger Richard: Középkor 2009-2016. Szombathelyi Haladás (Szombathely, 2016)

Királyi hazatérés és stadionbúcsú

KIRÁLYI HAZATÉRÉS ÉS STADIONBÚCSÚ 2015. december 12-e, a párosítás pedig a Puskás Akadémiát rendelte Szombathelyre. Már a találkozó előtt kifejtette vezetőedzőnk: „Ebbe a meccsbe mindent bele kell tenni, de nagyon fontos lesz, hogy az érzelmeket kontrollálni tudjuk. Nem csak Halmosin és Királyon látni - akiknek a szívéhez nagyon közel állhat ez az öltöző és stadion -, hogy átérzik ennek a mérkőzésnek a jelentőségét, hanem min­denkin! Az utolsó Rohonci úti találkozóra a Király - Angyal, St. Wils, Jagodics M., Bosnjak - Nagy R, Iszlai - Németh M., Th. Wils, Halmosi - Gaál tizeneggyel kezdtünk, később pályára lépett még Jánvári, Batarelo és Medgyes is. 4280 néző láthatta, hogy Németh Márió a 24. percben egy bal oldali szögletet érintés nélkül csavart a hálóba, majd sajnos azt is, hogy a játékrész hajrájában egyenlítenek a felcsútiak. A szünetet követően magasabb fokozatba kapcsoltunk, és ennek négy perc alatt meg is lett az eredménye: Németh Márió cselezgetett a bal szélen, majd éles középre adására Halmosi Péter érkezett és lőtt a bal sarokba, 2-1. A mérkőzésen több gól nem szü­letett, így végre nyertünk és győzelemmel búcsúztunk el a stadio­nunktól! A mérkőzés előtt, közben és után is több program várta a szurkolókat: volt tűzijáték, fellépett a Savaria Légió, a fúvószenekar, a Sipőcz Rock Band és Vastag Csaba is. „Méltó volt a búcsú - mond­ták a szurkolók - és várjuk a 2017-es nyarat, amikortól már belak­hatjuk az új arénát!” Az őszi szezont a hatodik helyen zártuk: 19 mérkőzésen hét győzelem, nyolc iksz és négy vereség termett, a gólkülönbségünk 17-19 volt. Ki más? Halmosi Péter szerezte az utolsó gólt a „régi" Rohonci úti létesítményben. A Puskás Akadémiát 2-1-re győztük le. 133