Kamondi Imre: Labdarúgó-krónika. Nemzeti bajnokság I. osztály. Pécsi Dózsa-PMSC 1955-1984 (Pécs, 1994)

1959-60. ősz-tavasz

LABDARÚGÓ-KRÓNIKA ám helyzeteiket nem tudják kihasznál­­nini, és marad a szűk vereség. V. 29. Csepel, 8000 néző Zengői, Farkas, Kocsis, Csupak, Kresz, Hegyi, Garami, Rádi, Opava, Dunai (1), Kovács Az ugyancsak alul tanyázó Salgótar­ján próbál szerencsét pécsi vetélytársá­­nál, de neki sem sikerül. Pécsi Dózsa-Salgótarján 3-1 Pedig jól kezdenek a vendégek, és a 11. percben vezetést szereznek. Ez már azonban a létért küzdő Pécs, és Dunai három góljával biztosan fordít. Egy egész csapat segíti a góllövőt. VT. 12. Pécs, 18 000 néző Zengői, Farkas, Kocsis, Csupak, Kresz, Hegyi, Horváth, Rádi, Opava, Dunai (3), Kovács A finisben a megnyugtató pozícióban lévő Doroghoz utaznak a baranyaiak. A hazaiaknak nem fekszik a harcos ellenfél. Dorog-Pécsi Dózsa 1-1 A monoton taposás a 9. és 12. perc közé sűrűsödik eseményekben. Akkor esik a végeredményt jelentő két gól, de egyik csapat sem tud felülkerekedni. Kicsi, de fontos lépcsőfok volt. VT. 19. Dorog, 5000 néző Zengői, Farkas, Kocsis, Csupak, Kresz, Hegyi, Horváth, Rádi, Opava (1), Dunai, Kovács A csapat a szerdai mérkőzésre Buda­pesten marad. A még mindig reményke­dő BVSC a vendéglátó, ez a mérkőzés döntően befolyásolhatja a csapatok sor­sát. Pécsi Dózsa-BVSC 2-1 Mindkét oldalon bevetik az utolsó erőtartalékokat. A jövő évi NB I-től kell búcsúzni valakinek. Végre az ellenfél rogyik meg, nem bír­va idegekkel a felelősséget. Hegyi Kom- Tichy elhúz Farkas mellett. Honvéd-Pécs 4-3 82