Csapó Zoltán - Laszip Gábor: Újpesti sportkrónika II. - Az európai elitben, 1965-1976 (Budapest, 2022)

1968 – AZ ÚJ SPORTGAZDASÁGI MECHANIZMUS

1965 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 Az első alkalommal szoros, kemény mérkőzést vívott a szovjet bajnokcsapattal, és csak találataránnyal szorult a második helyre. Tavaly ismét megszerezte a második he­lyet, bár nagyobb arányú, 9:4-es vereséget szenvedett szovjet ellenfelétől. A szovjet baj­nokcsapat azonban, lényegében azonos a szovjet válogatottal, s így kikapni tőle nem szé­gyen. Várhatóan ezúttal is nagy csatákra lehet számítani a szovjet, a román, a magyar, az olasz és a francia bajnokcsapat között. Esélyeinket Szabó Pál, az Újpesti Dózsa szakosztály vezetője így látja: – Rejtő, Simonffy és Szabó Éva az előkészületek során igen jól vívott. Remélem, formá­jukat Torinóban is tartani fogják. Akkor pedig a második helyünket tartani tudjuk. Rövi­den talán úgy mondanám: ha rosszul megy a csapatnak, akkor harmadik lesz, ha viszont jól, akkor második, és szoros mérkőzést vív a szovjet bajnokkal.” (Népsport, 1968. 02. 29.) A KSI II. együttese semmilyen erőkifejtésre nem kényszerítette jégkorongozóinkat az MNK-ban (17:2). Március A Honvéd Kupa sportlövő versenyének sportpisztolyos 60 lövéses számában Kele­men második helyezést ért el. A női tőrvívó BEK küzdelmei során csapatunk a holland Rotterdam (14:2) és a francia Melun (13:3) elleni győzelemmel lépett túl a selejtező cso­portból. A hármas döntőbe jutásért együttesünk a lengyel Katowice (9:4) gárdáján lé­pett túl. A fináléban a román Steaua (6:10) és a szovjet Dinamo Moszkva (5:11) ellen is vereséget szenvedett csapatunk, így a harmadik helyen végzett. Szolnoki Mária sérülést szenvedett a torna folyamán. A röplabda Magyar Népköztársasági Kupa körmérkőzé­ses döntőjének első fordulójában a férfiak a Csepel (3:1), a hölgyek a Bp. Előre (3:1) elle­ni győzelemmel startoltak. Az öttusaszezon kezdete előtt bemutatkozott a szakosztály: „Újpesti Dózsa Öttusázóik száma: 30. Mellettük 65 sportiskolással foglalkoznak. A felnőttek között 500 pontos különbségen belül pályáznak a harmadik helyre a Deák, Horváth, Kelemen, Pintér, Varga közül kikerülő csapatukkal. A junioroknál viszont a bajnoki cím a cél, Bor­dás, Dóri, Muskovszki, Pető, Szigeti István készül a terv teljesítésére. Az első helyek meg­szerzését tűzték ki feladatul az ifiknél és a serdülőknél is. Új oktatóként a futóedzéseket irányító Vermes László szerepel. Jelentkezőket várnak viszont a megüresedett vívómeste­ri állás betöltésére.” (Népsport, 1968. 03. 03.) Labdarúgócsapatunk hazai pályán lelépte a Szombathely együttesét az NB I rajt­ján (5:0). Bene, Dunai III, Dunai II, Solymosi és Göröcs is betalált Szarka kapujába. A cselgáncsozók Hungária Kupa versenyén Oláh nyerte a könnyűsúlyt (63 kg), ugyan­ebben a súlycsoportban Mándli harmadik helyezést szerzett, a középsúlyban (80 kg) Hosszú szintén bronzérmesként zárt. Hokisaink fölényes győzelmet arattak a jugo­szláv Partizan Belgrád elleni barátságos mérkőzésen (8:1). A Honvéd Kupa kisöbű sportpuska 120 lövéses összetett számában Sándor 1147 körrel másodikként végzett. A 60 lövéses összetettben Király a második, Lőrinczy a harmadik helyezést érte el. A standardpuskások 60 lövéses összetett versenyén Krebs diadalmaskodott Rák előtt. A női standardpuska 60 lövéses összetett versenyen Költő szerezte meg a harmadik he­lyezést. Nem hozott sikert a röplabda MNK újabb köre miután a férfiak kikaptak a Va- 158