Csapó Zoltán - Laszip Gábor: Újpesti sportkrónika II. - Az európai elitben, 1965-1976 (Budapest, 2022)

1969 – INFRASTRUKTÚRA FEJLESZTÉSI TERVEK

Szentmihályi a legjobb napjait is felülmúlta a Ferencváros ellen vívott labdarúgórangadón. A bajnoki cím szempontjából kiemelkedő találkozón: Újpesti Dózsa–Ferencváros 2:0. A Bp. Honvéd A-típusú kajak-kenu viadalán Ürögi második helyezést ért el a K-1 1000 méteres futamon, Kiss T. nyerte a kenu egyesek 500 méteres viadalát, Soltész harmadik lett 1000 méteren. A női kajak egyes 500-as versenyén Mózes ért elsőként a célba, Horányi a harmadik helyen végzett. Az egyesületünk által rendezett Papp Zoltán sport­lövő emlékverseny a Magyar Népköztársasági Kupa második fordulóját is jelentette egyben. A légpuskások 40 lövéses álló versenyén első helyen végző Sándor Zoltán új or­szágos csúcsot (378 kör) ért el, a második helyen Hammerl végzett. Csapatunk második helyezést ért el. A sportpisztolyosok 60 lövéses versenyén Gazdag és a csapat is máso­dikként végzett. Kun Szilárd, Dobsa sorrenddel és csapatelsőséggel végződött a gyors­tüzelő pisztolyos viadal. Hammerl és a csapat szerezte meg a standardpuska 60 lövés összetett szám elsőségét. Meggyűlt a baja a női röplabdásainknak a lelkesen küzdő köz­lekedésiekkel (BKV Előre 3:1). Vízilabdázóink meglepő vereséget szenvedtek a BVSC el­len (4:5). A rapszodikusan szereplő kézilabda-együttesünk magabiztosan verte a Rába ETO alakulatát (25:20). Az egyesületünk által rendezett országos I. osztályú teniszver­senyen Varga (férfi egyes) és a Szikszay–Varga-kettős (férfi páros) szerezte meg a torna­győzelmet. Az országos kötöttfogású birkózóbajnokságon Bolla ezüstérmet szerzett az 57 kilogrammos kategóriában, Mensch dr. bronzérmesként zárta a 100 kilogrammosok küzdelemsorozatát. Az új rendszerű atlétikai csapatbajnokságon (egy selejtezős és egy helyosztó forduló) a férfiegyüttes a BEAC (121:91) és a Testnevelési Főiskola (141:65), a női gárda a TFSE (64:51) és a Debrecen (69:48) legyőzésével vívta ki a döntős szereplést. A Papp Zoltán Sportlövő Emlékverseny második napján Kellnerné második helyezett­ként hagyta el a lőállást a standardpuska 60 lövés száma után. A kisöbű sportpuska 40 lövés álló viadalon Krebs harmadik helyezést, a csapat másodikat ért el. A 40 lövés tér­delőben harmadik helyezést, a 120 lövés összetettben második pozíciót vívott ki a gár­da. A kajak-kenusok a Bp. Honvéd által rendezett verseny folytatásán kiválóan szerepel­tek. Timár (Giczivel párban) első lett a kajak kettesek 1000 méteres számában. A Kiss T., Dudás kettős harmadikként ért célba a kenusok 500 méteres versenyén. A hölgyek a kajak kettesek 500 méteres viadalán a Tőzsér, Mózes kettős révén szerezték meg a győ­zelmet, a Magyarkuti–Horányi-páros harmadikként végzett. Palkovits három másod­perces hátránnyal ért el második helyet 500 méteren. A férfi kajak kettesek 10 000 mé­teren a Timár–Giczi-kettős bizonyult a legjobbnak. A kajak egyesek 10 000 méteres fu­tamán Ürögi, a kenu egyesek hosszútávú versenyén Szántó szerezte meg a második he­lyet. A Sleisz, Polaneczky, Csorba, Mészáros összetételű V. Dózsa diadalmaskodott a Hatvan–Salgótarján 100 kilométeres országúti kerékpáros csapatversenyen. Női röp­labdásaink, a közelgő nyugat-európai túrájuk miatt, előrehozott találkozón győzték le a Bp. Spartacus együttesét (3:0). A kézilabda-bajnokság hétközi fordulójában együtte­sünk Pécsett hajtott fejet a házigazda Bányász előtt (11:14). Női röplabdásaink a BVSC csapata ellen sem ismertek kegyelmet (3:0). Rendkívüli izgalmak közepette fejeződött be az öttusa Budapest Bajnokság. Az utolsó szám előtt még Kelemen vezetett az egyéni versenyben, a rosszul sikerült futás után azonban a harmadik helyre szorult. Csapatunk (Kelemen, Varga, Horváth) szintén bronzérmet nyert. Vízilabda-együttesünk egy perc­cel a találkozó vége előtt szerezte meg a győztes gólt a Bp. Honvéd elleni összecsapáson 225 1965 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975 1976