Csapó Zoltán - Laszip Gábor: Újpesti sportkrónika II. - Az európai elitben, 1965-1976 (Budapest, 2022)

1970 – LILA-FEHÉRBEN

1965 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 senyen végzett az élen. A salgói vár tövében rendezett országos rangsoroló sífutóver­senyen Holéczy bizonyult a legjobbnak. A Mátra Kupa lesiklóversenyen Gazdig ezüst­érmet nyert, Dörflinger bronzérmesként zárt. Megrohanták a szurkolók a Jégszínház jegypénztárait az Újpesti Dózsa–Zalka SE bajnoki ökölvívó mérkőzés előtt. A találko­zón az együttesünk a kisváltósúly után már 9:3 arányú vezetésre tett szert, a gyöngyö­siek azonban összekapták magukat és minden súlycsoportban győzelmet arattak (9:13). Az évad első szabadfogású birkózóversenyén Seres J. diadalmaskodott a 74 kg kategó­riában. A Kecskeméti TE szervezésében rendezett országos kötöttfogású birkózó válo­gató versenyen Bolla szerezte meg az elsőséget az 57 kg-osok mezőnyében. Az egyesü­let által rendezett Izsák János tenisz emlékversenyen Varga nyerte a férfi egyesek küzde­lemsorozatát, a hölgyeknél Botka második helyezést ért el. A labdarúgó NB I Megyeri úti nyitányára 5000 néző gyűlt össze a lelátókon. Az átmeneti bajnokság (a szövetség két csoportos, félidényes bajnokságot bonyolított le az őszi-tavaszi rendszerre való átállás jegyében) első találkozója 3:0 arányú V. Dózsa sikert hozott a Diósgyőri VTK-val szem­ben. A jégkorong-válogatott világbajnoki szereplése miatti szünet után FTC–Ú. Dózsa mérkőzéssel folytatódott a bajnokság. A Kisstadionban rendezett rangadó kiegyenlített játékot és zöld-fehér győzelmet hozott (2:4). Március Jégkorongozóink az első három percben szerzett két góllal adták meg a Bp. Építők elleni mérkőzés alaphangját (11:2). Az öttusázók négy fordulóból álló Téli Kupa verse­nyén Pethő szerezte meg a harmadik helyet. A kitűnő hóviszonyok mellett megrende­zett Galya Kupa óriás-műlesikló versenyen Gazdig a második, Palkovics a harmadik helyen végzett, az Ú. Dózsa a második helyen zárt. Az összjáték kialakítására törek­vő jégkorongozóink gólparádét rendeztek a BKV Előre ellen (11:3). A MOTESZ arany­diplomával ismerte el az Ú. Dózsa torna szakosztály munkáját. Női tőrözőink ihletett formában vívtak Torinóban a Bajnokcsapatok Európa Kupájának csoportmérkőzése­in. A svájci Genf csapatát 14:2-re, a csehszlovák Slavia Prágát 13:3-ra, a házigazda Club Scherma di Torino gárdáját 15:1-re verte a lila-fehér alakulat. A nyolc között az oszt­rák Wiener SC (9:2), az elődöntőben a lengyel AZS Varsó (9:2) hajtott fejet a nagyobb tudás előtt. A moszkvai Dinamo csapatával vívott döntő mérkőzése teljes döntetlenre végződött (a találatok száma is egyezett, 14:14), majd a szabályok szerinti, döntést hozó csörtében Ujlakyné Rejtő Ildikó olimpiai és világbajnokunk 4:3-ra győzte le a kétsze­res egyéni világbajnok Alekszandra Zabelinát, s harcolta ki ezzel az Újpesti Dózsa ku­pagyőzelmét. Labdarúgócsapatunk szellősen őrzött csatársora „fickándozott” a székes­fehérvári stadionban (Videoton 5:2). A hideg, szeles idő ellenére 2000 szurkoló tekin­tette meg az Ú. Dózsa–FTC jégkorongrangadót a Megyeri úton. Csapatunk belekapasz­kodott az utolsó szalmaszálba (3:2), győzelmével nyílt maradt a bajnokság. Az egyesü­let által rendezett jubileumi művészi tornaversenyen a lila-fehér A csapat diadalmasko­dott a B csapat előtt. Az egyéni viadalon Patocska szerezte meg az elsőséget Limbeck előtt. A Bp. Vörös Meteor hokisai mindössze egy harmadon keresztül állták a sarat, az utolsó játékrész alapján nagyobb is lehetett volna az újpesti győzelem (9:2). A Szeley Ottó birkózó emlékversenyen Bolla harmadik helyezést ért el az 57 kilogrammosok mezőnyében. Ökölvívóink nem voltak egy súlycsoportban a Bp. Honvéd versenyzői- 270